Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Līgavas pušķa izvēle bieži vien aprobežojas ar krāsu un ziedu saskaņošanu, taču ar to viss nebeidzas. Līgavas mēdz izdarīt izvēli, balstoties uz pušķa vizuālo izskatu, aizmirstot vairākus praktiskos aspektus, kas to padara par skaistu aksesuāru, vai tieši otrādi, nastu, ar ko jāsadzīvo kāzu dienā. Svarīgi savu izvēli apspriest ar profesionālu floristu, kas palīdzēs saprast, kādi ziedi līgavas pušķī iederēsies vislabāk. LĪGAVĀM apkopoja praktiskus padomus, kas ir svarīgi, izvēloties līgavas pušķi, lai tava diena būtu izdevusies, un pušķis nesagādātu raizes.

Kleita vispirms

Viena no svarīgākajām līgavas tēla sastāvdaļām ir kāzu kleita, tikai pēc tam tiek izvēlētas kurpes, pieskaņotas rotas un ziedu buķete. Tieši tā! Līgavas pušķis papildina kleitu, nevis otrādi. Šī iemesla dēļ svarīgi iegādāties kāzu kleitu vispirms. Zinot, kāda tā būs, ir iespējams daudz veiksmīgāk izvēlēties piemērotu līgavas pušķi, kas to papildinās, izcels un pabeigs koptēlu, nevis izskatīsies neiederīgs un lieks. Būtiski ņemt vērā līgavas pušķa formu un izmēru.

ligavas puskis
Foto: KATI NICOLE

Ja kleitai ir skaista svārku daļa, liels pušķis kaskādes formā nebūs piemērots, jo aizsegs galveno kleitas detaļu. Savukārt, ja kleitas priekšpuse ir vienkārša un aiz tās ir izteiksmīga “aste”, tad šāda kompozīcija radīs patīkamu līdzsvaru. Tāpat vizuāli slaidāks viduklis izskatīsies tad, ja kompozīcija, ko turēsi tam priekšā, būs šaurāka par to.

ligavas puskis
Foto: KATI NICOLE

Tā, lai ērti turēt

Ziedu kompozīcijai, ko līgava savās rokās turēs, iespējams, pat vairākas stundas, ir jābūt gana vieglai un ērtai. Tas nozīmē, ka jāparūpējas, lai ziedu smagums nekļūst kaitinošs un kātus patīkami turēt plaukstā. Šim nolūkam tos bieži vien aptin ar lenti vai citu materiālu. Ja ziedkāti būs pārāk resni un tos būs grūti aptvert ar vienu plaukstu, tas var izraisīt sāpes un saspringumu starp īkšķi un rādītājpirkstu. Lai to novērstu – izvēloties ziedus, pārliecinies, ka to kāti, salikti kopā, nav pārāk resni.

ligavas puskis
Foto: MONIQUE SERRA

Lai nepaliek traipi

Visbiežāk līgavas pušķī izmantotas baltas rozes. Tās ir klasiska un pārbaudīta vērtība. Taču mūsdienās pieejamo ziedu un krāsu dažādība spilgti atspoguļojas arī līgavas pušķa modē. Te gan der atcerēties, ka koši ziedi un dažādi zaļumi var atstāt traipus uz baltā līgavas tērpa. Īpaši tas attiecas uz ziediem ar izteiksmīgiem putekšņiem, piemēram lilijām. Tas nenozīmē, ka nevarēsi konkrētās puķes izmantot savā kompozīcijā, vienkārši jādara viss, lai tie nevarētu atstāt traipus uz kleitas un citur. Lai zaļie kāti nesasmērētu rokas, tos var aptīt ar skaistu lenti, putekšņus no ziediem var izņemt, savukārt, ja ir aizdomas, ka ziedi paši varētu atstāt traipus, varbūt tos labāk nomainīt. Otra iespēja ir tos likt pašā pušķa centrā, lai tā malās būtu citi augi, kas traipus neatstās.

Izvairies no asumiem

Augi ar ērkšķiem, dzelkšņiem vai asiem matiņiem nav pati labākā izvēle kāzu kompozīcijā.

Atsevišķos gadījumos, piemēram, rozēm, ērkšķus var noņemt, taču, ja auga skaistums slēpjas tieši tā eksotiskajā izskatā un asajos dzelkšņos, šādi rīkoties nevarēs. Tādā gadījumā ir vērts padomāt, vai ir vērsts riskēt un sadurties, vai tomēr izvēlēties ko citu. Asos augus vari atstāt dekoratīvajām kompozīcijām, bet arī tikai tad, ja tās atrodas vietās, kur tām nepiekļūs bērni.

ligavas puskis
Foto: JESSICA HERON

Izturībai ir nozīme

Izvēloties ziedus kāzu pušķim, svarīgi izvērtēt to izturību pret karstumu, sauli un mitruma trūkumu. Dažas puķes bez ūdens spēj izturēt vien neilgu laiku, novīst un izskatās gaužām bēdīgi. Ja izmantoti florista pakalpojumi, tad par šo nebūtu jāuztraucas, jo profesionālis atradīs vislabāko risinājumu tavām vajadzībām, apstrādās augus, izmantos oāzes vai citus līdzekļus, lai saglabātu tos skaistus un svaigus ilgāk. Ja tomēr izvēlēsies neizmantot floristu, vai kāzu pušķi izgatavosi pati, painteresējies par izvēlēto puķu izturību ziedu veikalos vai ievāc nepieciešamo informāciju internetā. Visātrāk bez ūdens vīst dažādas pļavas puķes, papardes un magones.

ligavas puskis

ligavas puskis

Smaržas burvība vai lāsts

Vēl kāds aspekts, izvēloties ziedus ne tikai līgavas pušķim, bet arī svinību vietas dekoriem, ir to smarža. Lilijas, maijpuķītes, hiacintes, jasmīni un citi ziedi smaržo brīnišķīgi, taču jāatceras, ka lielā koncentrācijā šie aromāti var izraisīt galvas sāpes un pat sliktu dūšu. Stipri smaržojošās puķes jāizmanto ar mēru, īpaši, ja svinību telpa ir neliela un nav iespējams to izvēdināt.

ligavas puskis

Meklē savu īsto līgavas pušķi šeit: KĀZU FLORISTIKA

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: JESSICA HERON, KATI NICOLE, MONIQUE SERRA


Lasi arī: LĪGAVAS PUŠĶIS UN TĀ VĒSTURE

Citi Raksti