Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Gribot negribot, saskaroties ar nepieredzētiem uzdevumiem, gadās kļūdīties. Tieši tāpat tas ir ar kāzu plānošanu un organizēšanu. Nav tādu pāru – kāzu ekspertu, kas bez zināšanām uzrīkotu ideālās kāzas, ja vien paši neesat jomas profesionāļi. Bet – mieru, tikai mieru! Pirms ķerties pie viena no dzīves grandiozākā pasākuma organizēšanas, lai jūs pieredzētu skaistas kāzas, vēlamies uzskaitīt dažas no lietām, kuras nedarīt, lai pēcāk jūs varētu priecāties – mums bija izdevušās kāzas!

Kļūdas kāzu rīkošanā

Protams, lai realizētu savas sapņu kāzas, palīdzēs pareiza kāzu plānošana. Praktiskus padomus varat saņemt gan no kāzu profesionāļiem, gan smelties kāzu plānotājā. Kāzu plānotāju vari iegādāties šeit: KĀZU PLĀNOTĀJS

kazas un to planosana
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Rīkotājs: GOLDFISH EVENTS

Tomēr – ko nedarīt?

Kāzu plānošanai veltīt vairāk kā gadu laika

Šķietami var likties – jo vairāk laika kāzu organizēšanai, jo mierīgāk varēsim soli pa solītim visu izdarīt. Jā, tas tā ir. Bet tikai un vienīgi tad, ja ir nosprausts konkrēts mērķis – kāds būs kāzu formāts, stils, atmosfēra. Ja pusgadu šaubīsies, kādu kleitu izvēlēties, būsi jau no tā tik ļoti nogurusi, ka vairs nespēsi saprast, ko tad īsti vēlies, – tas savukārt kāzām atņems devu šarma.

kazas un to planosana
Foto: LIENE PĒTERSONE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Izdarīt izvēli, pamatojoties uz cenu, nevis savām vēlmēm

Kleitu, zīmolu, kāzu vietu piedāvājums ir tik plašs, ka nav brīnums, ja apjūkat lielajā izvēlē. Un tas ir normāli. Tādēļ ieteicams soli pa solim nonākt līdz SAVĀM patiesajām sajūtām par to, kādu redzat un izjūtat savu kāzu dienu. Ne vienmēr dārgākais ir labākais. Kvalitāte, protams, izmaksās vairāk, ja runa ir, piemēram, par fotogrāfu darbu. Bet tad, ja ir jautājums, vai rīkot kāzas greznā pilī tikai tādēļ, ka tas būs dārgi, ekskluzīvi un izskatīsies labi, vai tomēr salaulāties jūras krastā divvientulībā, jo tā vēlas jūsu sirds; vai pasūtīt dārgu līgavas pušķi ar izlasītām peonijām, kaut gan vēlies pie altāra doties ar ziediem no mammas dārza,

– atbildi atradīsi, piedomājot – kas pēcāk sildīs sirdi?

kazas un to planosana
Foto: LIENE PĒTERSONE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Paļauties uz citu ieteikumiem, neņemot vērā iekšējās sajūtas

Ir tiešām jauki, ka radi, draugi, paziņas iesaka, kurus pakalpojumu sniedzējus izvēlēties, tomēr būtiski, ka gala izvēle jāizdara pašiem. Kas vieniem der, citiem nederēs. Ar visiem pakalpojumu sniedzējiem jātiekas individuāli un jāizvērtē, vai jums ir pa ceļam.

Izdabāt citiem

Šis ir ļoti būtisks punkts. Līgavas mammai ir savas vēlmes, līgavaiņa omei citas, un apvainot nevienu negribas. Tomēr – visiem šiem cilvēkiem bija savs laiks un savas iespējas realizēt sapņu kāzas. Tagad ir jūsu kārta! Saglabājiet cieņu pret sevi un piedzīvojiet tieši tādas kāzas, kādas vēlaties, neizdabājot it nevienam citam.

kazas un to planosana
Foto: LIENE PĒTERSONE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Uzņemties par daudz pienākumu

Kāzas ir svētki. Svētki līgavai un līgavainim. Ja arī jums pašiem patīk visu organizēt, pašiem radīt dekorācijas, cept kūkas un uzņemties vadību, savu kāzu rīkošanas procesā un it īpaši kāzu dienā grožus vajadzētu atdot citu rokās. Tādēļ ir profesionāļi, kāzu rīkotāji, pakalpojumu sniedzēji, draugi, radi, – izdaliet pienākumus, lai kāzu dienā varat atpūsties un to baudīt, kā arī šo dienu sagaidīt mundri, nevis pārguruši vai sanervozējušies.

kazas un to planosana
Foto: LIENE PĒTERSONE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: LIENE PĒTERSONE, KLAIDS LIELBIKSIS

Vizuālā satura māksliniece: KSENIJA BELCA-BESLER


Lasi arī: VISBIEŽĀK PIEĻAUTĀS KĻŪDAS KĀZU PLĀNOŠANĀ

Citi Raksti