Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀZU KARALIENE – ROZE

KĀZU KARALIENE – ROZE

Roze ne bez iemesla tiek dēvēta par visu ziedu karalieni. Tieši roze tiek uzskatīta par pasaulē populārāko kāzu ziedu, un roze ir arī pirktākais zieds visā pasaulē. Un kā nu ne, ja to krāsu un šķirņu variācijas ir tik dažādas. Lai gan nereti rozes tiek nepelnīti dēvētas par pārāk tradicionālu vai neoriģinālu izvēli kāzām, tomēr savas līderpozīcijas tās nav zaudējušas.

Tieši tādēļ, LĪGAVĀM aplūkoja šī mēneša galveno ziedu – rozi.

Piestāv visdažādāko stilu kāzām

Rozes nereti ir ierastākie un tajā pat laikā svinīgākie ziedi. Šķirņu, formu un krāsu daudzveidība ir tik plaša, ka, runājot par rozēm, nav iespējams pateikt kaut ko vispārīgu. Rozes kļūst par veiksmīgu izvēli jebkurā stilistikā:

  • tās izcili iederas vintāžas;

  • klasiskā;

  • gleznainā;

  • dārza stila noformējumā.

Kāzu līderes, pavisam noteikti, ir rozes sarkanā, baltā un maigi rozā krāsā.

Rožu daudzo šķirņu un krāsu variāciju dēļ, katra līgava spēs atrast sev vispiemērotākās rozes. Galu galā, kāzu pušķim un kopējām dekorācijām vienmēr jāatspoguļo pašu jauno pāri, tādēļ klasisko vērtību cienītāji novērtēs baltās un sarkanās krāsas rozes, kas lieliski piestāvēs šāda stila kāzām.

Sarkanas rozes simbolizē mīlestību, un ar to izvēli nav iespējams kļūdīties. Papildinātas ar gaisīgām lentēm, zaļumiem un mazliet radošas “nekārtības”, pušķi izskatīsies vēl lieliskāk. Savukārt, krēmkrāsas un pasteļtoņu dārza rozes lieliski izcels romantiskas un elegantas līgavas personību, bet boho stila līgava rozes var miksēt ar dažādiem sukulentiem un visu toņu greenery (kas, starp citu, ir arī šī gada Pantone krāsu institūta krāsa) zaļumiem.

Rozes var izmantot gan līgavas pušķos, gan kopējās kāzu dekorācijās. To lielākā priekšrocība ir arī pieejamība visa gada garumā, tāpat arī to cenu diapazons ir atšķirīgs, kas nozīmē, ka katra līgava var atrast sev piemērotākās rozes.

Roze – renesanses un mīlestības simbols

Sena leģenda vēsta, ka par rozes izteikto aromātu pateicība pienākas skaistuma dievietei Afrodītei, kura savā jostā vienmēr nēsājusi smaržu pudelīti. Reiz dieviete devusies palīgā savam dēlam, bet steigā smaržu trauciņš izkritis zemē un pārņēmis rožu krūmu. Tieši tādā veidā pasakainā ziedētāja arī tikusi pie smaržas.

Rozes daudzās tautās un reliģijās simbolizē mīlestību un skaistumu, savukārt dzejnieks Homērs rozi dēvējis par rītausmas dievieti. Tas nepārsteidz, jo leģenda vēsta, ka rožu ziedu radījusi tieši dieviete – Flora, savukārt rožu sarkanā krāsa radusies no dievietes asinīm. Senie ēģiptieši rozes uzskatīja par svētiem ziediem – tos nereti lika faraonu kapenēs, bet senajā Romā roze simbolizēja bagātību. Roze ir arī renesanses simbols – kā mākslā, tā arhitektūrā.

Savu popularitāti rozes nav zaudējušas arī mūsdienās – tie aizvien ir pasaulē visvairāk pirktie ziedi.

Rozes dāvina dzimšanas dienās, Valentīna dienā, pat Ziemassvēkos, tas, iespējams, ir tādēļ, ka katra rozes krāsa simboliski kaut ko nozīmē.

  • Sarkanā – mīlestības krāsa;

  • dzeltenā – prieka un laimes;

  • baltā – nevainības.

Citi Raksti