Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Svinību vieta ar vēsturisku eleganci – Igates pils

Svinību vieta ar vēsturisku eleganci – Igates pils

Igates pils kompleksa vēsturisko mantojumu iedzīvinājusi mūsdienu dvesma, un pilī vērtas durvis, lai uzņemu viesus un piedāvātu iespēju jūsu svētkus sarīkot vidē, kurā valda senatnīgi izsmalcināta atmosfēra. Ansambļa centrālā kungu māja celta ap 1880. gadu elegantajā neorenesanses stilā, kas nolasāms ēkas fasādē, izstaro aizgājušo laiku šarmu, kas atbalsojas visā pils apkārtnē.

Igates pils atrodas 75 km attālumā no Rīgas, tas ir piemērots galamērķis, ja vēlaties, lai jūs un viesus ieskauj lauku miers un pa ceļam varētu baudīt skaistās Vidzemes ainavas. Pils atrodas pie plaša dīķa un to ieskauj romantisks ainavu parks. Igates pils ar tās klasiski smalko arhitektūru un tās gleznainā apkārtne ir vieta īpašiem svētkiem, jo tā sniegs ne tikai visas ērtības, bet arī estētisku baudījumu.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Iejusties muižnieka ādā

Igates pils pirmoreiz rakstos minēta 1455. gadā, kad Idsels Dideriks Fītingofs ciemu un muižu pārdeva Pēterim fon der Borham. 19. gadsimta beigās Igates muižas ansamblis papildināts ar kungu māju, ko projektējis Rūdolfs Cirkvics fon Pistolkorsu dzimtai, celtnē demonstrējot atturīgu un izsmalcinātu lakonismu. Pilij laika gaitā bijuši dažādi pārvaldnieki, taču 2022. gadā to izsolē ieguva Edijs Ošs un tajā šobrīd saimnieko Ošu un Lāču ģimenes.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Pils īpašnieks, uzņēmējs un autosportists Edijs Ošs stāsta, ka Igates pils iegāde nav bijusi nejaušība, jo ikdienā uzņēmuma darbības vieta ir Kuldīga, bet pēdējos divus gadus mērķtiecīgi tiek strādāts, lai uzsāktu darbu arī Vidzemes pusē, šis bija viens no faktoriem šādam lēmumam. Par motivāciju pils pārvaldīšanā iesaistīt ģimeni viņš stāsta, ka svarīgi ir dod iespēju attīstīties un pilnveidoties arī bērniem, mācību procesā iegūt zināšanas par viesmīlību, darbojoties gan pilī, gan pils krodziņā. Ne mazāk svarīgi šajā ceļā bija apziņa par Igates pils kvalitāti un tās iespējamu attīstību tuvākajos gados.

Uzņēmums līdz šim ikdienā strādā ražošanas jomā un varētu teikt, ka šis arī jaunajiem īpašniekam ir liels izaicinājums. Viņš saka, ka odziņa slēpjas tajā, ka vienmēr ir bijusi vēlme būvēt, atjaunot, restaurēt vietas un lietas, tāpēc šis pils projekts ir īpaši tuvs.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Edijs Ošs ir ceļotājs, bijis dažādās valstīs un guvis plašu pieredzi, tāpēc viņa pasaules redzējums ļauj domāt ārpus rāmjiem un radīt jaunu, skaistu vietu visdažādāko projektu, un pasākumu īstenošanai. šobrīd mērķis ir apvienot vēsturiski svarīgo ēku ar mūsdienīgu elpu un piedāvāt to plašākai sabiedrībai. Igates pils, gleznaina vieta īpašām svinībām

Grezniem un svinīgiem pasākumiem pieejamas telpas un numuriņi pils ēkā. šeit iespējams sarīkot grandiozas kāzas, jo kopumā iespējams uzņemt 100 viesus, nakšņošanai pieejamas 93 gultasvietas. Visi numuriņi ir mūsdienīgi un labiekārtoti, turklāt jaunlaulātajiem paredzēts īpašs numurs pils tornī.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Karaliskas kāzas pilī

Jūsu kāzas Igates pilī būs tiešām īpašas, jo varēsiet būt vieni no pirmajiem, kas rīko šīs svinības atjaunotajā pils kompleksā. Pils teritorijā atrodamas skaistas vietas, kurās sarīkot kāzu ceremoniju. Pils priekšā ir skaista vieta starp pili un dīķi, kurai piemīt pasakas noskaņa. Taču pils sānā izveidots bruģēts pusloks ar senatnīgām laternām, tā ir piemērota vieta intīmākai un mazākai ceremonijai. Gada siltajā laikā iespējams pils dārzā uzstādīt svētku telti un pārnest svinības ārtelpā. Ne mazāk svarīgi, ka pils un tās apkārtne būs izcils fons jūsu kāzu fotogrāfijām.

Pils teritorijā darbojas Igates pils Dzirnavu krodziņš, kurā iespējams gūt iespaidu par darbiem un ikdienas ritējumu senatnē, jo dzirnavu ēkā joprojām tiek malti miežu putraimi. Krodziņā var nobaudīt no tiem gatavotu putru un iegādāties līdzņemšanai. Jauno pāri var iesaistīt malšanas procesā un tas var kļūt par interesantu kāzu rituālu vai uzdevumu.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Igates pils Brīvdienu māja atpūtai mazākā lokā

Brīvdienu mājā var sarīkot svētkus 37 viesiem, četrās istabiņās iespējams nakšņot līdz 18 cilvēkiem. Varēsiet īpaši palutināt sevi un viesus, jo brīvdienu mājā pieejama pirts un romantiska āra SPA masāžas vanna, kurā var relaksēties līdz 7 cilvēkiem. Mājīgu atmosfēru rada kamīns, bet siltākā laikā var atpūsties uz skaistās un plašās Brīvdienu mājas terases.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Autentiska maltīte Igates pils Dzirnavu krodziņā

Pusdienas un vakariņas romantiskā gaisotnē vai draugu kompānijā iespējams baudīt pils Dzirnavu krodziņā. šeit iespējams sarīkot banketus līdz 50 cilvēkiem. Turklāt katru mēnesi kādā no svētdienām ikviens Igates pils ciemiņš tiek aicināts uz gardu branču krodziņā. Tas ir lielisks iemesls nedēļas nogalē paviesoties pils kompleksā un sajust pils apkārtnē valdošo atmosfēru. Varēsiet nesteidzīgi pastaigāties pa parku un ieturēt garšīgu maltīti Dzirnavu krodziņā.

Iesakām arī sekot līdzi jaunumiem Igates pils sociālajos tīklos un apmeklēt kādu no pasākumiem vai koncertiem, kas pilī laiku pa laikam tiek rīkoti. šovasar, 23. jūnijā, Igates pilī norisināsies Līgo festivāls kopā ar grupu Credo, tiks demonstrēta izrāde “Skroderdienas Silmačos”, gaidīs arī citi pārsteigumi.

Kāzu svinību vieta: IGATES PILS

Foto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILSFoto: IGATES PILS

Citi Raksti