Izrādās, ka viens no visbiežākajiem konfliktiem, ko jaunlaulātie visā pasaulē piedzīvo pirms kāzām, ir nevis savā starpā, bet gan ar vecākiem. Konflikta iemesls – tradīcijas. Nereti kāzas veicina zināmu saspringumu starp līgavu un viņas māti, kas vēlas, lai meitas kāzās tiktu ievērotas arī viņai svarīgas tradīcijas.
Lai neveidotos nevajadzīgs konflikts, līgavai jau kāzu plānošanas procesā jābūt gatavai, ka tradīciju jautājumos var rasties viedokļu atšķirības.
Tomēr ieteicams nevis paust kareivīgu nostāju, ka nevienu no mammas vēlamajām tradīcijām nevēlaties iekļaut savā kāzu dienā, bet gan mierīgi izrunāties ar mammu, pajautāt viņas kāzu plānošanas pieredzi jeb izmantot šo potenciālo konfliktu, kā iespēju satuvināties. Pie tam arī šajā jautājumā ir iespējams rast kompromisu, piemēram, kāzu dienā iekļaujot vienu kādu vecākiem svarīgu tradīciju (piemēram, mičošanas daļā), bet tai pat laikā dodot iespēju pašiem sev radīt jaunas tradīcijas.
Attiecības starp ģimeņu locekļiem mēdz būt sarežģītas. Jo vairāk un dažādāki cilvēki, jo sarežģītākas tās var kļūt. Katram cilvēkam un ģimenei ir savas īpašās tradīcijas, robežas un vērtības, un, kad divas (līgavas un līgavaiņa) šādas ģimenes satiekas pirms kāzām, var izcelties pamatīgs haoss.
Izrādās, viens no biežākajiem pirmskāzu konfliktiem visā pasaulē ir saistīts ar līgavas un līgavaiņa ģimeņu pārlieku aktīvu vēlmi iesaistīties kāzu organizēšanā.Tāpat pirms kāzām ģimeņu starpā var parādīties zināma sacensība, greizsirdība. Nereti līgavaiņa mammas pārlieku vēlas iesaistīties kāzu plānošanas procesā, bet tas savukārt līgavai var radīt lieku stresu.
Ja līgavaiņa mamma liek līgavai justies nekomfortabli, pārāk uzspiežot savu viedokli, tad šajā situācijā būtu jāiesaistās pašam līgavainim, pārrunājot ar mammu šos jautājumus un pieklājīgi un korekti nospraužot robežas un liekot saprast, ka tā ir viņa un mīļotās diena. Katrā ziņā labāk visu ir izrunāt pēc iespējas ātrāk, nevis ļaut konfliktam eskalēties līdz brīdim, kad cieņpilni to būs daudz grūtāk atrisināt.
Pirmskāzu laikā var dzirdēt tik daudzus un dažādus viedokļus – šķiet, katrs, kas uzzina, ka precēsieties, nolemj, ka ir īstais brīdis padalīties savā pieredzē, izteikt savu viedokli par jūsu kāzu tematiku, krāsu, svinību vietu utt. Liela daļa apkārtējo pēkšņi kļūst par kāzu jomas ekspertiem un apzināti vai neapzināti nolemj, ka tieši viņu viedoklis līgavai un līgavainim ir jādzird. Lūk, no tā arī izceļas vēl kāds tipisks pirmskāzu konflikts jeb apziņa, ka visi iesaistītie vēlas jūsu vietā plānot jūsu kāzu dienu.
Ja šādas situācijas gadās, ir svarīgi atcerēties, ka tā ir tikai jūsu abu kāzu diena, tādēļ varat cieņpilni uzklausīt savu apkārtējo cilvēku ieteikumus, bet paši izvēlēties, ko no tā ņemt vērā un ko ne, tādā veidā neļaujot sevi kontrolēt. Protams, visticamāk tuvinieki ir patiesi priecīgi un sajūsmināti par jaunā pāra gaidāmo notikumu, bet tai pat laikā viņi, dodot savus padomus, vēlas izdzīvot savas izsapņotās kāzas, kam nereti nav nekā kopīga ar jauno pāri.
Kāzu budžets ir viens no vistipiskākajiem pirmskāzu konfliktu cēloņiem. Visticamāk, plānojot savas kāzas, jūsu vēlmes un vajadzības būs lielākas par kāzām atvēlēto budžetu, tādēļ tas var kļūt par konflikta iemeslu līgavas un līgavaiņa starpā. Nepareizā pieeja ir šo jautājumu ignorēt. Lai gan nauda nav tēma, par ko daudzi vēlas runāt, tomēr par to ir jārunā jau no paša sākuma, sastādot budžeta tāmi, kuru tad arī ievērot plānošanas procesa gaitā.
Protams, neviens nesola, ka pašas tāmes sastādīšana būs viegls process – līgavai un līgavainim pavisam noteikti var atšķirties vēlmes un izpratne par to, kas kāzu dienā ir svarīgāks, bet tā ir arī iespēja praktizēt kompromisa mākslu, kas vēlāk laulībā krietni noderēs.