Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀDĒĻ NEPIECIEŠAMS KĀZU ORGANIZATORS?

KĀDĒĻ NEPIECIEŠAMS KĀZU ORGANIZATORS?

Sākot plānot kāzas, viens no aktuālākajiem jautājumiem, ko jaunais pāris uzdod gan paši sev, gan citiem pāriem, ir, vai tiešām vajadzīgs kāzu organizators? Pāri vēlas saprast, kādas ir priekšrocības profesionāļu palīdzībai un kā šī palīdzība atšķirsies no, piemēram, draugu un tuvinieku iesaistes. LĪGAVĀM meklēja atbildes uz šiem jautājumiem pie Latvijā zināmiem kāzu organizatoriem.

Kāzu organizators uzņemas pilnu atbildību

Pasākumu aģentūras YES kāzu organizatore Kristīne Andža norāda, ka tas nenoliedzami ir lieliski, ja jaunā pāra tuvinieki vēlas iesaistīties kāzu organizēšanā, bet ne vienmēr viņiem ir tā pieredze un nepieciešamie resursi, lai kāzu diena izdotos perfekta un neaizmirstama.

“Tieši tādēļ iesakām savas īpašās un svarīgās dienas organizēšanu uzticēt pilna servisa kāzu plānošanas aģentūrai, kas rūpējas par visu. Sākot no idejas līdz izpildījumam, nesot pilnu atbildību par kāzu norisi visās tās niansēs:

  • esot klāt un koordinējot kāzu dienu;
  • izstrādājot kāzu kopējo koncepciju un scenāriju;
  • sastādot izmaksu tāmi;
  • palīdzot izvēlēties piemērotāko svinību vietu, kāzu vadītāju, mūziķus, foto un video operatorus, floristikas pakalpojumus – gaumīgas un pāra vēlmēm atbilstošas dekorācijas, kā arī drukas lietas, kāzu auto, viesu izklaides iespējas utt.,” par kāzu organizatoru plašo pienākumu klāstu stāsta Kristīne Andža.

Kāzu organizēšana – regulāra komunikācija un loģistikas plānošana

Radošās apvienības Šarmants kāzu organizators Ritvars Embrekts uzskata, lai arī kopumā kāzu organizēšana un kāzu dienas menedžments varētu šķist brīnišķīga izklaide un jautra pieredze, tomēr nevajag sev liegt iespēju šo dienu no sirds izbaudīt.

To varētu būt grūtāk izdarīt, ja pāris pats organizēs un koordinēs savas kāzas. “Organizēt nenozīmē tikai rezervēt visas trešās puses un vienoties par izmaksām. Tā ir regulāra komunikācija, laika un loģistikas plānošana, un kurš gan gribētu pirmskāzu vakaru pavadīt pie telefona, šķetinot jautājumus par to, cikos tiks atvesta un kur novieta kūka vai kā sliktu laikapstākļu gadījumā mainīt dienas plānu.

Izteikts kāzu fetišs novērojams, kad pāris naktī pirms savām kāzām dekorē svinību vietu. Tas visbiežāk ievelkas un nenotiek tik raiti, kā cerēts. Nav ieteicams to uzvelt arī uz savu vedēju pleciem, ja vien viņiem nav iepriekšēja pieredze šajos jautājumos.

Lai florists parūpējas par ziediem, bārmenis par dzērieniem, mūziķi par mūziku. Jau iepriekš paredzot visus riskus, labs kāzu organizators šo puzli saliks kopā un sniegs pārim vajadzīgo sirdsmieru,” iesaka Ritvars Embrekts.

Kāzu organizatoriem jābūt “savējiem”

Kāzu organizatore Marina Zujeva / My Chic Wedding stāsta, ka kāzu organizēšana var ilgt no pāris mēnešiem līdz pat vienam gadam, un visā sagatavošanās laikā pāris daudz laika pavadīs diskusijās par gaidāmajiem svētkiem.

“Ir svarīgi, lai organizatori būtu ne tikai savas jomas profesionāļi, bet arī vienkārši patīkami cilvēki, ar kuriem ir viegli komunicēt un ir līdzīgs estētiskais skatījums. Tāpat pārim nevajadzētu justies tā, ka organizators uz viņu rēķina mēģina realizēt kādu no pāra ambīcijām. Meklējiet “savējos” – tos, kuri izjūt tieši jūsu vēlmes un var padarīt svētkus jums pēc iespējas ērtākus un priecīgākus,” iesaka Marina Zujeva.

Alternatīva – kāzu koordinators

Tomēr kāzu organizators nav vienīgā opcija. Ja savas kāzas esat nolēmuši organizēt paši, tad vēl viens variants ir piesaistīt kāzu koordinatora palīdzību.

Kāzu dekoratore un organizatore Iluta Piternika / MintDeco skaidro, ka kāzu koordinators ir cilvēks, kas kāzu dienā pārņems stafeti, koordinēs iesaistītos un uzraudzīs, vai viss notiek pēc plāna.

“Pat, ja kaut kas nenotiks tā, kā plānots, koordinators būs tiesīgs reaģēt un risināt situāciju. Jāatgādina, ka vakara vadītājs nav kāzu dienas koordinators. Vakara vadītājam ir jābūt ciešā kontaktā ar jauno pāri, viesiem un māksliniekiem, nevis jāmeklē vāzes dāvinātiem ziediem, jāuzrauga kāzu kūkas piegāde un jārisina nepietiekošas elektrības ķibeles,” stāsta Iluta Piternika.

FOTO: ANDRIS SPROĢIS, GINTS FREIMANIS
Citi Raksti