Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Pasaulē, kur tehnoloģijas un inovācijas regulāri maina mūsu realitāti, arī juvelierizstrādājumu nozarē jau kādu laiku klusi, bet pārliecinoši norisinās mirdzoša evolūcija - laboratorijā audzēti dārgakmeņi. Populārākie no tiem ir audzētie briljanti, bet turpat blakus spoži mirdz arī citi rotu akmeņi.

GIVEN kā atbildīgas juvelierizstrādājumu tirdzniecības līderis Baltijā piedāvā laboratorijā audzētu briljantu rotu kolekciju STARDUST. šāda apjoma kolekcija ir nebijis notikums Latvijā.

Kas ir laboratorijā audzētie briljanti?

Nereti dēvēti arī par kultivētiem briljantiem, šie dārgakmeņi tiek audzēti stingri kontrolētā laboratorijas vidē, izmantojot progresīvus tehnoloģiskos procesus, kas dublē apstākļus, kādos dimanti dabiski veidojas zem Zemes garozas. Abu minerālu sastāvs ir identisks - tie ir oglekļa atomi, kas sakārtoti dimantam raksturīgā kristāla struktūrā. Līdz ar to kultivētiem briljantiem piemīt tādas pašas fizikālās, optiskās un ķīmiskās īpašības un raksturs kā iegūtajiem briljantiem.

Laboratorijā audzēti un dabīgi iegūti, kādas atšķirības?

Neatkarīgi no iegūšanas veida, abiem briljantiem ir identisks kristālu veidošanās process augstā temperatūrā un milzīgā spiedienā, savienojot oglekļa atomus un veidojot kristālisku režģa struktūru. Pēc formas neapstrādāti dimanti abos gadījumos tiek griezti un slīpēti, lai atklātu to maksimālo spožumu. Abiem briljantiem ir arī unikālas krāsas un dzidrības atšķirības, kas zināmas kā ieslēgumi, kas dabiski rodas dimanta augšanas procesā. šie marķieri padara katru briljantu patiesi unikālu.

Kādas ir laboratorijā audzēto briljantu priekšrocības?

Briljants, kas veidots laboratorijā, ir tikpat īsts kā iegūtais. Tiem ir identiskas fizikālās, ķīmiskās un rakstura īpašības, tomēr kultivētie briljanti tiek iegūti bez konfliktiem un apšaubāmas ētiskās prakses, kas nereti saistās ar dimantu raktuvju darbību.

Uzskata, ka laboratorijā veidotie briljanti bieži ir labākas kvalitātes, pateicoties kontrolētai videi un pilnībā uzraudzītam procesam. Dažas priekšrocības, kas piemīt laboratorijas produktam:

  • spožāks un dzidrāks, pateicoties kontrolētām tehnoloģijām, to audzējot;
  • mazāk defektu;
  • videi draudzīgāks;
  • lielāka pieejamība cenas, krāsu un interesantu formu ziņā.

GIVEN jaunās STARDUST zīmola kolekcijas briljanti tieši ar to arī izceļas, ka ir apjomīgāki un formās ļoti interesanti akmeņi, kādi nav sastopami GIVEN pieejamās dabīgo briljantu kolekcijās, kā arī cenās pieejamāki. Jaunā zīmola rotas veidotas no zelta ar 375 provi un briljantiem, kas ražoti laboratorijā, izmantojot ilgtspējīgus procesus. Katram dārgakmenim līdzi nāk sertifikāts, kas apliecina tā unikalitāti un kvalitāti.

STARDUST zīmols neaizvietos klasisko briljantu rotas, bet būs lieliska alternatīva tiem, kas meklē ko jaunu, ilgtspējīgu, dabai draudzīgāku un cenā pieejamāku!

Citi Raksti