Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tieši atmiņas ir tās, kas mums paliek pēc kāzu dienas. Atmiņas, kas atdzīvojas, raugoties kāzu fotogrāfijās vai aplūkojot video. Un, protams, lasot mūsu draugu un tuvinieku atstātos vēlējumus viesu grāmatā. Izrādās, viesu grāmata jau sen vairs nav jāuztver tikai kā grāmata.

Ir daudzi oriģināli veidi, kā to padarīt pēc iespējas interesantāku gan pašiem sev, gan kāzu viesiem.

1. VĒSTĪJUMS PUDELĒ

Vēstījums pudelē ir mīlestības, ilgošanās un skaistā simbols. Tas, pavisam noteikti, piestāv ne tikai romantiskām filmām, bet arī kāzām, tādēļ viens no veidiem, kā viesu grāmatu transformēt, ir veidot vēstījumu pudeli, kur katrs viesis pārim var atstāt savu īpašo vēlējumu.

2. PASTKARTES

Kāzu rīkotāja Zane Rūdele / Zane Rūdele Event Planning iesaka nedaudz pagarināt kāzu dienas pozitīvās atmiņas, un viesu grāmatu veidot kā pastkartītes, kuras pēc kāzām vedēji vai kāda cita atbildīgā persona nosūta pa pastu jaunajam pārim.

3. GLOBUSS PASAULES IZZINĀTĀJIEM

Tiem pāriem, kas mīl ceļot un sapņo par pasaules apceļošanu, noteikti patiks ideja par viesu grāmatu kā pasaules karti vai globusu, uz kā katram viesim jāparakstās.

4. KOKA KRĒSLS VIESU GRĀMATAS VIETĀ

Krēsls simbolizē sava veida drošības sajūtu, stabilitāti un domu, ka tu vienmēr būsi manas mājas. Tādēļ vēl viena oriģināla viesu grāmatas ideja ir sarūpēt kādu skaistu koka krēslu, ko katrs viesis var aprakstīt ar saviem īpašajiem vēlējumiem. Pēc kāzām šis sols var atrast savu mājvietu jaunā pāra verandā vai pagalmā, kur vienmēr varēs apsēsties un gremdēties savas īpašās dienas atmiņās.

5. ATSTĀJ MUMS SAVU FOTO!

Pēdējos gados lielu popularitāti guvušas viesu grāmatas, kur katram viesim vakara gaitā ir uzdevums nofotogrāfēties, piemēram, fotobūdā, ja kāzās tāda pieejama, vai ar polaroid kameru, vēlāk ielīmējot foto viesu grāmatā un pierakstot klāt savu vēlējumu. Tās jaunajam pārim būs dubultatmiņas - fotoalbums un viesu grāmata - divi vienā!

6. KOPĪGI VEIDOTS MĀKSLAS DARBS

Viesu grāmatas top arī kā gleznas, kanvas, komiksi un citu radošu izpausmju kopums - šādos gadījumos pāris to varēs vēlāk likt pie savas mājvietas sienas, un vienmēr atcerēsies, cik viņiem fantastiski un radoši draugi un ģimene.

7. PERSONALIZĒTAS GALDA SPĒLES

Tiem pāriem, kam mīļi galda spēļu vakari, patiks integrēt savas intereses arī viesu grāmatā. Piemēram, klasiskā un visiem zināmā galda spēle Jenga var iegūt jaunu nozīmi, kad viesi aprakstīs vienkāršos koka klucīšus ar saviem vēlējumiem. Cik daudz interesantāk būs šo spēli spēlēt nākotnē, galda spēļu vakaros, ar draugiem! Tādā pat veidā var parakstīt arī pašu salasītos oļus vai izgrebtas koka sirdis, kas vēlāk veido mākslas darbu - stikla kastē.

8. ĪSTA VĒSTULE UN ĪSTA RAKSTĀMMAšĪNA

Pavisam īpaši un romantiski būs sarūpēt skaistu vintage rakstāmmašīnu, ar kuras palīdzību katram viesim būtu iespēja uzrakstīt savu īpašo vēlējumu. Pie tam, tā var kalpot arī kā sava veida atrakcija viesiem, kamēr pāris ir devies, piemēram, izbraukumā, pēc savas kāzu ceremonijas.

9. ĪSTĀ ATSLĒGA

Reizēm, kad durvis ir aizslēgtas, vienīgā lieta, kas mums ir nepieciešama, ir īstā atslēga. Esot laulībā, dažkārt, šīs durvis aizkrīt, un tad noderēt var dažādas atslēgas - “piedošana”, “kompromiss”, “mīlestība”. Viesu grāmata var būt arī katram viesim izsniegta atslēga ar lapiņu pie tās, uz kuras uzrakstīt savu vēlējumu. šīs atslēgas vienmēr glabāsies jūsu mājās, un vajadzīgajā brīdī varēsiet tās pārskatīt, lai atrastu īsto.

Kāzu rīkotāja Inga Bērziņa / BANNTÉ norāda, ka draugi un tuvinieki, viesu grāmatas aizpildīšanā, ir jāmotivē.

Process ir jāpadara pēc iespējas aizraujošāks un interesantāks, lai tā galu galā nepaliktu tukša. “Ja viesu grāmata iecerēta tās tradicionālajā - grāmatas formātā, tad es ieteiktu padomāt par jautājumiem tajā. Veidot to kā sava veida atmiņu, anketas kladi. Tur varētu būt arī norādīta atsevišķa lapa vedējiem, kas jāaizpilda, kā arī līgavas un līgavaiņa vecākiem. Jautājumu formas viesu grāmatas tiek aizpildītas ar lielāku interesi. Tāpat būtu svarīgi, lai vakara vadītājs ik pa brīdim viesiem atgādinātu par viesu grāmatas opciju - kāzās ne vien jaunajam pārim, bet arī pašiem viesiem ir tik daudz emociju, ka nereti to var sanākt aizmirst,” iesaka Inga.

Teksts: Liene Pālēna

Citi Raksti