Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Plānojot kāzas, ir kāda nianse, par ko nevajadzētu aizmirst - kāzu viesu sēdvietu sadalījums. Protams, bez tā iespējams iztikt. Mūsu ieteikumus, plānojot kāzas bez viesu sēdvietu sadalījuma, lasi šeit: IETEIKUMI, PLĀNOJOT KĀZAS BEZ VIESU SĒDVIETU SADALĪJUMA. Ideāli, ja kāzu viesi paši spēj izvēlēties sēdvietas raiti un bez starpgadījumiem, taču ne vienmēr tas iespējams. Var gadīties, ka viesu vidū sākas haoss, vai blakus apsēdušies ģimenes locekļi vai draugi, kas nespēj saprasties un visu vakar jūtas neērti. Lai to novērstu, risinājums ir konkrētas vietas ierādīšana katram viesim, uz galda vai pie krēsliem norādot viesa vārdu.

Galda kartes un sēdvietu shēma

Nelielās kāzās noteikti pietiks, ja viesa vārdu norādīsi ar galda karšu palīdzību vai uz krēsla atzveltnes aizmugures. Viesiem nebūs jālauza galva par to, kur apsēsties, jo viss jau izlemts viņu vietā. Lielākās kāzās, īpaši, ja viesi tiek dalīti grupās pie vairākiem galdiņiem, noteikti jāpadomā par sēdvietu shēmu. Tā tiek novietota pie ieejas svinību vietā, norādot katra viesa vārdu un galdiņu, pie kura tas meklējams. Tādējādi viesiem vairs nebūs jāklīst pa svinību zāli vai teritoriju, meklējot savu sēdvietu un tērējot laiku. Viesis uzreiz var doties uz shēmā norādīto galdiņu un ieņemt savu vietu, kas atzīmēta ar galda kartēm.

kazu sedvietas
Foto: GATIS LOČMELIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Sēdvietu iedalīšana

Veidojot sēdvietu sadalījumu, apskati viesu sarakstu un izlem, cik grupās viesus nepieciešams dalīt. Visbiežāk pie katra galdiņa ir vienāds vai līdzīgs cilvēku skaits. Izņēmums var būt bērnu un jauniešu galds, ja tāds paredzēts. Svarīgi, lai pie galda ir pietiekami daudz cilvēku, lai tiem būtu iespēja sarunāties un jautri pavadīt laiku, taču ne pārāk daudz, jo tas apgrūtinās iepazīšanos savā starpā. Tas, kā viesus sadalīt, ir katra pāra individuāla izvēle. Var dalīt ģimenes locekļu, radinieku, draugu, paziņu kategorijās. Tās var savstarpēji miksēt, ja viesi ir atraktīvi un spēs iejusties dažādās kompānijās. Svarīgi atcerēties, ka pārus un laulātos neatdala.

kazu sedvietas
Foto: GATIS LOČMELIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Lai izvairītos no konflikta

Nereti mūsu ģimenes vai draugu lokā ir personas, kas savstarpēji nesaprotas, konfliktē un bieži vien, uzturoties kopā, nespēj būt mierīgi un uzvesties civilizēti. Arī šādos gadījumos viesu sadalījums pa galdiņiem palīdzēs radīt harmonisku svinību vidi. Lai izvairītos no konflikta, nosēdini šīs personas pie atsevišķiem galdiņiem, pēc iespējas tālāk vienu no otra. Tas, protams, nenovērsīs to, ka šīs personas vakara laikā sastapsies, bet vismaz maltīšu laikā būs mazāka iespēja dzirdēt neapmierinātību vai dzēlīgus komentārus.

kazu sedvietas
Foto: GATIS LOČMELIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Jauni kontakti un iespaidi

Ja kāzas ir nelielas, ļoti iespējams, ka visi ielūgtie viesi viens otru pazīst. Lielākās kāzās tā visticamāk nebūs. Tādā gadījumā nav jāuztraucas, ka pie galdiņa tiks apsēdinātas savstarpēji nepazīstamas personas, taču svarīgi padomāt, kuri cilvēki vislabāk sapratīsies. Tā kā pāris šos cilvēkus pazīst vislabāk, ieteicams vienuviet sēdināt viesus ar līdzīgām interesēm, kas ļautu sarunām raisīties dabiski. šādi veidosies jauni kontakti, iespaidi un viesi paši spēs sevi izklaidēt brīžos, kad nav paredzētas spēles vai atrakcijas.

kazu sedvietas
Foto: GATIS LOČMELIS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kur iegādāties sēdvietu galda kartes

Līdzīgi kā ielūgumus, arī galda kartes un sēdvietu shēmas iespējams izveidot pašiem vai uzticēt to izgatavošanu profesionāļiem, izvēloties kādu no uzņēmumiem, kas darina brīnišķīgas kartiņas. Meklē savu papīrlietu dizaineri šeit: KĀZU IELŪGUMI

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: GATIS LOČMELIS


Lasi arī: VISBIEŽĀK PIEĻAUTĀS KĻŪDAS KĀZU PLĀNOšANĀ

Citi Raksti