Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

INTERNACIONĀLAS KĀZAS: LATVIETE UN AMERIKĀNIS JĀVĀRDU SAKA LATVIJĀ

INTERNACIONĀLAS KĀZAS: LATVIETE UN AMERIKĀNIS JĀVĀRDU SAKA LATVIJĀ

Rīdziniece Agnese jeb Agie pirms 17 gadiem pārvācās uz dzīvi otrpus okeānam – Losandželosu. Amerikā viņa sastapa savu topošo vīru Deivu. Viņš bija arī tas, kurš izteica ideju, ka abu kāzas varētu notikt Latvijā, un arī līgava tam pievienojās, jo viņai vienmēr ir prieks atbraukt uz Latviju ciemoties. Tieši tādēļ viņi šovasar teica viens otram jāvārdu Latvijā Nītaures dzirnavās, klātesot arī vairākiem desmitiem viesu no ASV.

Latviešu tradīcijas aizrauj viesus no ASV

Līgava norāda, ka kāzas tika plānotas aptuveni gadu. Tā kā kāzas tika plānotas no attāluma, tad viņiem palīdzēja draugu un radinieku ieteikumi, dažādas interneta grupas un kāzu medijā LĪGAVĀM esošā informācija.

Foto: EDGARS POHEVIČS

“Es personīgi neesmu bijusi daudzās latviešu kāzās, bet tās, kur esmu bijusi, man ir ļoti patikušas. Tāpēc arī gribējām kaut ko citādāku nekā parasti redzam Amerikā, iekļaujot arī dažas latviešu tradīcijas,” stāsta līgava. Latviešu tradīcijas interesantas šķita ne tikai viņiem pašiem, bet arī 25 viesiem, kas bija ieradušies no ASV.

“Attāluma dēļ daudzi, ko aicinājām, netika uz Latviju, bet, manuprāt, 25 cilvēki ir ļoti daudz, un bija ļoti jauks pārsteigums, ka tie, kas varēja, arī ieradās. Visi viesi no Amerikas bija patīkami pārsteigti par to, cik Latvija ir skaista. Ārzemju viesi īpaši sajūsmināti bija par mičošanas daļu, jo ASV neko tādu nevar redzēt. Vakara vadītāja izskaidroja tradīciju nozīmi, un tas viesiem bija ļoti svarīgi. Amerikā mičosanas nav – mums bija gan ugunskurs, gan dziedāšana, gan svecītes un vēl pāris latviešu tradīcijas. Manam vīram arī ļoti patika,” stāsta līgava.

Foto: EDGARS POHEVIČS

Pievērst uzmanību sēdvietu plānam

Jaunais pāris arī piedomāja pie tā, lai kāzu viesus sasēdinātu tā, lai visiem būtu jautri un ērti. Viņi nevēlējās, lai latviešu viesi sēdētu vienā, bet amerikāņu viesi – otrā pusē.

“Pievērsām uzmanību sēdvietu plānam – pie viena galda likām ne tikai cilvēkus, kas viens otru pazīst, bet samiksējām arī amerikāņus un tos latviešus, kas runā angļu valodā. Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi, lai viesi kāzās justos ērti. Mums bija svarīgi, lai neviens viesis nejustos tā, ka nesaprot, kas notiek apkārt, jo mēs paši esam bijuši situācijās, kad cilvēki runā citās valodās un jūtamies ļoti neērti,” tā jaunais pāris.

Foto: EDGARS POHEVIČS

“Kāzās Amerikā visbiežāk nav vakara vadītāja, kas vadītu visu vakaru tik aktīvi, kā tas Latvijā pieņemts – tas arī bija citādāk, jo amerikāņi nav raduši, ka ir sarūpētas dažādas aktivitātes.”

Nožēlo, ka kāzas netika nofilmētas

Deivam īpaši patikusi mūsu platuma grādos sastopamā “Rūgts!” tradīcija, viņš šo vārdu iemācījās tikai pašās kāzās, un uzskata par vienu no īpašākajiem kāzu dienas mirkļiem. “Mūsu kāzās viss patiešām izdevās, kā iecerēts. Vienīgā lieta, ko nedaudz nožēlojām ir, ka mums nebija video filmētājs.

Kāzu diena paiet tik āri, ka beigās visu nemaz nav iespējams atcerēties. Būtu bijis lieliski, ja kāzu diena būtu iemūžināta arī video formātā. Pirms kāzām lasīju, ka tā ir viena no lietām, ko cilvēki visbiežāk nožēlo pēc savām kāzām, un man jāpiekrīt, ka tā tas arī ir,” atzīst līgava.

Foto: EDGARS POHEVIČS

Ieteikums – uzreiz pēc kāzām vajag doties medusmēnesī!

Jaunais pāris iesaka citiem pāriem savas kāzas sākt plānot laicīgi. Tuvojoties kāzu dienai, ir vēl daudz sīkumu, kas jāpaveic un kas rada zināmu stresu, tādēļ labāk visu paveikt jau savlaicīgi. “Vēl mēs ieteiktu pāriem neaizrauties ar dažādām mazām dāvaniņām viesiem. Lai gan šādas sīkas detaļas, protams, izskatās skaisti, tomēr lielākoties šīs dāvaniņas paliek uz galdiem. Mūsuprāt, labāk šo naudu iztērēt citām kāzu vajadzībām.

Foto: EDGARS POHEVIČS

Tāpat mēs noteikti iesakām visiem pāriem uzreiz pēc kāzām doties medusmēnesī. Mēs nezinājām, cik tas ir svarīgi, kamēr paši to neizdarījām. Pēc tik ilgas kāzu plānošanas un svinēšanas ir ļoti svarīgi pabūt divatā un izbaudīt šo laiku,” iesaka jaunais pāris.

Foto: EDGARS POHEVIČS

Kāzu fotogrāfs: EDGARS POHEVICS PHOTOGRAPHY
Kāzu kleita: BHLDN WTOO
Kāzu dekorācijas: PLĪVURPUĶE
Kāzu uzvalks līgavainim: BONOBOS
Kāzu vieta un maltīte: NĪTAURES DZIRNAVAS 
Kāzu muah: ELĪNA IVICKAITE
Kāzu kūka: MR.BISKVĪTS
Kāzu mūziķi: HAPPY FAMILY
Vakara vadītājs: EDĪTE IRBE
Bārmeņi: TOP SHELF BARTENDING
Matu rota: CROWN ME
Folkloras grupa: BALTAVA
Ceremonijas vadītaja: ANETE BENDIKA


Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Lasi arī: INTERNACIONĀLI KĀZU VIESI? KĀ SALIEDĒT DAŽĀDĀS VALODĀS RUNĀJOŠOS?

Citi Raksti