Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Visiem ir zināms, ka kāzas izmaksā daudz. Tieši tādēļ viesu skaits kāzās bieži vien ir proporcionāls kāzu budžetam. Viesu saraksta sastādīšana pāriem nereti sagādā lielas galvassāpes, īpaši tādēļ, ka bieži vien nav iespējams uzaicināt visus radiniekus, draugus, darba kolēģus un paziņas. Ja pāris nolēmis kāzu dienu pavadīt tikai divatā, tad nav iespējams uzaicināt pat tuvākos ģimenes locekļus. Šādās situācijās lielais jautājums ir, kā par to pastāstīt tiem cilvēkiem, kas netiks aicināti uz kāzām.

LĪGAVĀM piedāvā vairākus padomus kā neuzaicināt viesus uz kāzām.

Pateikt personīgi

Pirmkārt, jāsaprot un jāpieņem, ka pateikt kādam, ka viņš nebūs ielūgts uz jūsu kāzām, ir neveikla situācija, kurā visticamāk neviena no iesaistītajām pusēm nejutīsies ērti. Tieši tādēļ ir jāatrod labākais veids, kā to viskorektāk neuzaicināt viesus uz pasākumu.

Ja cilvēki, kurus kāda iemesla dēļ nevarat ielūgt uz kāzām, jums tomēr ir ļoti tuvi, tad vajadzētu viņiem to pateikt personīgi. Ja viņi jūs augstu vērtē, tad arī sapratīs un respektēs jūsu izvēli.

Ja personīga klātienes saruna ar katru cilvēku nav iespējama, tad var nosūtīt vēstuli vai piezvanīt. Cilvēkiem ir svarīgi zināt, ka tas, ka viņi nesaņem ielūgumu, nekādā ziņā nav nekas personīgs vai vērsts pret viņiem, bet to nosaka jūsu kāzu koncepts. Šāda personīga pieeja cilvēkiem būs patīkama, un viņiem nebūs iemesla domāt, ka nevēlaties viņus tur redzēt.

kā neuzaicināt viesus uz kāzām
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Neuzaicināt viesus / darba kolēģus

Ja strādājat plašā darba kolektīvā, tad vēl viens no lielajiem jautājumiem viesu saraksta sastādīšanā ir, vai uz kāzām aicināt darba kolēģus. Lai gan nereti darba kolēģi kļūst par tuviem draugiem, tomēr ir pāri, kas nolemj neuzaicināt viesus no darba kolektīva, lai neaizvainotu pārējos. Tādā gadījumā vajadzētu personīgi to pateikt saviem tuvākajiem darba kolēģiem, bet pārējiem var nosūtīt e-pastu, norādot, ka, lai cik tuvi un īpaši jums arī nebūtu darba kolēģi, tomēr esat nolēmuši kāzas atzīmēt tikai tuvāko draugu un ģimenes lokā.

kā neuzaicināt viesus uz kāzām
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kaimiņi neapvainosies

Nereti arī kaimiņi var kļūt par labiem draugiem un cilvēkiem, ar ko pavadīt kopā brīvo laiku. Tomēr tas nenozīmē, ka kaimiņi obligāti arī jāielūdz uz kāzām. Par saviem kāzu plāniem var droši kaimiņiem pastāstīt, norādot, ka jāvārdu teikšanu atzīmēsiet tikai ar pašiem tuvākajiem, un izvēlēsieties neuzaicināt viesus – kaimiņus.

kā neuzaicināt viesus uz kāzām
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu svinības bez bērniem

Vēl viens sensitīvs jautājums ir, vai uz kāzām aicināt draugu un tuvinieku bērnus. Lai arī dažkārt pāri jūtas neērti, tomēr ir pieņemami, ja savās kāzās nevēlaties redzēt kliedzošus un apkārt skraidošus bērnus. Tādā gadījumā kāzu ielūgumā var pieklājīgi norādīt, ka vēlaties, lai kāzu viesi paši atpūšas un izbauda jūsu skaisto notikumu, tādēļ jūs aicināt bērnus atstāt mājās gādīgās rokās. Ja kāzu viesu bērnu skaits ir salīdzinoši liels, tad tas ietaupīs arī kāzu budžeta izmaksas.

kā neuzaicināt viesus uz kāzām
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kā rīkoties, ja nolemjat neaicināt savus vecākus?

Ģimenes mēdz būt dažādas un, lai gan ideālā scenārijā, kāzu dienā līdzās līgavai un līgavainim būtu gan vecāki, gan citi ģimenes locekļi, tomēr ne vienmēr dzīve līdzinās ideālam scenārijam.

Situācijas mēdz būt dažādas – vecāki jau kopš bērnības nav iesaistīti savu bērnu dzīvēs, ģimenes atmosfēru nosaka liels un līdz šim neatrisināts konflikts, vecāki aizraujas ar dažādām atkarībām. Šie ir tikai daži no iemesliem, kas jaunajam pārim var likt izvērtēt un pieņemt nopietnu lēmumu neaicināt vecākus uz kāzām.

kā neuzaicināt viesus uz kāzām
Foto: AINĀRS MAZJĀNIS / www.mazjanis.com / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Lai kādas attiecības valdītu ģimenē, tā ne vienmēr ir viegla izvēle, tādēļ ir rūpīgi jāizvērtē plusi un mīnusi šim lēmumam, kā arī jāsaprot sekas, piemēram, vecāki var ļoti apvainoties un attiecības ģimenē var kļūt vēl saspīlētākas.

Lai nepieņemtu lēmumu emociju uzplūdā, to noteikti vajag pārrunāt ar mīļoto cilvēku, uzklausot viņa domas un ieteikumus. Ja tomēr esat nolēmuši, ka vienas vai otras puses vecākus uz kāzām neaicināsiet, tad var gadīties, ka vecāki pirms kāzām mēģinās komunicēt un izrādīt savu rūgtumu par jūsu lēmumu. Lai izvairītos no liekas drāmas pirms kāzām, iespējams vislabāk būtu neļauties šai komunikācijai, bet, ja tomēr nolemjat izrunāties ar vecākiem, tad neļaujieties emociju uzplūdam un paskaidrojiet konkrētus iemeslus, kādēļ pieņēmāt šādu lēmumu.

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

FOTO: AINĀRS MAZJĀNIS

Citi Raksti