Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai gan jūlijs šogad karstuma ziņā ir tikpat pieticīgs, cik viens no jūlija ziediem – matiola (Matthióla), tomēr tradicionāli jūlijs Latvijā ir viskarstākais mēnesis un, domājot par vasaru, mums prātā nāk ziedošas pļavas. Matiola ir pieticīgs zālaugu zieds ar patīkamu smaržu un skaistām nokrāsam – krēmkrāsas, rozīgs, balts, violets. Šis zieds tiešām izskatās pēc pļavas puķes, un lieliski iederēsies lauku kāzās zem atklātām debesīm.

Matiolas popularitāte strauji aug

Kaut gan par matiolu kāzu sakarā nav dzirdēts tik daudz kā, piemēram, kāzu karalienēm – rozēm un peonijām, tomēr floristi visā pasaulē norāda, ka šis zieds ir daudz īpašāks, kā sākotnēji varētu šķist. Lai gan tas aizvien nav populārākais zieds, tomēr tā popularitāte pēdējos gados strauji aug, un Pinterest var atrast ne vienu vien kāzu kompozīciju un pat līgavas pušķus, kur izmantotas matiolas.

vasaras ziedi kāzām - matiolas
LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Ziedi: INBLOOM
vasaras ziedi kāzām - matiolas
Foto: PINTEREST

Matiolas vēstījums – “Tu esi visskaistākā”!

Matiola kā zieds ir īpaši piemērota kāzām ne tikai tās reibinošās smaržas un daudzo krāsu variāciju dēļ, bet arī vēstījuma un nozīmes dēļ, ko šis zieds sevī nes. Tas simbolizē gan ilgu mūžu, kas piepildīts ar panākumiem un laimi, gan skaistumu, kas neizbalē nedz ar laiku, nedz vecumu, gan savienojumu ar pasauli tādu, kāda tā ir.

Matiola sevī nes nozīmi izbaudīt dzīvi, kad vien tas iespējams – pat tad, ja viss nenotiek tā, kā bijāt iecerējuši vai gaidījuši.

Vēl kāzās šie ziedi tiek izmantoti, jo tas ir brīnišķīgs veids, kā jaunais vīrs var parādīt savai sievai, ka viņš vienmēr uzskatīs savu izredzēto par skaistāko sievieti pasaulē. Savienojot visas šīs nozīmes, vairs nerodas šaubas, kādēļ pasaulē to aizvien biežāk izmanto kāzās.

vasaras ziedi kāzām - matiolas
Foto: PINTEREST

Izceļas ar pasakainu smaržu

Viena no pamanāmākajām un burvīgākajām matiolas īpašībām ir ziedu patīkamā smarža – tie izplata pasakainu aromātu. Līgavas mēdz teikt, ka tās smaržo pēc debesīm. Pie tam tie nav visdārgākie ziedi, tādēļ vēl jo vairāk piemēroti kāzu dekorācijām. Kāzās visbiežāk tiek izmantotas baltas, rozā un violetas krāsas matiolas. Lai gan matiolu ziedēšanas laiks nav pārāk ilgs, nereti tās sēj atkārtoti – ik pēc pāris nedēļām, lai to pēc iespējas ilgāk paildzinātu.

vasaras ziedi kāzām - matiolas
LINDA LAUVA / www.lindalauva.com / Ziedi: INBLOOM

Kā ziedus pēc iespējas ilgāk saglabāt svaigus?

Viens no biežākajiem jautājumiem, ko nereti līgavas uzdod saistībā ar ziediem, ir, kā tos pēc iespējas ilgāk saglabāt svaigus. Katram ziedam ir savi noteikumi, bet, ja par tiem labi parūpēsieties, tad ir iespējams, ka tie jūs priecēs pat nedēļu. Lielākoties grieztajiem ziediem kopumā nepatīk augstas temperatūras, tādēļ tos visbiežāk tur ūdenī, kas nav siltāks par pieciem grādiem pēc Celsija. Matiolas vislabāk saglabāsies, ja turēsiet tās 8-10 grādus vēsā ūdenī, savukārt tā saucamie speciālie ziedu pulveri (tos var iegādāties gan ziedu veikalos, gan lielveikalos) palīdzēs tos saglabāt vismaz divas reizes ilgāk. Matiolām patīk tīrs ūdens, tādēļ nevajadzētu aizmirst apmainīt vāzē ūdeni vismaz reizi dienā.

Tāpat vismaz kāzu dienā vajadzētu atcerēties līgavas pušķi regulāri apsmidzināt ar ūdeni – tas palīdzēs ziediem pēc iespējas ilgāk palikt svaigiem.

vasaras ziedi kāzām - matiolas
Foto: PINTEREST

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: LINDA LAUVA, PINTEREST

Citi Raksti