Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas Zemgalē apvij greznības un bagātības aura, ko rada bijušās hercogistes krāšņās pilis, muižas un to parki, kā arī gleznainās ainavas, kas to visu ieskauj.

Ja esat izsapņojuši kāzu dienu, kas ietver gan greznas svinības, gan būšanu pie dabas, gan arī kādu neparastu akcentu, tad kāzas Zemgalē ir ideāls variants. Turklāt vairums svinību vietu un kāzu pieturpunktu Zemgalē atrodas samērā netālu no Rīgas, kas ļauj piedzīvot daudzveidību, vienlaikus nepavadot pārāk daudz laika ceļā.

Vēsturiski šarmantas kāzas Zemgalē

Kāzu plānošana Zemgalē ir īsta bauda - te var izpausties aizraujoša un radoša kāzu scenārija izveidē. šeit var sarīkot dažādu konceptu kāzās - no tradicionālām svinībām dabas ielokā līdz krāšņiem svētkiem pilī vai muižā. Turklāt Zemgale ir īpašs kāzu galamērķis, jo pilīs un muižās, kuru priekšgalā nešaubīgi atrodas Rundāles un Jelgavas pilis, jūtamas kādreizējās Zemgales hercogistes noskaņu atbalsis. šī noskaņa apvelta Zemgales kāzas ar īpašu šarmu.

Svinību vieta: RUNDĀLES PILS

Svinību vieta: RUNDĀLES PILS

Kāzu svinības Zemgalē - Jelgavas novads

Viena no unikālākajām un iecienītākajām kāzu ceremoniju vietām Jelgavā ir Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stiklotais skatu laukums. šeit iespējams sarīkot iespaidīgu laulību ceremoniju ar līdz pat 50 viesiem. Mūsdienās saglabājies tikai šis baznīcas tornis - tajā veikta rekonstrukcija un šobrīd tas ir moderns kultūras objekts ar izstāžu zālēm, ekspozīcijām, restorānu un stikloto skatu laukumu torņa 9. stāvā. Īpašam ceremonijas akcentam torņa pulkstenis pilnās stundās pulksten 12.00, 15.00 un 18.00 var iezvanīt kāzu ceremonijas sākumu ar stundu sitieniem un melodiju.

Iecienīta jaunlaulāto pieturvieta nemainīgi ir Jelgavas pils. 18. gadsimtā celtajā baroka pilī ir plašas un gaišas zāles, pagalms ar rožu stādījumiem un gleznains parks. Te varat sarīkot gan laulību ceremoniju, gan Sudraba zālē svinīgā atmosfērā nodejot pirmo valsi, gan arī sarīkot kādu kāzu aktivitāti. Jelgavas pils pagalmā varat iebraukt zirga pajūgā kā reiz to darīja hercogs un viņa viesi. Jelgavas pils piedāvā arī īpaši jaunlaulātajiem izstrādātas programmas galma stilā. Zemgales kāzas nav iedomājamas bez kāda karaliska piedzīvojuma.

Svinību vieta: JELGAVAS PILS

Mūsdienīga kāzu pieturpunkts Jelgavā ir dizaina dārzi Vides mozaīka. Tajā ir ainavu arhitektu veidoti pieci dārza dizaina paraugi - neparasts un daudzveidīgs fons fotosesijai, kas papildinās jūsu kāzas Zemgalē.

Kāzu svinību vietas Zemgalē lepojas ar ainavisko apkārtni, vēsturisko mantojumu un mūsdienīgu pieeju. Abgunstes muiža ir vieta laikmetīgiem un mākslinieciskiem pasākumiem - tajā tiek veidota radoša vide simpozijiem, izstādēm un arī privātiem pasākumiem. šī ir kāzu svinību vieta, kurā ne tikai baudīt vēsturiskās arhitektūras šarmu, bet arī sajust radošumu.

Svinību vieta: ABGUNSTES MUIŽA

Tikai 39 km no Rīgas jūs gaida Branku Brančotava, kas piedāvā plašas telpas svētkiem. Telpas sadalītas divās daļās, atpūtas zonā ir bāra lete un ērti dīvāni. Svinību vietas dizaina priekšrocība ir stikla sienas, kuras dienā piešķir telpām plašumu un gaišumu, bet vakaros rada romantisku noskaņu.

Svinību vieta: BRANKU BRANČOTAVA

Ja vēlaties kāzu dienā sajust dabas klātbūtni un apkārtējās ainavas plašumu, tad kāzās Zemgalē to pavisam noteikti var īstenot. Viesību zāle Brūveru klēts ir Zemgales labības lauku un mežu ieskauta, tā atrodas netālu no Tērvetes. Vēsturiskais 19. gs. celtais akmens mūra stallis ar seno noskaņu un moderno interjeru ļaus sarīkot idilliskus svētkus mūsdienīgā noskaņā.

Svinību vieta: BRŪVERU KLĒTS

Viena no romantiskākajām kāzu pieturvietām Zemgalē ir Elejas muižas parks. Elejas muižas ansamblis veidots 19. gs. sākumā, līdz mūsdienām saglabājies romantiskais tējas namiņš, kurā iespējams sarīkot neaizmirstamu laulību ceremoniju. Parks veidots kā romantisks ainavu parks, tajā aug 15 dižkoki. Tajā atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu. Parkā atrodas arī tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra “Mīlestībai”.

Ja rīkojat kāzas Zemgalē, tad vēl viens simbolisks pieturpunkts atrodas Dobeles šosejas malā - 19. gs. beigās veidota Mīlestības aleja. Tas ir piemineklis uzticībai, draudzībai un skaistiem sapņiem par pagātni un nākotni. Bērzu aleja apvīta ar leģendām un nodēvēta par Mīlestības aleju, jo to stādījuši jaunlaulātie.

Taču Teteles muižas parkā Lielupes krastā slejas 19. gs. celts kaltu laukakmeņu tornītis, kas var kļūt par skaistu kāzu fotosesijas lokāciju vai kāzu pieturpunktu.

Svinību vieta: TETELES MUIŽAS PARKS

Kāzu vietas Zemgalē - Bauskas novads

Daudzu līgavu sapnis ir kāzu dienā paviesoties Rundāles pilī, ja tiek rīkotas kāzas Zemgalē. Te par skaistāko dienas mirkli var tapt pirmais valsis pils Baltajā zālē. šajā zālē iespējams rīkot arī ceremoniju. Pils ir arī iecienīta jaunlaulāto fotosesiju vieta.

Bet kontrastam ar barokālo greznību varat sarīkot fotosesiju arī uz Rundāles amfiteātra saules pulksteņu fona - kāzu fotogrāfijas izdosies tik tiešām unikālas.

Īpaša un skaista kāzu svinību vieta ir Rundāles ūdensdzirnavas. Muzejā iespējams apskatīt un izsekot malšanas procesam. Pieejamas arī telpas saviesīgiem pasākumiem un kāzām. Svētkus iespējams rīkot arī ainaviskajā dzirnavu apkārtnē. šī svinību vieta ir īpaši piemērota kāzām ar bērniem, jo dzirnavas un to apkārtnē ir aizraujoša vide arī mazākajiem pasākuma viesiem.

Svinību vieta: RUNDĀLES ŪDENSDZIRNAVAS

Romantiskā Bauskas pils piedāvā teikt laulību zvērestu pils centrālajā tornī. šī ir īpaši simboliska vieta ceremonijai, jo pils atrodas vietā, kur saplūst Mūsa un Mēmele un veidojas Lielupe. Pils ansamblis sastāv no vecākās daļas - Livonijas ordeņa pils, kas celta 15. gs. un Kurzemes hercogu Ketleru rezidences, kas celta manierisma stilā 16. gs. beigās.

Kāzas Zemgalē var papildināt ar ne mazums īpašiem akcentiem - savdabīgs un interesants fons kāzu fotogrāfijām ir Rožu aleja Rīgas ielā Bauskā, kur ēku sienas greznotas krāšņām rozēm.

Igo mūzikas cienītājiem patiks viņa mākslas centrs Ceplis, kas ierīkots vecā ķieģeļu cepļa ēkā Lielupes krastā. Te iespējams apskatīt unikālās industriālās ēkas masīvo skursteni, kura otrajā stāvā ierīkota ekspozīcijas telpa. Ceplis darbojas arī kā vieta pasākumu organizēšanai. Pasākumu īpašu padarīs Igo koncerts.

Kāzu svinību vieta pašā Zemgales sirdī Rožmalas piedāvā rīkot gan mazas, gan lielas kāzas. šeit ir moderns interjers ar plašiem logiem, svinību telpai ir ievērojams griestu augstums - seši metri. Tos rotā eksponētas koka un metāla sijas, kas piešķir telpai raksturu. Bet pa logiem vērojams skats uz 150 gadus senajā Ribbes dzirnavām, kurās iespējams piedalīties īpašā ekskursijā jaunlaulātajiem. Apkārtējai ainavas īpašu noskaņu vakaros piešķir laternas un gaismu virtenes.

Svinību vieta: ROŽMALAS

Romantiskas kāzas Zemgalē iespējams sarīkot Codes muižā. To rotā un šarmu piešķir vēsturiskie elementi - rokoko stila griesti, saglabātās oriģinālās ieejas durvis, fasāde un senās kāpnes. Svinības te varēsiet rīkot muižas Baltajā zālē.

Svinību vieta: CODES MUIŽA

Romantiskas kāzas Zemgalē - Dobeles novads

Dobelei ar tās senajām pilsdrupām piemīt īpašs šarms. Dobeles pilsdrupu pastaigu promenāde noslēdzas ar nelielu skatu laukumu, no kura paveras jauka Bērzes upes ainava. Taku rotā krūmu un parka rožu stādījumi. šī ir piemērota vieta arī vakara fotosesijai, jo celiņu apspīd laternas, pilsdrupas ir izgaismotas un no skatu laukuma vērojamas strūklaku gaismu spēles Bērzes upes ūdeņos. Romantiska kāzu pieturvieta Dobelē ir tilts pār Bērzes upi lejpus pilsdrupām. Tilta margas rotā čuguna mežģīņu režģis un no tā paveras skats uz pilsdrupām.

Pie Dobeles atrodas arī iecienīta maija kāzu ceremoniju vieta - Dobeles ceriņu dārzs. Tas ir viens no lielākajiem pasaulē un tajā zied vairāk nekā 200 šķirņu ceriņi. šī ir pasakaina vieta, kur sarīkot kāzas Zemgalē.

Svinību vieta: DOBELES CERIŅI

Kāzu dienā pāri un viesus glāsta mīlestības pieskāriens, liegs kā tauriņa spārni. Vai ir vēl simboliskāka un romantiskāka vieta, ko šajā dienā apmeklēt, par Tērvetes tauriņiem? Tā ir vieta, kur aplūkot tauriņus no tropu mežiem no visas pasaules. Te ir aplūkojamas arī vairāk nekā 200 dažādu augu sugas.

Senatnīgi romantiskām noskaņām apvīta kāzu pieturvieta, ar ko papildināt kāzas Zemgalē, ir Bēne. Te aplūkojama negotiskajā stilā 19. gs. celtā Bēnes muiža. 19. gs. atklāja Jelgavas-Mažeiķu dzelzceļu un Bēnes stacijas tuvumā veidojās miestiņš. Stacija, kas saglabājusies līdz mūsdienām, celta pēc gleznotāja Jūlija Federa brāļadēla arhitekta Pētera Federa projekta. Iespaidīgas Bēnes būves ir arī dzirnavu ēka un laukakmeņu mūra tilts. Bēnes apskates objektu sarakstu papildina aizsargājama aleja, kas ieskauj ceļu no ciemata centra uz Bēnes muižas kungu māju. Tā stādīta 19. gs. beigās un to veido dažāda vecuma platlapju koki, to skaitā arī bioloģiski veci koki ar dobumiem. Aleja un citas Bēnes vēsturiskās vietas būs noskaņām apvīts un romantisks fons kāzu fotosesijai.

Mūsdienīgi elegantas kāzas Zemgalē iespējams sarīkot restorānā un svinību vietā Zoltners. Restorānā var baudīt Ziemeļeiropas garšu kombinācijas no labākā, ko sniedz Zemgales lauki. Kamīnzāle būs izcila vieta mazām, mājīgām un privātām kāzām, lielajā zālē var pulcēties pat 50 cilvēki, bet Vasaras šķūnī iespējams uzņemt pat 100 viesus. Viesnīcā pieejami arī mājīgi apartamenti. Tā ierīkota divās vēsturiskās ēkās - trīsdesmitajos gados būvētā privātmājā un tās omulīgajā klētī.

Svinību vieta: ZOLTNERS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu idejas Zemgalē - Jēkabpils novads

Arī Jēkabpils ir skaists pieturpunkts Zemgales kāzās. Iebraucot Jēkabpilī, ievērosiet 13. gs. celto Krustpils pili. Tajā iespējams iznomāt telpas pasākumiem, bet no pils vārtu torņa var vērot Jēkabpils pilsētas panorāmu. Pili ieskauj iekopts parks, bet netālu no tā atrodas Krustpils saliņa, uz kuras atrodas brīvdabas estrāde. Arī tā var būt burvīgas ainavas ieskauta ceremonijas vai fotosesijas vieta. Simbolisks kāzu pieturpunkts Jēkabpilī ir Mīlestības tiltiņš. Tas ir 19. gs. būvēts vienlaidu dolomīta mūra tilts.

Ja vēlaties savas kāzas Zemgalē bagātināt ar kāzu tradīciju elementiem, varat šādas aktivitātes ieplānot autentiskā vidē un dienas plānā iekļaut Sēļu sētas apmeklējumu. Tā atrodas Jēkabpilī, Daugavas krastā. Muzeja ekspozīciju veido sešas 19. gs. lauku celtnes, to ieskauj ainavisks parks. Tā būs klusa un autentiska vide kāzām tradicionālās noskaņās.

Svinību vieta: KRUSTPILS PILS

Dabas mīļotāji novērtēs Rubenes dabas parku. Tajā apskatāmi dekoratīvo augu stādījumi un akmensdārzi, ūdensrozes formas strūklaka un dīķis ar saliņu. Parkā atrodas brīvdabas estrāde, kurā varat sarīkot kāzu dienas pieturpunktu.

šarmanta kāzu svinību vieta Zemgalē ir atpūtas komplekss Zīles. Svinību vieta ierīkota skaistā akmens ēkā, tās pirmajā stāvā ir plaša zāle, bet otrajā stāvā naktsmītnes un VIP numuriņš ar vannu. Svinību zālē ierīkota arī vieta mūziķiem, tādēļ varat te sarīkot svinīgas kāzās ar dejām līdz rītam.

Svinību vieta: ZĪLES

Kāzas Zemgalē - bagātīgas un gludas kopdzīves sākums

Zemgale ir viens no bagātīgākajiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem - tajā atrodas krāšņākās pilis, ko ieskauj plašie un bagātīgie labības lauki. Lai izdodas gabaliņu bagātības un harmonijas, ko sniedz kāzas Zemgalē, paņemt līdzi arī turpmākajā kopdzīvē!

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu svinību vietas Zemgalē: Abgunstes muiža, Branku brančotava, Brūveru klēts, Rundāles ūdensdzirnavas, Rožmalas, Codes muiža, Zoltners, Zīles

Citi Raksti