Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Jums pienācis ielūgums uz kāzām! Cik priecīga ziņa! Pēc šādas ziņas saņemšanas viena no pirmajām domām, ko dāmas iedomāsies - jāsāk šūt kleita. Jautājums, ko vilkt mugurā viesiem, ir tikpat sens, cik patiesība, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.

Lai kāzās, uz kurām dodaties, būtu ne vien piemēroti apstākļi, bet arī apģērbs, der izlasīt dažus etiķetes ieteikumus viesiem - ko vilkt mugurā un no kā labāk tomēr būtu izvairīties.

AR BALTO KRĀSU - UZMANĪGI!

Par baltas krāsas kleitām kāzās (ja vien tā, protams, nav pati līgava) izskan dažādi viedokļi. Etiķete neaizliedz, apmeklējot kāzas, ģērbties ne baltā, ne melnā, tomēr modes eksperti iesaka no tā izvairīties.

Uzvilkt baltu garu kleitu būtu necienīgi pret līgavu, jo nav noslēpums, ka šajā dienā nevienai citai sievietei nebūtu vēlams viņu aizēnot.

Balta krāsa ir pieļaujama gadījumos, kad zināms, ka pašas līgavas kleita būs citā krāsā vai arī, ja jaunais pāris izteicis vēlmi viesiem ģērbties baltā. Modes mākslinieki visā pasaulē norāda - baltas krāsas apģērbs ir jāvelk bieži, tikai ne kāzās. Garās, gaisīgās baltās un krēmkrāsas kleitas krietni samulsinās ne vien līgavu, bet arī viesus. šis pats ieteikums attiecas arī uz vīriešiem - jūs taču negribēsiet saģērbties viscaur baltā uzvalkā, lai tiktu jaukts ar līgavaini?

Foto: TIM AND NADINE

DAŽĀDAS APDRUKAS - LIELISKA IZVĒLE!

Dāmām, ejot uz kāzām, lieliski piestāvēs kleitas ar dažādām apdrukām un printiem. Kāzas ir īstais laiks garām kleitām ar puķu rakstiem. Tiesa gan, pirms tam vajadzētu noskaidrot kāzu krāsas, lai iekļautos kopējā tematikā un pārāk neizceltos uz citu viesu fona.

MELNĀ KRĀSA - DETAĻĀS!

Melna krāsa viennozīmīgi simbolizē eleganci un pēc etiķetes tā nav aizliegta arī kāzu viesu apģērbos. Tomēr vajadzētu izvairīties ģērbties melnā no matu galiņiem līdz pat papēžiem. Melna krāsa detaļās izskatīsies ļoti skaisti. Tie var būt gari melni svārki apvienojumā ar gaišas krāsas blūzi, piemēram.

Foto: TIM AND NADINE

NEESI SAVU APAVU ĶĪLNIECE!

Ja augsti papēži nav tavi labākie sabiedrotie, tad kāzās arī droši vari atteikties no tiem, nekļūstot par pašas kurpju ķīlnieci. Ja kāzas ir formālas un notiek iekštelpās, vari izvēlēties kurpes ar zemāku un stabilāku papēdi, savukārt kāzām brīvā dabā ierobežojumu nav vispār - te lieliski noderēs gan greznākas zandales, gan laiviņkurpes.

SAKĀM “JĀ!” GALVAS ROTĀM!

Aristokrātu dāmas, apmeklējot kāzas, īpaši izceļas ar krāšņām galvas rotām un cepurēm. šī doma nemaz nav tik peļama, jo kur gan vēl ikdienā mums izdodas ikdienā valkāt tik krāšņas rotas? Tās var nebūt cepures, bet, piemēram, ziedu rota. Ziedu vainagus gan gluži tāpat kā baltās kleitas ieteicams atstāt pašām līgavām.

Foto: TIM AND NADINE

MINISVĀRKIEM - NĒ!

Elektro spilgtu krāsu tērpus un pārāk īsas kleitas, kas atsedz daudz vairāk, kā nepieciešams, gan labāk, ejot uz kāzām, mugurā nevilkt. Ja kāzu toņi ir pasteļa un jūs būsiet uzvilkusi spilgti zilu kleitu, tad visās fotogrāfijās pamanīs tikai jūs - no tā tomēr vajadzētu izvairīties. Tāpat kāzas nav īstā vieta, kur ģērbties tā, it kā dotos nedēļas nogales izklaidēs uz klubu vai bāru - katram gadījumam savs apģērbs! Ja kāzas notiek baznīcā, cieni reliģiskās tradīcijas un pārlieku neatkailinies (dažu konfesiju baznīcās sievietēm būs nepieciešams arī lakats, lai nosegtu galvu). Vērtīgs padoms, ko atcerēties - labāk tomēr uzvilkt vairāk, kā mazāk.

PĀRBAUDI SAVU SKAPI!

Ejot uz kāzām, ne vienmēr nozīmē, ka jāiztērē vesela bagātība īstā tērpa meklējumiem. Lieliski var izksatīties arī pusgari svārki ar baltu blūzi un krāšņām rotām, respektīvi, šķietami ikdienišķu apģērbu padarot daudz greznāku konkrētajam gadījumam.

Foto: TIM AND NADINE

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Vairāk par ģērbšanās etiķeti lasi šeit: KĀZU ETIĶETE

Citi Raksti