Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai gan ir ierasts, ka laulību gredzens simbolizē mūžīgu mīlestību un uzticību, gredzena valkāšanai piemīt arī citi aspekti. Austrumu kultūrās tiek uzskatīts, ka visā ķermenī, līdz pat pirkstu galiem, plūst enerģija, ko ir svarīgi uzturēt harmonijā, un viens no veidiem, kā to var paveikt, ir arī gredzenu valkāšana.

Pirksti ir mūsu enerģijas kanāli

Tradicionālajā Ķīnas medicīnā tiek uzskatīts, ka ķermenī, arī pirkstos, ir enerģijas kanāli, kas tiek dēvēti par meridiāniem un ko izmanto dažādās dziedināšanas praksēs. šajos kanālos plūst dzīvības enerģija jeb či, kas ir būtiska fiziskās un mentālās veselības uzturēšanā.

Ķermenī ir 12 meridiāni, katrs saistīts ar konkrētu orgānu vai ķermeņa funkciju. Visgarākais ir sirds meridiāns, kas noslēdzas rokas mazajā pirkstā. šim meridiānam ir liela loma gan sirdsdarbības, gan emocionālās veselības, gan harmonisku attiecību uzturēšanā. Savukārt, gredzena pirkstā sākas trīskāršais sildošais meridiāns, kas neatbild par konkrētu orgānu, bet gan koordinē ķermeņa augšdaļas, vidus un apakšdaļas darbību. Tas sadalās trijās daļās: augšējā, kas kontrolē sirds un plaušu darbību; vidējā, kas atbild par vielmaiņu; apakšējā, kas atbild par reproduktīvo sistēmu un vielu izvadīšanu no ķermeņa.

Lai nodrošinātu pareizu enerģiju plūsmu ķermenī, tiek izmantota akupunktūra un akupresūra. Taču tiek uzskatīts, ka arī ar dažādu dārgakmeņu un dārgmetālu valkāšanu rotaslietu formā var ietekmēt šīs enerģijas plūsmu. Tā, piemēram, laulības gredzena valkāšana ietekmē enerģijas plūsmu trīskāršajā meridiānā, kas atbild par ķermeņa veselību kopumā. Zeltam tiek piedēvētas attīrošas un līdzsvarojošas īpašības, taču sudrabs aizsargā un sazemē.

Laulību gredzens, kas vairo dzīvības enerģiju

Senās Indijas garīgajās tradīcijās, hinduismā un budismā, tiek uzskatīts, ka ķermenī ir čakras jeb enerģijas centri. Čakras ķermenī atrodas vertikāli viena virs otras un tiek uzskatīts, ka pirksti atbilst dažādām čakrām. Gredzena pirksts atbilst saules pinuma čakrai, kas atbilst pašvērtējumam un pašpārliecībai. šo čakru var līdzsvarot un aktivizēt, izpildot mudras jeb žestus ar pirkstiem, kā arī valkājot gredzenus. šī čakra tiek saistīta ar dzelteno krāsu, tādēļ dzeltenā gredzena valkāšana uz šī pirksta vairo šīs čakras enerģiju. Dzeltenā zelta laulības gredzens vairos tavu iekšējo mirdzumu, dzīvīgumu, personības spēku un pašvērtējumu.

Mīlestības un sirds simbols

Vēdu filozofijā katra fiziskā ķermeņa daļa tiek saistīta ar kādu garīgu spēju vai konceptu un fiziskā veselība tiek cieši saistīta ar garīgo veselību. Arī katram pirkstam ir īpašs simbolisms un nozīme. Gredzena pirksts tiek saistīts ar romantisku mīlestību, emocionālo saikni un attiecību saistībām, tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar sirdi. šī iemesla dēļ laulības gredzens tiek valkāts uz šī pirksta. Gredzena pirksts reprezentē arī zemes elementu, kas saistās ar stabilitāti, sazemēšanos un materiālajiem dzīves aspektiem.

Vēdu filozofijā pastāv nošķīrums starp aktīvo roku un pasīvo roku. Aktīvā roka ir vadošā, vairumam cilvēku tā ir labā roka. Aktīvā roka ir tā, kas atdod enerģiju, tā saistīta ar ārpasauli un aktivitātēm. Taču pasīvā roka ir tā, kas piesaista enerģiju, tā atspoguļo mūsu potenciālu. Izvēloties, kurā rokā nēsāt laulības gredzenu, var ņemt vērā arī šos aspektus, lai līdzsvarotu mīlestības sniegšanu un saņemšanu.

Mīlestības vēna

Mīlestības vēna ir koncepts, kas bijis klātesošs dažādās kultūrās, tostarp Antīkajā Grieķijā un Romā. Mīlestības vēna savieno kreisās rokas ceturto pirkstu ar sirdi, tādēļ daudzās kultūrās uz šī pirksta tiek nēsāts laulību gredzens. Tika uzskatīts, ka gredzena valkāšana uz šī pirksta ļaut mīlas jūtām plūst tieši sirdī. Tomēr papētot cilvēka anatomiju, izrādās, ka nav šādas vēnas, kas tieši gredzena pirkstu atšķirtu no citiem pirkstiem. Neskatoties uz to, tai ir romantiska un simboliska nozīme uzskatos par mīelstību un tās saistību ar sirdi.

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti