Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ NEĻAUT SĪKUMIEM SABOJĀT SAVU KĀZU DIENU?

KĀ NEĻAUT SĪKUMIEM SABOJĀT SAVU KĀZU DIENU?

Kāzas ir notikums. Tas ir notikums, kas prasa ne tikai rūpīgu sagatavošanos un plānošanu, bet arī spēju to pilnībā izbaudīt. Daudzi pāri kāzu organizēšanas procesā nereti meklē atbildi uz jautājumu, kā nepazaudēties. Kā saglabāt realitātes sajūtu un apziņu, ka neparedzētas situācijas un šķietamas neveiksmes kāzu dienā nevar sabojāt šīs dienas svarīgāko uzdevumu – būt laimīgiem?

Neizvirzīt nesasniedzamus mērķus

Katrai līgavai un līgavainim ir sava kāzu plānošanas formula. Gluži tāpat katram pārim ir arī savas sajūtas par to, kas tiek sagaidīts no kāzu dienas. Tomēr nereti tieši lielās un dažkārt pat nesasniedzamās gaidas var būt par iemeslu tam, ka pāris savā kāzu dienā nejūtas harmoniski un nemitīgi par kaut ko raizējas. Tie, kas savu jāvārdu jau teikuši, nereti norāda, ka lielākais noslēpums, kā “saglabāt veselo saprātu” kāzu plānošanas laikā, ir neizvirzīt tādus mērķus, kā “tai jābūt vislabākajai dienai manā dzīvē”, “visam ir jābūt perfekti”, “mūsu kāzu dienā visam jānotiek tieši tā, kā plānots”.

Ja par katru šķietami neizdevušos detaļu kāzu dienā uztrauksieties, tad atliks maz laika izbaudīt šo dienu, un laimes sajūtu aizēnos raizes un satraukums.

Kāzu dienā svarīgi ir atslābt

Kāzu aģentūras Caramel Events Riga vadītāja Jūlija Pumpe norāda, ka jaunajiem pāriem kāzu dienā ir svarīgi atslābt un nepārdzīvot, piemēram, par laika apstākļiem vai tādām niansēm, kā viesu kavēšana, netīra kleitas mala vai draudzenes netaktiskais komentārs. “Kāzu diena paskries ļoti ātri un daudz labāk ir izbaudīt to kopā ar mīļoto cilvēku, nevis terēt laiku un enerģiju sadzīves jautājumu risināšanai vai liekam stresam.

Ja pārim ir labi, tad arī viesiem būs labi, neskatoties uz laikapstākļiem vai aizmirsto pirmās dejas horeogrāfiju.

Tieši tādēļ, ja pāris organizē kāzas bez kāzu aģentūras palīdzības, tad vismaz kāzu dienā jāaicina palīgā profesionāls kāzu koordinators, kurš uzņemsies visas rūpes un atrisinās neparedzētas situācijas. Ir svarīgi spēt uzticēties tiem profesionāļiem, kurus pāris aicinājis strādāt savās kāzās – sākot no šefpavāra un beidzot ar mūziķiem ceremonijas laikā,” atgādina Jūlija Pumpe.

Kāzu gatavošanas process ir uzmanības un nosvinēšanas vērts

Linda un Rihards apprecējās pagājušā gadā, un uzskata, ka kāzas ir ļoti personīgs stāsts par diviem cilvēkiem, viņu personībām un kopīgajām vērtībām, tādēļ ir skaisti, ja kāzu svinības šo stāstu ietver. “Apdomājiet, pārrunājiet un kopā izdomājiet, kā savu stāstu vēlaties izstāstīt citiem.

Tāpat jāatceras, ka kāzas ir svētki ne tikai citiem, bet arī sev, tādēļ ir vērts atslogot sevi no lieka satraukuma par detaļām un piesaistīt profesionāļus, ar kuriem kopā plānot idejas un kam uzticēt organizatoriskos darbus.

Ja iespējams, izvēlieties jau pārbaudītu komandu – cilvēkus, ar kuriem jūtaties droši, labi un kam pilnībā uzticaties. Mūsu priekšrocība bija iepriekšēja profesionāla pieredze ar lielāko daļu komandas, kas radīja pārliecības sajūtu un vieglumu. Viss gatavošanās posms ir pacilājošu un nebijušu notikumu virkne, un katrs mazais notikums gatavošanās procesā ir uzmanības un nosvinēšanas vērts.

Tie ir mirkļi, kas jāizbauda. Nesteidzieties – iedziļinieties sarunā ar mācītāju, apvienojiet telpu apskati ar brīvdienu brokastīm, nosviniet gredzenu izvēli ar glāzi šampanieša.

Un galu galā pievērsties uzmanību detaļām – kas ir svarīgs kopējam konceptam, kas patīk jums pašiem un kas sagādās prieku viesiem un pārsteigs viņus.

Iespējams, jums draugu lokā ir cigāru cienītāji un maza terase vai cigāru stūrītis iepriecinās džentlmeņus, bet tāda interesanta izklaide kā lidojums simulatorā sagādās jaunu pieredzi visiem – kā vecākiem, tā draugiem,” iesaka Linda un Rihards.

FOTO: IRINA MORINA, ILZE OSE, Pinterest
Citi Raksti