Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IETEIKUMI, PLĀNOJOT KĀZAS BEZ VIESU SĒDVIETU SADALĪJUMA

IETEIKUMI, PLĀNOJOT KĀZAS BEZ VIESU SĒDVIETU SADALĪJUMA

Pēdējā laikā jauno pāru vidū aizvien populārāks kļūst kāzu koncepts, kas nepieprasa konkrētu viesu sēdvietu sadalījumu. Svinību koncepts var būt dažāds – brīvdabas pikniks, brančs, kokteiļu ballīte, uzkodas pēc kāzu ceremonijas. Kāzas bez svinīgām vakariņām nenozīmē kāzas bez ēdiena, tieši pretēji – atsakoties no tradicionālā kāzu svinību koncepta pie klātiem vakariņu galdiem, paveras daudzas citas iespējas un koncepti, kas var ne tikai ļaut samazināt kāzu budžetu, bet arī izpausties pāra radošumam.

Konceptam jābūt atbilstošam konkrētajam diennakts laikam

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai sarīkotu viesiem patīkamas kāzu svinības, nesekojot tradicionālajam vakariņu formātam, ir iztēloties sevi viesu vietā. Ja tas, ko jaunais pāris ieplānojis savām kāzām, patiks viņiem pašiem, tad to visticamāk novērtēs arī viņu viesi. Neatkarīgi no tā, kādu formātu savām kāzām pāris izvēlas, jāņem vērā, lai tas būtu atbilstošs konkrētajam diennakts laikam, piemēram, kokteiļu ballīte vairāk piestāvēs vēlai pēcpusdienai vai vakaram. Savukārt, ja pāris nolēmis, ka savas kāzas vēlas nosvinēt ar branču, tad nevajadzētu to ieplānot pārāk agri no rīta. Optimālais laiks šāda koncepta kāzām būtu pusdienlaiks.

Foto: AUGUSTS OSIS

Papildus priekšrocība kāzām dienas vidū ir tā, ka branča tipa kāzās, kas notiek pa dienu, cilvēki lieto mazāk alkoholu, nekā vakara svinībās. Lai gan par alkoholiskajiem kokteiļiem, šampanieti un vīnu noteikti vajadzētu parūpēties, tomēr to nevajadzēs tik daudz, kā vakara svinībās.

Foto: AUGUSTS OSIS

Kokteiļu ballīte vakarā

Ja pārim ir ļoti svarīgi, lai kāzās būtu dejas, tad var apsvērt kokteiļu ballītes rīkošanu vakarā. Visticamāk dienas laikā cilvēki nebūs tik atvērti dejām, jo ir pierasts, ka dejošana pieprasa zināmu krēslu. Kokteiļu ballītē svarīgākie priekšnoteikumi ir ne tikai paši kokteiļi, bet arī piemērotas uzkodas atbilstošā daudzumā un ļoti daudz ūdens.

Foto: AUGUSTS OSIS

Atšķirīgs kāzu koncepts neizslēdz tradīcijas

Tas, ka kāzu svinību koncepts ir atšķirīgs, neizslēdz iespēju realizēt visas kāzu tradīcijas, ko pats pāris vēlas. Mičošanas daļu var rīkot arī vēlā pēcpusdienā, nevis pusnaktī, tāpat var arī nodejot pirmo deju pat, ja plašākas dejas dzīvās mūzikas pavadījumā nav paredzētas.

Šis padoms jāņem vērā arī viesiem – pat, ja kāzu svinības notiek pie stāvgaldiem vai brīvdabas piknikā, tas nenozīmē, ka nevar teikt uzrunas un tostus par godu jaunajam pārim.

Foto: AUGUSTS OSIS

Jāpabrīdina viesi

Tā kā cilvēkiem visbiežāk ir izteikts priekšstats par to, kādām jābūt kāzām un ko sagaidīt kāzu svinībās, tad kāzu viesi pavisam noteikti ir iepriekš jābrīdina par konkrēto kāzu konceptu. Kāzu ielūgumā noteikti jāmin gan kāzu koncepts, gan laika ilgums, cik šīs svinības varētu aizņemt. Jo vairāk informēti būs kāzu viesi, jo vairāk viņi varēs izbaudīt to, ko būsiet sagatavojuši.

Par viesu sēdvietām jāparūpējas jebkurā gadījumā

Pat tad, ja esat nolēmuši kāzās iztikt bez vakariņām un viesu sēdināšanas pie galdiem, jāatceras, ka par sēdvietām jāparūpējas jebkurā gadījumā.

Foto: AUGUSTS OSIS

Pat, ja tas ir pikniks, jāparūpējas, lai sēdvietas pietiktu visiem. Protams, var miksēt sēdvietas ar stāvgaldiem, bet nevajadzētu kāzu viesiem pavisam atņemt iespēju apsēsties. Kāzu svinības bez sēdvietām un galdiem (lielākiem vai mazākiem) var radīt daudzus neveiklus un nekomfortablus brīžus kāzu viesiem.

Foto: AUGUSTS OSIS

Raksta arutore: LIENE PĀLĒNA

Foto: AUGUSTS OSIS


Lasi arī: 5 VEIDI, KĀ LIKT KĀZĀM IZSKATĪTIES BAGĀTĪGĀM

Citi Raksti