Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ELEGANTS BIKŠKOSTĪMS KĀZU KLEITAS VIETĀ

ELEGANTS BIKŠKOSTĪMS KĀZU KLEITAS VIETĀ

Pasaulē ir daudz un dažādi kāzu stili. Elegantie, romantiskie, vintage, boho un vēl daudzi citi. Lai gan visbiežāk esam raduši līgavu redzēt kleitā, smart casual jeb eleganti komfortablajam kāzu stilam piestāvēs arī bikškostīms. Ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā ir līgavas, kas izvēlas šādu drosmīgu risinājumu un atzīst, ka tas neliek justies mazāk sievišķīgai, tieši pretēji!

Baltā bikškostīmā sevi iztēlojas jau kopš bildinājuma

Smart casual stila apģērbs parasti piestāvēs, dodoties uz dažādiem neformāliem pasākumiem. Saņemot kāzu ielūgumu, kur lūgts ievērot šo ģērbšanās stilu, jāatceras greznās vakarkleitas atstāt skapī, to vietā izvēloties kādu viegla auduma kleitu un žaketi.

Smart casual savā būtībā ir tradicionāls, bet tajā pašā laikā relatīvi neformāls stils. Tieši šādu drosmīgu risinājumu savām kāzām izvēlējās Jana Johanna Birmane, kas maijā kļuva par modes mākslinieka Bruno Birmaņa sievu.

Jana atzīst, ka viņas attiecības ar apģērbu ir intuitīvas. “Es vienmēr skaidri apzinos, kāds apģērbs man patīk, līdz ar to tās lietas pie manis atnāk arī fiziski. Tā bija arī ar baltu bikškostīmu, kurā sevi iztēlojos jau kopš bildinājuma. Protams, izvērtēju arī kleitas, kas potenciāli varētu man derēt, taču funkcionalitātes un iekšējo sajūtu dēļ domas nemainīju.

Viens no svarīgākajiem faktoriem par labu šādai tērpa izvēlei bija arī fakts, ka pavadīju tajā vien pāris stundas, jo uzreiz pēc kāzu ceremonijas lidojām uz Parīzi. Man bija svarīgi tērpu valkāt arī pēc kāzām, nevis iekarināt skapī un saglabāt kā relikviju,” stāsta Jana.

Sievišķība slēpjas būtībā, nevis kleitās

Jana arī atzīst, ka, viņasprāt, sievišķība neslēpjas sievietes kleitās, bet gan viņas būtībā. Tieši tādēļ viņa vēl nekad dzīvē nav jutusies tik sievišķīga, kā savā kāzu dienā.

Pavisam negaidīti izvērtās arī tas, ka gan Janai, gan viņas vīram kāzu dienā bija līdzīga fasona uzvalki. “Tas patiesībā nebija plānoti un ir mīļš kuriozs – pāris dienas pirms kāzām Bruno ieradās mājās ar savu jauno uzvalku. Kad viņš to uzvilka, sapratu, ka fasona un stila ziņā tas ir ļoti līdzīgs manam, tikai tumšā krāsā. Tā nu pavisam netīšām un neplānoti kāzās bijām praktiski vienādos uzvalkos, es – baltā ar smalkām, tumšām svītrām, viņš – tumšā ar baltām svītrām,” atceras Jana.

Paliek uzticīga savam stilam arī kāzu dienā

Tā kā Janas un Bruno kāzas bija slepenas, un tajās piedalījās vien liecinieki un fotogrāfs, tad bijis grūti spriest par apkārtējo cilvēku reakciju par Janas apģērba izvēli.

“Mēs kopumā neesam tradicionālo kāzu piekritēji, tāpēc savu kāzu konceptu varētu raksturot kā “slepenās kāzas”.

Protams, lai izvairītos no pārpratumiem, dažus cilvēkus pirms tam pabrīdinājām, taču šo dienu vēlējāmies veltīt tikai un vienīgi viens otram. Ļoti svarīgi bija iztikt bez pompozitātes un būt patiesiem vienam pret otru un savu lēmumu. Pats kāzu pasākums aizņēma vien pāris stundas, tas sākās ar svētku brokastīm pirms ceremonijas, nelielu foto sesiju pēc tās un tad mēs devāmies uz lidostu, lai no visiem aizmuktu uz Parīzi.  Domāju, ka mana ģimene ir ļoti pieradusi pie mana stila, kam paliku uzticīga arī savā kāzu dienā. Īstenībā nekādu radikālu pārsteigumu manā izvēlē nebija,” tā Jana.

Nestandarta apģērbam – nestandarta reakcija

Citām līgavām, kas arī vēlas būt drosmīgākas apģērba izvēlē, Jana iesaka vispirms sev atbildēt uz jautājumu, kam kāzas tiek rīkotas. Ja līgava galu galā ir gatava izvēlēties nestandarta apģērbu, tad jārēķinās, ka var arī saņemt nestandarta reakciju. “Manuprāt, ir svarīgi atcerēties, ka kāzu tērpu izvēlamies pašas sev, nevis savam līgavainim, omītēm, mammām un draugiem.

Ja ir sajūta, ka gribas atkāpties no tradicionālā un uzvilkt ko neierastu, tad jāseko savai sirdsbalsij. Galu galā pēc daudziem, daudziem gadiem, šķirstot kāzu albumu, bildes tik un tā izskatīsies kuriozas un laikmetīgas,” pārliecināta Jana.

FOTO: MĀRIS MORKĀNS
Citi Raksti