Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu plānošana ārzemēs

Kāzu plānošana ārzemēs

Foto: YOUR HAPPY MOMENT

Galamērķa kāzas ir kāzu koncepts, kas sniedz iespēju kāzu dienu padarīt vēl īpašāku, pavadot to neierastā vidē un baudot citu valstu kultūru un ainavas.

Ārzemju kāzu galamērķi – kas jāņem vērā, tos izvēloties

Iespēju ir tik daudz, cik vien plašā pasaule spēj piedāvāt. Tā kā kāzu ceremonija ārzemēs pārsvarā ir simboliska un visbiežāk pāri ērtības labad izvēlas formalitātes sakārtot tepat Latvijā, kāzu galamērķa izvēle atkarīga no jūsu budžeta un vēlmēm. Vēl jāņem vērā, ka galamērķa kāzas ir laikietilpīgākas, jārēķinās ar laiku, ko pavadīsiet ceļā un galamērķī uz vietas. Tādēļ jāizvēlas galamērķis, kurā būs ērti nokļūt un to nesteidzīgi izbaudīt.

Jo vairāk dienu atvēlētas kāzu ceļojumam, jo tālāks var būt galamērķis. Tāpat kāzu norise ārzemēs atkarīga no klimata un laikapstākļiem izvēlētajā galamērķī. Klimats ietekmēs gan dienas plānu un ceremonijas laiku, gan tērpa izvēli, kā arī ērtības kopumā. Tādēļ jāizvēlas tāds galamērķis, kurā jūtaties ērti, īpaši tas attiecas uz eksotiskajiem galamērķiem.

Foto: JULIA KAPTELOVA

Kāzas ārzemēs ir ideāli piemērotas intīmām kāzām. Ja nevēlaties lielas svinības, varat divatā doties uz ārzemēm. Ja vēlaties ielūgt tuvākos viesus, tad arī kāzu svinības ārzemēs ir realizējamas. Mūsdienās cilvēki daudz ceļo, tādēļ nevajadzētu satraukties par to, ka nokļūšana kāzās viesiem būs apgrūtinājums.

Gluži pretēji, viesi pārsvarā ir sajūsmā par iespēju apmeklēt kāzas ārzemēs. Runājot par ceļa izdevumiem, ir ierasts, ka galamērķa kāzās viesi tos sedz paši, savukārt, pāris nelūdz dāvināt dāvanas, jo viesiem jau pietiekamus izdevumus sagādā nokļūšana kāzās.

Vēl viena būtiska nianse – var gadīties, ka, rīkojot kāzas ārzemēs, saņemsiet mazāk personalizācijas iespēju, nekā Latvijā. It īpaši populārajos kāzu galamērķos, kāzu pakalpojumi mēdz būt standartizēti. No vienas puses, tas var būt ekonomiski, bet, no otras, zaudēsiet individuālo pieeju. Tādēļ ieteicams koncentrēties uz unikālo kāzu galamērķī un izcelt tā savdabību.

Populārākais kāzu galamērķis – Vidusjūras reģions

Ik gadu Vidusjūras reģionā neskaitāmi pāri no visas pasaules rīko galamērķa kāzas. Līdz ar to kāzu industrija šeit ir ļoti attīstīta. Tomēr jāņem vērā, ka, lielās popularitātes dēļ, tas nav lēts kāzu galamērķis. Lai gan viss atkarīgs no tā, kā izvēlaties svinēt.

Kāzas pie Vidusjūras var būt ļoti dažādas – ja runa ir par villas īri, dekorācijām un izklaidēm, tad izmaksas daudzkārt pārsniegs kāzu izmaksas Latvijā. Taču ikvienā, arī salīdzinoši dārgā galamērķī, ir iespējams sarīkot nelielas kāzas divatā vai šaurā lokā, piemēram, ar spontānu ceremoniju Veronas ielās un vakariņām mājīgā restorānā. Viss atkarīgs no ekskluzivitātes, kādu sagaidāt.

Vidusjūras valstis ir pateicīgas ar to, ka kāzās sajutīsieties kā brīvdienās. Vidusjūras dzīvesstilā ir kaut kas īpašs, kas ikvienu pamudina apstāties un baudīt sauli, jūru un mīlestību. Šis reģions ir pateicīgs gan bohēmiskām kāzām nepiespiestā gaisotnē, gan nedaudz karaliskākām kāzām, kurās kā lielisks fons būs reģiona bagātīgā vēsturiskā arhitektūra.

Foto: FROM THE DAISIES

Eiropas romantiskākās pilsētas

Pilsētas kāzām ir daudz plusu – vienā dienā pagūsiet būt vairākās vietās un baudīt daudzveidīgu pieredzi. Venēcija, Roma, Parīze ir romantiskāko kāzu galamērķu topa augšgalā. Šajās lielajās pilsētās ir daudz luksusa svinību vietu, kā arī budžeta opciju. Tomēr, rīkojot kāzas tik populārās pilsētas, arī tad, ja plānojat svinēt divatā, jāpievērš uzmanība tūrisma sezonai, kā arī laikiem, kad pilsētā ir visaktīvākā cilvēku plūsma.

Viens no galamērķa kāzu lielākajiem ieguvumiem ir neaprakstāmās un iespaidīgās kāzu fotogrāfijas, ko saņemsiet. Turklāt, esot ārzemēs, jūs, iespējams, uzdrīkstēsieties vairāk, būsiet drošāki, izvēlēsieties neparastākas fotosesiju vietas. Lai rezultāts būtu izdevies, ir izšķiroši būtiski piesaistīt pieredzējušu fotogrāfu, kas labi pazīst pilsētu. Neesiet pārsteigti, ja fotogrāfs ieteiks kāzu fotosesiju rīkot pavisam agrā rītā – tā visbiežāk tiek darīts lielajās pilsētās, lai izvairītos no cilvēku pūļiem.

Foto: THE FERROS

Galvenais ir izplānot fotosesijas maršrutu un vietas, kā arī noskaidrot transporta opcijas, lai lieki nekavētu laiku. Piemēram, Venēcijā ieteicams izmantot ūdens taksometrus, lai ātri visur nokļūtu. Arī citās lielajās pilsētās var apsvērt dažādas ūdens transporta iespējas neparastākai pieredzei. Tāpat jāpārliecinās arī par izvēlēto fotosesiju vietu pieejamību. Ja vēlaties fotografēties vēsturiskās vietās, īpaši tas attiecas uz iekštelpām, saskaņojiet to iepriekš. Populāros galamērķos, it īpaši Parīzē, tas ir jāsaskaņo un dažkārt to iespējams izdarīt tikai ar kāzu plānotāja starpniecību.

Vēsturiskas un tikpat skaistas kā Parīze, ir Prāga un Budapešta. Tie būs brīnišķīgi, bet izmaksu ziņā pieejamāki kāzu galamērķi. Lai gan lielās un ikoniskās pilsētas ir vilinošas, apsveriet arī dažādas alternatīvas un unikālai pieredzei izvēlieties kādu neparastāku galamērķi. Protams, ir ļoti vēlams tajā vismaz vienu reizi paviesoties pirms kāzu dienas, lai pārliecinātos, ka viss atbilst jūsu gaidām.

Foto: KHIRIA

Vēl viena būtiska nianse – kāzas nav tūrisma ceļojums un jums nav jāpaspēj viss. Reālistiski izplānojiet, ko varat pagūt vienā dienā, kur vēlaties būt. Pārāk daudz pieredžu radīs pārsātinājumu. Galamērķa kāzas ir paredzētas tam, lai nosvinētu savu mīlestību neierastā vidē, atļautu sev baudīt galamērķa burvību, nevis steigā censties apskatīti visu iespējamo.

Kāzas daudzveidīgajā Eiropas ainavā

Eiropa piedāvā ne mazums elpu aizraujošu kāzu galamērķu. No sapņainām pludmalēm līdz iespaidīgām kalnu ainavām – tikai jāizvēlas sev tuvākā vide.

No mums tuvākajiem galamērķiem Skandināvija ar tās fascinējošajām kalnu ainavām un fjordiem noteikti ir visiespaidīgākā. Luksusa kāzas kalnos iespējams sarīkot Austrijā un Šveicē. Taču kā pieejamāka alternatīva ir Slovākija. Arī Itālijas Dolomīti ir izcils fons kāzām.

Kāzas kalnos viennozīmīgi ir fascinējošas, tikai rūpīgi  jāizpēta, kādi jūsu izvēlētajā gadalaikā ir laikapstākļi, vai nav aktīvākā tūrisma sezona, kā arī jāņem vērā, ka nesezonas laikā daļa kalnu namiņu ir slēgti. Tomēr, ja viss tiek laikus saplānots un saskaņots, kāzas kalnos būs kas neaizmirstams.

Foto: HENRY TIEU

Francija vilina ne tikai ar mīlestības galvaspilsētu Parīzi, bet arī ar tās daudzveidīgajiem reģioniem. Pasakains kāzu galamērķis ir Loiras ieleja ar tās daudzajām pilīm. Ikoniski kāzu galamērķi ir arī Francijas dienvidi, Provansa un Bordo, kur sarīkot kāzas lavandu vai vīna laukos.

Foto: JULIA KAPTELOVA

Ja sapņojat par kāzām ārpus pilsētas Eiropas dienvidos, tad Spānijas ainava, tās vīnogu un olīvu lauki būs izcils galamērķis. Tāpat burvīgas galamērķa kāzas iespējams sarīkot Grieķijas salās, kas pārsteidz ar savu daudzveidību un iespējām.

Eksotiski kāzu galamērķi

Ja kāzas vēlaties pavadīt nedaudz austrumnieciskā gaisotnē, Turcija būs ideāls galamērķis. Stambula apvieno gan Eiropeisko, gan austrumniecisko, padarot to par unikālu kāzu galamērķi. Stambula piedāvā daudzveidīgas svinību vietas, bet viena no īpašākajām svinību iespējams ir kruīzs pa Bosforu.

Savukārt Kapadokija ir unikāla ar savu neparasto dabu – akmens veidojumiem un alām, kas būs neparasts fons kāzām. Savukārt naktī te iespējams vērot zvaigžņotās debesis. Bet Antālija ir ideāla izvēle tiem, kas vēlas kāzas pludmalē. Arī šeit baudāms Vidusjūras klimats, savukārt luksusa kāzas pieejamas par zemākām izmaksām.

Par iecienītu kāzu galamērķi ir kļuvis eksotiskais Bali. Kāzas Bali apvieno svinības, tradīcijas, kultūru, kā arī piedāvā retrīta un spa iespējas. Rīkojot kāzas Bali, jāņem vērā klimats. Sausā sezona Bali ilgst no aprīļa līdz oktobrim, tad ir saulains laiks un mazāks gaisa mitrums. Tas ir ideāli piemērots laika āra ceremonijām, kāzām pludmalē. Savukārt mitrā sezona ilgst no novembra līdz martam. Šajā laikā dažbrīd var pārsteigt lietus, taču daba priecē ar zaļām ainavām. Šo sezonu visbiežāk pāri izvēlas, ja viņu dzimtajā zemē ir ziema. Starp mitro un sauso sezonu, aprīlī, maijā, septembrī, oktobrī, ir patīkams laiks, bet var būt lietus.

Foto: BORODENOK PHOTOGRAPHY

Bali piedāvā daudzveidīgas svinību vietas – pludmales, klintis ar panorāmas skatiem, tropiskos dārzus, rīsu terases, vēsturiskās ēkas, tempļus, privātās villas Eiropas līmenī. No dziļi autentiskas līdz luksusa pieredzei – Bali var sarīkot visdažādākās kāzas. Bali kultūras centrs ir Ubuda, kurā sagaida kultūras pieredze, mākslas galerijas, boutique viesnīcas. Savukārt mazajās salās ap Bali un Uluvatu paveras okeāna skati un ir iespējams rīkot ceremonijas uz klints.

Galamērķa kāzu tendences

2024. gada populārākais kāzu galamērķis ir Portugāle, kur ļoti strauji attīstās kāzu industrija. Te iespējams baudīt gan Vidusjūras apvidus šarmu, gan sarīkot kāzas mūsdienīgā un augstā līmenī. No pilsētas kāzām Lisabonā līdz kāzām pludmalē vai Sintras pilīs un dārzos, Porto vīna laukos vai mazajās viduslaiku pilsētās un pat Madeiras salā – Portugālei ir daudz, ko piedāvāt.

Foto: SHALAE BYRD PHOTOGRAPHT

Kāzu plānošana ārzemēs: praktiski jautājumi

Būtiskākais, plānojot galamērķa kāzas, ir savlaicīga plānošanās uzsākšana, vismaz pusotru gadu iepriekš. Tā ne tikai izvairīsieties no lieka stresa, bet arī samazināsiet izmaksas, savlaicīgi pērkot lidmašīnas biļetes un rezervējot iesaistītos pakalpojumu sniedzējus.

Cik vien savlaicīgi iespējams, izvēlieties galamērķi un nospraudiet budžetu, kā arī apsveriet kāzu plānotāja piesaisti vai vismaz konsultāciju ar profesionāli, kas pārzina izvēlētā galamērķa specifiku. Gadu iepriekš rezervējiet ceremonijas un svinību vietu un izveidojiet viesu sarakstu. Kad tas izdarīts, izsūtiet save the date kartiņas, lai viesi varētu sākt plānot savu ceļojumu uz jūsu kāzām.

Sāciet arī meklēt pārējos pakalpojumu sniedzējus – ēdinātājus, fotogrāfu, dekoratorus un pārējos. Pusgadu pirms kāzām izsūtiet ielūgumus un izveidojiet kāzu mājaslapu, kur ievietosiet papildus informāciju. Četrus mēnešus pirms kāzām apstipriniet detaļas ar pakalpojumu sniedzējiem, rūpīgi saplānojiet transportu un izveidojiet dienas un pasākumu plānu. Divus mēnešus pirms kāzām finalizējiet visas detaļas, apstipriniet viesu ierašanos. Visbeidzot, ieplānojiet savlaicīgu ierašanos, lai iejustos galamērķī un kāzas sagaidītu bez steigas.

Plānojot kāzas ārzemēs, jāņem vērā dažādais darba un komunikācijas stils, tāpat, atkarībā no izvēlētā galamērķa, var būt dažādā līmenī attīstīta kāzu nozare. Dažviet būs jau standartizēti piedāvājumi, citur viss būs jārezervē atsevišķi.

Plānojot kāzas ārzemēs, lielisks palīgs būs kāzu plānošanas portāls bridelifestyle.com, kur atradīsi gan informāciju, kas noderēs kāzu plānošanā, gan labākos kāzu pakalpojumu sniedzējus.

Foto: MONIQUE BIANCA

Raksta autore: Renāte Berga

Fotogrāfi: Your Happy Moment, Julia Kaptelova, From The Daisies, The Ferros, Khiria, Henry Tieu, Borodenok Photography, Shalae Byrd Photography, Monique Bianca

Citi Raksti