Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas Vidzemē var būt dažādas - no greznām svinībām pilī vai muižā līdz ballītei brīvā atmosfērā kādā ainaviskā vietā Vidzemes augstienē vai Gaujas ielokā.

Piedāvājam izlasi ar izcilākajām kāzu svinību vietām un gleznainākajām kāzu pieturvietām, kas kāzas Vidzemē padarīs patiesi īpašas.

Karaliskas kāzas Vidzemē

Romantiskas un klasiskas kāzas Vidzemē iespējams sarīkot kādā no tās skaistajām pilīm. 19. gs. neorenesanses stilā celtā Igates pils piedzīvojusi savu atdzimšanu kā izsmalcināta svinību vieta. Te svinībām pieejamas gan telpas pilī, gan tās šarmantajā apkārtnē. Pili ieskauj romantisks ainavu parks, kurā sarīkot kāzu ceremoniju. Igates pils piedāvā pilnvērtīgu ceļojumu aizgājušo laiku burvībā, jaunlaulātajiem paredzot īpašu numuriņu pils tornī.

Svinību vieta: IGATES PILS

Dikļu pils pārsteidz ar krāšņajiem interjeriem un piedāvā katram pārim izvēlēties viņiem patīkamāko vietu kāzu svinībām un ceremonijai. Pilī ir sešas zāles ar vēsturisku interjeru, katrai no tām ir savs īpašais raksturs. Pils lielajā zālē mājīgu noskaņu rada elektriskais kamīns, kas atjaunots tā vēsturiskajā veidolā. Klēts zālē ir daļēji atsegti senie mūri un cēlkoka grīda, no tās stiklotās verandas paveras skats uz pili. Bet pils veranda ir saulainākā no zālēm ar skatu uz parku un veco muižas dīķi. Taču vasarā ceremoniju iespējams rīkot parkā - brīvā dabā karaliskā gaisotnē. Dikļu pils turpina pāri lutināt arī kāzu naktī, piedāvājot jaunlaulātajiem Līgavas istabu ar baltām rokoko stila mēbelēm un burbuļvannu.

Svinību vieta: DIKĻU PILS

Svinību vieta: DIKĻU PILS

Kāzas netālu no Vidzemes piekrastes

Rīgas jūras līča piekraste Vidzemē ir daudzveidīgs un unikāls fons kāzu fotogrāfijām, jo tajā sastopami vairāki dabas brīnumi. Kāzas Vidzemē var norisināties arī pludmalē uz šo dabas vērtību fona. Vidzemes akmeņainajā jūrmalā netālu no Liepupes aplūkojami smilšakmens atsegumi. Ceļā uz Salacgrīvu atrodas iespaidīgākie no tiem- Veczemju klintis. Uz ziemeļiem sagaida pavisam citādāka piekraste - tur plešas Randu pļavas ar ievērojamu sugu daudzveidību. Taču tuvāk Rīgai, Saulkrastos, apskatāma viena no skaistākajām kāpām Latvijā - Baltā kāpa.

Kāzu svinībām netālu no Vidzemes akmeņainās jūrmalas gaida greznā Liepupes muiža. To ieskauj kopts parks, kas ļauj ceremoniju rīkot ārā, ar skatu uz ezeru. Svinībām iekštelpās tiek piedāvātas dažādas zāles un restorāns ar terasi. Zāles ir savienotas, tādēļ tās piemērojamas tieši jūsu kāzu vīzijai. Nakšņošanai pieejami eleganti numuri, īpašākie no tiem atrodas muižas mansarda stāvā ar simtgadīgām koka sijām.

Svinību vieta: LIEPUPES MUIŽA

Svinību vieta: LIEPUPES MUIŽA

Pavisam tuvu Liepupei atrodas arī Grill House & Hotel Pernigele - vieta, kur savienojas senatnīgais ar mūsdienīgo un gaida šefpavāra gatavota maltīte. Te svinības iespējams rīkot gan restorāna zālē, gan Svētku namā, bet vasaras sezonā arī terasē vai skaistajā pagalmā. Viesu nakšņošanai ierīkoti šarmanti numuri ar senatnīgām gultām.

Svinību vieta: HOTEL PERNIGELE

Svinību vieta: HOTEL PERNIGELE

Bet netālu no Saulkrastiem atrodas atpūtas komplekss Ritiņas, kur svētkus var sarīkot kādā no divām lielajām zālēm pirmajā un otrajā stāvā, turklāt otrajā stāvā ir arī terase. Atpūtas kompleksam ir plaša, iekopta teritorija ar dīķi un saliņu, kurā sarīkot pasakainu ceremoniju.

Svinību vieta: RITIŅAS

Kāzas nereti izsmeļ pāra sociālās baterijas, jo visu dienu jāatrodas uzmanības centrā. Tādēļ saprātīgi ir laikus parūpēties par klusu un mierīgu vietu, kur pavadīt kāzu nakti, esot prom no visiem, divatā. Ja rīkojat kāzas Vidzemē, tad tam perfekti piemēroti ir A-frame namiņi 2 Black Cabins. Namiņa interjers un apkārtne ir ļoti estētiski, tādēļ te var rīkot arī kāzu rītu, iemūžinot to fotogrāfijās. Bet pēc kāzām romantisku atpūtu varat baudīt vērojot zvaigznes karstajā kublā, kas atrodas pie namiņa.

Svinību vieta: 2 BLACK CABINS

Kāzas Valmieras apkārtnē

Valmiera ir Vidzemes centrālā un lielākā pilsēta, kas to padara par loģistiski lieliski piemērotu vietu kāzām. Turklāt Valmierā netrūkst arī skaistu un vēsturisko vietu, ko iekļaut kāzu dienas maršrutā. Pašā Valmieras centrā atrodas Livonijas ordeņa pilsdrupas, no kurām paveras skati uz Gauju un Valmieras vēsturisko apbūvi. Ar senajām celtnēm kontrastē mūsdienīga ēka, kur atrodas Valmieras muzejs. šis arhitektoniski bagātīgais ansamblis ļauj ne tikai iepazīt Valmieras vēsturi, bet arī kalpo kā aizraujošs fons kāzu fotosesijai.

Arī kāzas Vidzemē neizpaliek bez restorāna kvalitātes maltītes. Restorāns Akustika atrodas senajā Valmieras pasta un telegrāfa ēkā, kas ir viena no iespaidīgākajām celtnēm pilsētā. Svinības var rīkot gan restorānā, gan atsevišķā mazākā svinību telpā, bet vasarā pieejama plaša terase. Restorāns piedāvā jauna koncepta ēdienkarti, kur viesi var sakombinēt maltīti paši. Restorāna ēdieni tiek gatavoti no vietējām izejvielām, radot Skandināvijas stila ēdienu piedāvājumu ar Eiropeiskiem akcentiem. Piemeklēti arī dzērieni, vīni un kokteiļi.

Valmiera piedāvā arī mūsdienīgas un unikālas pieredzes. Neonija ir ekspozīcija, kas ieved fantāziju pasaulē un stāsta senu mīlas stāstu, kas izstāstīts neparastiem un maģiskiem līdzekļiem. šī var būt īpaši aizraujoša kāzu pieturvieta vai izklaide kāzu viesiem.

Svinību vieta: AKUSTIKA

Svinību vieta: AKUSTIKA

Tiem, kas kāzas Vidzemē vēlas papildināt ar šejienes tradīcijām un piedzīvot ko īpašu, jādodas uz Sudrabkalnu viesistabu Kocēnos. Te valda māksla un harmonija un iespējams apgūt radošas prasmes meistarklasēs, piemēram, darinot kroņus un rotas, izliekot saules mandalas vai sienot enerģētiskos mezglus. Pieejams arī jaunlaulāto piedāvājums īpašai kāzu pieturvietai divatā vai kāzu ceremonijai.

Īpašus kāzu dienas mirkļus varat piedzīvot arī Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kur aizsākusies viena no latviešu spēcīgākajām tradīcijām - Dziesmu svētki. Vietas akustiku veido ūdens spogulis, koka konstrukcijas, parka stādījumi, terases un nogāzes. Dabas koncertzālē varat sarīkot kādu kāzu dienas foto mirkli, muzikālu pārsteigumu, deju vai pat ceremoniju.

Kāzu svinībām Valmieras apkārtnē īpaša vieta ir atjaunotā lauku sēta Lantus netālu no Burtnieku ezera. Te domāts par mūsdienīgu un latvisku vidi, saglabājot kultūras un sadzīves mantojumu. Lielākām kāzu svinībām te pieejams vasaras viesību šķūnis, bet svinības šaurākā lokā var noturēt kamīnzālē. Bet jaunlaulātos gaida numuriņš ar baldahīnu. Pēc svinībām varat atpūsties pirts kompleksā.

Svinību vieta: LANTUS

Svinību vieta: LANTUS

Netālu no Valmieras atrodas arī viesu māja Brūtes. Lielākām svinībām tiek piedāvāta viesību zāle, bet mazākus un relaksējošus svētkus var sarīkot viesību ēkā ar pirti, džakuzi un dažādu zālīšu relaksācijas telpu. šī būs piemērotākā vieta, ja esiet izsapņojuši mierpilnas un harmoniskas kāzas Vidzemē.

Svinību vieta: BRŪTES

Kāzas Madonas apkārtnē

Madona atrodas starp divām ievērojamām Latvijas dabas vērtībām - augstāko virsotni Gaiziņu un lielāko ezeru Lubānu, kas padara to par unikālu vietu kāzu svinībām. Madonas apkārtnē netrūkst arī kultūras un vēstures vērtību, ko apskatīt. Viena no tām ir Ērgļu pils muižas komplekss, kurā ietilpst gan viduslaiku pilsdrupas, gan romantiska lapene ar apgleznotiem griestiem un skatu uz Ogres upes līkločiem.

Iecienīts jaunlaulāto pieturpunkts ir mūra loka tilts pār Kujas upi Cesvaines pusē. Tilts būvēts 19. gs. un tas ir vienīgais šādas konstrukcijas tilts Latvijā. Mūsdienās pārvietošanos pār upi nodrošina jaunais tilts, tādēļ uz vecā loka tilta varēsiet netraucēti aizvadīt kāzu fotosesiju un savas kāzas Vidzemē papildināt ar šādu romantisku mirkli.

Interesants kāzu pieturpunkts Madonas apkaimē ir Kalsnavas arborētums - reta Latvijas un pasaules koku kolekcija. Arborētumā ir īpašs kāzu piedāvājums, iespējams sarīkot ceremoniju ainaviskajā koku dārzā, pieejama stikla terase, inventāra noma, kā arī citi pakalpojumi. Dārzā ikvienā gadalaikā gaida kas īpašs, bet kāzu sezonā jūnijā dārzā zied arī krāšņās peonijas.

Kāzu svinībām pašā Madonas pievārtē atrodas Sniegi - netradicionāla kāzu vieta tuvāk dabai, kur sarīkot nelielas un intīmas kāzas. Ja kāzas paredzētas ziemā, iespējams, daba aplaimos ar baltām sniega kupenām, jo svinību vieta atrodas Vidzemes augstienē. Sniegos ir gan viena lielāka, gan divas mazākas dizaina ēkas, kurās izmitināt viesu kompāniju. Apartamentos ir dizaina saunas viesu labsajūtai. Pieejama arī āra terase un āra apgaismojums. šī ir vieta, kur jābauda apkārtējā daba - jādodas pastaigās sila mežos, jāpeldas dabiskajos ezeros, bet ziemā jābauda ziemas prieki un jādodas slēpot uz sporta bāzi Smeceres sils.

Svinību vieta: SNIEGI

Mārcienas muiža aplaimo viesus ar skaistumu, greznību un augstas klases servisu. Muižā ir viss krāšņām svinībām - plaša banketu zāle, ceremonijas vieta, pieejamas izjādes ar zirgu, SPA procedūras, lauku pirts ar pirtnieku, peldvieta pie ezera, laivas izbraucieniem, pastaigu taka ar četriem avotiem un pat kroketa laukums. Svinīgu fotosesiju varat sarīkot muižas greznajos interjeros, parka skaistajās ainavās, dizaina numuros vai muižas bibliotēkā.

Kāzas Alūksnē

Alūksne ir īpaši skaista vieta kāzu svinībām - pilsētā ir dabas klātbūtne, ezers ar gulbju pāriem un krāšņs parks. Laulības ostā varat iestūrēt braucienā pa Alūksnes ezeru, dodoties uz mīlestības salu Cepurīti. Pirmo valsi varat izdejot uz Muzikālā tilta, bet mīlestības atslēgu varat pieslēgt pie romantiskā tiltiņa margām, kas ved uz Mazā Prinča saliņu.

Viena no Vidzemes vērtībām ir šaursliežu dzelzceļš, pa kuru posmā no Gulbenes līdz Alūksnei kursē Bānītis. Ceļojums pa gleznaino Vidzemes apkārtni ar Bānīti iepriecinās ikvienu kāzu viesi, tā būs autentiska pieredze, ar kuru papildināt kāzas Vidzemē.

Bet Alūksnes ezera lielākajā salā Pilssalā atrodas Livonijas Ordeņa pilsdrupas ar atjaunoto priekšpils Dienvidu torni, kur īpašos seansos par pils vēsturi vēsta skaņas un gaismas stāsts. Arī šis var pārtapt par oriģinālu kāzu pieturpunktu.

Vieta: PILSSALA, ALŪKSNE

Blakus ezeram lepni stāv arī Alūksnes Jaunā pils un Muižas parks. Pilij ir ievērojama arhitektūra - tā celta vēlā Tjūdoru neogotikas stilā, bet tās iekštelpas glabā dažādu stilu sienu un griestu gleznojumus. Taču Muižas parks ieskauj brīnumainus mazās arhitektūras meistardarbus - Aleksandra paviljonu, sengrieķu Vēju dieva Eola templi, Putnu paviljonu, granīta obelisku, Pomonas templi, baronu dzimtas mauzoleju un no viena granīta gabala veidotu strūklakas baseinu un granīta solus.

Vēl kāda savdabīga pils, ko ir vērts iekļaut kāzu dienas maršrutā, ir Jaunannas muižas Medību pils starp Gulbeni un Alūksni. Pils būvēta no rupji tēstiem laukakmeņiem. Ziemeļnieciski robustā pils ir apskatāma no ārpuses, tādēļ tā var kalpot kā noslēpumaina fotosesijas lokācija.

Kāzu svinībām Alūksnē lieliski piemērota ir viesnīcas Bahnhofs greznā viesību zāle. Viesnīcas nosaukumā apspēlēta tās vēsture - te kādu laiku atradusies dzelzceļa stacijas viesnīca. Skaistā, vēsturiskā jūgendstila ēka apvīta ar senām atmiņām un stāstiem un atkal priecē cilvēkus, piedāvājot svinību vietu, lai jūs varētu te realizēt savas izsapņotās kāzas Vidzemē.

Svinību vieta: BAHNHOFS

Svinību vieta: BAHNHOFS

Kāzas netālu no Rīgas

Ja kāzu dienā negribas mērot ceļu uz kādu attālāku Vidzemes galamērķi, tad netrūkst skaistu svinību vietu arī galvaspilsētas tuvumā. Viena no tām ir Turkalnes muižas klēts. Muiža celta 1604. gadā, bet tās klēts atjaunota un tajā tiek darīts alus, sidrs un vīns, tā kļūstot par vietu, kur vēsture satiekas ar mūsdienu tehnoloģijām. Turkalnes muižas klēts ir piemērota gan lielām, gan mazām svinībām, tajā ir visas mūsdienu ērtības, padarot to par vietu pilnasinīgai svinēšanai senatnīgā gaisotnē dažādos gadalaikos un laikapstākļos. Ziemas kāzām īpašu šarmu piešķirs kamīns atpūtas zonā.

Svinību vieta: TURKALNES MUIŽA

Pavisam tuvu Rīgai atrodas Ābeļdārzs Burtnieki, kas piedāvā svinēt romantiski un bohēmiski brīvā dabā. Svētku nojumes atļauj to darīt neatkarīgi no laikapstākļiem. Īpaši maģiskus svētku brīžus te var sarīkot vakara krēslā, kas iemirdzas skaisti izgaismotā apkārtne. Ābeļdārzs Burtnieki piedāvā ne tikai svinību vietu un naktsmītnes, bet arī dekorēšanas pakalpojumus, vakara vadītāju, zirga izjādes un kāzu auto nomu.

Svinību vieta: ĀBEĻDĀRZS BURTNIEKI

Kāzu pieturvietu netālu no Rīgas piedāvā Z/S Dobelnieki briežu dārzs. Izbaudiet nesteidzīgus mirkļus briežu dārza dekorētā lapenītē, zem varenajiem dižozola zariem vai realizējiet savas ieceres. Dārzā ir unikāla iespēja fotografēties ar staltbriežiem.

Svinību vieta: DOBELNIEKI

Kāzas Skrīveros

Skrīveri ir jauka vieta netālu no Aizkraukles un arī te ir daudz iespēju aizraujošām kāzām. Tā, piemēram, Skrīveru pakalnos aug Paradīzes lavanda. Lavandu lauki un daudzu līgavu izsapņota kāzu fotosesijas vieta un šo sapni ir iespējams piepildīt arī kāzās Vidzemē!

Dabas baudītāji novērtēs arī Skrīveru dendroloģiskais parku. Tas ir dabas vēstures piemineklis, ko 19. gs. iekopa Maksimilians Siverss, kokus ieaudzējot no sēklām, kas ievāktas to dabiskajos izplatības apgabalos visā pasaulē. Parkā saglabājušās arī pils kāpnes, akmens kāršu galdiņš, tējas terase, strūklaka un pils sētas drupas, kas to padara par īpašu romantisku kāzu pieturvietu.

Kāzu svinības Skrīveru pusē iespējams sarīkot Kombinātā pasākumiem. Tā ir Skrīveru pārtikas kombināta svinību vieta, kas atrodas Dīvajas upītes krastā. Te pieejama gan plaša telpa svinībām, gan terase un skatuve upītes krastā dažādām kāzu izklaidēm, lai jūsu kāzas Vidzemē būtu atraktīvas un radošas.

Svinību vieta: KOMBINĀTS

Kāzas Rīgā

Ja par kāzu norises vietu esat izvēlējušies Rīgu, tad arī te iespējams sarīkot privātas un īpašas kāzas. Iecienīta kāzu svinību vieta Rīgā ir K. K. fon Stricka villa. Tās viegli aristokrātiskā gaisotne ļauj to pielāgot gan laulību ceremonijai šaurā lokā, gan vērienīgām svinībām un dejām līdz rītausmai. Villa atrodas bijušās Stricka alus darītavas fabrikas kompleksā, kas šodien ir viens no svarīgiem Rīgas saviesīgās dzīves punktiem.

Svinību vieta: K. K. FON STRICKA VILLA

Sapņu kāzas Vidzemē

Vidzeme nenoliedzami ir vilinošs kāzu galamērķis, kas pārsteidz ar dabas, svinību iespēju un kāzu aktivitāšu daudzveidību. Turklāt kāzas Vidzemē piedāvā spēlēties arī ar svinību konceptiem - no klasiskām svinībām Rīgas apkārtnē vai Vidzemes lielākajās pilsētās līdz nepieradinātākām svinībām unikālās lokācijās dabā. Lai izdodas atrast īpašāko un skaistāko kāzu svinību vietu, kas atbilst jūsu kāzu vīzijai!

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu vietas Vidzemē: Igates pils, Dikļu pils, Liepupes muiža, Pernigele, Ritiņas, 2 Black Cabins, Akustika, Lantus, Brūtes, Sniegi, Mārcienas muiža, Bahnhofs, Ārpus laika, Turkalnes muižas klēts, Ābeļdārzs Burtnieki, Z/S Dobelnieki briežu dārzs, Kombināts pasākumiem, K. K fon Stricka villa

Citi Raksti