Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā atbalstīt partneri, kurš iet cauri grūtībām?

Kā atbalstīt partneri, kurš iet cauri grūtībām?

Katra cilvēka dzīvē ir grūti brīži, un šādos periodos galveno lomu spēlē mīļoto cilvēku atbalsts. Ja tavs partneris piedzīvo izaicinājumu periodu, tev ir svarīgi būt blakus un palīdzēt. Zemāk aprakstīšu, ko darīt un ko nedarīt tādos brīžos.

MenuDaina Einberga

Esi saprotošs

Vari pajautāt partnerim, kas noticis, kā partneris jūtas un vai vari kaut kā palīdzēt. Ja partneris nav gatavs par to runāt, mēģini sajust otra emocijas. Bieži vien mēs sākam vainot sevi par to, kā partneris jūtas, bet tas pilnīgi noteikti nepalīdzēs atrisināt situāciju, bet var tikai padarīt to vēl sarežģītāku. Tāpēc vienkārši pieņem, ka partnerim ir jāiziet cauri šādam periodam, lai kaut ko dzīvē iemācītos. Un katrs cilvēks vēlas tikt saprasts un pieņemts arī ne-prieka brīžos.

Ieklausies partnerī nespriežot

Dažreiz labākais veids, kā sniegt atbalstu, ir vienkārši uzklausīt. Kad partneris nevēlas runāt, mēs bieži jau sarakstām galvā veselu drāmas seriālu ar tūkstošiem variantiem, kā mēs (visa glābēji) varam visu atrisināt. Taču tādās situācijās partnerim varbūt nemaz nevajag mūsu padomus un risinājumus. Ieklausies partnerī bez sava “es visu zinu” spiedoga!

Esi pacietīgs

Laiks bieži ir labākās zāles. Partneris pats ļoti labi saprot, ka šobrīd nav labi, ka vajadzētu atrisināt situāciju ātrāk, ka periods ir sarežģīts arī otram, ģimenei utt. Nevajag otram ar visu savu ķermeņa valodu par to visu laiku atgādināt. Nepieprasi tūlītējas izmaiņas. Pacietība var ļoti palīdzēt otram pārvarēt grūtības. Lai partneris jūt, ka esi gatavs pagaidīt.

Piedāvā palīdzību problēmu risināšanā, bet neuzstāj

Kad partneris vēlas apspriest savas problēmas, piedāvā savu palīdzību risinājumu meklēšanā. Strādājot kopā, grūtības var būt vieglāk pārvaramas. Bet neuzstāj uz savu risinājumu realizāciju. Partnerim ir visas tiesības uzklausīt dažādus padomus un izvēlēties ne tavu risinājumu. Un tas nebūs akmens tavā dārzā, tas nenozīmēs, ka tu dari kaut ko ne tā, tā būs vienkārši brīva cilvēka izvēle darīt tā, kā viņam šobrīd šķiet atbilstošāk. Pat, ja tas nebūs pareizais risinājums.

Radi pozitīvu vidi

Centies uzturēt pozitīvu atmosfēru mājās. Tas var ietvert partnera iecienītākās maltītes gatavošanu, viņa mīļāko filmu skatīšanos kopā, maksimāli iespējamu klusumu, kad partneris ir mājās, ja viņam tas ir svarīgi. Atceries, ka mums visiem ir tādi periodi dzīvē. Tie pāriet!

Aicini pievērst uzmanību pašam sev

Mudini partneri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, rūpēties par sevi un rast prieku par sīkumiem. Tas palīdzēs uzlabot viņa vispārējo labsajūtu. Kad dzīvē ir kādi izaicinājumi, mēs mēdzam norakstīt visu dzīvi, nevis tikai to, ka, piemēram, šobrīd ir liels robs finansēs. Tādos brīžos jāprot partnerim parādīt, ka visas pārējās viņa dzīves jomas ir viņa stabilitāte un atbalsts šobrīd.

Esi partnera sabiedrotais

Parādi, ka atrodies tajā pašā barikāžu pusē. Ja partneru starpā ir kādas nesaskaņas vai aizvainojuma siena, bieži neapzināti gribas, lai viņš tagad sajūt, kā tas ir, lai pamokās. Bet tādos brīžos ir savs ego jāpabīda malā un jāsaprot, kā kopā jūs varat pārvarēt grūtības.

Nostiprini emocionālo saikni jūsu starpā

Izsaki savu mīlestību. Rūpējies no sirds. Dažreiz vienkārši vārdi un apskāviens var radīt milzīgas pārmaiņas. Mīli partneri tādā brīdī vēl stiprāk. Ja to nav iespējas izrādīt, tad sūti šo mīlestības enerģiju caur lūgšanām, meditācijām, vienkārši domās.

Izproti partnerim nepieciešamo atbalsta veidu

Ir svarīgi atcerēties, ka katrs cilvēks ir unikāls un pieejas atbalstam var atšķirties. Aktīva komunikācija un vēlme uzklausīt palīdzēs labāk saprast, kā konkrētā situācijā vari būt visnoderīgākais partnerim. Droši partnerim arī pajautā: “Ko man tagad ar tevi darīt un nedarīt?” Jā, tas prasa drosmi! Bet bieži tieši šis solis atrisina arī citas domstarpības.

Atbalsti sevi

Un noslēdzošais padoms, kurš patiesībā ir viens no svarīgākajiem, ir - tev ir ļoti labi jāzina, kā tādos brīžos atbalstīt sevi. Tad, kad partnerim ir grūtības, mēs bieži kļūstam līdzatkarīgi no sāpēm, pārdzīvojumiem, dusmām un citām negācijām, tādā veidā arī graužot sevi. Bet tev tādos brīžos ir jābūt maksimāli stabilam partnerim, līdz ar to īpaši parūpējies par savu labsajūtu, par prieka brīžiem, par atpūtu un visu to, kas tev nepieciešams, lai esi laimīgs! Pirmkārt, sevis dēļ. Un, protams, arī otram.

Un atceries, ka dzīvē viss ir līdzsvarā - pēc tumsas vienmēr nāk gaisma. Jebkuri izaicinājumi mūsu dzīvē ir mūsu izaugsmes veicinātāji.

Raksta autore: Daina Einberga

Koučs-terapeite ar 17 gadu praktisko pieredzi koučingā, terapijā, trenēšanā

Pavadone, kas ved cilvēkus uz laimīgāku, veselīgāku, bagātāku un apzinātāku dzīvi

@DainasPasaule

www.einberga.com

Citi Raksti