Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ TIKT PIE ROMANTISKĀM KĀZU FOTOGRĀFIJĀM?

KĀ TIKT PIE ROMANTISKĀM KĀZU FOTOGRĀFIJĀM?

Tuvojas tas īpašais gada laiks – šīs vasaras aktīvā kāzu sezona. Pāri, kas tuvākajā laikā gatavojas teikt savus jāvārdus, visticamāk jau savu kāzu fotogrāfu ir atraduši un ir nodevušies sapņiem par fantastiski skaistajām un romantiskajām fotogrāfijām, kas viņus sagaida. Bet, kā tad galu galā tikt pie romantiskajām un skaistajām kāzu fotosesijas bildēm? To LĪGAVĀM jautāja vairākiem kāzu fotogrāfiem Latvijā.

Nevajag kopēt un atdarināt Instagram un Pinterest redzētās bildes

Kāzu fotogrāfs Einārs Freimanis ir pārliecināts, lai izdotos veiksmīga un skaista kāzu fotosesija nemaz nevajag tik daudz, tomēr nepieciešams zināt pāris svarīgus priekšnosacījumus.

“Lai gan labs un profesionāls fotogrāfs skaistas bildes uzņems jebkuros laikapstākļos, tomēr maģiskākās un romantiskākās bildes visbiežāk top labākajos gaismas apstākļos, kas ir saules aušanas vai rieta un pēcrieta laikā.

Kāzās tas visbiežāk būs tieši krēslas laiks, tāpēc pārim pēc iespējas vienmēr jācenšas ieplānot kaut 15 minūtes fotosesijai šajā maģiskajā laikā.

Vēl viens svarīgs nosacījums, manuprāt, būtu pārlieku neiespaidoties no citiem resursiem un konkrētām bildēm, kuras vēlētos atdarināt vai kopēt. Instragram/Pinterest laikmetā, līgavas ļoti iespaidojas un cenšas izsapņot savas kāzas caur citām bildēm, taču piemirst, ka, iespējams, savs stāsts var izvērsties vēl skaistāks un īpašāks. Tapēc ir labi saprast vai vizuāli formulēt savas vēlmes, taču pārējo astāt fotogrāfa ziņā. Ja esat veikuši pareizu un rūpīgu fotogrāfa atlasi un pilnībā tam uzticaties, tad varat būt droši, ka saņemsiet ko īpašu un tieši jūsu bildes būs iedvesmas avots citām līgavām,” novērojis Einārs.

Pats svarīgākais priekšnoteikums – īstais fotogrāfs

Kāzu fotogrāfe Annija Pumpure norāda, lai izdotos patiesas un skaistas kāzu fotogrāfijas, ir divi galvenie punkti, pēc kuriem vadīties:

  1. “Pirmais – lai ir atrasts īstais fotogrāfs, kas liek pārim justies droši, ar kuru veidojas labs kontakts un kopīga vīzija par gala rezultātu. Labs fotogrāfs mācēs arī panākt to, lai kāzu fotosesijas laikā pāris atbrīvotos kameras priekšā;
  2. Otrs – lai ir atrasta piemērota vide, kurā pāris jūtas droši. Piemēram, kāzu fotosesijas bildes tiek uzņemtas kādā vietā, kas pārim ir personīgi tuva.

Es pati vienmēr kārtīgi iepazīstos ar pāriem un izskatu visas viņu vēlmes sakarā ar kāzu fotogrāfiju. Mēs visi esam atšķirīgi, un labs fotogrāfs pratīs vizuāli parādīt to skaistāko jūsu attiecībās,” pārliecināta Annija.

Būt brīviem un dabiskiem

Kāzu fotogrāfs Gints Freimanis vienmēr jaunajiem pāriem pirms kāzu fotosesijas atgādina, ka, pirmkārt, bildes top viņiem pašiem un viņu kāzu albumam, tādēļ galvenais priekšnoteikums ir būt brīviem un dabiskiem. “Pāris to saprot un kļūst kaut nedaudz, bet atraisītāks, sāk komunicēt viens ar otru, skatīties viens uz otru. Tie arī ir tie dabiskie mirkļi, kurus vērts noķert fotogrāfijā. Tur rodas īstā romantika.

Svarīgi, lai atmosfēra būtu pēc iespējas intīmāka, respektīvi, netraucētu lieki cilvēki apkārt. Nereti pārim saku, ka “manis nav, esat tikai jūs divi vien”.

Romantiku bildē var panākt arī ar aksesuāriem un vidi, taču ne vienmēr tie ir pieejami. Man tomēr tuvāka ir šī patieso mirkļu ķeršanas pieeja,” tā Gints Freimanis.

Esiet paši par 110 procentiem!

Kāzu fotogrāfe un video iemūžinātāja Anda Upmale // Riverside films x photography ir pārliecināta, ka nav vienas ideālās receptes romantiskām un skaistām kāzu fotogrāfijām – cik dažādu pāru, tik dažādu fotogrāfiju. “Pāri ir ļoti dažādi – intraverti, ekstraverti, piedzīvojumu meklētāji, miera un kultūras baudītāji, līdz ar to katram pārim romantisms izpaudīsies citādāk. Kādam tā būs dauzīšanās pa pludmales smiltīm, citam mierīga pabūšana divatā, neiesaistot daudz aktīvas kustības.

Tieši tāpēc pats galvenais, ceļā uz ideālajām kāzu fotogrāfijām, ir izstāstīt fotogrāfam, kādi jūs esat, ko jums patīk darīt, kā atpūšaties, kādi jums ir hobiji, jo šie aspekti palīdz izprast pāri un un atklāt viņu īpašo romantismu. Iespējams, ka tās vienkāršākās lietas, ko darat ikdienā arī būs tās pašas īpašākās.

Nevajag neko samākslot un izdomāt lietas, kas nav jūsu. Esiet paši par 110 procentiem,” iesaka Anda. Viņa arī aicina pārus doties fotogrāfēties ar to īpašo sajūtu, kāda bijusi viņu pirmajā randiņā vai citā nozīmīgā brīdī.

ATRODIET SAVU KĀZU FOTOGRĀFU ŠEIT
FOTO: ANDA UPMALE, ANNIJA PUMPURE, EINĀRS FREIMANIS, GINTS FREIMANIS
Citi Raksti