Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ VIESIEM PLĀNOT SAVU BUDŽETU, DODOTIES UZ KĀZĀM?

KĀ VIESIEM PLĀNOT SAVU BUDŽETU, DODOTIES UZ KĀZĀM?

Jēdzieni “kāzas” un “budžets” visbiežāk saistās ar jaunā pāra izdevumiem par kāzu organizēšanu, un neapšaubāmi līgava un līgavainis patiešām ir tie, kam kāzas izmaksā visvairāk. Tomēr nevar aizmirst arī par viesiem, un to, ka ikvienam viesim jebkuras kāzas prasa finansiālu ieguldījumu.

LĪGAVĀM piedāvā ieteikumus tiem viesiem, kam šovasar jādodas uz vienām vai vairākām kāzām.

Izdevumi jāplāno jau laikus

Tikt ielūgtam uz kāzām ir liels pagodinājums un arī tikpat liels prieks, tomēr tas prasa arī zināmu finansiālu ieguldījumu, īpaši tad, ja saņemat divus, trīs vai pat vairākus ielūgumus uz kāzām vienas vasaras laikā. Piemēram, ASV viens kāzu viesis, dodoties uz kāzām, iztērē pat vairāk kā 1000 dolārus. Lai gan Latvijā šāds pētījums nav veikts, tomēr ikviens, kas kaut reizi ir bijis kāzu viesis, zina, ka tas prasa zināmu finansiālu ieguldījumu. Lai kāzu apmeklēšana nekļūtu par smagu slogu un to tuvošānās neradītu lieku satraukumu, par finansiālo pusi ir jāsāk domāt jau laicīgi.

Viens no priekšnoteikumiem veiksmīgai finanšu plānošanai, dodoties uz kāzām, ir savlaicīga budžeta plānošana. Ja esat tajā vecuma grupā, kad jūsu draugi un vienaudži precas viens pēc otra, tad ir tikpat kā neiespējami, ka tuvāko gadu laikā jums nebūs jāiet uz kāzām.

Ja zināt, ka šogad vai nākamgad plānotas kādas kāzas, tad jau laikus varat sākt veidot budžetu un sakrāt konkrētu naudas summu katram gaidāmajam notikumam. Īpaši tas jādara tad, ja kāzās būsiet ne tikai viesis, bet arī vedējs, kam finansiālais ieguldījums būs vēl lielāks.

Tāpat vajadzētu atcerēties par pirmskāzu ballītēm, kas arī prasa atsevišķu budžetu.

Pozitīvi ir tas, ka par to, ka jums būs jāiet uz kāzām, visticamāk zināsiet jau daudzus mēnešus, reizēm pat gadu iepriekš, kas nozīmē, ka šim notikumam var laikus sagatavoties. Ja ir zināms, ka pēc gada būs jāiet uz kāzām, varat katru mēnesi atlicināt noteiktu summu šim notikumam (īpaši tad, ja tās, piemēram, ir galamērķa kāzas, kur jums jāapmaksā gan savas lidmašīnas biļetes, gan apmešanās izdevumi).

Pirmskāzu ballīte – ne pāri saviem līdzekļiem

Kāzas, gluži tāpat kā līgavas un līgavaiņa pirmskāzu ballītes ir priecīgi notikumi, kas tā arī ir jāuztver. Lai gan pēdējo gadu laikā pirmskāzu ballīšu budžeti kļūst arvien lielāki, vēloties nodrošināt jaunajam pārim visdažādākās izklaides un pārsteigumus, finansiālajai situācijai nevajadzētu būt šķērslim, kādēļ to neapmeklēt.

Plānojot pirmskāzu ballīti, svarīgi ir izplānot visu tā, lai tas ne tikai patiktu līgavai vai līgavainim, bet arī, lai katra līgavas draudzene vai līgavaiņa draugs varētu atļauties to apmeklēt. Ja tomēr jūtat, ka ballītes izdevumi varētu būt pārāk lieli (īpaši tad, ja pirmskāzu ballīti nolemts rīkot ārpus Latvijas), tad ir pilnīgi pieņemami, ja nolemjat uz to nedoties.

Izvēlēties kleitu īrēt, nevis iegādāties

Ikviens kāzu viesis, īpaši jau dāmas, vēlas kāzās izskatīties lieliski. Tie ir svētki, uz kuriem tiek meklētas jaunas kleitas, uzvalki, pieteikts friziera un make-up meistara apmeklējums. Tomēr, ja vienas vasaras laikā jāapmeklē vairākas kāzas, visticamāk neviena dāma nevēlēsies ierasties vienā un tajā pašā kleitā. Tieši tādēļ aizvien populārāka kļūst kleitu noma.

Tā ir lieliska iespēja par daudz mazāku samaksu izskatīties lieliski, neaizņemt skapja vietu ar kleitām, ko tikai vienreiz sanāks uzvilkt un ietaupīt kāzām atvēlēto budžetu. Arī Latvijā ir vairākas kleitu nomas, piemēram: Mana kleita

Pārdomātas, ne dārgas dāvanas

Viena no pirmajām lietām, ko nodomājam, saņemot kāzu ielūgumu, ir, ko dāvināt jaunajam pārim. Ja norādīts, ka pāris labprāt saņemtu sveicienu aploksnē, tad rodas nākamais jautājums, cik naudas izteiksmē lielam šādam sveicienam vajadzētu būt.

Domājot par dāvanām, izvēlieties pārdomātas, ne dārgas dāvanas. Dārgāk ne vienmēr nozīmē labāk. Neviens jaunais pāris visticamāk nevēlētos saņemt dārgu dāvanu, zinot, ka viesis to patiesībā nevar atļauties. Tā vietā jaunajam pārim var uzdāvināt fotoalbumu ar viņu fotogrāfijām, ģimeņu recepšu krājumu vai ko citu, kas būtu pārdomāta un ne mazāk vērtīga dāvana.

FOTO: ANNIJA VELDRE, KLAIDS LIELBIKSIS, NAIRA KOSYAN, KRISTĪNE STAHANOVA, VILNIS SLŪKA
Citi Raksti