Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Rudens randiņi un kāzas Siguldā un tās apkārtnē

Rudens randiņi un kāzas Siguldā un tās apkārtnē

Rudens kāzas Siguldā ir daudzu pāru sapņu piepildījums, bet arī tās apkārtnē ir daudz brīnišķīgu kāzu svinību vietu un fotosesiju pieturpunktu.

Sigulda ir izslavēts galamērķis rudenīgām pastaigām, taču šī pilsēta un tās apkārtne piedāvā vēl daudz vairāk. No romantiskām sajūtām piepildīta randiņa pilsētā līdz vēsturiski šarmantām kāzām Turaidā un papīra kāzām Līgatnē - uzzini, kādas var būt kāzas Siguldā un ko vēl redzēt un piedzīvot Siguldas pusē!

Sajūtu piedzīvojums Siguldā

Sigulda nenoliedzami ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā, kura jāpiedzīvo ar visām maņām - par to parūpēsies La Fête picnic Sajūtu braucieni. Tie ir braucieni ar elegantu pilsētas velo pa Siguldas ielām un takām, apskatot gan pilsētvidi, gan ērti pieejamas dabas takas. Līdzi būs sagādāts gaumīgs piknika groziņš, kurā atradīsi visu nepieciešamo restorāna cienīgai maltītei pie dabas. Piedāvājumā ir trīs dažādi maršruti ar sākuma un beigu punktu Siguldas pils kvartālā.

Foto: LE FÊTE PICNIC

La Fête picnic rīko arī pārdomātas kāzu pieturas. Kāzu diena ir piesātināta notikumiem un emocijām, tādēļ kāzu pietura ir vērtīgs brīdis, kad apstāties, aptvert notiekošo un ieturēt vieglu maltīti. La Fête picnic rīkotājiem ir svarīgi, lai pietura ir daļa no kāzu stāsta, tādēļ katra piknika noformējums tiek veidots individuāli, izmantojot vintāžas, porcelāna, kristāla kolekciju traukus un sezonālus ziedus. Pieredze vairāku gadu garumā ļauj La Fête picnic pielāgoties dažādām vēlmēm un rast unikālus, estētiski praktiskus risinājumus, neaizmirstot par pat vismazākajām detaļām. Pikniku iespējams papildināt ar kāzu aktivitātēm un fotosesiju.

Kad pēc izbrauciena ar velo vai pastaigas paliek vēsi, Siguldas Gaismas tornis piedāvā mājīgu patvērumu, kur iedzert siltu tēju vai baudīt šokolādes strūklakā mērcētus augļus. Tā ir arī rezidence pasākumiem un svinībām, tostarp intīmām kāzām un fotosesijām. Katrs no torņa pieciem stāviem ir īpašs ar savu interjeru un atmosfēru, turklāt vasaras sezonā pieejamas arī torņa āra terases.

Vieta: GAISMAS TORNIS SIGULDĀ

Sigulda lutina ar dabas krāšņumu, bet, ja jāizvēlas vieta, kas noteikti jāapmeklē, esot Siguldā, tad tas ir Paradīzes kalns. No tā paveras elpu aizraujoša ainava uz Gaujas senleju, ko gleznojuši tādi ievērojami mākslinieki kā J. Feders, J. Rozentāls un V. Purvītis. Pateicoties viņiem, radies šīs vietas otrs nosaukums - Gleznotājkalns. Skats no kalna paveras pat 12 kilometru attālumā, no tā saskatāms arī Turaidas pils tornis.

Vieta: PARADĪZES (GLEZNOTĀJU) KALNS

Ja gribas apskatīt ko neparastu, pa ceļam uz Siguldu, Krustiņos, atrodas Bonsai parks. Te iespējams aplūkot plašu Bonsai koku kolekciju, tos iespējams arī iegādāties. Parks piedāvā ekskursijas, meistarklases un iespēju svinēt svētkus.

Foto: BONSAI PARKS SIGULDĀ

Gleznainas kāzas Siguldā

Karaliskākas kāzas Siguldā var sarīkot pils kvartālā, kur blakus atrodas gan viduslaiku, gan Jaunā pils ar tās nacionālā romantisma stilā rotātajiem griestiem, greznajām lustrām un logu vitrāžām. Te iespējams gan sarīkot kāzu ceremoniju, gan uzkāpt pils tornī, kas ir arī Siguldas augstākais punkts, no kura paveras skats uz Gaujas senleju un elpu aizraujošajiem dabas skatiem.

Lai kāzu dienu papildinātu ar kādu aktivitāti, no kuras paliks ne tikai skaistas atmiņas, bet arī vērtīga piemiņa, rotu darbnīca Baltu rotas piedāvā meistarklases gan jaunajam pārim, gan viesiem. Baltu rotas izceļas ar precīzajām seno baltu tautu rotu kopijām un moderna dizaina rotām, kas ietver senās zīmes un simbolus. Kāzu meistarklasēs varēsiet radīt sudraba vai zelta rotu, individuāla dizaina gredzenus, piemiņas kulonus vai piedalīties Nameja gredzena veidošanā. Lai katram viesim paliktu īpaša piemiņa no kāzām, iespējams iepriekš izveidot atslēgas piekariņu formu ar kāzu datumu un simboliku. Tā jūsu kāzas Siguldā tiks iemūžinātas arī jaukos suvenīros. Meistarklase norisinās skaistākajā vietā Siguldā - Pils kvartālā ar skatu uz pilsdrupām.

Foto: BALTU ROTAS

Kāzu svinību vieta Viesnīca Sigulda lutina viesus ar krāšņu arhitektūru un augsta līmeņa apkalpošanu. Tā atrodas vēsturiskā ēkā pašā pilsētas centrā. Senās mūra sienas veido viesnīcas atmosfēru, kas aicina svinēt kāzas Siguldā grezni un nesteidzīgi. Viesnīca lepojas ar individuālo pieeju un piedāvā telpas svinībām, ēdināšanas pakalpojumus, naktsmītnes un SPA atpūtas zonu pēcsvētku relaksācijai.

Viesnīca: VIESNĪCA SIGULDA Foto: UĢIS NAGLIŅš

Pavisam netālu no Siguldas gleznaina ezera meža ielokā atrodas klusa vieta ar skaistu dārzu - SPA Hotel Ezeri. Te ūdens sniegto relaksāciju var baudīt ne tikai SPA kompleksā, bet arī spēcinošās pastaigās gar ezeru. Caur viesnīcas dārzu vijas Mīlestības taka. Pat viesnīcas istabiņās daba ir klātesoša, jo tām doti ārstniecības augu vārdi, arī interjeru papildina augi. Viesnīca nodrošina individuālu pieeju un telpas svinībām, bet kāzu ceremonijai īpaši piemērots ir Mīlestības dārzs. Te ir īstā vieta ne tikai harmoniskiem svētkiem, bet arī relaksējošiem randiņiem.

Viesnīca: SPA HOTEL EZERI

Kāzu fotogrāfes, kas iemūžinās jūsu kāzas Siguldā

Linda Ungure ir emociju un mīlestības fotogrāfe. Viņa ar prieku, gandarījumu, atbildību un rūpēm iemūžinās jūsu kāzas Siguldā vai citur Latvijā. Lindas Ungures fotogrāfijas ir siltu emociju piepildītas, elegantas un dabiskas reizē.

Foto: LINDA UNGURE

Fotogrāfe Linda Rūķīte ļaujas ikvienai fotosesijai kā īpašam piedzīvojumam un fiksē tā brīža emocijas un sajūtas. Linda Rūķīte ir no Siguldas, tādēļ ar prieku iemūžinās jūsu kāzas Siguldā. No viņas fotogrāfijām staro dzīvesprieks, laime un mīlestība.

Foto: LINDA RŪĶĪTE

Vēsturiski šarmantas kāzas Turaidā

Turaidas muzejrezervāts ir piemērota kāzu ceremonijas vieta tiem, kas novērtē vēstures vērtības. Turklāt te izstrādātas īpašas programmas jaunlaulātajiem, piemēram, ceļojums pa teritoriju, kurā viņus sagaida iespēja radoši darboties, saņemt simboliskas veltes labākai kopdzīvei un izgatavot dāvaniņas. Vēl iespējams piedalīties svinīgā ceremonijā, kurā Turaidas fogts iecels jauno vīru bruņinieku kārtā, bet viesi iepazīs viduslaiku sadzīvi un iepazīs viduslaiku manieres. Vēl jaunlaulātie var iedegt svecītes, godinot Turaidas Rozi un atgādinot sev par nezūdošās mīlestības brīnumu, kā arī iestādīt rozi Baznīckalnā. Bet smēdē var izgatavot savu laimes pakavu, kurā kalējs iekals kāzu dienas gada skaitli, mēnesi un datumu. Te jaunais pāris var sakalt arī pilnu kabatu laimes naudu.

Vieta: TURAIDAS MUZEJREZERVĀTS SIGULDĀ

Kāzas skaisti nosvinēt Turaidas pusē var Gaujas senlejā, Turaidas pils un Dainu parka pakājē, viesu namā Bēršas. Vasarā kāzu ceremoniju iespējams sarīkot brīvā dabā koka lapenītē vai ierīkot unikālu ceremonijas vietu. Bēršās pieejama arī vasaras terase ar bīdāmām stikla sienām. Bet ziemas kāzām ierīkota pasākumu telpa un stiklota terase laulību ceremonijai. Intīmas svinības var sarīkot Villa Bēršas. Jaunlaulātie kāzu nakti var pavadīt īpašā dizaina numuriņā, bet pēckāzu dienā relaksēties atpūtas zonā ar kamīnu un pirti.

Viesu nams: BĒRšAS

Papīra kāzas Līgatnē

Līgatne ir simbolisks galamērķis pirmās kāzu gadadienas svinībām - papīra kāzām, jo te atrodas  un papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs, kas noteikti ir apskates vērts objekts. Lai kāzu gadadienas svinības papildinātu ar simbolisku un meditatīvu aktivitāti, varat doties uz papīrlietu darbnīcu Cits papīrs. Uzzināsiet par to, kā tapa papīrs senāk, kā arī izveidosiet savu papīra loksni, varēsiet to papildināt ar ziediem, augiem, sēklām un apgūt dažādas tehnikas.

Vieta: LĪGATNES PAPĪRFABRIKA

Krāšņas kāzas Mālpilī

Mālpils ir romantisks ciems netālu no Siguldas un tā skaistākā pērle neapšaubāmi ir Mālpils muiža. Tā lepojas ar izcilu klasicisma arhitektūru un baroka stila parku. Muižas teritoriju rotā garšaugu un puķu dārzs, divas strūklakas un dīķis, kurā zied ūdensrozes. Uz pastaigu celiņiem izvietoti īpaši soliņi, kas veidoti no vecajiem Mālpils muižas parka kokiem. Parka Tējas namiņā varat sarīkot kāzu ceremoniju vai pieturvietu, doties izbraucienā ar laivu pa muižas dīķi vai sarīkot fotosesiju muižas greznajās zālēs.

Vieta: MĀLPILS MUIŽA

Siguldas puse - vieta randiņiem un kāzām visos gadalaikos

Neatkarīgi no sezonas, Sigulda ir piemērots galamērķis gan romantiskiem randiņiem, gan kāzām. Sigulda piedāvā dažādas ceremoniju un svinību vietas, tādēļ kāzas Siguldā ir ērti noorganizējams. Taču pieturvietas Siguldas apkārtnē kāzu dienu papildinās ar burvīgo ainavu akcentiem. Sigulda un tās apkārtne sniedz iespējas baudīt skaisto Latvijas dabu un kultūru, kas papildinās jūsu kāzas ikvienā gadalaikā.

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu svinību vietas Sigudā: Viesnīca Sigulda, Spa Hotel Ezeri, Mālpils muiža, Bēršas

Aktivitātes Siguldā: La Fête picnic, Baltu Rotas meistarklases

Kāzu fotogrāfes Siguldā: Linda Ungure, Linda Rūķīte

Citi Raksti