Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

RANDIŅŠ RUDENĪ

RANDIŅŠ RUDENĪ

KO SADARĪT ŠAJĀ RUDENĪ?

Vasarā pilnai laimei pietiek vien ar siltajām naktīm un nebeidzamu dzīves svinēšanas sajūtu, taču rudenī dzīve vairs nešķiet tik vienkārša. Taču kā ikviens jauns gadalaiks, rudens ir lielisks laiks, lai sāktu ko jaunu, beidzot pievērstos sev un tam, kam mūždien neatliek laika. Baudām rudeni tagad un tūlīt, jo tas paskrien ātri!

DEJU VAKARS

Deja – fenomens, kurā prieks, smiekli un patīkamas emocijas rodas burtiski no nekā. Deja satuvina partnerus, tiem mēģinot sajust vienam otru, āti reaģēt vienam uz otra ķermeņa kustībām, vadīt un ļauties būt vadītam. Deja ir arī pastāvīga spēlēšanās vienam ar otru, otra ķircināšana un izaicināšana. Mēdz teikt, ka deja simboliski ir tas, kas notiek starp vīrieti un sievieti, pirms viņi nonāk gultā… Kura gan meitene nesapņo aizmirsties dejā ar savu mīļoto vīrieti, taču nereti rodas jautājums, kā piedabūt dejot VIŅU? Nemaz nav tā, ka vīriešiem nepatiktu dejot, iespējams, problēma ir pavisam vienkārša – tās ir bailes – bailes izrādīties nemākulīgam vai, vēl ļaunāk, smieklīgam savas sievietes priekšā. Mums raksturīgi, ka nepatīk tas, kas nesanāk,un viss strauji mainās, ja mēs pārvaram sevi, izejot ārpus komforta zonas. Un tas ir pavisam vienkārši paveicams – pirms ieplānotā romantiskā deju vakara, apmeklējiet kopā vismaz dažas deju nodarbības, lai gūtu pirmo pārliecību par savām spējām un iemācītos dažas pamatsoļu kombinācijas. Ja deju nodarbībām nav laika, pamācīties var arī mājās, no visu zinošās Youtube. Un nepavisam nav jāizvēlas tango vai salsu, ja pirmā tavam vīrietim šķiet pārāk vecmodīga, bet pārmērīga gurnu grozīšana latīņamerikāņu ritmos – zem viņa vīrieša goda. Mūsdienu deju pasaulē patiešām ir no kā izvēlēties – Rīgā lielākas un mazākas deju skolas piedāvā iemācīt visdažādākās dejas, tai skaitā, tik atlētiskas un akrobātiskas, ka kļūs par patiešām sportisku izaicinājumu!

Kad pirmā pārliecība par saviem spēkiem ir gūta, laiks rīkot deju vakaru – divatā dodieties uz kādu klubu ar atbilstošu mūziku (varbūt pat citā pilsētā, kur pavisam droši neviens jūs nepazīst) un dejojiet tā, it kā neviens neskatītos!

RADOŠAM & DROSMĪGAM PĀRIM – KOPĀ APGLEZNOT SIENU

Rudens tā vien dīda paveikt kaut ko skaistu un savā radošumā neatpalikt no mākslinieces dabas. Iedvesmojieties no tās un uzdrošinieties kaut kam jaunam! Uzgleznojiet viens otra portretu, parādot otram, kādu jūs viņu redzat un mīlat! Iemūžiniet sava laimīgākā ceļojuma vietu, pirmo randiņu vai pirmo viens otra ieraudzīšanas brīdi. Vai arī savu mīļo mājdzīvnieku vai vienkārši iedvesmojošo skatu šodien aiz loga. Ja arī jūsu rudens nesanāks gluži kā Purvītim, tas būs ļoti īpaši un mīļi, un paveikts kopā! Bez tam, ja tomēr neesat pārliecināti par savām mākslinieka dotībām, vienmēr var mēģināt izsprukt cauri ar abstrakcionismu vai kādu melnā kvadrāta mūsdienīgu versiju…

Ja vesela siena pirmajai reizei šķiet pārdrosmīgi, sāciet ar lielu audeklu, ko piekārt pie sienas.

SAVS BRĪVDABAS KINO NEKURIENES VIDŪ

Kā būtu pārnest to pašu ierasto filmas skatīšanos un vīna baudīšanu jaunā vidē, jaunā pieredzē? Piemēram, izbraucot dabā (kaut vai tuvējā pļavā vai meža ielokā, kur varat būt neviena netraucēti), iekārtoties mašīnas aizmugurē ar plediem un gardām uzkodām un baudīt savu brīvdabas kino? Pēc tam ilgi skatīties zvaigznēs un vienam otrā un pamosties no saules knibināšanās gar mašīnas logiem, ieraugot sev priekšā meža biezokni vai rudenīgi rāmo ezeru. Neko daudz tas neprasa, vien kripatiņu vairāk izdomas un uzdrīkstēšanos ievirzīt ikdienu jaunās sliedēs.

BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS – DZIĻI EMOCIONĀLA & VĒRTĪGA KOPĀBŪŠANA

Labi pavadīt laiku kopā var ne vien izklaidējoties un lutinot sevi, bet izmantojot vērtīgo laiku, palīdzot tiem, kam tagad ir grūti. Sajūta, nesavtīgi darot kaut ko cita labā, ir neprakstāmi dziļa un liek paskatīties uz apkārt notiekošo pavisam citām acīm. Kopā ar mīļoto var palīdzēt, piemēram, spēlējoties ar kucēniem un kaķēniem dzīvnieku patversmēs vai dodoties ar tiem garās pastaigās, var pieskatīt bērnus krīžu centros vai, kas nu pavisam drīz kļūs aktuāli, sniegt palīdzīgu roku Latvijā nonākušajiem patvēruma meklētājiem. Kopīgs, nozīmīgs darbs vieno cilvēkus, turklāt par īpašībām, ko atklāsi savā mīļotajā, iespējams, tu iepriekš nemaz nezināji. Varbūt pirms tam nav gadījies ievērot, cik maigi un gādīgi viņš spēj samīļot sabijušos bērnu vai cik bērnišķīgi smieklīgi ielaižas azartiskā spēlē ar bezkaunīgi mīļu kaķēnu?

SPĒĻU NAKTS – GALVENAIS NEPADOTIES!

Spēle līdzīgi dejai ir vēl viena aktivitāte, kas mūsos rada pozitīvas emocijas, azartu un padara mūs tuvākus viens otram. Veltiet vakaru tam, ka izaicināt viens otru visdažādākajās spēļu disciplīnās – galda hokejs un futbols, biljards, boulings, šahs, kārtis (varbūt pat kazino?), atjautības spēles… Lieciet lietā gan savu veiklumu, gan prāta spējas, pārsteidzot vienam otru un saglabājot intrigu visas nakts garumā – kurš kuru?

NOĶERT AIZ ASTES – SAVAS AUTOSACĪKSTES

Karstvīnam, piparkūkām un gulšņāšanai zem plediem vēl ir par agru. Melanholiski romantiskais, tomēr vēl pietiekami siltais un skaidrais laiks ir iespēja aktīvi baudīt skaistās dienas ārā. Rudenim ļoti piemērots ir brauciens ar kartingu, kvadraciklu pa meža trasi vai bezceļu auto pa dažādiem šķēršļiem pilnu maršrutu. Rīgā un tās apkārtnē ir vairākas halles ar iekštelpu un āra trasēm, kur izmēģināt savus spēkus jaunā un adrenalīnpilnā piedzīvojumā. Un tas nemaz nav tik viegli, kā izskatās! Toties jautri, izaicinoši un ļoti ātri gan!

Citi Raksti