Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

ATKĀZAS – SENA TRADĪCIJA JAUNĀS NOSKAŅĀS

ATKĀZAS – SENA TRADĪCIJA JAUNĀS NOSKAŅĀS

Vai vēl atceramies tos laikus, kad atkāzas bija neatņemama kāzu sastāvdaļa, visbiežāk nedēļu pēc kāzām kopā ar vedējiem un draugiem vēlreiz atzīmējot jāvārda teikšanu? Lai gan noteikti ir pāri, kas šo tradīciju turpina, pēdējos gados tās popularitāte ir strauji kritusies. Iespējams tādēļ, ka pāri uzreiz pēc kāzām dodas medusmēnesī vai tādēļ, ka atkāzu tradīcija var šķist zaudējusi savu aktualitāti. LĪGAVĀM uzskata, ka svētku nekad nevar būt par daudz, tādēļ piedāvā ieteikumus lieliskam afterpārtijam jeb atkāzu ballītei.

Atskatīšanās uz piedzīvoto

Atkāzām ir viena liela priekšrocība, ko noteikti var un vajag izmantot, proti, lielais un īpašais notikums jau būs pagājis, tādēļ kā jaunais pāris, tā vedēji un kāzu viesi būs mierpilni, nebūs lieku uztraukumu un, ja ballīte notiks nedēļu pēc kāzām, tad visticamāk visi būs paguvuši arī atpūsties. Lai gan tradicionāli atkāzas tika atzīmētas nedēļu pēc kāzām, tomēr mūsdienās pie šādas normas vairs nav jāpieturas un svinības var tikt sarīkotas kā pēckāzu dienā, tā pēc atgriešanās no medusmēneša.

Atkāzas būtībā ir atskatīšanās uz piedzīvoto kāzu dienā, dalīšanās iespaidos un sajūtu pārrunāšana.

Tieši tādēļ atkāzās bieži tiek organizēta kopīga kāzu fotogrāfiju aplūkošana. Tā kā mūsdienās profesionāli kāzu fotogrāfi bildes sagatavo un jaunajam pārim nodod pēc vairākiem mēnešiem, tad atkāzas (kas visbiežāk tiek saukts par bilžu vakaru) var notikt arī tad.

Svinību vieta, garda maltīte un nelielas dekorācijas

Atkāzas ir salīdzinoši intīmāks pasākums kā kāzas, tādēļ uz to nebūt nav jāaicina visi kāzu viesi. Tie parasti ir tuvākie draugi, ģimenes locekļi un vedēji.

Nereti pāri šo kopā sanākšanu izmanto arī kā laiku, lai pateiktu paldies visiem, kas palīdzējuši gatavoties kāzām. Tieši tādēļ, lai gan atkāzās noteikti nav nepieciešams organizēt vēl vienas kāzu svinības, tomēr par svinību vietu, gardu maltīti un nelielām dekorācijām var un vajag padomāt.

Ja pārim vai viņu tuviniekiem ir māja ar plašu dārzu un pagalmu, tad pēckāzu ballītei tā būs īstā vieta. Sadedzot lampiņu virtenes un uzslejot dārzā projektoru, radīsiet paši savus īpašos dārza svētkus un nakts kinoteātri.

Ja dzīvojat jūras piekrastē, tad noteikti var apsvērt pludmales ballīti ar sportiskām aktivitātēm, lounge jeb atpūtas zonu un nakts sarunām, veroties zvaigžņotajās debesīs.

Food truck vai groziņu vakars

Pēckāzu ballītei lieliski piestāvēs arī grila pēcpusdiena, ko var organizēt pats jaunais pāris, piedāvājot viesiem pašceptu gaļu, dārzeņus un piedevas vai arī noīrēt kādu no tik populārajiem food truck jeb ēdienu busiņiem, kas, kā atzīst kāzu nozares speciālisti pasaulē, vairs nav tik aktuāli pašās kāzās, bet būs ļoti piemēroti pēckāzu svinībās nepiespiestā atmosfērā.

Ja tomēr negribas tērēt ne laika, ne budžeta resursus, tad lielisks veids, kā parūpēties, lai visi aicinātie būtu paēduši, ir rīkot latviešiem tik ļoti zināmo un tradicionālo groziņu vakaru, kur katrs viesis atnes kādu cienastu.

Jaunais pāris šādā gadījumā var parūpēties par dzērieniem - vasarīgiem un atspirdzinošiem kokteiļiem, kā arī desertu. Tiesa gan, daudzi pāri zinās teikt, ka alkoholiskie dzērieni visticamāk raizes nesagādās, jo visbiežāk vēl būs palikuši krājumi no kāzu svinībām.

Nevar aizmirst par aktivitātēm

Lai atkāzu ballīte neizvērstos tikai par gastronomisko vēlmju apmierināšanu, noteikti jāpadomā arī par kādām aktivitātēm.

Atkarībā no ballītes formāta tās var būt visdažādākās - kā sportiskas un aktīvas, tā atraktīvas un mierīgas.

  • Var izdziedāt visas slavenākās karaoke dziesmas;
  • rīkot neveiklāko deju sacensības;
  • organizēt izsmalcinātu vīna degustāciju;
  • skatīties nakts kino;
  • bet galvenokārt - vienkārši būt kopā.
Citi Raksti