Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Raudzības un baby shower – ko dāvināt bērniem un jaunajiem vecākiem

Raudzības un baby shower – ko dāvināt bērniem un jaunajiem vecākiem

Bērniņa piedzimšanu ar prieku un mīlestību gaida ne tikai topošie vecāki, bet arī ģimene un draugi. Par godu šim laimīgajam notikumam Latvijā rīkojam raudzības, bet citur pasaulē ierasts organizēt baby shower, kas ir neliela ballīte vēl pirms bērniņa piedzimšanas. šajā priecīgajā notikumā gribas apsveikt gan vecākus, gan sagādāt kādu dāvanu bērniņam, taču vērtīgas un noderīgas dāvanas sarūpēšana nav nemaz tik vienkārša, it īpaši, ja paši neesat vecāki un pēc pieredzes nezināt, ko jaunie vecāki tik tiešām novērtēs. Lai atvieglotu dāvanas izvēli, vērsāmies pēc padoma pie dažādu kvalitatīvu Latvijas bērnu preču zīmolu pārstāvjiem.

Kā iepriecināt topošo māmiņu

Pamazām popularitāti Latvija gūst baby shower jeb neliela ballīte topošajai māmiņai vēl gaidībās esot, uz kuru parasti ierodas tuvākās sievietes un draudzenes ar dažādām dāvanām, kas noderēs gan māmiņai, gan bērniņam. Lotus Dizains izveidotāja Armanda Auziņa stāsta, ka baby shower ir burvīga iespēja pabūt kopā ar draudzenēm pirms lielās dienas un kopā pārrunāt gatavošanos mazuļa ienākšanai ģimenē.

Foto: A RAW COLLECTION

Lotus Dizains piedāvā jau gatavu izstrādātu baby shower uzdevumu komplektu ar 10 kartiņām, kurās tiek apspriestas dažādas tēmas saistībā ar mazuļa ienākšanu pasaulē. Kartiņas var saglabāt, lai pēc kāda laika pārskatītu, kā ir veicies. Baby shower ietvaros jau pasniedz pirmās dāvaniņas mazulim un kā noderīga dāvana noteikti ir Lotus Dizains mēneškartiņas, ko izmantot ikmēneša bildēm, tā būs dāvana, kas noderēs veselu gadu un saglabās skaistākos brīžos atmiņām. Armanda Auziņa stāsta, ka vienmēr ir vērts piedomāt vai dāvana ir lietderīga, droša un kādas papildus emocijas tā sniedz. Tādēļ Lotus Dizains piedāvā lietas, kas sevī glabā atmiņas, lietas mazuļiem, kuras ir vērts saglabāt arī pūriņā. Tomēr pats vērtīgākais, ko varam sniegt jaunajiem vecākiem, ir laiks un uzmanība, tādēļ var padomāt arī par to, kā atvieglot ikdienas gaitas, ciemos doties jau ar sagatavotām uzkodām un mazuļa aprūpē noderīgām lietām. Noteikti nevajadzētu dāvināt lietas, kuras ir tikai mantas un kurām nav īsta pielietojuma.

Daudz patīkamāk ir saņemt dāvanu, kura ir pārdomāta un ilgtspējīga.

Bērniem: LOTUS DESIGN

Dāvanas, kas atvieglo jauno vecāku ikdienu

LIVAKA ir pasaulē atzītu bērnu preču ražotāju pilnvarotais pārstāvis Latvijā, kas piedāvā kvalitatīvas preces gan bērniem, gan vecākiem. LIVAKA kolektīvs dalās savā pieredzē un atzīst, ka jaunajiem vecākiem pirmie bērniņa dzīves mēneši un gadi ir satraucoši, dažādām domām un pieredzēm piepildīti. Jaunie vecāki būvē savu ikdienu, mācās un pilnveidojas. Tādēļ šajā dzīves posmā, izvēloties dāvanas vecākiem un bērniņam, pats galvenais ir ļaut jaunajiem vecākiem pašiem pieņemt lēmumus par lietām, kas viņiem ikdienu var atvieglot. Tieši vecāki paši vislabāk saprot savu ikdienas ritmu, savus paradumus, kā arī vislabāk zina paši savu pieredzi - kas no iegādātajām lietām kaut kādu iemeslu pēc sevi neattaisno vai neiederas ikdienā, kas ir savādāk, nekā bija plānots.

LIVAKA kolektīvs stāsta, ka ikdienas darbā vispatīkamāk ir strādāt tieši ar topošajiem vecākiem, kas nereti nāk izvēlēties ļoti svarīgas lietas - autokrēsliņu un ratus. Autokrēsliņu izpētei ir jāvelta pietiekoši nopietna uzmanība un laiks, jo autokrēsliņš sargās bērniņu katrā braucienā ar auto. Tam nevar pieiet pavirši un iegādāties kaut ko, tāpēc autokrēsliņa izvēle noteikti ir jāatstāj pašu vecāku ziņā un tā nebūs piemērota dāvana.

Tāpat arī bērna ratiņu izvēlei vecāki pievērš īpaši lielu uzmanību un, ja vien izvēle ir saskaņota ar vecākiem pašiem, tā ir simboliska un ļoti skaista dāvana. Savā ikdienas darbā LIVAKA kolektīvs bieži vien redz, ka ratiņus dāvina bērniņa vecvecāki. Ir bijuši arī vairāki īpaši skaisti gadījumi, kad ratiņus jaunajai ģimenei dāvina darba devējs. Tomēr ir ļoti būtiski, lai tāda dāvana būtu saskaņota ar topošajiem vecākiem! Kā arī LIVAKA kolektīva darba pieredzē katru gadu kāda māmiņa tiek pie jauniem ratiem 8. martā - vienmēr ir kāds tētis, kurš nolēmis sava bērniņa māmiņas ikdienu atvieglot un viņu iepriecināt ar ratiem.

Drošības josta grūtniecēm ir simboliska dāvaniņa, kas bieži tiek dāvināta no tuviem cilvēkiem topošajai māmiņai, kad viņa ir nesen kā paziņojusi, ka gaida bērniņu. Vīri, māsas, labākās draudzenes ir tās, kuras regulāri vēlas laikus iegādāties šo jostu un uzdāvināt, tādējādi izrādot savas rūpes un uzmanību gan par topošo māmiņu, gan augušo bērniņu viņas puncī. Vēl LIVAKA kolektīvs kā ideju dāvanai min MODU blokus, kas vecina bērna radošumu un ķermeņa aktivitāti. Tā ir dāvana, ko vecāki izvēlas uzdāvināt paši vai palūdz to sarūpēt viesiem, visbiežāk pirmajā dzimšanas dienā vai Ziemassvētkos. Tā ir ilgtspējīga rotaļlieta, kas kalpo un neapnīk vairāku gadu garumā.

Vēl dāvanu idejas - barošanas pudelītes, merino vilnas drēbītes, zābaciņi, cimdiņi un cepurītes. Tās ir mīļas dizaina dāvanas, kas ikdienā būs lietojamas un noderīgas, bet tajā pašā laikā ir ilgtspējīgas, kvalitatīvas un pārdomātas.

Bērniem: LIVAKA

Tomēr LIVAKA kolektīvs piebilst, ka dāvanas pašam bērniņam pirmajos dzīves gados noteikti nav svarīgas - tās būs svarīgākas vecākiem un pašam dāvinātājam. Tuvākie cilvēki parasti vēlas uzdāvināt ko paliekošu, lai to saglabātu, un, iespējams, pat atstātu citām paaudzēm. Tas ir tikai saprotami, ka dodoties ciemos ir vēlēšanās ko uzdāvināt. Un ir ļoti jauki iepriekš uzjautāt jaunajiem vecākiem, ko tieši viņi vēlētos saņemt - varbūt viņi jau konkrēti zina, kas ir nepieciešams un mamma būs daudz priecīgāka par nepieciešamo, nevis kārtējo rotaļlietu vai grabulīti. Vismazāk jaunajiem vecākiem ir vajadzīga piepildīta māja ar lietām, kuras nav vajadzīgas vai neatbilst attiecīgam posmam bērniņa ikdienā.

Bet vecākiem būs prieks, atvieglojums un pozitīvas atmiņas par veiksmīgi izvēlētām, ikdienu atvieglojošām un bērniņu iepriecinošām dāvanām. Turklāt, ja vecāki vēlēsies ļauties dāvinātāja izvēlei un idejām, viņi noteikti pateiks, lai dāvinātājs pats izvēlas un atrod kāroto!

Praktiskas dāvanas jaunajiem vecākiem

Bērnu preču veikala beba īpašnieki stāsta, ka paši nesen bija jaunie vecāki, un, atskatoties uz savu pieredzi, var teikt, ka pašas labākās dāvanas tiešām ir tās, kas kaut nedaudz atvieglos ikdienu. Arī veikala sortiments veidots pēc tā, kas viņiem kā jaunajiem vecākiem bijis nepieciešams. Tā var būt video aukle vai radio aukle, kas ļaus vecākiem bez uztraukuma pavadīt laiku darot ko citu, kamēr jaundzimušais guļ. Piena pumpis ir ideāls, ja māmiņa vēlas izskriet no mājām bez mazā. Daudzi jaunie vecāki par šādām lietām pirmajos mēnešos pat neaizdomājas. Tomēr par šādiem pirkumiem noteikti ieteicams sākumā aprunāties ar vecākiem. 

Bērniem: BEBA

Arī bērnu ballīšu istabas Kids Planet īpašniece stāsta, ka ir divu bērnu mamma un ļoti labi zina, cik daudz lietu ir jānopērk pirms dzemdībām un pirmajos bērna dzīves gados. Viņa no pieredzes saka, ka labākā dāvana ir tāda, ko vecāki paši ir izvēlējušies. Tagad ir tik daudz foršu lietu, kas varētu atvieglot dzīvi. Tāpēc labākais variants ir uzdāvināt skaisti noformētu naudas summu, dāvanu karti vai pajautāt vecākiem, kas tieši viņiem ir vajadzīgs, un nopirkt to.

Bērniem: KIDS PLANET

Vēl bērnu preču veikala beba īpašnieki stāsta, ka jaundzimušajam vienmēr var uzdāvināt drēbītes, kas nav sarežģīti uzvelkamas (bez mazām podziņām, lentītēm un tamlīdzīgi), jo mazie ātri aug. Arī kvalitatīvas muslīna un kokvilnas sedziņas neitrālos toņos būs lieliska dāvana. Taču viņi neiesaka dāvināt rotaļlietas ar mazām detaļām, jo jaundzimušie visu liek mutē, tāpēc tās var radīt aizrīšanās risku. Ja vēlaties jaundzimušajam uzdāvināt kādu rotaļlietu, tad lieliska izvēle būs mīļlupatiņa.

Vēl kāds vērtīgs beba īpašnieku ieteikums - ja ģimenē, kurā ir jaundzimušais, ir vēl kāds mazs bērns, kuram ar jauno brāļa vai māsas lomu būs jāaprod, vēlams iegādāties kādu nelielu dāvanu arī viņam. Tas var palīdzēt vecākajam bērnam justies iekļautam un novērtētam laikā, kad jaundzimušajam, iespējams, tiek pievērsta lielāka uzmanība. Tās var būt koka rotaļlietas, attīstošas spēles.

Foto: A RAW COLLECTION

Uzdāvināt svētkus

Kids Planet īpašniece piedāvā ballīšu istabā nosvinēt bērna pirmo dzimšanas dienu, jo tās telpas ir pielāgotas arī pašiem mazākajiem jubilāriem. Tāpat Kids Planet piedāvā organizēt svētkus no A līdz Z, lai vecākiem ne par ko nebūtu jādomā. 

Arī Lauma Lukstiņa no svētku studijas Forest of Dreams no personīgās pieredzes saka, ka patiesībā dāvanām mēdzam pievērst pārlieku lielu nozīmi. Protams, tā ir daļa no jaukas tradīcijas, bet tā pavisam noteikti nav galvenā svētku sastāvdaļa. Prieks par pašiem svētkiem, kopā būšanu, jautrību un jubilāra sumināšanu ir nenovērtējams. Protams, tukšām rokām ciemos nenāksim, tāpēc, piemēram, pavisam maziņiem viņa iesaka dāvināt dāvanu karti kopā ar kādu mazu nieciņu, piemēram, grabulīti.

Bērniem: PIKIMO

Tad vecākiem ir iespēja izvēlēties tieši to, kas būs noderīgs mazulim, un mazulis priecāsies arī par grabulīti, jo patiesībā tik mazi bērni jau vēl apzināti negaida dāvanas. Lauma Lukstiņa min arī kādu novērojumu, lai rosinātu no šādas situācijas izvairīties, - samērā bieži tiek pasniegtas vienādas vai ļoti līdzīgas dāvanas. Viņa skaidro, ka tas tādēļ, ka vecāki nav sagatavojušies viesu jautājumiem par dāvanām un atbild ar kaut ko tādu kā lego vai plastilīns. Taču no pozitīvās pieredzes viņa min, ka ik pa reizei redzams, ka vairāki viesi kooperējas dāvanai, un tas noteikti ir ļoti vērtīgi, jo jubilārs tiek pie vērtīgākas dāvanas, kuru citādi neiegūtu.

Viņa dalās arī pārdomās par bērnu zīmētajiem apsveikumiem - diemžēl šī tradīcija izmirst, bet ja esat saņēmuši bērna zīmētu apsveikumu, pasakiet lielu paldies mazajam māksliniekam acīs skatoties. Mīlestība un uzmanība, kas ielikta zīmējumā, nav pat salīdzināma ar iegādātu dāvanu!

Bērniem: FOREST OF DREAMS

Nekautrēties jautāt

Pikimo līdzdibinātājas Lindas Riekstiņas-šnores personīgā un biznesa pieredze, tirgojot bērnu mēbeles un rotaļlietas, liecina, ka vislabāk ir pajautāt pašiem vecākiem, kāda dāvana būtu nepieciešama. Vecāki vislabāk pārzina sava bērna konkrētā vecumposma intereses un vajadzības, īpaši pirmajos bērna dzīves gados.

Vēl būtiski ir ņemt vērā to, ka mūsdienu jaunie vecāki priekšroku dod ilgtspējīgiem priekšmetiem, atsakoties no plastmasas kalniem mājās. Viens labs piemērs, ar kuru Lindai Riekstiņai-šnorei pašai ir nācies saskarties un kas atvieglo dzīvi gan vecākiem, gan dāvanu sarūpētājiem, ir vecāku izveidots dāvanu saraksts. Izcili, ja tas ir elektronisks un ar saitēm uz konkrēto preci veikalā. šajā gadījumā vecāki ir apmierināti ar dāvanu, dāvinātājiem nav jālauza galva un pats, pats svarīgākais - ir ievērotas bērna vajadzības. Arī Pikimo ikdiena sastāv no pieprasījumiem, kur klients (biežāk vecmāmiņas) norāda, ka vēlas konkrēto bērnu kāpslīti vai attīstošo rotaļlietu, ko bērnam noskatījuši vecāki.

Bērniem: PIKIMO

Arī Alise Lazdiņa no mazuļu tekstila zīmola Little Loves stāsta, ka labākais būtu apjautāties pašiem vecākiem, kas visvairāk būtu nepieciešams no aprūpes precēm, sagaidot jaundzimušo. Laba dāvanas ideja ir dāvanu karte, ar to jaunie vecāki var iegādāties lietas, kuras tiešām nepieciešamas. No tekstila precēm vienmēr noderēs ūdensnecaurlaidīgie auduma paladziņi, kas lieliski aizstāj vienreizlietojamos, veikalā nopērkamos paladziņus, kas ir neekonomiski un dabai nedraudzīgi. Vēl ikkatram mazulim noteikti noderētu dažādu veidu un tekstūru sedziņas, kā arī mīļlietiņas - zaķēni un lupatiņas miedziņam.

Bērniem: LITTLE LOVES

Paula Lakina no zīmola Pašas Taisīts stāsta, ka vienmēr, dodoties ciemos, pajautā, kas būtu vajadzīgs, jo zina, ka rotaļlietas parasti jau ir pilna māja. Nesen viņa kādai mazajai dāmai uzdāvinājusi viņas mammas izvēlētu pavasara kombinezonu, kas ir visnotaļ perfekta un noderīga dāvana. Krustdēliņam pirmajā jubilejā viņa dāvinājusi Pašas Taisīts šūpolītes, pirms tam pajautājot vecākiem, vai tās būs, kur iekārt. Vēl kā lielisku dāvanu viņa iesaka kopīgu došanos uz kādu bērnu atrakciju parku.

Laba dāvana katram nozīmē ko citu - kādam tas būs negaidīts pārsteigums, kādam kas praktisks un noderīgs, bet vēl kādam nav svarīgas materiālās lietas, bet gan sveicēju sagādātās sajūtas, emocijas un atmiņas.

Arī jaunie vecāki ir dažādi, vieniem svarīgi, ka bērnam ir visas nepieciešamās lietas labā kvalitātē un no pārbaudītiem zīmoliem, bet citi ir gatavi kopā ar bērnu ļauties pārsteigumiem un doties piedzīvojumā. Tādēļ noteikti vēlams vairāk painteresēties par konkrētās ģimenes, pie kuras dodaties uz raudzībām vai citiem svētkiem, dzīvesveidu un vērtībām, lai sagādātu visatbilstošāko dāvanu. Runājot par dāvanām bērniem, protams, visiem vienmēr gribas palutināt mazos, taču, pirms doties pirkt kārtējo mīlīgo plīša lāci vai trendīgo plastmasas rotaļlietu, der padomāt arī par vecākiem, noskaidrot, vai mājās jau nav pietiekami rotaļlietu, lai ar savu dāvanu tikai nevairotu mantu kalnu viņu dzīves telpā. Ir tik daudz noderīgu un oriģinālu alternatīvu, vajag tikai veltīt nedaudz laika, lai atrastu un izvēlētos piemērotāko.

Bērniem: PAšAS TAISĪTS

Raksta autore: Renāte Berga

Stāsta: Lotus Dizains, LIVAKA, beba.lv, Kids Planet, Forest of Dreams, Pikimo, Little Loves, Pašas Taisīts

Foto: A RAW COLLECTION

Citi Raksti