Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ IZMANTOT DIGITĀLĀ LAIKMETA PRIEKŠROCĪBAS, GATAVOJOTIES KĀZĀM?

KĀ IZMANTOT DIGITĀLĀ LAIKMETA PRIEKŠROCĪBAS, GATAVOJOTIES KĀZĀM?

Facebook pasākums vai Whatsapp grupa draugiem un radiniekiem, mājaslapa ar jaunā pāra īpašo iepazīšanās stāstu un karti, kā nokļūt līdz svinību vietai, mobilā telefona aplikācija, kas palīdzēs izplānot katru kāzu norises detaļu un galu galā arī pašiem savs kāzu haštags jeb mirkļbirka, lai pēc tam vieglāk atrastu viesu saliktās bildes Instagram – tās visas ir lietas, bez kurām kāzās neiztikt mūsdienu digitālajā laikmetā.

Portāls Līgavām.lv apkopojis radošas idejas, kā digitālās priekšrocības izmantot tieši jūsu īpašajai dienai:

  1. Smelies iedvesmu Instagram un Pinterest! Bez tehnoloģiju iesaistes kāzu plānošanā un pašā kāzu norisē tiešām neiztikt. Gatavojoties kāzām, varētu noderēt Pinterest mood board, lai smeltos idejas un atlasītu iedvesmas bildes. Atlasītās fotogrāfijas vēlāk būs iespējams parādīt gan kāzu rīkotājiem un fotogrāfam, gan citiem iesaistītajiem, lai viņi pēc iespējas labāk saprastu, kādu esat iedomājušies savu īpašo dienu. Neapšaubāmi lieliska vietne, kur smelties iedvesmu ir arī Instagram, kur sekot neskaitāmiem Latvijas un ārvalstu kāzu blogiem, portāliem, modes dizaineriem, kāzu rīkotājiem, fotogrāfiem un dažādiem pakalpojumu sniedzējiem vai vienkārši pāriem, kas gatavojas kāzām vai kāzas jau nosvinējuši. Noteikti iesakām sekot un smelties iedvesmu arī pie mums @ligavam.lv, Latvijas TOP kāzu fotogrāfiem @janiskonons, @miks_sheels, @ainars_mazjanis, @photolienepetersone, @briinums, @sasch.me, @ratnieksjanis, @bazalyphotography, @kristinegrinvalde@gatis_locmelis, @holdmephoto, @billijs un citiem; kāzu rīkotājiem –  @alisekolosova, @ingaberzina, @iluta_mintdeco, @bbbettija, @caramelevents_riga, @my_chic_wedding un citiem, savukārt no ārzemju Instagram kontiem dažādas idejas varēsiet smelties, ja sekosiet, piemēram, populārajiem blogiem @greenweddingshoes, @stylemepretty, @rockmywedding, @oncewed@weddingsparrow, @theknot, @snippedandink, @ruffledblog, žurnāliem @brides un @bridesmagazine, @whitemagazine romantiskām boho-chic stila kāzām @bhldn, dažādām dari pats! idejām @lovelybride, kāzu kleitu dizaineriem, kuru vārdi komentārus neprasa – @verawanggang, @reem_acra, @krikorjabotian, @inbaldrorofficial, @inesdisanto, @moniquelhuillierbride, kā arī @lauredesagazan@privatlebelweddingdresses, @shehurina, bet ielūgumiem iedvesmu meklēt varat – @weddingpaperdivas.
  2. Plāno kāzas mobilajā ierīcē! Tiem, kam tuvas digitālās ierīces, daudz ērtāka kāzu plānošana varētu šķist, izmantojot dažādas mobilās aplikācijas. Gan iOS, gan Android piedāvā dažādas gan bezmaksas, gan maksas aplikācijas, kur plānot savu kāzu budžeta izdevumus, veidot viesu sarakstu (izmantojot sava mobilā tālruņa un Facebook draugu kontaktu listi), kā arī izveidot kāzu norises grafiku. Visos šajos gadījumos lieti noderēs arī Google Drive, kas ļauj veidot gan viesu sarakstu, gan atsevišķas ar kāzām saistītas mapes un kas ne mazāk būtiski – dalīties ar informāciju arī ar citiem iesaistītajiem.
  3. Izveido mājaslapu, kur dalīties ar savu stāstu! Lai gan pašiem savs kāzu blogs/mājaslapa līdz ar Facebook uzvaras gājienu, iespējams nedaudz zaudējis savu popularitāti, tomēr aizvien ir pāri, kas izvēlas radīt lapu kādā no bezmaksas vietnēm (piemēram, Wix vai WordPress), lai ne tikai pastāstītu savu iepazīšanās stāstu, ievietotu savas pirmskāzu fotosesijas fotogrāfijas un vēlamo dāvanu sarakstu, bet dalītos arī savās sajūtās pirmskāzu gaidīšanas laikā. Ir pāri, kas lapas darbību turpina vēl arī pēc kāzām, izveidojot tādu kā ģimenes bloga vietni, kur dalīties ar sev nozīmīgiem notikumiem.
  4. Facebook grupa vai pasākums viesiem! Ja tomēr pašiem sava bloga radīšana šķiet pārlieku sarežģīti, tad viena no pēdējo gadu tendencēm pavisam noteikti ir Facebook grupas vai pasākuma izveidošana kāzu viesiem. Arī svētku rīkotāja Inga Bērziņa/ bannte norāda, ka pāri aizvien biežāk izveido savu īpašo kāzu grupu, kur tiek likta dažāda informācija par pašu kāzu dienu, lokācijas vietām, vēlamo apģērbu, dāvanām un citiem praktiskiem jautājumiem. Atsevišķu grupu izveidošana ir populāra arī pašiem viesiem vai līgavas māsām un līgavaiņa brāļiem, kur tiek apspriesti jautājumi, kas jaunajam pārim nav jāzina vai pagaidām jāpatur noslēpumā. Ir pāri, kas digitālā laikmeta priekšrocības izmanto vēl vairāk un vairs nesūta papīra ielūgumus, izveidojot Facebook pasākumu, kur uzaicina tos Facebook draugus, ko savās kāzās vēlas redzēt. Šāds piegājiens gan vairāk varētu būt raksturīgs gados jaunākiem pāriem, kam iespējams nav tik nozīmīgi pieturēties pie tradicionālām vērtībām.
  5. Pašiem savs logo! Digitāls, grafisks vai kaligrāfisks, bet jaunās ģimenes īpašais logo arī ir viena no pēdējo gadu spilgtākajām tendencēm. Izstrādāto logo varēs izmantot gan kāzu ielūgumos un citās detaļās, gan, piemēram, ja esat nolēmuši kāzās viesus izklaidēt ar fotobūdu, tad iestrādāt to uz katras no bildēm, lai tās padarītu vēl īpašākas. “Gandrīz katrās kāzās veidojam jaunā pāra logo. Līdz šim interesanti bija veidot logotipu kā gaili, pie tam netipiski smaragdzaļā tonī. Tāpat esam veidojuši kāzu logo, izmantojot kaligrāfiju. Šogad vienas kāzas būs tādas, kurās būs detaļas, kas būs kokā grieztas ar lāzeri – uzraksti, galda kartes, galda numuri, viesu grāmata jeb viss ar un ap koku,” pieredzē dalās Inga Bērziņa/bannte.
  6. Mūsdienu kāzu trends – savs īpašais haštags! #jurisprecsantu, #leldeprecēuldi, #zalkalniprecas, #berzinudiena un citas mirkļbirkas ir veids, kā sekot līdzi jūsu īpašajai dienai sociālajos tīklos. Veiksmīga haštaga izveidei ir vairāki noslēpumi – pirmkārt, jāpatur prātā teiciens, ka viss ģeniālais ir vienkāršs un nevajadzētu veidot pārāk sarežģītu vai izskaistinātu haštagu, lai viesi to varētu iegaumēt un nebūtu ik pa brīdim jāpārjautā blakussēdētājam, kāds tad tas īsti bija. Otrkārt, ieteikums pirms tam jau pārbaudīt, vai šāds haštags jau neeksistē citām kāzām – jūs taču nevēlētos nokļūt citas ģimenes stāstā un otrādāk? Treškārt, der atcerēties, ka tas var būt arī mazliet nenopietns un netradicionāls. Ja saucat viens otru mīļvārdiņos, tad varat izmantot tos, veidojot savu kāzu haštagu. Visbeidzot viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir ne vien savlaicīga haštaga izveidošana, bet arī paziņošana kāzu viesiem, organizatoriem un citiem iesaistītajiem. Haštagu var iekļaut jau ielūgumā, tādējādi ļaujot tam dzīvot savu virtuālo dzīvi jau pirms reālā notikuma. Savukārt īpaši to vajadzētu atgādināt pašā kāzu dienā, uzrakstot uz galda kartēm, izveidojot skaistu tāfeles uzrakstu, liekot kā nelielus karodziņus dzērienos vai pat uzdrukājot uz dāvaniņām, kas paredzētas viesiem, respektīvi, jebkur, kur varat iedomāties.
Citi Raksti