Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

LIETUS UN KĀZAS

LIETUS UN KĀZAS

LIETUS KĀZĀS PIEPRASA PLĀNU “B”!

Kaut gan Latvijas vasaru laikapstākļi vienmēr bijuši neparedzami, tomēr šovasar lietu piedzīvojam īpaši bieži. Neparedzamie laikapstākļi neapšaubāmi sagādā raizes un galvassāpes kā pašiem pāriem, tā kāzu organizatoriem. Plānojot kāzas vasarā brīvdabā, lietā jāliek gan pozitīvās domāšanas spēks, gan “B” plāna izstrāde. Nevar iztikt ne bez viena no šiem abiem elementiem – pārliecināta kāzu organizatore Dagnija Lībane /Sparkling.

Vairāki “B” plānu varianti

Kāzu rīkotāja Dagnija Lībane norāda, ka “B” plānam ir jābūt tajos gadījumos, kad būtiskas kāzu norises plānotas brīvdabā – kāzu ceremonija, svinības, fotosesija, kopā būšanas laiks pēc kāzu ceremonijas. Lai gan “B” plānam jābūt, tie var būt ļoti dažādi. Viens no variantiem ir jau laikus domāt par telts vai jumta uzcelšanu, kur notikumam paredzētajā vietā lietus gadījumā patverties. Šajā gadījumā pāriem gan jārēķinās, ka telts vai jumta uzcelšana nozīmēs papildus izmaksas. Pie tam par to jādomā laikus, jo pārāk īsu laiku pirms kāzām piemērotu telti varētu būt grūti atrast. Vēl viens “B” plāna variants ir atrast kādu blakus esošu vietu, kur lietus gadījumā varētu tikt organizēta, piemēram, kāzu ceremonija. Tā var būt gan svinību vieta (šajā gadījumā gan visi šie aspekti iepriekš jāpārrunā ar dekoratoriem un citiem iesaistītajiem, lai arī viņi tam būtu gatavi), gan kāda cita vieta tuvākā apkārtnē.

“Ja pāris paredzējis kāzu svinības vai ceremoniju organizēt brīvdabā, par “B” plānu ir jādomā uzreiz, kad top skaidrs aptuvenais kāzu koncepts. Latvijas laikapstākļi ir tik neparedzami, ka nevajadzētu paļauties uz to, ka varbūt nelīs. Ja pāris jau zina, ka lietus varētu sabojāt viņu kāzu dienu (arī emocionāli), tad iespējams jau uzreiz vajadzētu plānot kāzu dienas galvenās norises iekštelpās, lai nerastos nepatīkami pārsteigumi”, tā Dagnija. Ja pārim lietus tik ļoti netraucē un nekur citur, kā ieplānotajā vietā viņi savas kāzas rīkot nevēlas, tad vēl viens “B” plāna variants ir palikt tur, kur paredzēts, bet iepriekš sagatavoties, lai nepieciešamības gadījumā visiem viesiem varētu izdalīt lietussargus un reizēm arī gumijas zābakus. “Jāsaprot, ja ilgstoši ir lijis un kāzu ceremonija paredzēta, piemēram, kādā no skaistajiem Latvijas ābeļdārziem, tad zeme būs slapja pat tad, ja kāzu dienā nelīst. Par to iepriekš ir jāpabrīdina viesi, lai viņi spētu sagatavoties, paņemt līdzi atbilstošus apavus, kā arī nodrošināt viņiem, piemēram, iespēju pirms iešanas uz kāzu ceremoniju paņemt no groza iepriekš sagatavotos gumijas zābakus”, iesaka Dagnija Lībane.

Mūzikas instrumenti nedrīkst atrasties lietū

Lietus kāzās nenozīmē tikai salijušus cilvēkus, bet arī salijušas dekorācijas un mēbeles, tādēļ, ja kāzu ceremonijas vietā esošos salijušos krēslus paredzēts izmantot arī pēc tam pie svinību galdiem, tas nebūs iespējams. Tāpat, ja, piemēram, kāzu ceremonijas laikā paredzēta dzīvā mūzika, tad arī par to jāpadomā – neviens mūzikas instruments nedrīkst atrasties lietū, tātad arī mūziķiem būs nepieciešama kāda nojume. “Tas ir vēl viens risks, par kuru iepriekš jāpadomā, un jāparedz “B” plāns. Neapšaubāmi kāzu organizatoriem un vedējiem lietus sagādā ļoti lielu stresu. Nereti jaunais pāris nespēj izvērtēt riskus un to, cik ļoti daudzi aspekti jāizsver šajā saistībā”, norāda Dagnija.

Vedējiem vai kāzu organizatoriem noteikti vajadzētu padomāt, lai pārim fotosesijas laikā būtu caurspīdīgi lietussargi, kā arī mašīnā atrastos gumijas zābaki – tie lieti noderēs, ja būs jāiebrien kādā pielijušā pļavā. Tam piekrīt arī kāzu fotogrāfe Linda Lauva /LINDA LAUVA. “Ļoti daudzās kāzās, kur esmu bijusi fotogrāfe, līst lietus – citās vairāk un citās mazāk. Tieši tādēļ Latvijā, ja kaut kas ir paredzēts brīvdabā, “B”plānam ir jābūt. Lai gan pati savas kāzas svinēju brīvdabā bez “B” plāna, biju pārliecināta, ka lietus nelīs, jo kā kāzu fotogrāfe, ķerot labākos kadrus, biju savākusi pietiekami daudz karmas punktus, guļot peļķēs citu cilvēku kāzas”, smejoties stāsta Linda. Arī Dagnija piekrīt, ka

domu spēkam kāzu gatavošanās laikā ir liela nozīme – ir līgavas, kuras uzsver, ka viņu kāzās nelīs, un tā patiesi arī ir. Un pat, ja līs, viņas ir gatavas šo procesu izbaudīt un neļaut laikapstākļiem sabojāt savu kāzu dienu.

Lietus iegūs jaunu jēgu

Arī kāzu fotogrāfi parasti izplāno “B” plānu fotosesijai ļoti intensīva lietus apstākļos. Tomēr pāri visbiežāk fotosesijā dodas arī lietū. Kāzu fotogrāfe Inta Lankovska /INTA PHOTOGRAPHY/ pārus parasti iedrošina, sakot, ka pat, ja līs, būs skaisti, un lietus iegūs jaunu jēgu.

“Protams, cilvēki ir dažādi. Ir līgavas, kas augsta stresa apstākļos var arī nesaprast, ka ne kāzu organizators, ne fotogrāfs nav vainīgi pie tā, ka līst lietus. Tādēļ visu tomēr nosaka paša pāra un viesu attieksme. Ir bijušas kāzas, kur visi viesi dejo lietū, un ir ļoti laimīgi”, atceras kāzu fotogrāfe Linda Lauva.

“B” plāns arī lielā karstumā un stiprā vējā

Lai gan šovasar lietus ir viens no visbiežākajiem laikapstākļiem, tomēr ne tikai lietus gadījumā ir nepieciešams “B” plāns. Arī stiprs vējš (īpaši, ja kāzu ceremonija paredzēta pie jūras) vai liels karstums pieprasa rezerves plānu. “Arī šādos laikapstākļos nereti ārā nevar notikt kāzu ceremonijas, tādēļ par “B” plānu ir jāpadomā jebkurā gadījumā”, iesaka Dagnija Lībane.

Par kāzu rīkotāju Dagniju Lībani vairāk lasiet šeit: Sparkling

Vairāk par kāzu fotogrāfi Lindu Lauvu šeit: LINDA LAUVA

Vairāk par kāzu fotogrāfi Intu Lankovsku šeit: INTA PHOTOGRAPHY

Citi Raksti