Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Ir būtiski izvēlēties piemērotāko mūziku kāzām, jo tai ir nozīmīga loma emociju, atmiņu un pieredzes radīšanā. Ir jāpadomā par to, lai kāzu mūzika rezonētu gan ar pāri, gan ar viesiem. Veltot laiku pareizā mūzikas žanra izvēlei un rūpīgai skaņdarbu atlasei, kāzu svinības izdosies emocionāli piepildītas un jēgpilnas.

Kāzu mūzikai jāatbilst kāzu stilistikai

Mūzika ir spēcīgs instruments dažādu dienas noskaņu radīšanai. Iztēlojieties, ka jūsu kāzas ir filma, bet izvēlētā mūzika - tās skaņu celiņš. Izvēlieties pacilājošākas un enerģiskākas melodijas, lai pievērstu ikviena uzmanību, kad tas nepieciešams, un maigu fona mūziku, lai viesi atslābinātos un tērzētu cits ar citu. Dažreiz labs muzikālais pavadījums ir tāds, kas nenovērš uzmanību, bet vienkārši rada noskaņu, lai sarunas sāktu plūst. Lai pamudinātu viesus doties uz deju grīdu, atskaņojiet popmūzikas dziesmas, kas patīk visiem.

Lai gan kāzu dienu var papildināt daudzveidīgs muzikālais fons, centieties pieturēties pie dažiem saviem iecienītākajiem žanriem un padomājiet par to, lai tie harmoniski papildinātu viens otru. Padomājiet par kopējo atmosfēru, ko vēlaties radīt kāzu dienā, un apsveriet, kāda mūzika vislabāk atbilst jūsu kāzu tēmai. Varbūt esat īpaši iecienījuši kādu mūzikas žanru, ko noteikti vēlaties dzirdēt savās kāzās, un visu pārējo varat attiecīgi pakārot tam.

Kāzu mūzika rada atmosfēru

Mūzika spēj ietekmēt emocijas - tai piemīt gan nomierinošs efekts, gan spēja uzmundrināt. Parasti, izvēloties kāzu mūziku, pāri koncentrējas uz ceremonijas un svinību daļu, taču neaizmirstiet padomāt arī par brīžiem, kuros būsiet vieni, piemēram, braucot uz ceremonijas vietu. Vai vēlaties sakopot savas domas klusumā, vai labāk klausīties kaut ko nomierinošu? Varbūt vēlaties izveidot nelielu sarakstu ar jūsu visu laiku mīļākajām dziesmām, ko klausīties pēc ceremonijas, kad kopā kā jaunlaulātie dodaties uz svinību vietu?

Izvēloties mūziku ballītei, noskaidrojiet viesu gaumi, jo mūzika cilvēkus emocionāli saista. Tādēļ izvēlieties mūziku, kas patīk viesiem un kuras pavadījumā viņi vēlēsies komunicēt un dejot. Arī pārsteiguma muzikāls priekšnesums būs lieliska izklaide.

Ikviens spēs apstiprināt, ka mūzika spēj gan radīt sentimentālas noskaņas un likt kavēties atmiņās, gan sniegt enerģiju un iedvesmot. Kāzu dienā pāri gan atskatās uz savu kopējo ceļu līdz šim, gan ar labiem nodomiem un cerībām lūkojas nākotnē un mūzika ir labs instruments gan atmiņu iedzīvināšanai, gan nākotnes nodomu uzstādīšanai. Liela uzmanība parasti tiek pievērsta dziesmas izvēlei pirmajai dejai, jo tai jābūt gan sentimentālai, gan iedvesmojošai. Bet atcerieties - lai gan ir patīkami ienirt nostaļģijā, nebaidieties izmēģināt kaut ko jaunu un radīt jaunas atmiņas, kas saistītas ar jūsu kāzu dienas mūziku.

Kāzu mūzikas žanru idejas

Popmūziku raksturo aizraujošas melodijas un atmiņā paliekoši teksti. To kāzās var iekļaut dažādi - atskaņojot gan klasiskus, gan mūsdienīgus hitus dažādos kāzu mirkļos; izvēloties romantisku popmūzikas balādi savai pirmajai dejai un citām īpašām dejām; ļaujot viesiem pasūtīt savas iecienītākās popmūzikas dziesmas, lai uz deju grīdas neapsīktu jautrība. Dziedātājs Jānis Stībelis noteikti parūpēsies par neaizmirstamām svinībām ar spilgtu priekšnesumu.


Klasiskā un džeza mūzika jau daudzus gadus ir populāra izvēle kāzās, pateicoties izsmalcinātajai noskaņai, ko tā rada. Tā ir eleganta un romantiska, un atbilst kāzu formālajai un intīmajai atmosfērai. Dziedātāja Katrīna Gupalo vai Aija Vītoliņa radīs svētkus ar skaistu uzstāšanos. Taču dziedātāja Anastasia Bagrade iedzīvinās vakaru ne tikai ar džeza, bet arī disko un fanka skaņām. R&B (ritma un blūza) mūzika apvieno džeza, gospeļa un blūza elementus, un to raksturo dvēseliskais vokāls, maigās melodijas un ritmiskums. R&B mūzika bieži pievēršas mīlestības, attiecību un personīgās pieredzes tēmām, padarot to par žanru, kas lieliski iederēsies jūsu kāzu dienā.


Soulmūzika apvieno gospeļa, ritma un blūza un džeza elementus. To raksturo emocionāls un kaislīgs vokāls, kas bieži pauž dziļas emocijas, mīlestību un cerības, padarot to īpaši piemērotu kāzām. Grupa Happy Family spēlē ne tikai soulmūzikas, bet arī popa, fanka un disko melodijas. Taču grupa Apples & Pears savā repertuārā soulmūzikai blakus iekļauj arī blūzu, džezu, roku, fanku un popu.

Rokmūzika kāzu svinībām var piešķirt enerģiju un dzīvu atmosfēru. Pateicoties ritmiem, spēcīgajiem ģitāras rifiem un kaislīgajam vokālam, rokmūzika piesaistīs visu viesu uzmanību. Neatkarīgi no tā, vai tie ir klasiski roka hiti vai mūsdienīgākas roka himnas, tā rada neaizmirstamu pieredzi, turklāt rokmūziku var iekļaut dažādās kāzu daļās. Grupa Cits Kvartāls sarīkos īstu rokkoncertu jūsu kāzās!

Glemroks var būt unikāla un jautra izvēle kāzām, ja pāris un viņu viesi izbauda žanra teatrālos aspektus. Glemroku raksturo tā greznais, ekstravagantais stils un aizraujošās dziesmas.


Kantrī mūzika var būt lieliska izvēle kāzām, īpaši, ja kāzas noris ārpus pilsētas un ieturētas lauku tematikā. Romantiskas kantrī balādes ir ideāli piemērotas pirmajai dejai, savukārt jautrāki kantrī ritmi nespēs viesus atraut no deju grīdas. Grupa Perlamutrs piedāvā dažādu skaņdarbu aranžijas kantrī stilā. Jūsu kantrī ballīti radīs arī grupa The Farmers.

Akustiskā mūzika rada siltu un intīmu atmosfēru, piešķirot svinībām eleganci un romantiku. Akustiskais duets AM Music vai The Originals nodrošinās skaistu un sirsnīgu skaņu celiņu dažādām kāzu daļām, tostarp ceremonijai, kokteiļu stundai un pat svinībām. Akustisko instrumentu dabiskā un autentiskā skaņa var radīt neaizmirstamu un personisku pieredzi pārim un viņu viesiem, padarot to piemērotu visu stilu un tēmu kāzām.

Deju mūziku raksturo izteikts ritms un melodijas, kurām nav iespējams pretoties. Klasiskie disko hiti no 70. un 80. gadiem kāzu ballītei piešķirs nostalģisku noskaņu. Grupas Almost Famous repertuārā ir pasaules hīti no 60. gadiem līdz pat mūsdienām. Īpašas dziesmas, piemēram, pirmā deja, tēva-meitas deja un mātes-dēla deja, bieži tiek izvēlētas no dažādām popmūzikas dekādēm, atspoguļojot pāra personīgās vēlmes.

Elektroniskā deju mūzika (EDM) kāzās nodrošinās mūsdienīgu un enerģisku noskaņu. Ar tās pulsējošiem ritmiem EDM rada dinamisku un dzīvīgu atmosfēru, mudinot viesus dejot un svinēt. Gaismas šovu un vizuālo efektu izmantošana padarīs ballīti vēl iespaidīgāku.


Latvijā netrūkst talantīgu dīdžeju, tie ir DJ AI-VA, DJ ERMINASS, DJ Zalitis, DJ LB, DJ Spinga, DJ Jānis Puķītis, DJ Andris Ivančiks. Atliek tikai sazināties un noskaidrot, ar kuru esat uz viena muzikālā viļņa!

Ja vēlaties ko īpašu - perkusionists Einārs Latiševs uzstājas gan viens, gan kopā ar citiem, tostarp, ar dīdžejiem, viņa atskaņoto mūziku neaizmirstamā veidā papildinot ar perkusiju ritmiem. Latīņu mūzika kāzās var ienest neatvairāmu un dinamisku enerģiju. Latīņu mūzika ar tās deju ritmiem un kaislīgajām melodijām ir ideāli piemērota svētku un prieka atmosfēras radīšanai. šī mūzika būs īpaši atbilstoša vasaras kāzām.

Mūziķis: EINĀRS LATIšEVS / PERKUSIONISTS

Tradicionālā un tautas mūzika kāzas piepildīs ar kultūras mantojumu un kopības sajūtu. Tradicionālā mūzika ir nodota paaudžu paaudzēs konkrētā kultūras vai reģionālā kontekstā, savukārt folkloras mūzika ietver plašāku kultūras izpausmju klāstu, piemēram, dziesmas, dejas un rituālus. Tradicionālās un tautas mūzikas iekļaušana kāzās var radīt unikālu un autentisku pieredzi, demonstrējot pāra kultūras izcelsmi vai godinot viņu saknes. Minētos mūzikas žanrus jūsu kāzās spēs iedzīvināt pasaules mūzikas grupa Kanisaifa.

Ģitārmūzika sniedz personalizētu muzikālo pieredzi, kas atspoguļo pāra stilu un gaumi. Akustiskā ģitāra rada intīmu un romantisku atmosfēru ar siltu skaņu, padarot to ideāli piemērotu klasiskām kāzām un kāzām brīvā dabā. Turpretī elektriskā ģitāra piešķir svētkiem enerģiju un labi iederas modernās kāzās. Ar ģitāras skaņām kāzās jūs spēs iepriecināt ģitāristi Jānis Bērziņš un Mārcis Auziņš.

Arfas mūzika var būt skaists un apburošs papildinājums kāzām, piešķirot šim notikumam eleganci un grāciju. Arfas maigā un ēteriskā skaņa rada rāmu un romantisku atmosfēru. Ceremonijas laikā arfists var atskaņot maigu un nomierinošu mūziku, padarot līgavas došanos pie altāra maģisku un emocionālu.

Saksofona mūzika valdzina ar bagātīgajiem toņiem un spēju radīt plašu noskaņu klāstu, sākot no rotaļīgām un enerģiskām līdz sirsnīgām un melanholiskām. Tā izteiksmīgā skaņa pielāgojas dažādiem mūzikas stiliem, padarot to par daudzpusīgu muzikālo noformējumu kāzu ceremonijām un svinībām. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties klasiskas mīlas dziesmas, mūsdienu hītus vai džeza klasiku, saksofonisti Matīss Ozoliņš un Jānis Danevics ar saksofona melodisko šarms radīs valdzinošu un neaizmirstamu gaisotni. Taču duets T’DUO apvienot saksofona un ģitāras skanējumu.

Mūziķis: JĀNIS DANEVICS

Flautas mūziku raksturo sirsnīgas un melodiskas skaņas. Flauta ir lielisks instruments kāzām, jo tās apburošā un maigā skaņa ceremonijai piešķirs elegances, romantikas un miera sajūtu. Flautas mūziku var izpildīt kā solo skaņdarbus, duetus vai kā daļu no lielāka ansambļa, nodrošinot skaistu un daudzpusīgu muzikālo noformējumu. Turklāt flauta ir piemērota gan klasiskiem aranžējumiem, gan mūsdienīgām melodijām.

Trompete tiek izmantota dažādos mūzikas žanros, sākot no klasiskā un džeza līdz popam un rokam. Trompetes spilgtā un svinīgā skaņa rada priecīgu un pacilājošu atmosfēru. To bieži izmanto, lai paziņotu par līgavas ierašanos, ceremonijas galvenajos brīžos vai pat kā kāzu grupas vai ansambļa daļu svinību laikā.

Stīgu kvarteta mūzika ir klasiskās mūzikas žanrs, ko izpilda četri stīgu instrumenti: divas vijoles, viens alts un viens čells. Tā ir atpazīstama ar savu intīmo un izteiksmīgo dabu, kas ļauj saspēlēties instrumentiem. Stīgu kvarteti demonstrē nevainojamu melodiju, harmoniju un faktūru apvienojumu, radot valdzinošu un izsmalcinātu muzikālo pieredzi, kas padara to par populāru izvēli kāzu ceremonijas mūzikai.

Klavieru / taustiņinstrumentu mūzika apvieno melodiju, harmoniju un dinamiku, lai sniegtu plašu emociju klāstu. Tā spēj aptvert dažādus žanrus, padarot to par pāru īpaši iemīļotu instrumentu. Sintezators piedāvā daudzpusību un ērtības. Tie ir aprīkoti ar dažādām skaņām un instrumentu iestatījumiem. Turklāt tas ir ērtāk pārnēsājams, kas var būt noderīgi, ja kāzas notiek vietā, kur nav pieejamas klavieres. Akustiskās klavieres izstaro klasisku un elegantu noskaņu, padarot to par populāru izvēli oficiālām kāzām vai grandiozām svinībām. Bagātīgā un autentiskā akustisko klavieru skaņa ceremonijai piešķir izsmalcinātību, ko jūsu kāzās spēs radīt pianists Toms Juhņevičs. Taču duets Muzikālie ornamenti papildinās jūsu kāzas ar vijoles un klavieru skaņām.


Meklē savu īsto kāzu mūziķi šeit: KĀZU MŪZIKA

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti