Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

GALAMĒRĶIS KĀZĀM – ITĀLIJA

GALAMĒRĶIS KĀZĀM – ITĀLIJA

Galamērķu kāzas jeb destination weddings katru gadu kļūst arvien populārāks risinājums arī Latvijas pāriem. Jaunlaulātie aizvien biežāk vēlas aizbēgt no kāzu organizēšanas stresa un tā vietā izvēlas skaistas lokācijas visā pasaulē, kur savus “Jā” vārdus saka vien divatā vai pašu tuvāko cilvēku lokā.

Šādu risinājumu piedāvā arī tandēms – kāzu dekoratori MINTDECO, kāzu aģentūra Itālijā – Italian Boutique Weddings un fotogrāfs MIKS ŠĒLS, norādot, ka vienīgais, kas jaunajam pārim būtu jāieliek čemodānos, ir kāzu tērpi un gredzeni. Pārējo sagādās Itālijas daba, klimats un viņi.

Eiropa kā kāzu galamērķis kļūst arvien populārāks

Stāstot par to, kā sākās sadarbība ar Itālijā esošo kāzu aģentūru Italian Boutique Weddings, dekoratore Iluta Piternika / MintDeco norāda, ka nejaušības dzīvē nenotiek. “Aģentūras radītāja Santa Vīgante jau daudzus gadus dzīvo Itālijas dienvidos – Apūlijas reģionā. Interese par skaistu pasākumu organizēšanu Santai ir bijusi vienmēr.

Mūsu nejaušā sastapšanās noveda mūs pie idejas par kāzu organizēšanu un dekorēšanu Itālijā. Izpētes braucienu apvienojām ar fotosesiju veidošanu.

Tieši tādēļ gan mēs, gan kāzu fotogrāfs Miks Šēls ir gatavs atgriezties Itālijā, lai radītu un iemūžinātu kāzas,” stāsta Iluta Piternika.

Iluta ir pārliecināta – tendence braukt precēties uz Eiropas valstīm kļūs arvien populārāka.

Cilvēki, sākot interesēties par kāzu organizēšanu Latvijā, saprot, ka, lai to izdarītu gaumīgi, būs vajadzīgs pietiekami liels kāzu budžets. “Bieži jaunajam pārim nākas uz kāzām obligātā kārtā aicināt arī to radus, ko viņi labprāt nemaz nesatiktu savā kāzu dienā. Bet ģimenes pieklājība to liek darīt. Ja vēl nav palīgu kāzu organizēšanā, tad kādā brīdī pāris nolemj – negribam visu to jandāliņu, aizbraucam labāk apprecēties, piemēram, uz Itāliju četratā vai ar desmit tuvākajiem draugiem. Šāda ideja pavīd ne vienam vien pārim, bet šo sapni viņi neuzdrošinās īstenot, jo nezina, kas viņiem to varētu palīdzēt izdarīt.

Rodas simtiem jautājumu – tieši kur precēties, kas uztaisīs līgavas pušķi, kas izdekorēs ceremonijas vietu, kā mēs sazināsimies ar itāļiem, jo daudzi no viņiem nerunā angliski, kādās vietās piemeklēt fotosesijas, kas mums fotogrāfēs kāzas, kur varētu norisināties svētku vakariņas un tā tālāk. Šo iemeslu dēļ MintDeco sadarbībā ar Italian Boutique Weddings ir nolēmis šādu pakalpojumu – kāzas Itālijā piedāvāt ne tikai Baltijas valstu, bet arī Krievijas pāriem,” par kāzu organizēšanas konceptu Itālijā stāsta Iluta.

Katram pārim – individuāli radīta programma

Pie tam, konkrētais Itālijas reģions – Apūlija – kļūstot arvien populārāks kā kāzu galamērķis. Tas esot arī finansiāli krietni pieejamāks kā, piemēram, Toskānas reģions. Un svarīgs aspekts ir arī lētā aviosatiksme starp Rīgu un Bari.

“Lai pāris tiešām savas kāzas varētu nesteidzīgi izbaudīt Itālijā, mēs piedāvāsim individuāli piemeklētu programmu:

  • visu kāzu lokāciju piemeklēšanu, tai skaitā ceremonijas un svinību;
  • fotosesijas vietas;
  • dekorēšanu;
  • dienas plānu veidošanu;
  • komunicēšanu un sadarbību ar itāļu partneriem,”

skaidro Iluta. Komunikācijā ar vietējiem sadarbības patneriem, kas patiešām nereti nepārvalda angļu valodu, noteikti liela priekšrocība ir Santas izcilās itāļu valodas zināšanas.

Apūlija – Itālijas reģions ar savu šarmu

Santa Vīgante / Italian Boutique Weddings stāsta, ka Itālijā tieši tā arī viss notiek – viena paziņa iesaka otrai.

“Itālijā pazīšanās ir ļoti svarīga. Ja vajadzīgs dīdžejs, tad jāzvana tam draugam, ja vajag noīrēt auto, tad jāzvana citam draugam.

Tā ir mūsu priekšrocība – es esmu vietējā un spēju palīdzēt ar jebkuriem kontaktiem,” stāsta Santa. Tāpat vēl viena ne mazāk svarīga priekšrocība kāzām Itālijā, pavisam noteikti, ir klimatiskie apstākļi. “Ja mēs Latvijā nepastāvīgo laikapstākļu dēļ varam tikai sapņot par kāzu galdiem zem lampiņu virtenēm, tad Itālijas dienvidos tā ir ikdiena,” norāda Iluta Piternika.

Tam piekrīt arī Santa Vīgante, norādot, ka, lai gan šo Itālijas reģionu apmeklē daudzi tūristi, tas spējis saglabāt savu šarmu. “Skaistums šajā Itālijas reģionā ir vienkāršībā un neuzspīlētā elegance. Tieši tādēļ arī cilvēkiem šeit patīk. Šeit nav Venēcijas zelta vai Toskānas glauno villu, bet ir kopti olīvkoku lauki un baltas mājas ar zilganpelēkiem logiem un durvīm, kurās gribas atgriezties,” tā Santa.

Vislabākais laiks kāzām Itālijā – pavasaris un agrs rudens

Pāriem no Latvijas gan būtu jārēķinās, ka mazas kāzas Itālijā būtu vēlams rīkot pavasarī vai rudenī. Itālija kā kāzu galamērķis ir ļoti populārs, līdz ar to tur noris ļoti daudzas kāzas, kas nozīmē, ka vietējiem pakalpojumu sniedzējiem par mazu kāzu formātu aktīvajā sezonā nav liela interese.

“Latvieši, pēdējo gadu laikā, jau ir aizmirsuši karstas vasaras, tāpēc neiesakām kāzas Itālijā rīkot jūlijā vai augustā, kad tur mēdz būt ļoti augsta gaisa temperatūra – tas varētu būt nogurdinoši kāzu dienai,” iesaka Iluta.

Santa Vīgante piekrīt, ka jūlijs un augusts tiešām ir vispieprasītākie mēneši kāzām Itālijā. “Vasarā šeit tiešām ir ļoti karsti, un jāatzīst, ka arī no cenu un pieejamības viedokļa jūlijs un augusts būs sarežģītākie mēneši, īpaši jau brīvdienās. Līdz ar to arī

viesnīcu cenas ir paaugstinātas – kulminācija ir ap 15. augustu, kad visi itāļi ir brīvdienās. Tādēļ labākais laiks, ko varu ieteikt pāriem, ir pavasaris un agrs rudens,” tā Santa Vīgante.

Sajūtu kāzas

Iluta norāda, ka baudīt itāļu ēdienu un vīnu savās kāzās ir brīnišķīga pieredze. “Esot izpētes braucienā Itālijā, es ļoti iemīlējos šajā valstī. Kā kāzu organizators un dekorators es ļoti labi spēju vizualizēt, kā tur varētu notikt kāzas – pilnīgi nesteidzīgi, baudpilni, akcentējoties tikai uz būtisko, nevis šķietami obligāto. Šāda tipa kāzas es varētu nodefinēt par sajūtu kāzām. Vienīgais, kas jaunajam pārim būtu jāieliek čemodānos, būtu kāzu tērpi un gredzeni. Pārējo sagādātu Itālijas daba un klimats, un mēs,” tā Iluta Piternika.

FOTO: MIKS ŠĒLS
Citi Raksti