Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Par to, kā noris dekorāciju noma kāzām un kā ar nomas priekšmetiem transformēt svinību vietu, stāsta Evija Graumane no viena no lielākajiem iznomātājiem Latvijā – Best Events.

Kāzu piederumu noma – kad tā ir nepieciešama

Kāzu piederumu noma iekļauj ne tikai dekoratīvo elementu, bet arī mēbeļu, inventāra, tekstila un citu priekšmetu nomu, tādēļ, visticamāk, kāda veida nomas pakalpojumi būs jāizmanto ikvienās kāzās. Ir viesu nami un svinību vietas, kas piedāvā pilnu pakalpojuma servisu un nodrošina galdus, krēslus, galdautus, salvetes, traukus un nelielas dekorācijas, piemēram, svečturus un vāzītes. Šajā gadījumā, protams, var iztikt bez nomas pakalpojumiem. Taču Evija Graumane piebilst, ka, izmantojot esošo inventāru, kāzas ar maz ko atšķirsies no vairuma citām kāzām, kas rīkotas šajās telpās.

Visticamāk, vēlēsieties, lai jūsu kāzas rotā eleganti kāzu piederumi. Kāzu piederumu noma nav domāta tikai tam, lai nodrošinātu visu praktiski nepieciešamo – tā ir arī iespēja piešķirt svinību vietai īpašu iekārtojumu un vizuālo noformējumu, kas jūsu kāzas padarīs unikālas.

Deko: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI | Foto: MĀRTIŅŠ PLŪME

Ikviens pāris vēlas, lai viņu kāzu svinību dekorācijas ir oriģinālas un tieši tādas, kādas viņi iztēlojušies. Ir pāri, kas, lai īstenotu savu vīziju, ir gatavi ieguldīt lielas summas un sapirkt paši lielu daļu dekorāciju. Evija Graumane skaidro, ka tas, protams, būs ļoti dārgi, un vienmēr ir jautājums, vai dekorācijas vēl kādreiz tiks izmantotas, jo tendences strauji mainās. Pat, ja jums šķiet, ka iegādātos skaistos svečturus izmantosiet pēc tam, var gadīties, ka tas, kas vienu gadu ir aktuāls, citu gadu vairs nav. Galu galā, iegādāto preču uzglabāšana kļūst par apgrūtinājumu. Best Events svētku dekorāciju nomā ir dažādas stilistikas un šībrīža tendencēm atbilstoši dekori no kuriem izvēlēties tos, kas perfekti papildinās jūsu kāzas.

Kā stāsta Evija Graumane, visbiežāk no Best Events piedāvājuma pāri izvēlas nomāt tekstilu – galdautus un salvetes, kā arī dekoratīvos šķīvjus, galda piederumus un glāzes. Pieprasīta ir kāzu mēbeļu noma – galdi un krēsli. Tiek nomātas arī kāzu ceremonijas dekorācijas un citi nepieciešamie priekšmeti, piemēram, arkas un podesti. Pāri bieži nomā arī kāzu gaismas dekorācijas, jo šobrīd ir aktuāli kāzās radīt dažādas noskaņas ar apgaismojumu. Un, protams, vienmēr aktuāla ir arī kāzu dekorāciju noma.

Kāzu dekorāciju noma – iespēja kāzu noformējumā iekļaut aktuālās tendences

Best Events piedāvā rūpīgi pārdomātu nomas preču klāstu, kas regulāri tiek papildināts. Kā atklāj Evija Graumane, Best Events nav orientēts uz ļoti lieliem pasākumiem, bet gan uz izvēļu daudzveidību. Best Events lauciņš ir pasākumi līdz 200 cilvēkiem, šajā amplitūdā visbiežāk ietilpst tieši kāzas.

Evija stāsta, ka Best Events uzdevums ir apmierināt klienta vēlmes attiecībā uz galdautu un salvešu toņiem. Pašlaik tiek piedāvāti galdauti vairāk nekā 50 dažādos toņos. Salvešu klāsts pārsniedz sešdesmit dažādus toņus. Daudzveidība ir īpaši noderīga, ja veidojat tematiskās kāzu dekorācijas, kurās iederas konkrēti toņi un to kombinācijas. Tāpat galdautus un salvetes īpašos toņos var kombinēt ar saskanīgām svecēm un iegūt šobrīd ļoti aktuālu kāzu noformējumu.

Best Events piedāvāto dekorāciju noma kāzām atbilst aktuālākajām tendencēm. Visspilgtāk aktualitātes izpaužas tieši toņos, ko izvēlas kāzām. Best Events komanda aktīvi gatavojas katrai kāzu sezonai un pēta, kādi krāsu toņi būs aktuāli interjerā, jo tas, savukārt, saistās ar jaunākajām krāsu tendencēm kāzās un svinībās. Evija Graumane stāsta, ka, kaut vai papētot H&M Home jauno piedāvājumu, ātri vien iespējams noprast galvenās tendences.

Ja Best Events noliktavā iztrūkst kāds no aktuālajiem krāsu toņiem, tas ātri tiek papildināts. Vērojot šā gada rezervācijas, Evija Graumane secina, ka nekur nav pazudis baltais, piena baltais, krēmkrāsa, gaišs kapučīno tonis. Arvien aktuāli ir ķieģeļa, melnais un sage tonis.

Oriģinālas kāzu dekorācijas un to kombinācijas

Dažādi priekšmeti, mēbeles un tekstils, ko piedāvā kāzu dekorāciju noma, ir elementi, kas var pārveidot svinību telpu un radīt vēlamo noskaņu. Kāzu zāles dekorācijas ir tās, kas radīs pirmo iespaidu un atmosfēru, bet kāzu galda dekorācijas būs kā eleganti fināla pieskārieni.

Best Events komandas pamatuzdevums ir palīdzēt ikvienam pārim palīdz izvēlēties viņu kāzām piemērotāko inventāru un dekoratīvos elementus, kā arī saskaņot nomas priekšmetus savā starpā. Tāpēc Best Events plašajās telpās klients var iepazīties ar visu toņu piedāvājumu klātienē. Tā ir ļoti liela priekšrocība, jo uz apaļajiem vai taisnstūra galdiem iespējams uzklāt galdautus, eksperimentēt ar dažādiem salvešu toņiem, izvēlēties dekoratīvos šķīvjus (piedāvājumā 12 dažādi), piederumus un glāzes. Un, protams, kombinēt ar pieejamajiem 15 dažāda veida un stila krēsliem, ja tas ir nepieciešams.

Evija Graumane stāsta, ka bieži vien līgava atnāk ar vienu ideju, bet, redzot visu kopbildi, izvēlas pilnīgi ko citu. Viņai ir ļoti interesanti vērot šo procesu. Tāpat Best Events komanda labprāt cenšas palīdzēt ar padomiem, kas uzkrāti pēdējo astoņu gadu laikā.

Deko: IDEJU AĢENTŪRA | Foto: AIGARS UPLEJS

Dekorāciju noma kāzām – sadarbība ar floristiem un dekoratoriem

Lielākoties kāzu dekorāciju noma nav jautājums, kas pārim jāatrisina pašiem. Evija Graumane stāsta, ka gadu gaitā Best Events ir izveidojies diezgan plašs klientu: dekoratoru, floristu un kāzu organizētāju pulciņš. Kā viņa stāsta, kāzu nozarē ļoti labi strādā reklāmas “no mute mutē” taktika. Best Events iesaka kāzu organizatori dekoratoriem, dekoratori floristiem. Taču pamats visam ir kvalitatīvs produkts un serviss. Tiklīdz sāc halturēt, sadarbības partneri un klienti meklē alternatīvas, bet atgūt klientu jau ir ļoti grūti. Tādēļ Best Events ar rūpību un interesi pievēršas gan ilglaicīgiem partneriem, gan jauniem klientiem un pāriem.

Saprotams, ka viena kāzu dekorāciju noma nespēj piedāvāt visu, kas klientam ir nepieciešams, tāpēc Best Events ir izveidojuši lieliskas sadarbības ar nozares pārstāvjiem. Jā kāds no klienta vēlamajiem toņiem vai dekorācijām nav pieejamas, Best Events komanda to meklē pie sadarbības partneriem. Konkurenti tiek uzskatīti par draugiem un nomas uzņēmumi savā starpā cenšas viens otru papildināt, lai klientam piedāvātu pašu labāko.

Evija Graumane saka, ka Latvijā ir daudz fantastisku un labu dekoratoru, kas, ņemot vērā ierobežotos budžeta līdzekļus, spēj konkurēt ar pasaules līmeņa dekoratoriem. Pāriem ir ļoti paveicies, jo piedāvājums ir ļoti augstvērtīgs. Protams, Best Events pastāvīgajiem klientiem piedāvā īpašas aģentūras cenas. Tāpat arī Best Events plašajās telpās tiek regulāri rīkotas meistarklases jaunajiem floristiem, kāzu organizatoriem. Blakus mājvietu radusi arī Eviart Gallery, ar kuru noris lieliska mijiedarbe. Best Events nav tikai kāzu dekorāciju noma, tā ir vieta, kur eksperimentēt un radoši izpausties.

Deko: BŪŠU MĀKSLINIEKS | Foto: DIĀNA PETESENKOVA

Mēbeļu, tekstila un dekorāciju noma kāzām: praktiski jautājumi

Runājot par to, cik savlaicīgi jārezervē nomas preces, Evija Graumane stāsta, ka, ja kāzas paredzētas vasarā, tad būtu lieliski visu rezervēt līdz maijam. Ir bijuši izņēmuma gadījumi, kad Best Events veiksmīgi ir palīdzējuši vien nedēļu pirms pārim nozīmīgā pasākuma. Bet uz to nevar paļauties.

Savukārt nomas priekšmetu transportēšana ir jautājums, kura risināšanu ietekmē gan attālums, gan priekšmetu apjoms. Best Events piedāvā piegādi vai, ņemot vērā klienta budžetu, katrā konkrētajā gadījumā iesaka, kā to izdarīt. Skaidrs, ka piegādāt uz Latgali 20 krēslus un divus galdautus nebūs lēti. Šajā gadījumā ir jādomā, kur nakšņot šoferim, bet tās ir papildus darba stundas un izmaksas. Tāpēc bieži pie mazākiem apjomiem Best Events iesaka izmantot kvalitatīvas un noslēgtas piekabes, kurās netiek klāt ceļa putekļi.

Uz nomas precēm attiecas zināmi noteikumi. Piemēram, pirms krēslu nomas vienmēr tiek noskaidrota ceremonijas norises vieta, kur tiks lietoti krēsli – iekštelpās vai laukā. Best Events piedāvājumā ir krēsli, ko var bez problēmām lietot ārā, bet ir liela daļa krēslu, ko ārā atļauj lietot tikai tad, ja laika prognoze nepieļauj nokrišņu iespējas.

Deko: MAMA DECOR

Best Events vienmēr lūdz būt saudzīgiem ar galdautiem. Īpašu postu tiem nodara latviešiem tik iemīļotās sveces. Turklāt tās šobrīd ir īpaši aktuālas. Tomēr Evija Graumane uzsver, ka nav tādu sveču, kas netek, ja virs galdiem ir kondicionieris vai telpā liels caurvējš. Tādēļ viņa ļoti atbalsta jauno tendenci – beramās sveces un svečturus ar stikla kupoliņiem. Šādus kupoliņus piedāvā arī Best Events.

Evija Graumane paskaidro, kāpēc nekontrolēta sveču izmantošana nodara postu galdautiem un arī dabai – galdauti, kas cietuši no svecēm, pirms mazgāšanas tiek apstrādāti ar spēcīgu ķīmiju, kas nav draudzīga dabai. Dažkārt galdautus ar sveču traipiem nākas mazgāt līdz pat piecām reizēm, tērējot elektroenerģiju un ūdeni. Tas nozīmē, ka tiek nevajadzīgi tērēti resursi.

Best Events ieteikumi pāriem

  • Lai lieki netērētu laiku un naudu, noteikti pirms pasūtījuma veikšanas būtu svarīgi pārdomāt pasākuma nodrošināšanas loģistiku. Lai nav tā, ka izsapņotajām 10 vāzītēm jābrauc pakaļ uz pilnīgi citu pilsētu vai Rīgas nomali. Ir svarīgi organizēt nomas lietas maksimāli tuvu vienu otrai, jo pilsētas sastrēgumi izdara savas korekcijas.
  • Evija Graumane pāriem noteikti iesaka pašiem neuzņemties telpu noformējumu. Best Events komanda to ir darījuši un zina, cik daudz enerģijas tas spēj paņemt. Līgavai ar līgavaini būtu jābauda šis laiks, nevis līdz nakts melnumam jākarina lampiņu virtenes un jādekorē galdi. Uzticiet šo darbu dekoratoriem un floristiem ar vismaz trīs gadu pieredzi tirgū.
  • Jaunie dekoratori bieži vien neparedz visas izmaksu pozīcijas, varat sagaidīt arī pārsteigumus. Taču šodien katra dekoratora portfolio ir Instagram profils un pastāv iespējas ievākt atsauksmes no pāriem, kas izmantojuši konkrētā dekoratora pakalpojumus. Arī Best Events piedāvā dekoratoru pakalpojumus.

Noslēgumā Evija Graumane vēlas teikt, ka nomas pakalpojumu tirgus savās iespējās ir kļuvis daudzveidīgs un krāšņs, un turpina bagātīgi papildināt piedāvājumu klāstu. Principā jebkura klienta vēlme saprāta robežās ir realizējama. Un tā ir ļoti laba sajūta. Lai skaists šis ceļojums līdz savām sapņu kāzām. Un ziniet – Best Events vienmēr Jūs atbalstīs!

 

Raksta autore: Renāte Berga

Mēbeļu, tekstila un dekorāciju noma kāzām: Evija Graumane / Best Events

Foto: Mārtiņš Plūme, Diāna Petesenkova, Aigars Uplejs

Citi Raksti