Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Dzīvē ir netverami skaisti brīži un neaptverami brīnumainas parādības. Viens no dzīves brīnumiem ir bērni. Tomēr dažkārt, rīkojot kāzas, ir grūti izlemt, vai uz tām lūgt draugu un radu ģimenes pilnā sastāvā - kopā ar mazajiem palaidņiem, vai tomēr organizēt pieaugušo ballīti. Lai vieglāk pašiem sev atbildēt uz šo jautājumu, apkopojam svarīgākos praktiskos aspektus, ja kāzās ar savu klātbūtni priecēs bērni.

Mūsu bērni mūsu kāzās

Ja bērni ir jums pašiem un vēl šaubāties - svinēt kopā vai tomēr ne, neviens cits uz šo jautājumu neatbildēs tik labi, kā jūs paši. Jūsu bērni - jūsu lēmumi. šajā gadījumā nevajadzētu ieklausīties citu viedoklī. Neviens nepazīst jūsu bērnus tā, kā pazīstat jūs. Un ja sirds saka, ka bez bērnu klātbūtnes svinēt kāzas nav pieņemami, jo esat viens vesels, viena ģimene, viens organisms, tad bērnu līdzdalība būs pilnīgi dabisks un nepaspriežams lēmums. Tieši tāpat jums ir tiesības izvēlēties bērnus atstāt kopā ar auklīti, un nav svarīgi, ko par to saka vecmāmiņas.

bērni kāzās
Foto: SOPHIE LINDLER

Viesu bērni mūsu kāzās

Pirms nolemt, vai uz kāzām aicināt arī draugu un radu bērnus, vērts atcerēties praktisko pusi - jo mazāki bērni, jo mazāka tiem interese par kāzām. Vienlaikus jaunajiem vecākiem, kas ikdienā lielāko daļu laika ir kopā ar mazu bērnu, jūsu kāzas var būt par nozīmīgu atpūtas brīdi vai pat brīvdienu, kad atvilkt elpu, veltīt laiku sev un baudīt sava mīļotā kompāniju.

bērni kāzās
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Ja kāzu ceremonijā un svinībās bērni ir klātesoši, ir svarīgi:

Kāzu ielūgumā norādīt, ko ielūdzat

Jebkurā gadījumā pāriem ar bērniem kāzu ielūgumā nepārprotami jānorāda, vai ielūgts ir tikai pāris vai arī ģimene pilnā sastāvā, lai neradītu apjukumu.

bērni kāzās
Foto: SOPHIE LINDLER

Atbildīgie, kas uzraudzīs bērnus un glābs neveiklos brīžos

Ielūgtie vecāki būs pateicīgi, ja kāzās būs noalgota auklīte, kas bērnus pieskatīs, nodarbinās un būs palīgs negaidītos brīžos. Bērniem ir talants radīt negaidītus pārsteigumus.

bērni kāzās
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Vietas piemērotība

Svarīga loma lēmuma pieņemšanā, vai kāzās piedalīsies arī bērni, ir izvēlētajai svinību vietai. Ja tā ir pie atklātas ūdenstilpnes, ielūgtajiem vecākiem svētki pārvērtīsies par nemitīgu bērna pieskatīšanas pasākumu.

Tāpat jāraugās, lai maziem bērniem ratiņos nenāktos gulēt skaņu aparatūras tiešā tuvumā. Atkarībā no bērnu vecuma, jāatceras par dažādiem plīstošiem, asiem, smagiem priekšmetiem - lai bērni nevarētu nejauši savainoties.

bērni kāzās
Foto: KLAIDS LIELBIKSIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Bērnu izklaides un spēles

Spēles, rotaļas un atrakcijas ir būtisks kāzu elements, ja tajās piedalās bērni. Atkarībā no bērnu vecuma, varat pieaicināt profesionālus izklaidētājus - animatorus, burvju māksliniekus, radošās laboratorijas, vai sagādāt piepūšamās atrakcijas (un atkal jāatceras par pieskatītāju!). Tādējādi būsiet droši, ka bērni būs nodarbināti un negarlaikosies, kas ir krietni lielāks garants lieliskām kāzu svinībām gan lieliem, gan maziem.

bērni kāzās
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pārsteigumi, dāvaniņas un dabiski saldumi

Jāpadomā, kā novērsīsiet pirmsskolas vecuma bērnu uzmanību garlaicīgākos brīžos, kā piemēram, kāzu ceremonija. Izcils glābiņš var būt dabisku, ekoloģisku izejvielu konfektes, kas noslēptas viesu un pieskatītāju kabatās, kā arī nelieli pārsteigumi, kā krāsu zīmuļi un drukāti krāsojamie attēli.

bērni kāzās
Foto: MIKS šĒLS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Piemērota ēdienkarte un barošanas krēsliņi

Bērnu ēdienkartei kāzās ir jābūt, bet lai sastādītu piemērotāko, un būtu droši, ka bērni kaut ko ēdīs, vērts aptaujāt ielūgtos vecākus, lai noskaidrotu bērnu iemīļotos produktus un ēdienus. Ļoti svarīgi noskaidrot un sagādāt nepieciešamo barošanas krēsliņu skaitu.

bērni kāzās
Foto: GATIS LOČMELIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Bērniņa barošanas un pārtīšanas telpa

Ja viesus nav paredzēts izmitināt svinību ēkā pa nakti, būtiski paredzēt un iekārtot telpu pašu mazāko bērniņu barošanai un pārtīšanai, ko jāaprīko ar ērtu krēslu, spilveniem, tējkannu, svaigu ūdeni, pārtinamo galdu ar virsmu un mitrajām salvetēm. Telpā jābūt pieejamai izlietnei vai arī tai jābūt ērtā tuvumā netālu no šīs telpas.

bērni kāzās
Foto: SOPHIE LINDLER

Piemērota telpa naktsmieram

Tāpat īpaši jāparūpējas par telpu, kurā mazulis pavadīs nakti. Arī tur vēlama pārtinamā virsma un mazuļa vecumam piemērota droša bērnu gultiņa.

bērni kāzās
Foto: SOPHIE LINDLER

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MIKS šĒLS, GATIS LOČMELIS, KLAIDS LIELBIKSIS, SOPHIE LINDLER


Lasi arī: KĀZAS, ESOT GAIDĪBĀS

Citi Raksti