Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kā nodrošināt lielisku izklaidi kāzās ar oriģinālām latviešu spēlēm

Kā nodrošināt lielisku izklaidi kāzās ar oriģinālām latviešu spēlēm

Kad es jautāju, ko tu visvairāk atceries no kāzām, saņemu atbildi - tās bija visjautrākās kāzas, kurās es jebkad esmu bijusi! Skaisti, bet kā lai nodrošina jautru un atmiņās paliekošu izklaidi?

Izdevušās kāzas ir kopsumma absolūti visam, ko tās ietver. Tas ir jaunais pāris, viesi, kāzu vieta, ēdināšana, skaista vide un lieliska izklaide. Pieredze rāda, ka kāzu vadītājs ir pēdējais, kurš tiek meklēts un aicināts, taču tieši viņš vai viņa būs tā, kas visspēcīgāk radīs šo patīkamo un prieka pilno pēcgaršu. Savukārt fotogrāfs vai video operators būs tas, kurš palīdzēs ilgāk atsaukt atmiņā skaistos un jautros brīžus kāzās.

Foto: Ieva Makare

Viens no visefektīvākajiem un pārbaudītākajiem izklaides veidiem ir manis radītās un izdotās viesību spēles. Tās ir labsirdīgas, vienkāršas, var spēlēt dažāda vecuma cilvēki, un praktiski lietojamas jebkurā pasākumā, arī kāzās. Kā un kuros brīžos šīs spēles izmantot?

Kāzās gadās dažādas situācijas. Piemēram, jaunais pāris kavējas!

Lai viesiem šis laiks paskrietu nemanāmi un aizraujoši, es piedāvāju sākt ar viesību spēli UZDZIEDAM. Nav jābūt īstiem dziedātājiem, lai spēlētu šo spēli. Spēles odziņa ir sadzīviskie jautājumi un atbilde ar dziesmu. Jautājumi un atbildes parasti ir tik saderīgas, ka jautrība garantēta.

Savukārt pēc svētku mielasta viesi visbiežāk tiek dažādos veidos iepazīstināti. Te būtu jāpievērš uzmanība viesu skaitam. Ja viesi ir līdz 30, tad var izmantot iepazīšanos, kurā katrs kaut ko pastāsta par sevi, piemēram, ar viesību spēli KAS KUR KĀ. Viesiem tikai jāpaņem kartītes, jāsaliek secībā vārdi un jānolasa teikums. Ja viesi ir vairāk kā 50, tad var izmantot citu iepazīšanās veidu, piemēram, pieceļās tie, kas dzimuši vasarā utt. Katrs nosauc savu vārdu.

Foto: Ieva Makare

Vēl iesildošajā kāzu daļā iesaku izmantot lielisko dzimšanas dienas spēli JUBILĀRS. Dienas jubilāri, protams, ir jaunlaulātie. Spēli var sākt ar jautājumu viesiem, vai jūs labi pazīstat jauno pāri? Vai jūs vēlētos viņus labāk iepazīt? Izraudzītais spēles vadītājs pieiet pie katra viesa un ļauj tam izvēlēties kartīti, uz kuras ir jautājums par jubilāru. šī spēle lieliski atbrīvo cilvēkus, raisa pozitīvas emocijas, atmiņu stāstus, ļauj iepazīt vienam otru labāk un saliedē viesus. Reizēm stāstiņi izvēršas par lielisku atklājumu ne tikai viesiem, bet arī pašam jaunajam pārim!

Vakara gaitā mierīgākās spēles pakāpeniski tiek nomainītas uz radošām un interesantām viktorīnām. Tajās viesi var kaut ko atcerēties, minēt, uzzināt, izkustēties un atbrīvoties.

Foto: Ieva Makare

Uzskatāms un labs piemērs, kā iesaistīt viesus aktivitātēs, ir jau iepriekš sagatavota dāvana vairākos papīros. Uz katras papīra kārtas ir uzraksts ar dažādiem nosaukumiem, piemēram, dāmai ar viskuplāko kleitu, kungam ar visgarāko bārdu vai visātrākajai komandai un tamlīdzīgi. Jūsu darbiņš ir tikai sagatavot atbilstošu uzdevumu.

Ja pasākuma dalībnieki jutīs, ka piedāvātās spēles ir labsirdīgas, aizraujošas un cilvēku neaizskarošas, tad viesi vēl vairāk atvērsies un labprāt tajās piedalīsies.

Foto: Ieva Makare

Protams, kāzās ir jājūt balanss. Nav ieteicams tās pārlieku pārslogot ar aktivitātēm, ir jādod atelpa sarunām un uzkodām. Tāpat - jāievēro kāzu struktūra, kurā ir atvēlēta konkrēta vieta un laiks kāzu vārtiem, apsveikumiem vai priekšnesumiem, valsim, kūkai, uguņošanai vai mičošanai.

Lai izdodas skaistākās, jautrākās un atmiņā paliekošākās kāzas!

Visas manis radītās un izdotās spēles var aplūkot un iegādāties: šEIT 

Raksta autore: kāzu vadītāja Anita Skuja

Foto: Ieva Makare
Citi Raksti