Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Matu kopšana un transformējamas kāzu frizūras: speciālistu padomi

Matu kopšana un transformējamas kāzu frizūras: speciālistu padomi

Popularitāti gūst transformējamas kāzu frizūras, kas ļauj panākt daudzveidīgu un brīvu vizuālo tēlu. Lai mati ļautos ieveidošanai, svarīgi tos rūpīgi kopt.

Matu kopšana pirms kāzām - padomi

Atslēga tam, lai kāzu frizūra izskatītos satriecoši, ir rūpīga matu kopšana savlaicīgi pirms kāzām. Īpaši svarīgi ir rūpēties par matiem tieši ziemas mēnešos.

  • Auksts laiks un sauss gaiss iekštelpās var ievērojami sausināt matus. Tādēļ ziemā izvēlies mitrinošu šampūnu un kondicionieri. Izvēlies produktus, kas satur tādas sastāvdaļas kā argana eļļa, šī sviests vai kokosriekstu eļļa, kas var palīdzēt cīnīties ar sausumu un barot matus.
  • Veic dziļi mitrinošas procedūras, piemēram, iezied matus ar matu masku vai eļļu, lai nodrošinātu papildus barošanu. Uzklāj masku vai eļļu no matu vidus līdz galiem, kur mati mēdz būt sausāki.
  • Pārlieku bieža matu mazgāšana var sausināt matus, tādēļ mēģini tos ziemā mazgāt retāk, lai saglabātu matu dabiskās eļļas.
  • Izmanto kvalitatīvus matu kopšanas līdzekļus, kas aizsargā pret laikapstākļiem, piemēram, serumus pret matu elektrizēšanos un pūkošanos vai stiprinošus produktus matu galiem, lai samazinātu to lūšanu.
  • Nekādā gadījumā neej laukā ar mitriem matiem - aukstā laikā tie ir vēl vairāk pakļauti bojājumiem.
  • Neaizmirsti par galvas ādas kopšanu. Auksts laiks var sausināt arī galvas ādu. Ziemā, kad uzņemam mazāk vitamīnu, vari apsvērt arī kādus matu augšanu stimulējošus līdzekļus vai vitamīnus.
  • Atrodoties ārā, valkā cepuri, lakatu vai šalli, lai pasargātu matus no aukstā vēja. Izvēlies galvassegas ar zīda vai satīna oderi, lai mazinātu matu elektrizēšanos.
  • Regulāri apgriez matu galus, jo tas palīdz novērst matu šķelšanos un turpmākus bojājumus. Aukstā laikā mati ir sausāki un biežāk lūzt, tāpēc matu galiem jābūt veseliem, lai uzturētu matu veselību kopumā.
  • Ierobežo karstuma veidošanas rīku izmantošanu. Lieto pret karstumu aizsargājošus līdzekļus. Ieveido matus ar saudzīgākiem līdzekļiem, piemēram, uz nakti sapinot bizes.

Viegli transformējamas un ātras kāzu frizūras svinību otrajai dienai

Piedāvājam vizuālā tēla speciālistu ieteikumus un idejas kāzu frizūrām, kuras pašas spēkiem varēsi otrajā kāzu dienā pārveidot. Ieskatīsimies arī frizūru aktualitātēs, lai pārliecinātos, ka brīvi un dabiski matu sakārtojumi, kas ļaujas transformācijai, kļūst arvien populārāki.

Frizūru tendences kāzām

Vizuālā tēla speciāliste Laura Bāka stāsta, ka arī šogad būs aktuālas dažādas copes - gan gludās zemās copes, gan teksturizētas, gaisīgas boho stila copes. Copes tiks veidotas gan zemās, gan augstās. Laura atzīst, ka copes viennozīmīgi ir mūsdienīga izvēle, taču copes stilu jāizvēlas, ņemot vērā kopējo kāzu tematiku - zemās, gludās copes vairāk sniedz elegantu, klasisku izskatu, savukārt teksturizētās boho stila copes piestāv ziedu elementiem, kāzām dabā. Laura stāsta, ka cope ir ieteicama kāzu frizūra ne tikai tās aktualitātes dēļ, bet arī ērtuma un noturīguma dēļ - ja kāzās izvēlēsies matus veidot copē, tev par savu frizūru nebūs jāsatraucas visas dienas garumā.

Tāpat aktuālas joprojām būs arī brīvas, gaisīgas beach waves tipa lokas, kas var būt daļēji savāktas un papildinātas ar matu rotām vai ziediem. Laura Bāka piebilst, ka vienmēr ir vērts izvērtēt, kas būs vispiemērotākais tieši līgavas matu struktūrai, garumam un biezumam, lai kāzu frizūra izskatītos lieliski visas dienas garumā. Aktuāli vienmēr būs tas, kas piestāv tieši līgavai un viņas personībai.

Mati: LAURA BĀKA

Kāzu frizūru idejas otrajai kāzu dienai - iesaka profesionāļi

Vieglas un gaisīgas lokas

Laura Bāka stāsta, ka vislabākais variants līgavas otrās dienas frizūrai ir, ja kāzu dienā veidota kāda teksturizēta boho stila cope, kurā mati veidoti ielokoti visā to garumā. Tā kā mati būs bijuši copē visu kāzu dienu, lokas būs lieliski saglabājušās arī otrajā dienā, bet varēs iegūt pavisam jaunu frizūru, tādēļ līgavām, kurām patiesi ir lielas kāzas ar turpinājumu nākamajā dienā, ir vērts padomāt par šādas frizūras izvēli. šādā gadījumā copi izjauc pirms gulētiešanas vai nākamajā rītā, un nepieciešamas tikai divas lietas - šķidrais matu vasks (nevajadzētu kautrēties savam meistaram uzreiz prasīt ieteikumus, kādi produkti būtu jāiegādājas otrajai dienai) un retu saru ķemme. Iepūšot vasku un pārķemmējot lokas, varēs tikt vaļā no matu sapūkošanās un veidosies vieglas, skaistas lokas.

Arī Ieva Pētersone stāsta, ka ir ļoti viegli pašai izveidot vieglas lokas. Nepieciešams sausais šampūns, vidējas fiksācijas matu laka un konusveida lokšķēres vai taisnotājs. Kad tiek izjaukta un izķemmēta kāzu frizūra, saknēs var iepūst nelielu daudzumu sausā šampūna. Atceries, ka pirms lietošanas tas ir kārtīgi jāsakrata. Tad, atkarībā no matu biezuma, sadali matus sekcijās, lai lokošanas process būtu vieglāks. Uz konusveida lokšķērēm matus tin virzienā prom no sejas. Ja izvēlies veidot ar taisnotāju, tad virziens arī būs prom no sejas. Kad visi mati salokoti, ņem ķemmi un vieglām kustībām izķemmē lokas, ik pa laikam piefiksējot ar matu laku. Rezultāts - vieglas, gaisīgas lokas. Ievas personīgais favorīts ir aizlikt vienu pusi aiz auss un aizspraust ar matu sprādzi. Var izvēlēties arī dekoratīvo matu sprādzi svinīgākam rezultātam.

Mati: IEVA PĒTERSONE

Viļņaini mati

Elva Zemīte dalās ar vairākiem veidiem, kā otrajā kāzu dienā panākt viļņainus matus. Frizūra, kuru ieteicams izvēlēties, lai izskatītos lieliski gan vakarā, gan no rīta, neapšaubāmi ir zemā cope, jo tad, kad tiek izņemtas visas adatiņas un cope tiek izjaukta, mati kļūst ļoti viegli, skaisti viļņaini. Vēl var veidot vilni jeb ambre, jo tas turas dienu vai divas. Vēl viens variants ir veidot vieglās lokas, taču Elva piebilst, ka ar tām jāuzmanās, ja ārā ir liels mitrums, līst lietus, jo tad tās iztaisnojas, ja matiem ir nosliece uz pūkošanos, rezultātā rodas nesavākts un neizteiksmīgs izskats.

Augstā aste

Savukārt, ja mati bijuši salokoti kāzu dienā un lokas jau izgājušas vai mati bijuši gludā copē, Laura Bāka iesaka izveidot augsto asti, atstājot priekšā dažas vaļējas šķipsnas, savukārt asti sadalot vairākās šķipsnās un ielokojot. Asti pašas spēkiem visvieglāk būs ielokot ar konusa veida lokotāju. Lielisks palīgs atkal būtu šķidrais vasks un ķemme, bet tikpat labi astei cauri izlaist var vienkārši pirkstus. Galvenais ir atšķetināt lokas, lai izskats būtu mūsdienīgs.

Mati: ELVA ZEMĪTE

Gluda zemā cope vai aste

Ja vēlies savāktus matus, tad vienmēr labi izskatīsies zemā cope vai aste. Ieva Pētersone stāsta, ka šobrīd aktuāli ir veidot gludas un nostrādātas zemās copes vai astes. šim būs nepieciešama smalkāka ķemme un matu laka vai želeja. Ar matu želejas vai lakas palīdzību noķemmē matus gludus un pakauša daļā savāc astē vai copē. Copei nepieciešamas būs U veida copadatas.

Radošas un rotaļīgas otrās dienas kāzu frizūras

Ja izlem gulēt ar ieveidotajiem matiem (ko, starp citu, ne visi meistari ieteiktu darīt) tad Anda Zariņa iesaka vairākus veidus, kā radoši un ātri pārveidot frizūru nākamajā dienā, saveidojot matus pašas spēkiem. Var pārveidot esošo matu sakārtojumu gan zemajā, gan augstajā astē - viegli saņemtā vai gludā un pat spīdīgā. Kā variants ir arī augstā vai zemā cope, kuru var veidot brīvu, nedaudz nekārtīgu vai, gluži pretēji, elegantāku. Savācot matus kopā var pamēģināt atstāt kādas brīvas šķipsnas pie sejas, tas var palīdzēt pagarināt sejas formu, veido frizūrai rotaļīgāku izskatu un ienest vieglumu (lokainas šķipsnas) vai asumiņu, nopietnību (taisnas). Lokas var izķemmēt, tādējādi radot maigi viļņainus matus vai beach waves efektu (izmantojot sāls spreju).

Mati: ANDA ZARIŅA

Vēl variants ir sapīt bizi, tās malas papletināt, lai radītu kuplumu. Var atstāt sapītu bizi vai arī to savirpināt, atspraust ar matadatām, veidojot elegantu copi. Vieglu kuplinošo efektu var sniegt sausais šampūns, kuram ir apjomu veidojoša īpašība, kā arī piesakņu pūderis. Anda Zariņa atgādina, ka vienmēr īpašāku jebkuru matu sakārtojumu veidos matos iesprausts dzīvais zieds vai matu sprādzīte, spalva, rota ar pērlēm un akmeņiem (piemēram, sānā vai aizmugurē) un arī matu stīpa. Viegls, bet efektīvs variants būtu arī izlaisti taisni vai lokaini mati, kuri vienā sānā atsprausti ar kādu aksesuāru.

Santa šemeta papildina, ka tad, ja līgavai pirmajā kāzu dienā ir veidotas lokas, tad otrajā dienā viņa pati var izveidot, piemēram, pašlaik aktuālo copi vai asti, kuru var viegli saspraust ar sprādzītēm, nesatraucoties par kādu nejauši brīvi krītošu, nepaklausīgu šķipsnu. šādu frizūru var veidot arī tad, ja mati ir taisnāki. Ja vēlas atstāt matus vaļā, tad lokas jāpieķemmē ar retu zaru ķemmi, kas veidos vieglu vilni. Ja mati ir veidoti copē, tad nākamajā dienā tos var transformēt uz lokainiem izlaistiem ar atspraustu sāna daļu (pievienojot kādu aksesuāru) vai veidot asti. Copes pamatā gandrīz vienmēr tiek veidotas lokas. Matus var atsvaidzināt ar meistara ieteiktajiem produktiem. Santa iesaka nākamās dienas ieteicamo matu sakārtojumu vislabāk vienmēr individuāli izrunāt ar savu meistaru, kurš izvērtēs matu struktūru un atradīs veiksmīgāko risinājumu.

Mati: SANTA šEMETA

Kā pašai pārveidot matus otrajā kāzu dienā?

Dace Kļaviņa iesaka līdzi paņemt lokšķēres vai taisnotāju, ja nepieciešams nākamajā rītā atsvaidzināt matu sakārtojumu, kā arī pinku ķemmi (tangle teezer) vai ķemmi ar retiem sariem. Kāzu frizūras transformācija ir ļoti atkarīga no līgavas matu struktūras un tā, cik ļoti frizieris ir parūpējies par fiksāciju. Dažkārt visvieglākais risinājums ir izmazgāt matus vai, ja esi aizgājusi gulēt ar frizūru un tā vēl turas, tad nedarīt neko. Principā, visvieglāk transformēt būs lokas, kas pilnībā izlaistas vai daļēji savāktas. šādā gadījumā Dace Kļaviņa iesaka maigi, sākot ar matu galiem, paķemmēt lokas, tās atšķetinot padarīt maigākas. Ja lokas ir izgājušas, bet matu apjoms ir saglabājies, tad messy bun jeb nekārtīgā cope būs vislabākais risinājums. Ja tava kāzu frizūra ir gaisīga cope vai savākta frizūra ar vijumiem, tad jauc to ārā un paķemmē, rezultātā vajadzētu sanākt maigām lokām, ko vari viegli atspraust uz vienu sānu.

Mati: DACE KĻAVIŅA

Kristīne Jonāne skaidro, ka visvieglāk kāzu frizūru otrajai dienai iespējams izveidot tad, ja līgavas matu sakārtojums ir vieglas vai nedaudz izteiksmīgākas lokas. Bieži lokas nākamajā dienā izskatās tikpat labi kā pirmajā dienā (pie nosacījuma, ja nav lietota pārāk daudz un pārāk stipra matu fiksācija). Ja matus izvēlas savākt, tad noteikti ir jāizrunā ar meistari, kas veido frizūru, kā frizūra būs transformējama nākamajā dienā (un vai tas vispār ir iespējams). Ja mati ātri taukojas un nav iespēja izmazgāt matus, tad palīgā var ņemt ļoti labu, kvalitatīvu sauso šampūnu. Kristīne uzskata, ka vienas pareizās receptes nav. Viņa iesaka izmantot matu rotas, aksesuārus, jo skaista matu stīpa vai kāda eleganta sprādze noteikti var atsvaidzināt tēlu nākamajā dienā.

Mati: KRISTĪNE JONĀNE

Kāzu frizūras noturība - profesionāla veidošana un laikapstākļi

Vizuālā tēla speciāliste Dace Filimonova dalās savā pieredzē un ieteikumos, kā kāzu frizūru pārveidot otrajā kāzu dienā. Viņa stāsta, ka ļoti būtisks faktors ir laikapstākļi. Ja līgava vēlas savus garos, skaistos matus atstāt vaļā izlaistus, tikai viegli ieveidotus lokās, tad, diemžēl, būs grūti šādu izvēli saglabāt visas dienas garumā, ja ir ļoti vējaini un lietaini laikapstākļi.

Daces 9 gadu praksē ir viena kāzu frizūra, kura ir ieņēmusi absolūti 1. vietu līgavu izvēlē, kurām ir gari, skaisti mati. Taču arī šai frizūrai, kur augšējie un sānu mati ir piepacelti un atsprausti, ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai frizūras izveidei ir izmantoti atbilstoši profesionāli matu veidošanas un fiksācijas līdzekļi, kā arī mati ir nesteidzīgi un rūpīgi veidoti ar karsto instrumentu un lēnām dzesēti, tāpēc frizūras izveidei ir jārēķinās ar laika patēriņu. Profesionāls meikaps un matu veidošana ar to arī atšķiras, ka tehnika un materiāli izmantoti tā, lai līgava arī vēlu vakarā un pat no rīta izskatās burvīgi, neatkarīgi no laikapstākļiem.

Mati: DACE FILIMONOVA

Ja līgava kāzu dienai izvēlas savāktu frizūru augstajā vai zemajā copē, tad galvenais noteikums, kas jāsaskaņo ar meistaru, ir, ka visi mati tiek ieveidoti vienādās lokās, lai, izņemot sprādzes un viegli izķemmējot, mati ir skaisti arī otrajā dienā. Dažkārt matu apjomam un frizūras ērtākai veidošanai izmanto speciālu nopērkamu materiālu vai veido no pašas līgaviņas matiem (ja tie ir pietiekami biezi), daļu uzkasot un no tā izveidojot copei karkasu. šādas savāktās frizūras būs visnoturīgākās jebkuriem laikapstākļiem, bieži vien Dacei līgavas saka, ka arī nākamajā dienā tā pati frizūra ir godam noturējusies.

Dace piebilst, ka profesionālajos frizieru veikalos ir nopērkamas matu lakas, kuras labi notur frizūru visas dienas garumā un nākamajā dienā tā ir viegli izķemmējama, kas neatstāj salipušu un netīru matu efektu. Izjaucot ārā, piemēram, zemo matu copi, līgava var pati sev izveidot skaistu zemo asti, aptinot ap gumiju kādu nelielu matu šķipsnu.

Raksta autore: Renāte Berga

Kāzu vizuālā tēla speciālisti: Laura Bāka, Ieva Pētersone, Elva Zemīte, Anda Zariņa, Santa šemeta, Dace Kļaviņa, Kristīne Jonāne, Dace Filimonova

Citi Raksti