Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KĀ NEĻAUT VIESIEM GARLAIKOTIES PĒC KĀZU CEREMONIJAS?

KĀ NEĻAUT VIESIEM GARLAIKOTIES PĒC KĀZU CEREMONIJAS?

Viens no mūžam aktuālajiem jautājumiem kāzu organizēšanā ir, kā nodarbināt viesus starp kāzu ceremoniju un vakara svinībām. Labā ziņa ir tā, ka jaunais pāris droši var doties plānotajā izbraukumā, fotosesijā un pavadīt laiku divvientulībā, jo pastāv vairāki veidi, kā neļaut viesiem garlaikoties.

Laiks, ko atvēlēt sarunām

Pirmkārt, maz ticams, ka viesi patiešām garlaikosies, jo apzinās, ka ieradušies, lai svinētu sev tuvu cilvēku mīlestību.

Tāpat jāņem vērā faktors, ka viesu vidū visticamāk būs daudz tādu radinieku, draugu un paziņu, kas sen nav tikušies, tādēļ laiks ar sarunām aizpildīsies pats. Tomēr ir vairāki ieteikumi, ko noteikti ņemt vērā, lai laiks no kāzu ceremonijas beigām līdz vakara svinību sākumam viesiem paietu maksimāli ātri.

Izdomāt, kā sagaidīs jauno pāri

Ja esat nolēmuši kāzu vadīšanu uzticēt profesionālam vakara vadītājam, tad īstais brīdis, kad viņam ierasties, būtu tieši pēc kāzu ceremonijas.

Kāzu vadītājs mūsdienās pilda host jeb viesu sagaidītāja funkciju, esot kā namatēvs (namamāte) un palīdzot viesiem atraisīties, iejusties, parunājoties ar viņiem, saliedējot. Profesionālam kāzu vadītājam noteikti padomā būs gan kāda savstarpēja viesu iepazīšanās aktivitāte, gan citas nodarbes. Laiks pirms jaunā pāra ierašanās arī ir īstais, lai kopā ar vadītāju izdomātu kādu atraktīvu veidu, kā sagaidīt jauno pāri – tā var būt dziesma, uzsaukums, deja, ko vadītājs izdomās un kopā ar viesiem būs gatavs iestudēt.

Kopīgi gleznot, aizpildīt viesu grāmatu un doties izbraukumā ar laivu

Ja arī kāzās tiek nolīgts profesionāls vadītājs, tāpat vajadzētu padomāt par kādām aktivitātēm, kā viesus starplaikā izklaidēt. Tā var būt, piemēram, kopīgas gleznas radīšana profesionāla mākslinieka vadībā, kas vakara gaitā tiktu pasniegta pārim kā dāvana.

Laiks pēc kāzu ceremonijas ir arī īstais, kad aicināt viesus aizpildīt viesu grāmatu, fotografēties ar Polaroid kamerām vai pildīt citus tikpat radošus uzdevumus – sākoties svinībām, viesi būs aizņemti ar citām lietām, kas nozīmē to, ka viesu grāmata tā arī var palikt neaizpildīta.

Tāpat viesus var izklaidēt ar dažādām citām atrakcijām – ja kāzas notiek ūdens tuvumā, tad var organizēt izbraukumus ar laivu vai nolīgt karikatūristu, kas iepriecinās katru viesi ar īpaši viņam radītu attēlu. Laika īsināšanai derēs arī jaunā pāra kāzu avīzes pāršķirstīšana vai kāzu plakātu pārlasīšana.

Kokteiļu meistarklase

Lai gan aktivitātes nenoliedzami ir vajadzīgas, tomēr vienmēr jāpadomā par vēl kādu tikpat nozīmīgu lietu – neaizmirst pabarot un padzirdīt savus viesus.

Visticamāk viesi jau būs izsalkuši, bet, tā kā līdz vakariņām vēl mazliet jāpagaida, tad uzkodu galds būs tieši laikā. Tāpat uzreiz pēc ceremonijas un pirmās šampanieša glāzes iztukšošanas, noteikti vajadzētu atvērt arī bāru, ļaujot viesiem atpūsties, socializēties. Lai šo laiku padarītu vēl atraktīvāku, var sarīkot kādu bārmeņu šovu vai dažkārt pat kokteiļu pagatavošanas meistarklasi, kas ārvalstīs guvusi lielu atzinību.

Ja kāzas notiek vasarā un it īpaši karstā laikā, noteikti jāpadomā par atpūtas vai chill zonu kādā pavēnī, kur atveldzēties un ļauties sarunām.

Nelikt viesiem pārāk ilgi gaidīt

Neatkarīgi no tā, ka veidi, kā izklaidēt viesus jaunā pāra prombūtnes laikā ir dažādi, tomēr jāievēro arī vairāki praktiski noteikumi, lai gaidīšanas laiks nešķistu pārāk ilgs.

  1. Pirmkārt, kāzu ielūgumā vienmēr vajadzētu norādīt gan ceremonijas, gan svinību sākuma laiku.
  2. Otrkārt, nav korekti viesiem likt gaidīt ilgāk par 2-3 stundām. Treškārt, kā pārim, tā vedējiem noteikti jāievēro svinību sākuma laiks, lai ne viesiem, ne kāzu ēdinātājiem nenāktos ilgāk gaidīt un beigās pasniegt atdzisušas vakariņas.
FOTO: ELĪNA UPMANE, LINDA LAUVA, NAIRA KOSYAN, KLAIDS LIELBIKSIS, UĢIS NAGLINŠ
Citi Raksti