Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzu plānošanas koučings ir salīdzinoši jauns pakalpojums kāzu nozarē, taču tas gūst strauju popularitāti. Tas sniedz iespēju klientiem saņemt profesionālu atbalstu un norādes, lai plānotu un organizētu savas kāzas. Lai gan kopā ar kouču tiek veikta rūpīga kāzu plānošana, koučs pievēršas ne tikai praktiskiem aspektiem, bet arī emocionālajam un psiholoģiskajam līmenim. 

MenuDace Apsīte Pīča

Tas nodrošina klientiem personīgu atbalstu, palīdz identificēt viņu vēlmes, mērķus un vīziju attiecībā uz kāzām, kā arī pārvarēt jebkādas šaubas un stresa situācijas.

Ar ko atšķiras kāzu plānošanas koučs no kāzu plānotāja?

Kāzu plānotāja galvenais fokuss ir praktiskie un organizatoriskie jautājumi. Kāzu plānotājs pārvērtīs pāra ieceri reālā pasākumā, komunicēs ar pakalpojumu sniedzējiem, parūpēsies par loģistiku un koordinēšanu, kā arī palīdzēs ar ielūgumu sagatavošanu un viesu sēdvietu plāna izstrādi. Protams, atkarībā no kāzu specifikas, kāzu plānotājs var neveikt kādus no šiem uzdevumiem vai, gluži pretēji, veikt vēl kādus papildus pienākumus.

Kāzu plānošanas koučs vairāk būs kā jūsu padomnieks un mentors kāzu plānošanas procesā. Koučs sniegs jums padomus un palīdzēs pašiem nonākt pie lēmumiem. Kāzu plānošanas koučs palīdzēs definēt jūsu prioritātes kāzu plānošanas procesā, kā izstrādās kāzu plānošanas stratēģiju un palīdzēs no tās nenovirzīties. Koučs sniegs arī emocionālu atbalstu brīžos, kad saskarsieties ar problēmām un kāzu plānošanas stresu.

Protams, katra konkrētā profesionāļa piedāvātais pakalpojumu klāsts var atšķirties, tādēļ, pirms uzsākt sadarbību, atklāti izrunājiet, kas ir tas, ko sagaidāt un ko piesaistītais profesionālis jums var sniegt.

Lielisks palīgrīks tavām kāzām: LĪGAVĀM KĀZU PLĀNOTĀJS

Kāzu plānošanas būtība

Kāzu plānošana ir process, kurā tiek organizētas un sagatavotas kāzas, sākot no sākotnējām idejām līdz pat lielajai dienai. Tas ietver daudzas svarīgas detaļas un uzdevumus, kuri jāveic, lai nodrošinātu, ka kāzas atbilst iecerēm. Kāzu koučs jums palīdzēs dažādos kāzu plānošanas posmos.

Kāzu dienas vīzijas radīšana

Viss sākas ar diviem mīlošiem Jā!, tam seko satraukums un kāzu datuma izvēle. Bet ko tālāk? Ko mēs vēlamies? Kā mēs gribam? Kāda būs mūsu īpašā diena, kuru noteikti atcerēsimies visu mūžu un par kuru stāstīsim mazbērniem? Te ir laiks sarunai par kopējo kāzu dienas vīziju kouča pavadībā, mierīgā, atbalstošā atmosfērā, sajūtot pat to, kā kāzu dienā smaržos līgavas pušķis. Sarunas laikā koučs atzīmē visas nianses un noslēgumā saņemsiet apkopojumu ar visu jūsu sapņu lidojumu par kāzu dienu. Pēc šīs sesijas būs iezīmējies tas, kādas kāzas abi vēlaties, kas ir un kas nav šajās kāzās.

Kāzu konceptuālā plāna radīšana

Brīdī, kad esiet sapratuši, kādas kāzas vēlaties, ir laiks ķerties klāt plānošanai. Tā ietver visu to sadaļu aptveršanu, kurām būs nozīme jūsu kāzās, sākot no budžeta, norises vietas un muzikantiem līdz pat mičošanai, ja to velēsieties. šajā plānošanas posmā tiek sagatavota arī laika ass, atskaites punkti tam, kad un kam ir jābūt paveiktam un kuriem cilvēkiem piesaistītiem. šis ir tas posms, kad sarunā var piedalīties arī vedēji vai citi kāzās iesaistītie, piemēram, vecāki un draugi. šī saruna ļaus būt visiem uz viena viļņa. šīs tikšanās var dalīt, piemēram, jaunais pāris ar vedējiem un tad vedēji atsevišķi, ja vedējiem uzticēti dažādi papildus pienākumi. Koučs plānošanas procesā atbalsta ne tikai pāri, bet arī citos iesaistītos.

Kāzu dienas plāna sagatavošana

Kāzu dienas plāna sagatavošana ir ļoti nozīmīgs posms, jo tas atspoguļos visas aktivitātes, kuras būsiet iecerējuši. Gadās arī tā, ka diena ir par īsu visam iecerētajam. Tāpēc dienas plāns palīdz noteikt prioritātes, kā arī būs ļoti vērtīgs atbalsts visiem kāzu organizēšanā iesaistītajiem, lai noteiktu, kurā brīdī kam jābūt paveiktam. Tādēļ arī šajā sarunā būtu vērtīgi piedalīties vedējiem. Sarunas noslēgumā būtu jāizveidojas dienas plānam - pilnīgam vai papildināmam.

Sadarbība pēc kāzām

Reiz kāds draugs teica: “Ģimene ir kā mazs uzņēmums.” Tad nu šī sesija ir veltīta tam, lai pārrunātu, kāda būs sadarbība pēc kāzām, - kā strādās mazais uzņēmums. šī saruna ir par vērtībām, par to, kas vienam un otram ir svarīgi. Sarunas formāts ir viegls un pozitīvā gultnē vadīts - tā nav pāru terapija, bet gan iespēja atklāt to, ko katrs no pāra vēlētos, par to, kā būt kopā kā ģimenei. Tā ir iespēja sadzirdēt sevi un vienam otru. Konkrētāku sarunas mērķi un virzienu nosaka pats pāris, atkarībā no savām prioritātēm un vēlmēm. Sarunas noslēgumā pāris saņem kopsavilkumu par nolemto, izrunāto un sev noteiktajām turpmākās kopdzīves vadlīnijām.

Lielisks palīgrīks tavām kāzām: LĪGAVĀM KĀZU PLĀNOTĀJS

Kāpēc plānot kāzas ar kouču?

 • Iegūsiet profesionālu atbalstu, kas noteikti mazinās stresu gatavošanās laikā. Kāzu plānošanas procesā rodas ļoti daudz jautājumu, īpaši, ja precaties pirmo reizi.
 • Ja organizējiet kāzas paši, tad to darot kopā ar kouču, jums taps skaidri tie uzdevumi, kuri ir jāpaveic, tāpēc organizēšana būs daudz vienkāršāka un to varēsiet paveikt pašu spēkiem.
 • Plānošana ar struktūru nodrošina lielu laika ekonomiju. Tikšanās laikā ar kouču vienosieties par plānošanas struktūru, kas ļaus vienkārši pārskatīt plānošanas procesu un veicamos uzdevumus.
 • Pārskatāmas aktivitātes sniegs iespēju saprast, kur tērēt un kur netērēt, tādā veidā vairāk paļaujoties uz plānoto svētku budžetu un samazinot kāzu izdevumus.
 • Plānošanas sesijās var piedalīties arī vedēji vai vecāki, kā arī citi, kuriem ir paredzēts līdzdarboties svētku organizēšanā. Savstarpējā komunikācija ar kouča palīdzību nodrošinās vienkāršāku un efektīvāku svētku īstenošanu. Kāzu gatavošanās plānu un dienas plānu ļoti novērtēs arī visi kāzās iesaistītie profesionālo servisu pārstāvji, piemēram kāzu vadītājs, muzikanti dekoratori un ēdinātāji.

Meklē visu nepieciešamo savām kāzu svinībām šeit: KĀZĀM

Kādi ir ieguvumi, strādājot ar kāzu plānošanas kouču?

 • Vieglums sadarbībā. Plānošanas process būs enerģisks, pozitīvs un atbalstošs. Pat satrauktākajai līgavai tas ļaus atslābināties un soli pa solim virzīties pretim savu sapņu piepildījumam.
 • Vīzijas radīšana kopā. Viss sākas ar kopīgu skatu uz nākotni. Un kāzas ir viens no nākotnes elementiem. Tā būs iespēja jums abiem radīt kopā savu kāzu dienas vīziju. Kā skaistu pasaku, kurā galvenie varoņi būsiet jūs.
 • Stresa mazināšana. Jaunajam pārim, vedējiem, vecākiem un visiem citiem - nepārdzīvojiet, sarunas stresu mazinās. Satraukums bieži vien rodas no nezināmā, savstarpēji atbalstot viens otru, to ātri vien kliedēsim.
 • Pilnīga pielāgošanās jūsu kāzu plānošanas procesam. Izvēlieties kāzu plānošanas tēmu, ar kuru vēlaties strādāt (vīzija, plānošanas process kopumā vai kāzu dienas plāns), un paši nosakiet, kad plānošanas sesijas vēlēsieties.
 • Būsiet neatkarīgi plānošanā. Tiksimies tik reižu, cik vēlēsieties.
 • Attālinātas tikšanās.
 • Rakstisks apkopojums pēc katras sesijas. Ļaujieties sesijas plānošanas procesam, kura noslēgumā saņemsiet apkopotu tikšanās laikā pārrunāto.
 • Pievienotā vērtība. Kāzu plānošanas koučings būs vērtīgs jebkāda formāta, izmēra un budžeta kāzām.

Kā notiek sadarbība ar kāzu plānošanas kouču?

Pirms tikšanās koučs izstāsta visu par turpmāko sadarbību un vienojas par tikšanās laiku, kā arī nosūta apstiprinājuma informāciju. Tikšanās notiek attālināti, taču, iepriekš vienojoties, ir iespējama arī tikšanās klātienē. Tikšanās ilgums ir aptuveni 1.5 stundas individuālās vai pāru sesijas gadījumā, savukārt, ja tikšanās piedalās arī vedēji vai vecāki, draugi, tikšanās ilgums ir 2 stundas.

Kāzu vīzijas izstrādē tiek rekomendēts piedalīties tikai pārim vai kādam no pāra. Ja tiek plānots pats kāzu gatavošanās process, tad var piesaistīt tos cilvēkus, kuriem tas būtu jāzina, piemēram, vedēji, vecāki, draugi. Uz tikšanos lielākoties nekas nav jāgatavo. Pirms pirmās tikšanās reizes koučs uzdos jautājumus, lai izprastu posmu, kurā atrodas kāzu plānošanas process, un vienosies par sesijas plānu. Sesijā koučs, vadoties pēc kāzu plānošanas metodēm, sarunā ar klientu noskaidro visas vēlmes, atbalstot strukturēta plāna izveidē, no kā izriet veicamo aktivitāšu saraksts. Tiek darīts viss, lai notiktu mierpilna un strukturēta sagatavošanās kāzu dienai.

Raksta autore: Dace Apsīte-Pīča, sertificēts koučs ar 15 gadu pieredzi svētku plānošanā, koordinēšanā un vadīšanā

Lielisks palīgrīks tavām kāzām: LĪGAVĀM KĀZU PLĀNOTĀJS

Citi Raksti