Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

10 TIPISKĀKĀS KĀZU VIESU PIEĻAUTĀS KĻŪDAS!

10 TIPISKĀKĀS KĀZU VIESU PIEĻAUTĀS KĻŪDAS!

Pastāv teiciens, ka kļūdīties ir cilvēcīgi, un tā tas pavisam noteikti arī ir, bet reizēm labāk mācīties no citu, kā savām kļūdām. Tādēļ, ja tuvākajā laikā plānojat būt kāzu viesis, iesakām izlasīt – kāzu viesu pieļautās kļūdas, kas palīdzēs tās nepieļaut.

1. NOKAVĒ KĀZU CEREMONIJU!

Kāzu ceremonija patiešām nav īstā vieta, kur kavēt un laiks, kad kavēt. Ierašanās kāzu ceremonijā pat ar 15 minūšu nokavēšanos, ir nepiedodama. Ja domā, ka varēsi nepamanīts apsēsties aizmugurē, tad visticamāk kļūdies – kāds noteikti pamanīs un saņemsi ne vienu vien nosodošu acu skatienu.

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto JĀNIS RATNIEKS

2. NEIZSLĒDZ TELEFONA SKAŅU!

Kas gan varētu būt vēl apkaunojošāk, ja brīdī, kad jaunais pāris viens otram saka Jā! vārdu, ieskanas telefona zvans? Iespējams, kāds pasmaidīs, bet tas viennozīmīgi sabojās noskaņu, tādēļ telefona skaņas (un arī pārlieku skaļa vibrozvana) izslēgšana, ieejot kāzu ceremonijas norises vietā, ir must have!

3. APGRŪTINA LĪGAVU AR JAUTĀJUMIEM!

Ja vien jūs neesat sirdsdraudzenes, tad nav nekāda attaisnojuma, lai iepriekšējā vakarā pirms kāzām līgavai sūtītu īsziņu ar praktiskiem jautājumiem par kāzu norisi. Nedēļa pirms kāzām jebkurai līgavai ir emocionāli saspringts laiks, tādēļ tādas praktiskas nianses, kā kuras kurpes labāk vilkt vai pa kuru ceļu braukt, noskaidro pie kāzu rīkotāja, vedējiem vai citiem viesiem.

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto JĀNIS RATNIEKS

4. IEVIEŠ IZMAIŅAS VIESU SARAKSTĀ!

Gluži vai neticami, bet tas patiešām notiek – ir cilvēki, kas pat uz kāzām izlemj ierasties kopā ar kādu cilvēku, kas nav aicināts. Ja saņemts ielūgums vienai personai, bez pavadoņa, tad pat, ja iepriekšējā vakarā esat saticis mūža mīlestību, uz kāzām tomēr vajadzētu ierasties vienam. Izmaiņas viesu sarakstā dažas dienas vai pat nedēļu līdz kāzām būs lieks apgrūtinājums kā jaunajam pārim, tā organizatoriem.

Tieši šis pats noteikums attiecas arī uz bērniem – ja jaunlaulātie jau ielūgumā norādījuši, ka kāzu viesu sarakstā būs tikai pieaugušie, vajadzētu to pieņemt, nevis nebrīdinot ierasties kopā ar ģimenes atvasēm.

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto JĀNIS RATNIEKS

5. VELK BALTU KLEITU!

Jebkurās kāzās vakara zvaigzne ir tikai viena un tā ir līgava. Pat, ja jums ir iegādāta visskaistākā kleita baltā krāsā, tomēr to vajadzētu atstāt citiem gadījumiem un neaizēnot līgavu, velkot baltas vai pērļu krāsas apģērbu.

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto KRISTAPS HERCS

6. TRAUCĒ FOTOGRĀFAM UN FILMĒTĀJIEM!

Protams, ikviens kāzu viesis vēlas saglabāt neaizmirstamās dienas sajūtas fotogrāfijās, tomēr nebūtu pieklājīgi nemitīgi turēt savu viedtālruni paceltu gaisā, lai filmētu vai fotografētu. Nereti viesu vēlme fotografēt var traucēt nolīgtajam kāzu fotogrāfam un video meistariem uzņemt vislabākos kadrus.

Pie tam, ja ceremonijas laikā, izmantojat fotoaparātu, neaizmirstiet izslēgt zibspuldzi, lai neapžilbinātu jaunlaulātos vai mācītāju.

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto GATIS LOČMELIS

7. PĒC CEREMONIJAS APĒD NEPIEKLĀJĪGI DAUDZ UZKODU!

Nereti pēc kāzu ceremonijas jaunlaulātie parūpējušies par pirmo šampanieša glāzi tostam un nelielām uzkodām viesiem. Lai gan uzkodas paredzētas viesiem, nevajadzētu to vien darīt, kā laiku pavadīt pie uzkodu šķīvja. Lai izvairītos no pārlieku lieka izsalkuma, pirms ceremonijas vajadzētu nedaudz ieturēties (tādā veidā tiks aiztaupīta arī vēdera kurkstēšana īpaši nepiemērotos brīžos).

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

8. PAVADA PĀRĀK DAUDZ LAIKA PIE BĀRA!

Tas, ka kāzās visbiežāk ir atvērtais bārs un bezmaksas dzērieni, nenozīmē, ka jau pirms pusnakts iesākšanās, jāizmēģina visi bārā pieejamie dzērieni. Ikvienam viesim tomēr vajadzētu sekot līdzi savam alkohola patēriņam, lai nesanāktu tā, ka neadekvātā uzvedība būs tā, pēc kuras jūs atcerēsies citi kāzu viesi.

Ieteikums no profesionāla bārmeņa – bārmeņa klātbūtne kāzās nodrošina arī sava veida alkohola kontroli (vismaz būsiet drošs, ka kāds viesis nepaķer viskija pudeli un kaut kur vienatnē to laiski dzer).

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto MIKS ŠĒLS / www.mikssels.com

9. VELK NEPIEMĒROTUS APAVUS!

Visaugstākie apavi dāmām nebūs piemēroti ne kāzām brīvā dabā, ne, lai kārtīgi izdejotos uz deju grīdas. Zempapēžu kurpēm būtu jābūt līdzi ikvienai viešņai un arī jūsu kājas būs tikai pateicīgas, ja tās uzvilksiet pirms mesties trakulīgās dejās.

10. VISU VAKARU PAVADA, SKATOTIES VIEDTĀLRUŅA EKRĀNĀ!

Kāzas ir laiks, kad jāaizmirst par sociālajām aktivitātēm internetā, tādēļ nevajadzētu visu vakaru to vien darīt, kā skatīties viedtālruņa ekrānā. Tā vietā labāk iepazīties ar pārējiem kāzu viesiem, kārtīgi izdejoties un priecāties par tuvo cilvēku mīlestību! Instagram un Facebook būs arī rīt, bet kāzu svinības paies ātrāk, kā vēlēsieties!

kāzu viesu pieļautās kļūdas
Foto MĀRCIS BALTSKARS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: MIKS ŠĒLS, GATIS LOČMELIS, MĀRCIS BALTSKARS, KRISTAPS HERCS, JĀNIS RATNIEKS

Citi Raksti