Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Izvēloties kāzu ceremonijas un svinību vietu, jāņem vērā ne tikai to vizuālais izskats, bet arī dažādi citi aspekti, tai skaitā, kāds būs konkrēto telpu apgaismojums. Tas ir jautājums, ko pirms kāzām kopīgi būtu nepieciešams izrunāt ar dekoratoru, fotogrāfu un video filmētājiem, jo kāzu fotogrāfijās un video apgaismojums ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem lieliskam gala rezultātam.

Jāizvairās no masīvkoka interjeriem un dzeltenām sienām

Fotogrāfe un video iemūžinātāja Anda Upmale / Riverside films x photography norāda, ka gaisma ir pati svarīgākā niansne, pēc kuras fotogrāfi un filmētāji bieži vien izvēlas savu kadrējumu.

“Vienmēr ir izaicinoši radīt kvalitatīvu materiālu telpās, kuras ir brūnos interjera toņos ar maz dabīgās gaismas. Parasti šādos gadījumos tiek ieslēgts pat mākslīgais telpas apgaismojums, līdz ar to jārēķinās, ka vairs nevarēs iegūt gaišo, balto sajūtu, ja tāds ir lielās dienas koncepts.

Šādā gadījumā var izteikti parādīties dzelteni apakštoņi vai arī fotogrāfs izvēlēsies melnbaltos toņus fotogrāfijās. Ļoti slikta apgaismojuma gadījumā kāds fotogrāfs var pat izmantot zibspuldzes, kas ārkārtīgi traucē video iemūžinātājiem. Gaisma var arī nebūt daudz, taču uzmanīgi ir jāizvēlas interjera toņi.

Nevajadzētu izvēlēties brūnos, masīvkoka interjerus, kā arī telpas ar dzeltenām sienām, kas pārņems gaismu telpā un radīs dzelteni oranžīgu noskaņu. Ja dienasgaismas ir maz, taču ir balts interjers, gaismas samazinājumu nevar just, jo baltais tonis atstaros gaismu,” stāsta Anda Upmale.

Nepareizs apgaismojums – fotogrāfa nāves brīdis

Par mākslīgo apgaismojumu dažādos kāzu fotogrāfu forumos tiek runāts daudz. Ir fotogrāfi, kas simboliski, piemēram, violeto gaismu salīdzina ar fotogrāfa nāves brīdi.

Fotogrāfs Billijs Locs uzskata, ka grūtības sagādā arī tas, ja aiz pāra svinību vietā tiek novietots liels gaismas objekts.

“Pārim noteikti nevajadzētu sēdēt ar mugurām pret logu.

Ja aiz pāra dekorators izvietojis lampiņu virtenes, tā var būt, bet tad būtu jābūt arī vēl vienam galvenajam gaismas objektam, kas izgaismotu pāri no priekšpuses. Savukārt ar krāsainu LED apgaismojumu, manuprāt, vispār nevajadzētu aizrauties.”

Bet fotogrāfs Ainārs Mazjānis novērojis, ka bieži vien gaismas daudzums nav tik liela problēma, kā tās novietojums.

“Ļoti labs risinājums, ko izmanto arī daudzi dekoratori, ir svečturi ar daudz svecēm galda vidū – īpaši, ja kāzās ir apaļie galdi.

Svecēm vislabāk būt mazliet virs acu augstuma, lai gaisma uz sejām kristu vispatīkamāk. Sveču patiešām nekad nevar būt par daudz. Siltās gaismas lampiņu virtenes pāri griestiem arī ir ļoti labs gaismas avots, kas rada patīkamu noskaņu bildēs,” stāsta Ainārs Mazjānis.

Bez tiešas saules gaismas virs galvas

Kāzu fotogrāfe un video iemūžinātāja Anda Upmale novērojusi, ka pastāv arī cita galējība, proti, pāri nereti savām kāzu svinībām vai ceremonijai izvēlas telpas ar tiešiem saules stariem logos. Izrādās, ka arī šāda gaisma var būt pārāk spēcīga un pārņemt vēlamos toņus fotogrāfijās. Tieši tādēļ, izvēloties telpu un kāzu vietu, Anda iesaka:

  • Saprast, kādi ir konkrētās kāzu dienas koncepta toņi. Ja tie ir gaiši, tad jāizvēlas gaišas, pēc iespējas baltākas telpas, bez masīvkoka mēbelēm.
  • Izvēlēties telpas ar lieliem logiem, kuros iespīd maksimāli daudz dienasgaismas.
  • Pārliecināties, kurā debespusē konkrētajai telpai ir logi un piefiksēt, cikos plānota rīta pucēšanās. Izvēlies pretējo debespusi vai to, kur saule vēl nespīd. Anda iesaka mobilo aplikāciju, kas ļauj pārbaudīt saules novietojumu pēc atrašanās vietas: lumos: sun-and-moon-tracker.
  • Rīta cēlienam nepieciešams izvēlēties telpu, kurā ērti varēs atrasties vairāki cilvēki – līgava, viņas tuvākie cilvēki, kas pievienojas šajā rītā, grima mākslinieks, frizieris, fotogrāfs un video iemūžinātājs. Jāņem vērā, ka katram no šiem profesionāļiem līdzi vēl būs savas personīgās mantas.
  • Izvēloties telpu kāzu rītam, jāpārliecinās, ka tā būs kārtīga, bez atvērtiem koferiem, liekām mantām, jo fotogrāfs gribēs visu iemūžināt, nevis kārtot konkrēto telpu.
  • Izvēloties ceremonijas vietu brīvā dabā, nevajadzētu izvēlēties ar tiešu saulesgaismu virs galvas, lai neveidotu nepatīkamas ēnas, tāpēc ieteicams plānot ceremoniju vēlā pēcpusdienā pēc plkst. 15:00. Tāpat derētu pārliecināties, kurā vietā atradīsies saule, lai izvēlētos ceremonijas novietojumu ēnā, ja tas, piemēram, notiek meža tuvumā, kas palīdzēs gadījumā, ja vasarā ir ārkārtīgi karsts.
FOTO: AINĀRS MAZJĀNIS, ANDA UPMALE, BILLIJS LOCS
Citi Raksti