Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas ir tik dažādas, cik pāri, kas precas. Lai iedvesmotu izvēlēties kāzu veidu, kas rezonē ar jums, piedāvājam ielūkoties dažādos kāzu stilos un formātos.

1. Mīlestību caurstrāvojošas kāzas

Bez šaubām, kāzās būtiskākais ir mīlestība. Lai kādā formātā, vietā un kompānijā tās notiktu, svarīgākais elements kāzās ir divu cilvēku mīlestība. Un tieši jūs zināt, kā izpaužas jūsu mīlestība vienam pret otru un kāds būs vispiemērotākais veids tās apliecināšanai.

2. Mūsdienīgas kāzas

Mūsdienīgas kāzas ir tādas, kurās nedaudz malā tiek noliktas ierastās tradīcijas, priekšstati un viesu gaidas. Mūsdienīgās kāzās līgava un līgavainis ir savas dienas noteicēji. Jo unikālāk, personiskāk un neparastāk, jo labāk. Iedvesmojieties no jaunākajām tendencēm un nebaidieties no jauna definēt to, ko nozīmē kāzas.

3. Kāzas ar stilu

Kāzas ir tā reize, kad gan līgava, gan līgavainis vēlas izskatīties perfekti. Lai izveidotu perfektu koptēlu, ir vērts piesaistīt kāzu stilistu, kas konsultēs ne tikai par kāzu apģērba un aksesuāru izvēli, bet arī izveidos meikapu un frizūru. Stiliste Vera Vanžula sapucēs un izveidos meikapu un frizūras ne tikai pārim, bet arī vedējiem, vecākiem un citiem kāzu viesiem.

Stiliste: VERA VANŽULA

4. Koncepta kāzas

Pastāv kāzu stili, kas jau kļuvuši par sava veida klasiku, piemēram, minimālisma, bohēmiskais vai retro stils. Tomēr par kāzu konceptu var pārvērst jebkuru tematiku un uzbūvēt kāzas ap jums tuvu tēmu vai estētiku. Jums patīk baudīt izsmalcinātas maltītes? Sarīkojiet kāzas kā garšu piedzīvojumu. Jūs aizrauj mūzika? Sarīkojiet melomānu kāzas ar muzikāliem priekšnesumiem un DJ, kurš atskaņo vinila plates.

5. Estētu kāzas

Kāzas ir par skaisto, tas ir notikums, kurā drīkst izvirzīt augstākās prasības gan pret vizuālo, gan pieredžu estētiku. Skaists noformējums, restorāna kvalitātes ēdieni, gaumīgs vakara vadītājs un dvēseli iepriecinoši priekšnesumi – tas viss iederas estētu kāzās.

6. Kāzas savā labākajā izskatā

Līgavas velta lielu uzmanību un rūpes sava kāzu vizuālā tēla izveidošanai. Lai pārliecinātos, ka viss tavā tērpā veido perfektu harmoniju un to lieliski papildina meikaps un frizūra, vēlams piesaistīt stilistu. Violeta Jakubāne ir stiliste, kura veido līgavu tēlus ar maigumu un vieglumu, izceļot dabisko skaistumu – rūpīgi pieskaņojot frizūru sejas formai un saskaņojot tērpa detaļas.

Stiliste: VIOLETA JAKUBĀNE

7. Kāzas dzimtsarakstu nodaļā

Ja nav vēlēšanās rīkot lielas kāzas ar daudz viesiem, arī vienkāršu sarakstīšanos dzimtsarakstu nodaļā var padarīt par īpašu notikumu. Uz formālo ceremoniju ierodieties skaistos tērpos, pēc tam dodieties uz pusdienām restorānā, sarīkojiet nelielu fotosesiju vai sarūpējiet sev kādu citu piedzīvojumu, lai šī diena paliktu īpašā atmiņā.

8. Simboliskas kāzas

Daudzi pāri izvēlas ne tikai nokārtot laulību formalitātes, bet arī sarīkot simbolisku ceremoniju ar dziļāku nozīmi. Te ir iespējams realizēt unikālas kāzu idejas. Varat brīvi izvelēties ceremonijas vadītāju, tās norises plānu, sastādīt īpašu ceremonijas tekstu, kā arī veikt īpašus un sev nozīmīgus rituālus.

9. Kāzas ar viesiem

Ja uz kāzām tiek ielūgti viesi, neatņemama kāzu plānošanas sastāvdaļa ir ielūgumu izveidošana un izsūtīšana. Kāzu ielūgums ir ne tikai informatīvs materiāls – tas ir sentimentāls suvenīrs, kas viesiem atgādinās par jūsu kāzu dienu. Creo wedding rada izsmalcinātas un modernas papīrlietas, īsteno gan kreatīvas un unikālas idejas, gan piedāvā izvēlēties kādu no esošajiem dizainiem un divu dienu laikā personalizēt to, lai ielūgums pie viesiem nonāktu laikā, ja tie jāizsūta tik tiešām drīz.

Kāzu ielūgumi: CREO WEDDING

10. Kāzas kā rituāls

Daudz uzmanības tiek pievērsts kāzu noformējumam un svinību plānam, tās nereti tiek uztvertas kā saviesīgs pasākums. Tā nenoliedzami ir, bet nevajadzētu aizmirst arī par kāzu dziļāko būtību – tā ir divu cilvēku savienošanās un mīlestības apliecināšana vienam pret otru. Tādēļ svarīgi pievērst uzmanību arī kāzu rituālajam aspektam un plānot dienu tā, lai tā visa būtu kā pozitīvs, uzlādējošs turpmākajā kopdzīvē ievadošs rituāls.

11. Kāzas svētkos

Kāzas Ziemassvētkos? Kāpēc gan ne! Vai tomēr Lieldienās – pavasara atnākšanas svētkos? Rīkojot kāzas svētkos, jāpievērš uzmanība svinību vietu darba laikiem, kāzu speciālistu pieejamībai, kā arī Dzimtsarakstu nodaļas darba laikam, tomēr kopumā svētku dienas var lieliski apvienot ar kāzām, īpaši, ja izvēlaties rīkot simbolisko ceremoniju, bet formalitāšu sakārtošanu atstāt darba dienai.

12. Kāzas ar unikālu bāru

Kāzu bārs ir kļuvis par būtisku kāzu sastāvdaļu, neatkarīgi no tā, vai tajā tiek pasniegti alkoholiski vai bezalkoholiski dzērieni. The Botanist Studio piedāvā unikāla koncepta kāzu bārus – gan bezalkoholisko dabas bāru, gan pasākumu bāru, gan meistarklases, bet oriģināls piedāvājums ir bārs brīvā dabā – tas var tikt iekārtots pāra izvēlētā vietā. Tā būs lieliska kāzu pieturvieta vai organisks papildinājums kāzām brīvā dabā.

Kāzu bārs: THE BOTANIST STUDIO

13. Kāzas bez alkohola

Tā kā kāzas sāk ieņemt dažādākus formātus un populāras kļūst arī kāzu pēcpusdienas, kas neparedz svinības visu vakaru un nakti, kāzās ienāk koncepts – kāzas bez alkohola. Alkoholu šādās kāzās aizstāj visdažādākie bezalkoholiskie kokteiļi un citi dzērieni.

14. Kāzas kā garšu piedzīvojums

Kāzās var izpausties arī ēdināšanās ziņā, ir īstenojami visdažādākie ēdināšanas koncepti. No uzkodu galdiem līdz street food vai restorāna vakariņām vairākās kārtās – katrs pāris var izvēlēties sev tuvāko. Kāzās pasniegtie ēdieni ir vēl viens veids, kā pāris var stāstīt savu iepazīšanās un mīlestības stāstu.

15. Karaliskas kāzas

Melngalvju nams piedāvā svinēt karaliska mēroga kāzas Vecrīgā. Tas apvieno pilsētas ērtības ar muižās un pilīs sastopamo greznības mērogu un svinīguma sajūtu. Melngalvju namā pieejamas dažādas telpas svinībām ar dažādu viesu skaitu – visas vienlīdz elegantas un skaistas.

Kāzu svinību vieta: MELNGALVJU NAMS

16. Kāzu pikniks

Pavasara un vasaras sezonai piemērots ir kāzu pikniks. To lieliski iespējams apvienot ar kāzām Dzimtsarakstu nodaļā. Arī tad, ja rīkojat tematiskās kāzas, pikniks ir izcils risinājums – to iespējams sarīkot visdažādākajās vietās gan pilsētā, gan dabā, kā arī skaisti noformēt.

17. Kāzas dabas ielokā

Pāri nereti izvēlas svinēt kāzas ārpus pilsētas – tā ir iespēja baudīt ne tikai dabas klātbūtni, bet arī privātumu, ko sniedz lauku plašumi. Latvijas daba lutina ar savu daudzveidību – no jūras piekrastes līdz upju un ezeru krastiem, pļavām un mežiem – ikviens pāris var izvēlēties sev tuvāko vidi.

18. Urbānās kāzas

Zefīrs ir īstā vieta bezrūpīgām kāzām pilsētā. Šī svinību vieta piedāvā moderni industriālas telpas un plašu no ielas norobežotu privātu terasi. Lai gan kāzām pilsētā ir daudz priekšrocību – dinamiskā atmosfēra, daudz un dažādu svinību iespēju, kā arī ērta nokļūšana uz svinībām arī bez auto, viens no iespējamajiem trūkumiem var būt privātums. Tādēļ Zefīra terase ir ideāls risinājums, lai baudītu pilsētas šarmu, nezaudējot kāzu svinību intimitāti.

Kāzu svinību vieta: ZEFĪRS

19. Gurmānu kāzas

Kāzu ēdienkartes izveidē varat piesaistīt šefpavāru, kas tajā iekļaus gan jūsu mīļākās garšas, gan pa kādam pārsteigumam, palutinot gan jūsu, gan viesu garšu kārpiņas. Ēdiens uz kāzu galda var kļūt par stāstu, kurā ik detaļai ir nozīme.

20. Kāzas restorānā

Mūsdienu kāzu tendences parāda, ka kāzās arvien svarīgāks kļūst kvalitatīvs, pārdomāts un pārsteidzošs ēdiens. Tādēļ par populāru kāzu konceptu ir kļuvušas kāzas restorānā. Ideāli, ja restorāns atrodas vilinošā vietā. Tāds ir restorāns Brandīns, kas atrodas vēsturiskā un ainaviskā vietā – Daugavas krastā Ikšķilē. No restorāna paveras skats uz Svētā Meinarda salu.

Restorāns: BRANDĪNS

21. Kāzas viesnīcā

Kāzas viesnīcā ir ērts risinājums, īpaši, ja viesi ierodas no dažādām pilsētām vai valstīm. Svinot kāzas viesnīcā, varat neraizēties par viesu nokļūšanu mājās – dejas var noritēt par līdz rīta gaismai. Protams, iepriekš jāvienojas ar konkrēto viesnīcu – ja tajā paliek arī citi viesi, jārespektē arī viņu naktsmiers.

22. Kāzas kūrortā

Šis kāzu koncepts ir lieliski apvienojams ar medusmēnesi. Populāri kļūst pavadīt daļu medusmēneša kopā ar tuvāko ģimeni un draugiem, tādēļ kāzas kūrortā ir ideāls risinājums, ja vēlaties svinības apvienot ar atpūtu kopā ar saviem tuvākajiem.

23. Kāzas divatā

Ja izvēlaties kāzas nosvinēt divatā, noteikti padomājiet par romantiskiem un šarmantiem apartamentiem, kas sniegs īpašo svētku sajūtu. Tādi ir vintāžas stilā iekārtotie Zelta Apelsīna Apartamenti, kas atrodas Kuldīgā pie pašas Ventas rumbas. Ir pieejami divi apartamenti, kas padara tos piemērotus kāzu rītam – tā ir papildus telpa, kur veikt pucēšanos un sagatavošanos.

Naktsmītnes: ZELTA APELSĪNA APARTAMENTI

24. Autentiskas kāzas

Mūsdienīgas kāzas ir autentiskas, tādas, kurās pāris vadās pēc savas izpratnes par šo notikumu. Pāra personiskā gaume izpaužas it visā, arī kāzu dekorācijās. Piemēram, jūs esat zaļi domājoši un jums rūp vides saglabāšana – pieturieties pie šīm vērtībām arī kāzu plānošanā un izvēlieties ekoloģiskus un ilgtspējīgus risinājumus it visos kāzu aspektos.

25. Ugunīgas kāzas

Studio FOTIA pārsteigs ar gaismas un uguns šovu ar stāstu, ko caurvij sižets, kompozīcija un noskaņa. Uguns šova integrēšana kāzās ir maģisks piedzīvojums, kas piešķirs svinībām rituālu dziļumu un neaizmirstamu akcentu. 26. Kāzas ar dabas elementiem Dabas elementu iekļaušana kāzās ir spēcinoša. Uguns attīra, ūdens uzlādē, ceremonija basām kājām pļavā sazemē, mežs sniedz svētību. Kāzas ir par nokļūšanu pie būtiskā, pie pamatiem un dabas elementi lieliski to palīdz izdarīt.

Kāzu priekšnesumi: STUDIO FOTIA

27. Ģimeniskas kāzas

Vēl kāds būtisks kāzu aspekts – tā ir divu dzimtu savienošanās un jaunas ģimenes tapšana. Tādēļ ir būtiska ģimenes klātbūtne, tā ir reize, kad būt kopā ar mīļajiem, saņemt viņu atbalstu un pateikties par viņu devumu.

28. Tradicionālas kāzas

Kāzu ceremonijas veidi ir dažādi – formāla ceremonija Dzimtsarakstu nodaļā, reliģiska ceremonija baznīcā, simboliska ceremonija ar individuālu norises scenāriju un pat ceremonija tradicionālās noskaņās. Koklētāja Lauma Matule ir dziedātāja muzikālo instrumentu virtuoze, kas pārstāv dažādus mūzikas stilus un piedāvā īpaši jūsu kāzām pieskaņotu muzikālo pavadījumu svinību būtiskākajos brīžos. No populārās mūzikas aranžijām līdz latviešu tradicionālajā melodijām – kokles skaņas iederas ikviena tipa kāzās.

Koklētāja: LAUMA MATULE

29. Internacionālas kāzas

Mūsdienās precas arvien vairāk pāru no dažādām valstīm, līdz ar to arī viesi pārstāv dažādas valstis un kultūras. Tas ir lielisks atspēriena punkts kāzu plānošanā – dažādās kultūras un veidi, kā tās apspēlēt un iekļaut kāzu norisē. No dažādu kultūru kāzu tradīcijām līdz mūzikai un ēdieniem – nav jāpieturas tikai pie latviskajām tradīcijām.

30. Multikulturālas kāzas

Mūzikas grupa Kanisaifa piedāvā ienest kāzās multikulturālus elementus ar pasaules instrumentu skaņām. Dodieties muzikālā ceļojumā un ņemiet viesus līdzi – tas var būt gan plūstoši meditatīvs skanējums, gan izteikti ritmi, gan maiga, neparasta noskaņa ceremonijā, pat jaunlaulāto sagaidīšana ar afrikāņu bungu ritmiem.

Grupa: KANISAIFA

31. Retro kāzas

Viens no aktuālajiem kāzu stiliem ir retro un vintāžas kāzas. Retro elementus var apspēlēt visdažādākajā veidā – izvēlēties kādu jums tuvu 20. gadsimta dekādi, atlasiet atbilstošu mūziku un dreskodu, kā arī pieskaņojiet atbilstošu vizuālo noformējumu.

32. Kāzas kā pārsteigums

Kāzas var noritēt arī kā pārsteigums sev un viesiem. Ja kāzu svinību organizēšana tiek uzticēta profesionālim, kam uzticaties, ļaujiet sevi pārsteigt. Varat sniegt norādes un vadlīnijas, bet par pārējo ļaujiet izlemt kāzu organizatoram. Rezultāts – kāzu diena kā pārsteigums.

33. Kāzas gaisā

Lidojumi ar gaisa balonu organizē kāzu ceremonijas tiem, kurus mīlestība pacēlusi tādos augstumos, ka visa pasaule šķiet esam pie kājām. Laulību ceremonija gaisā būs piemērota tiem, kas savā kāzu dienā vēlas piedzīvo ko tiešām unikālu.

Ceremoniju vieta: LIDOJUMI AR GAISA BALONU

34. Kāzas pludmalē

Kāzas pie jūras, smiltīs un vējā, prasa ļaušanos mirklim un spēju pielāgoties, ja laikapstākļi pārsteidz, tomēr tas nenoliedzami ir bohēmisks un vilinošs kāzu koncepts.

35. Kāzas uz ūdens

Kāzas ar dabas elementiem, īpaši ūdeni, ir ļoti spēcinošas un pozitīvi uzlādējošas. Voltaire Boating sniedz iespēju izdzīvot elegantas kāzas uz ūdens, kam piejaukta viegla neprāta garša. Izbraucienā ar motorjahtu Voltaire pa Daugavu varat vērot Rīgas urbāno ainavu, vienlaikus ļaujoties ūdens harmoniskajam plūdumam uz jūru.

Kāzu transports: VOLTAIRE BOATING

36. Ekstrēmās kāzas

Ja esat aktīva dzīvesveida piekritēji un jums patīk būt kustībā, iespējams realizēt individuālas kāzu idejas. Kāzu ceremonija ceļojumā kalnos vai pārgājienā kādā eksotiskā dabas nostūrī – arī tas ir iespējams.

37. Kāzas ārpus sakariem

Lai nodrošinātu viesu pilnīgu klātesamību un nedalītu uzmanību jūsu īpašajam notikumam, iespējams rīkot kāzas ārpus sakariem – palūgt viesiem kāzu laikā nelietot savas viedierīces. Mūsdienās, kad tik daudz laika pavadām sociālajos tīklos, tas var būt sava veida digitālais detokss.

38. Kāzas zem klajas debess

Ja kāzu datums ieplānots vasarā, nevar laist garām iespēju sarīkot svinības dabā, zem klajas debess. Tā var būt gan kāzu zaļumballe, gan pikniks. Protams, jāparūpējas par to, lai būtu pieejamas telpas vai nojume, lai laikapstākļi nepārsteidz nesagatavotus, un viss pārējais viesu komfortam. Kāzas brīvā dabā prasa spēju pielāgoties un pieņemt laikapstākļus. Ja esat uz to gatavi, tas var būt lielisks piedzīvojums.

39. Vasaras kāzas

Daudz pāru savu kāzu datumu ieplāno tieši vasarā. Ne velti – tas ir laiks, kad daba zied un cilvēki dodas brīvdienās. Lai padarītu vasaras kāzas vēl īpašākas, tās var rīkot vasaras saulgriežos, iekļaujot arī tradicionālos saulgriežu rituālus – tādas kāzas būs pavisam maģiskas.

40. Rudens kāzas

Kāzas rudenī ir īpašas ar to, ka tajās iespējams iedzīvināt dažādas neparastas kāzu tēmas – tām piestāv piesātināti toņi, noslēpumainas un mistiskas noskaņas. Kāzu svinību vietu var pārvērst par mājīgu patvērumu dzestrajā rudens vakara. Rudens kāzās īpaši jāpadomā arī par kāzu apģērbu – jāparūpējas par to, lai ir ne tikai skaisti, bet arī silti. Burvīgus un skaistus adījumus, kas tā vien vilina rīkot kāzas rudenī, rada Yarn Bakery.

Kāzu apģērbs: YARN BAKERY

41. Ziemas kāzas

Ziemas kāzas var būt neticami elegantas un izsmalcinātas. Piesātināti toņi, sveču gaisma un, ja vēl pārsteidz sniegs – tās var pārvērsties maģiskā piedzīvojumā.

42. Pavasara kāzas

Pavasaris ir simboliski ļoti piemērots laiks kāzām – daba mostas un ir piepildīta ar dzīvības enerģiju. Turklāt pavasara kāzas var daļēji notikt arī ārā, ja laikapstākļi pārsteidz ar siltu un saulainu dienu.

43. Kāzas bez stresa

Kāzu plānošana ir ne tikai laikietilpīgs, bet arī emocionāli noslogojošs darbs. Kāzu plānošana ietver gan organizatoriskos, gan finanšu, gan emocionālos aspektus. To visu sabalansēt palīdzēs kāzu plānošanas koučs Dace Apsīte – Pīča. Dažkārt ir nepieciešams, ka kāds palīdz sakārtot domas un atgādināt, kas visā šajā procesā ir būtiskākais, lai kāzu plānošana noritētu mierpilni.

Kāzu plānošanas koučs: DACE APSĪTE PĪČA

44. Profesionāli organizētas kāzas

Mūsdienās kāzu plānotāja piesaiste vai vismaz konsultācija ar kādu no kāzu nozares profesionāļiem ir kļuvusi par teju vai normu. Pāri apzinās, ka kāzas ir pasākums, kas prasa rūpīgu plānošanu, jo aug prasības pēc kvalitātes. Jau kāzu vietas izvēle vien prasa rūpīgus apsvērumus. Nemaz nerunājot par visu pārējo speciālistu piesaisti un koordinēšanu. To visu palīdzēs sakārtot kāzu organizators.

45. Gaisīgas un romantiskas kāzas

Renāte Mākulēna ir kāzu plānotāja un koordinatore, kas parūpēsies par ikvienu detaļu gan kāzu plānošanas laikā, gan īpašajā dienā. Gaisīgi plūstošu un romantisku kāzu dienu var panākt, to iepriekš rūpīgi saplānojot un būtisko uzticot profesionāļiem. Renāte Mākulēna atbalstīs pāri jau no iepazīšanās līdz idejas izstrādei un budžeta plānošanai, kāzu dienas plāna sastādīšanai, pakalpojumu sniedzēju atlasei, svinību vietas apskatei, degustācijām un tā tālāk. Kāzu dienā viņas komanda būs blakus un parūpēsies par to, lai viss norit nevainojami.

Kāzu plānotāja: RENĀTE MĀKULĒNA

46. Kāzu brokastis

Vēlās brokastis jeb brančs ir ideāli piemērots kāzu koncepts tiem, kas pēc kāzām vēlas doties kāzu ceļojumā. Tā ir iespēja no rīta salaulāties, tad aizvadīt svinīgās brokastis un bez steigas doties ceļojumā, ja lidojums ieplānots pēcpusdienā vai vakarā.

47. Kāzu pēcpusdiena

Šis ir kāzu koncepts, kas iemantojis popularitāti to pāru starpā, kuri vēlas rīkot vienas dienas kāzas. Šādā scenārijā pāris var baudīt nesteidzīgo kāzu rītu, bet salaulāties un nelielas svinības sarīkot pēcpusdienā. Šis scenārijs ir ne tikai ļoti pateicīgs fizisko un emocionālo, bet arī finanšu resursu ziņā.

48. Salona tipa kāzas

Kāzu tradīcijas laika gaitā mainās un šobrīd ir aktuālas pavisam cita veida kāzas, nekā pirms 10 gadiem. Iluta Piternika no MintDeco ir definējusi īpašu kāzu konceptu – salona tipa kāzas. Tās ir kāzu svinības, kas ilgst trīs līdz četras stundas, tajās tiek pasniegtas skaistas uzkodas un kokteiļi, parasti viesi netiek sēdināti pie galdiem. Pasākumā ir dzīvā mūzika, tiek pasniegta kāzu kūka, tajā var iekļaut pirmo deju un citus emocionālus notikumus. Šāds pāris stundu ilgstošs pasākums var aizstāt klasiskās pilnas dienas kāzas, nezaudējot neko no emocionālā piesātinājuma.

Kāzu rīkotājs: MINTDECO

49. Vakara kāzas

Kāzām nav jānorit visas dienas garumā. Ir iespējams rīkot kāzu ceremoniju arī piecos vakarā, pēc kuras seko svinīgās vakariņas. Šāds koncepts neparedz obligātu nakšņošanu – vakariņas var ilgt vien pāris stundas un noslēgties ar viesu došanos mājās.

50. Rūpīgi izplānotas kāzas

Tas, cik romantiskas, emocionālas un patiesi skaistas būs kāzas, nereti atkarīgs no ieguldītā plānošanas darba. SEA events ir pilna servisa pasākuma aģentūra, kas ar mīlestību, mieru un caur patīkamu komunikāciju ar pāri rada notikumus un prot panākt radošu, pievilcīgu un kvalitatīvu rezultātu.

Kāzu rīkotājs: SEA EVENTS

51. Pašu organizētas kāzas

Ja esat uzņēmīgi un vēlaties kāzas organizēt paši, tas noteikti ir iespējams. Daudzi pāri paši savu kāzu organizēšanu ļoti izbauda, iesaista tajā savus tuvākos cilvēkus un tā kļūst par saliedējošu un aizraujošu pieredzi. Galvenais ir apzināties savas iespējas – vai būs iespējams veltīt pietiekami daudz laika un uzmanības kāzu organizēšanai.

52. Krāšņi dekorētas kāzas

Kāzām svinīgumu piešķir tieši dekorācijas un ziedi. Kāzu noformējums ir tā sadaļa, kurā var visdažādākajos un radošākajos veidos izpausties, izvēloties gan krāsas, gan ziedus, kā arī citus dekora elementus. Dekorējumam attiecīgi var pieskaņot pārējās kāzu detaļas, piemēram, apspriesties ar stilistu, lai saprastu, kādi kāzu kleitas stili būs piemērotākie.

53. Ziedošās kāzas

Kāzas un ziedi – tie ir gluži vai sinonīmi. Floréal sniedz kāzu floristikas pakalpojumus ar individuālu pieeju. Salons parūpēsies par visām detaļām – no ziedu kompozīciju veidiem līdz toņiem, kā arī radīs īpašo un perfekto līgavas pušķi.

Kāzu floristika: FLORÉAL

54. Alternatīvi dekorētas kāzas

Šobrīd ir ļoti populāri alternatīvi dekorāciju elementi, piemēram, iespaidīgas auduma drapērijas pie griestiem vai krāšņi augļu kārtojumi uz galdiem. Var dažādi izkārtot spoguļu vai citu interesantu materiālu elementus. Ziedi un svečturi jau sen vairs nav vienīgā dekoru izvēle, par dekoru var kļūt teju jebkas.

55. Izjusti noformētas kāzas

Ieva Gražule ir dekoratore, kurai ir būtiski izprast līgavas vīziju un iedzīvināt to realitātē. Bieži vien visa kopaina rodas no kādas iedvesmas bildes, detaļas, dizaina elementa. Ievas Gražules komanda to attīstīs un darīs visu nepieciešamo, lai kāzu dienā uzburtu šo vīziju dzīvē.

Dekoratore: IEVA GRAŽULE

56. Kāzas bez dekorācijām

Kāzu dekorēšana ir lielā mērā atkarīga no tā, kādas kāzu ballīšu idejas tiek īstenotas. Ja uzreiz pēc svinībām pāris dodas medusmēnesī vai ja svinības ir īsas un simboliskas, pāri nereti izvēlas minimālas dekorācijas vai atsakās no tām vispār. Arī tad, ja svinību telpai ir savs spēcīgs raksturs, noteikti var iztikt bez dekorācijām un ļaut izvēlētajai videi runāt pašai par sevi.

57. Spontānās kāzas

Šobrīd īsākais laiks, kad Latvijā oficiāli noorganizēt kāzas, ir viens mēnesis, jo tieši tik ilgs laiks jāgaida no iesnieguma iesniegšanas Dzimtsarakstu nodaļā līdz kāzu ceremonijai. Spontānās kāzās ir sava romantika, tās var īstenot ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs – vienīgais, kas jānoskaidro un jāpiesaka, ir oficiālā ceremonija.

58. Kāzas sveču gaismā

Šobrīd viens no aktuālākajiem elementiem kāzās ir sveces. Tomēr kāzās nebūtu labi izmantot gluži kuras katras sveces – ir svarīgi, lai tās būtu dabiskas, nekaitīgas un kvalitatīvas. Pulversveces ir unikāls produkts, tās sastāv no sniegbalta berama augu vaska. Tās ir izcili piemērotas kāzu dekorēšanai ne tikai sava unikālā formāta dēļ, bet arī tādēļ, ka tās nesatur parafīnu, tās ir bez aromāta un nedūmo, kā arī degšanas procesā neatstāj ne sodrējus, ne kvēpus, tās nenopil. Tās var bērt jebkurā traukā un radīt jūsu kāzu īpašo un neatkārtojamo noformējumu.

Kāzu dekorācijas: PULVERSVECES

59. Kāzas bez ziediem

Lai gan Latvijā tiek piekopta tradīcija kāzās dāvināt ziedus, ārzemēs ne visur šāda tradīcija pastāv. Dažkārt arī Latvijā pāri ielūgumos norāda, ka ziedu vietā vēlas saņemt ko citu, jo, piemēram, uzreiz pēc kāzām dodas ceļojumā un ziedi mājās novītīs un nebūs iespēja par tiem papriecāties.

60. Kāzas pēc jaunākajām tendencēm

Jaunākās kāzu tendences ietver dažādu neierastu elementu un dekoru izmantošanu. Īpaši aktuāli ir gaisīgi, minimālistiski un caurspīdīgi elementi. Vanilla Deko piedāvā individuāli izgatavots organiskā stikla dekorus – sagaidīšanas plāksnes, galda kartes un numurs, ēdienkartes, kā arī citus informatīvos elementus, kas var pārtapt unikālos dekoros.

Kāzu dekorācijas: VANILLA DEKO

61. Kāzas kā piedzīvojums

Kāzām nav jābūt tikai svinīgam, sēdošam pasākumam. Kāzas var būt arī piedzīvojums – aktīvas, dinamiskas. Kāzas kā notikums var noritēt dabā, kustībā – piemēram, pāris ar viesiem var doties nelielā pārgājienā, lai nonāktu ceremonijas vietā. Vai doties izbraucienā ar laivām. Pabrīdiniet viesus, ka kāzas plānotas aktīvas un varat tās īstenot jebkādā veidā un vietā.

62. Kāzas kā festivāls

Vasara ir festivālu laiks un kādēļ gan arī kāzas nevarētu kļūt par festivālu? Uzaiciniet mūziķus, kā ēdināšanas konceptu izvēlieties street food vagoniņus un ielūgumos norādiet festivāla stila dreskodu.

63. Neona kāzas

Vēl viena kāzu aktualitāte jau vairākus gadus – neona gaismas un uzraksti kāzās. Tā ir lieliski iespēja panākt gan īpašu noskaņu, gan radīt personalizētus apgaismojuma risinājumus. Gaismas zaķis piedāvā gan gatavus neona uzrakstus un izkārtnes, gan izgatavo tos pēc individuāla pasūtījuma.

Kāzu dekorācijas: GAISMAS ZAĶIS

64. Kāzas kā izklaidējošs pasākums

Kāzas var būt arī kā izklaide viesiem, to laikā varat pārsteigt ar dažādiem priekšnesumiem. Te gan būtiska kāzu budžeta plānošana, lai izdotos realizēt daudzveidīgus un kvalitatīvus pārsteigumus. Varat arī lūgt, lai viesi kāzu dāvanas vietā sagatavo priekšnesumus – paši vai piesaistot māksliniekus.

65. Atmosfēriskas kāzas

Divi būtiskākie elementi atmosfēras radīšanai ir skaņa un gaisma. Lai kāzu balle notiktu bez aizķeršanās, svarīgi nodrošināt kvalitatīvu mūzikas skanējumu un atmosfērisku apgaismojumu. Tādēļ Ritma Institūts piedāvā skaņas un gaismas tehnikas nomu, kā arī veic tehnikas piegādi, uzstādīšanu un apskaņošanu.

Kāzu inventāra noma: RITMA INSTITŪTS

66. Meditatīvas kāzas

Pēdējā laikā pāri arvien vairāk atgriežas pie būtiskā kāzās – tas tomēr ir garīgs un emocionāls pasākums. Nereti arī ceremonijā un svinībās tiek uzsvērti kāzu garīgie un ēteriskie aspekti. Piemēram, kāzu dienu iespējams papildināt ar kopīgām meditācijām, kas ievirzīs pozitīvā gaisotnē.

67. Kāzas ar dejām

Kāzas klasiski saistās ar dejām, taču varat pie šī aspekta piedomāt īpaši, iestudējot ne vienu, bet vairākas kāzu dejas, pieaicinot dejotājus, kas sniegs paraugdemonstrējumus, kā arī izvēloties daudzveidīgu mūziku dažādiem dejas stiliem.

68. Kāzu diskotēka

Kāzu mūzikas izvēle ir jautājumus, kam pāri nereti pievēršas ļoti nopietni – šajā notikumā gribas dzirdēt tikai sev tuvāko un īpašāko mūziku. DJ Toms Polakens kāzu muzikālo noformējumu pielāgo katra pāra vēlmēm – vērā tiek ņemta gan kāzu vēlamā noskaņa, gan tas, ko pāri nevēlētos dzirdēt kāzās. Nav svarīgi, cik kāzās ir viesu – kvalitatīvs muzikālais noformējums ir nemainīgi būtisks elements.

DJ: TOMS POLAKENS

69. Kāzas ar priekšnesumiem un paraugdemonstrējumiem

Kāzu priekšnesumi var būt dažādi – no mūziķu un dejotāju līdz burvju mākslinieku priekšnesumiem. Kāzās var iekļaut arī dažādas izklaidējošas meistarklases vai paraugdemonstrējumus. Galvenais, lai tie atbilst pāra un viesu interesēm un organiski iekļaujas vakara gaitā. Piemēram, meistarklasē viesi var izgatavot paši savu dāvanu no pāra, kas paliks kā suvenīrs no kāzām.

70. Kāzas ar mūsdienu tehnoloģijām

Kāzās arvien dažādākos veidos ienāk mūsdienu tehnoloģijas. Viens no veidiem ir displeju uzstādīšana svinību telpā – uz tiem var rādīt iepriekš sagatavotu materiālu, kas rada atmosfēru, stāsta par pāri vai rada emocionālus un īpašus mirkļus. Rent a display piedāvā gan ekrānu nomu, gan dažādus interaktīvos risinājumus, kas padarīs kāzas patiesi mūsdienīgas.

Kāzu inventāra noma: RENT A DISPLAY

71. Interaktīvas kāzas

Paturpinot tēmu par tehnoloģijām kāzās, tās var izmantot radoši un izveidot interaktīvas aktivitātes viesiem. Tās var būt dažādas viktorīnas un spēles, kur izmantotas tehnoloģiju sniegtās iespējas. Šobrīd aktuālas ir arī digitālās viesu grāmatas, kur viesi var uzfilmēt video vēstījumu pārim.

72. Saviesīgas kāzas

Kāzu svinību plānošana paredz ne tikai organizatorisko un finanšu aspektu pārskatīšanu. Tā iekļauj arī parūpēšanos par to, lai kāzu svinībās viss noritētu tā, lai viesi tiktu izklaidēti, valdītu laba atmosfēra un vakara gaita būtu dinamiska un harmoniska.

73. Eleganti plūstošas kāzas

Lai kāzas noritētu plūstoši, svarīgs ir prasmīgs vakara vadītājs. Dažkārt tas, kas šķietami notiek pats no sevis, patiesībā ir rūpīgas uzmanības un apzināt darbību rezultāts. Kāzu vadītājs Jānis Dambergs eleganti ievirzīs kāzu svinības vēlamajā gaitā. Viņa vadīšanas stils apvieno vienkāršību un sirsnību, prieku un romantiku.

Kāzu vadītājs: JĀNIS DAMBERGS

74. Atraktīvās kāzas

Kāzām nebūt nav jābūt tikai svinīgi formālām. Tās var būt atraktīvas, jautras, viesus iesaistošas. Sagādājiet kādu negaidītu pārsteigumu, piemēram, viesu modes skati vai talantu konkursu.

75. Kāzas ar pārsteigumiem

Robijs Trankalis panāks to, ka kāzas nelīdzināsies nevienām citām un tajās saņemsiet krietnu devu pozitīvisma. Viņš kāzu svinības veido jautrā atmosfērā, tajās netrūkst joki un triki, kuros tiek iesaistīti kāzu viesi. Šos atraktīvos priekšnesumus papildina arī individuāli pielāgotas aktivitātes. Šādas kāzas caurstrāvos sirsnīgi smiekli un dzīvesprieks.

Iluzionists: ROBIJS TRANKALIS

76. Kāzas kā performance

Plānojot kāzas, iespējamas dažādas stratēģijas, un viena no tām ir uzlūkot kāzas kā pasākumu ar pārdomātu scenāriju. Tas var būt kā notikums, kā izrāde ar scenārija attīstību, kur tiek piedzīvota gan viesu sagaidīšana un noskaņas radīšana, gan dažādi pārsteigumi, vakara kulminācija un izskaņa.

77. Personiskas kāzas

Ikvienas kāzas ir personiskas, taču varat iet vēl soli tālāk un personiskās detaļas pārvērst par kāzu atslēgas punktiem. Plānojiet kāzas tā, lai ik detaļa tajā stāsta gan par jūsu mīlas stāstu, gan par jums kā personībām.

78. Improvizētas kāzas

Kāzu vadīšanas stili ir dažādi. Viens no tiek ir improvizācijas stils, kurā vakara attīstībā lielā mērā tiek iesaistīti viesi un pāris. Krišjānis Berķis un Elīna Geida uzskata, ka tieši improvizācija ļauj izpausties viesu radošumam. Viņi īsteno jautras aktivitātes, kas saistās ar jaunā pāra dzīvi, kā arī izspēlē improvizētas etīdes. Šāda stila kāzās par viesu saliedētību nebūs jāuztraucas.

Kāzu vadītāji: KRIŠJĀNIS BERĶIS UN ELĪNA GEIDA

79. Kantrī kāzas

Daudz un dažādo kāzu stilu starpā šobrīd aktuāls ir arī kantrī stils. To var apspēlēt dažādi – no nelielām atsaucēm uz šo stilu mūzikā vai kāzu noformējumā līdz dreskodam, kur viesiem tiek lūgts ierasties kantrī stila tērpos. Šis stils būs īpaši piemērots kāzām ārpus pilsētas.

80. Muzikālas kāzas

Kāzās būtiska ir dzīvā mūzika – tā sniedz īpašu enerģijas devu jaunajam pārim uzsākot kopdzīvi. Dzīvā mūzika var neskanēt visa vakara garumā, bet būtiski to nodrošināt vismaz svarīgākajos kāzu mirkļos. Ģitāriste Emīlija Kate Tomsone ir romantiska mūziķe ar aizkustinošu balss tembru. Viņa aizrauj ar katru noti, radot dzīvu un izjustu atmosfēru.

Ģitāriste: EMĪLIJA KATE TOMSONE

81. Ēteriskas kāzas

Šis kāzu tips cieši saistās ar apzinātām un garīgām kāzām. Garīgās vērtības ir iespējams atspoguļot arī vizuāli – izvēloties vienkāršu, bet skaistu kāzu noformējumu, pasniedzot veselīgus ēdienus, izvairoties no pompozitātes kāzās. Ēterisku atmosfēru rada arī atbilstoši izvēlēta mūzika, dabas elementu iekļaušana kāzās un citas pārdomātas un izjustas nianses.

82. Kosmiskas kāzas

Mārcis Palsiņš ir hanga skaņu entuziasts, kas kāzu ceremonijas vai citu mirkļu muzikālo noformējumu aizvedīs kosmiskās vibrācijās. Skaņa ir būtisks rīks atmosfēras un viesu noskaņojuma radīšanā, un hanga skaņas ar savu vienlaikus nomierinošo un ievelkošo raksturu piešķirs kāzām pavisam īpašu dimensiju.

Mūziķis: MĀRCIS PALSIŅŠ

83. Garīgas kāzas

Kāzas nav tikai par svinībām un izklaidi. Tas ir garīgs notikums, kurā savienojas divas dvēseles, un šis var būt arī vienīgais un svarīgākais aspekts, kas tiek izcelts kāzās. Sākot no individuāli izplānotas kāzu ceremonijas līdz izvērstām viesu uzrunām un vēlējumiem – kāzu dienā varat koncentrēties uz to, lai ieliktu pozitīvu un apzinātu pamatu turpmākajai laulību dzīvei.

84. Dievišķas kāzas

Dievišķas kāzas nav tikai par reliģiju, tās ir par augstāko skaistuma un harmonijas apvāršņu sasniegšanu. Arfiste Elizabeta Lāce ar šo maģisko instrumentu, tā dziedinošo skanējumu un dzidro toni to spēj panākt. Ar arfu iespējams iedzīvināt jebkura stila un laikmeta repertuāru emocionāli mākslinieciskā izpildījumā.

Arfiste: ELIZABETA LĀCE

85. Vēstures laikmetu iedvesmotas kāzas

Kā kāzu iedvesma var kalpot arī vēsture – kāzas var rīkot kādā vēsturisko laikmetu stilā, tajos var rast iedvesmu gan kāzu svinību vietas izvēlei, gan noformējumam, gan mūzikas izvēlei un pat kāzu tradīcijām. Romantisms, klasicisms vai baroks – ikviens no šiem stiliem ir lieliski piemērots kāzām.

86. Elegantas kāzas

Elegance kāzās neatspoguļojas tikai noformējumā, tā izpaužas arī noskaņā. Saksofonists Guntis Brancis piešķirs eleganci gan kāzu ceremonijā, gan viesu sagaidīšanas laikā, ievirzot svinību noskaņu.


Saksofonists: GUNTIS BRANCIS

87. Kāzas kā baudījums

Kāzas var būt baudījums visdažādākajās nozīmēs – no vizuālā baudījuma, ko sagādā noformējums, līdz muzikālam un garšu baudījumam. Rīkojot kāzas, padomājiet par to, lai tās būtu relaksējošas un uzlādējošas, nevis nogurdinošas.

88. Klasiski izsmalcinātas kāzas

Klasiskais kāzu stils nav iedomājams bez dzīvās mūzikas. Čelliste Arta Abaroņina piedāvā svētkus papildināt ar romantiskā stīgu instrumenta skaņām. Iespējams atskaņot tieši jūsu īpašo skaņdarbu, kas muzikālo pavadījumu ceremonijā padarīs īpaši personisku.

Čelliste: ARTA ABAROŅINA

89. Kultūras piesātinātas kāzas

Kultūru kāzās var iekļaut dažādi, ierastākais veids ir kvalitatīvi muzikālie priekšnesumi. Taču kāzās var sarīkot arī jūsu mīļākās literatūras lasījumus vai noorganizēt kāzu fotosesiju izstāžu zālē vai muzejā.

90. Kāzas kā koncerts

Pārvērtiet savas kāzas par koncertu ar dejām pie jūsu mīļākajām dziesmām. SP Band uzstājas ar gaumīgu repertuāru, izceļas ar kvalitatīvu apskaņošanu un izpildījumu, kā arī atbildību pret katrām kāzām. SP Band parūpēsies ne tikai uzstāsies ar jūsu mīļākajām dziesmām, bet arī parūpēsies par mūziku starplaikos, nodrošinot harmonisku vakara muzikālo plūdumu.

 


Grupa: SP BAND

91. Atmiņā paliekošas kāzas

Ikvienas kāzas ir atmiņā paliekošas kā emocionāls un sirsnīgs notikums, tomēr, lai nodrošinātu, ka jūsu kāzas izceļas starp daudzām citām, izstrādājiet savu unikālo vīziju par to, kas ir kāzas, ko vēlaties darīt kāzu dienā un kā tās nosvinēt.

92. Skaisti iemūžinātas kāzas

Mēdz teikt, ka pēc kāzām pāri paliek tikai gredzeni un fotogrāfijas, tāpēc šie ir tie divi elementi, kuriem pievērst patiesi rūpīgu uzmanību. Sandra Dzene ir fotogrāfe, kura zina, cik svarīgi ir tvert neatkārtojamos kāzu mirkļus un izstāstīt stāstu tā, lai kāzu diena tiktu iemūžināta dzīvi un emocionāli.

Kāzu fotogrāfe: SANDRA DZENE

93. Kāzas sociālajos tīklos

Kamēr vieni kāzās atsakās no viedtālruņu lietošanas, citi ieplāno to, lai kāzas tiktu atspoguļotas sociālajos tīklos. Kāzu nozarē ir ienākuši jauni speciālisti – kāzu sociālo tīklu menedžeri un digitālā satura radītāji. Tie ir cilvēki, kas atspoguļos dienas gaitu sociālajos tīklos, lai ļautu līgavai un līgavainim koncentrēties uz konkrēto mirkli. Ja vēlaties kāzu dienā veikt kādas publikācijas, vēlams to uzticēt šim speciālistam vai kādam draugam, lai neatņemtu sev tik dārgo laiku kāzu dienā.

94. Daudzpusīgi atspoguļotas kāzas

Uldis Stepanovs piedāvā mūsdienīgu risinājumu kāzu iemūžināšanai – viņš notvers svarīgākos kāzu dienas mirkļus ar Iphone 14 Pro kameru. Pāris jau nākamajā dienā saņems dienas kopsavilkuma video, ko iespējams publicēt sociālajos tīklos. Savukārt nedēļas laikā tiks izveidots 14 līdz 20 minūšu garš kāzu video dokumentālā stilā.


Kāzu video: ULDIS STEPANOVS

95. Kāzas ārzemēs

Viens no pēdējā laika populārākajiem kāzu konceptiem ir kāzas ārzemēs. Tās bieži izvēlas pāri, kas nevēlas rīkot lielas kāzas, bet tajā pašā laikā parūpēties par to, lai kāzas būtu īpašas un neaizmirstamas. Nereti nelielas kāzas ārzemēs izmaksā pat mazāk nekā ierastas kāzas Latvijā, tādēļ tas vairs nav neaizsniedzams sapnis un ikviens pāris var īstenot savu izsapņoto kāzu dienu kādā no pasaules galamērķiem.

Ja plāno kāzas ārzemēs, ieskaties kāzu un dzīvesstila medijā BRIDE LIFESTYLE. Iepazīsti labākos kāzu pakalpojumu sniedzējus un lasi par kāzu plānošanu Eiropā un citviet pasaulē, kā arī iedvesmojies no ārzemju kāzu stāstiem.

96. Kāzas Parīzē

Parīze ir daudzu pāru izsapņots kāzu galamērķis, jo šī pilsēta apbur ar savu romantisko šarmu. Megija Platā ir kāzu fotogrāfe, kura dzīvo Parīzē un pārzina šīs pilsētas labākās fotosesiju vietas. Rīkojot kāzas un fotosesiju ārzemēs, ir būtiski konsultēties ar speciālistu, kas pārzina konkrētās pilsētas dienas ritmu un iespēju nokļūt vēlamajās fotosesiju lokācijās. Megija Platā parūpēsies par to, lai kāzu albumā nokļūst fotogrāfijas no skaistākajām vietām Parīzē.

Kāzu fotogrāfe: MEGIJA PLATĀ

97. Kāzas Vidusjūras zemēs

Itālija un citas Vidusjūras zemes ir ikoniski kāzu galamērķi. Vidusjūras zemes vilina ar savu klimatu, kultūru, ēdienu un dzīvesstilu.

Ja plāno kāzas ārzemēs, ieskaties kāzu un dzīvesstila medijā BRIDE LIFESTYLE. Iepazīsti labākos kāzu pakalpojumu sniedzējus un lasi par kāzu plānošanu Eiropā un citviet pasaulē, kā arī iedvesmojies no ārzemju kāzu stāstiem.

98. Eksotiskas kāzas Bali

Alise Mihimana ir kāzu plānotāja ar lielu pieredzi kāzu rīkošanā kā Latvijā, tā Itālijā un arī Bali. Daudzi pāri izvēlas eksotisko Bali kā savu kāzu galamērķi, jo tas apvieno kāzas ar medusmēnesi, kā arī pārvērš šo notikumu unikālā pieredzē. Alise Mihimana parūpēsies par to, lai viss noritētu augstākajā līmenī un harmonijā.

Ja plāno kāzas ārzemēs, ieskaties kāzu un dzīvesstila medijā BRIDE LIFESTYLE. Iepazīsti labākos kāzu pakalpojumu sniedzējus un lasi par kāzu plānošanu Eiropā un citviet pasaulē, kā arī iedvesmojies no ārzemju kāzu stāstiem.

Kāzu plānotāja: ALISE MIHIMANA

99. Kāzas kā ceļojums

Kāzas var būt kā ceļojums ne tikai burtiskā nozīmē. Tās var būt arī kā ceļojums caur ēdienu un mūziku, kas stāsta viesiem par pāri. Tās var būt stāstošas un informatīvas izklaides. Ceļojums var kalpot kā lielisks koncepts, plānojot kāzu norisi un scenāriju.

100. Kāzas – mīlestības retrīts

Kāzu dienai jābūt tikai par jums un jūsu mīlestību. Parūpējieties par to, lai ikviena detaļa tam ir pakārtota. Sviniet savu mīlestību un vairojiet to.

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti