Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

KURŠ MAKSĀS PAR PIRMSKĀZU BALLĪTI?

KURŠ MAKSĀS PAR PIRMSKĀZU BALLĪTI?

Daudzas draudzenes jau sākušas plānot līgavu pirmskāzu ballītes. Dzīvojot laikmetā, kur viena ideja ir labāka par otru un izpildījums vecmeitu un arī vecpuišu ballītēm ir visdažādākais, paliek tikai viens aktuāls jautājums: kurš par to maksās? Pēdējo gadu laikā šis jautājums kļuvis, ja tā var teikt, par karstu tematu arī citviet pasaulē, īpaši tādēļ, ka pirmskāzu ballīšu programma kļuvusi aizvien bagātāka – šī vārda tiešā un pārnestā nozīmē.

Arī līgava var piedalīties izmaksu segšanā

Draudzenes līgavu, viņas pirmskāzu ballītē, vēlas aizvest:

  • ceļojumā;

  • uz SPA;

  • visu dienu izvizināt ar jahtu;

  • pēc tam vēl aizvest vakariņās;

  • varbūt pasniegt kādu profesionāļa meistarklasi;

  • un, protams, vēl uzdāvināt vērtīgu dāvanu.

Izmaksas visām šīm pozīcijām nebūt nav zemas, tādēļ aktuāli kļūst vairāki svarīgi jautājumi – cik tas izmaksās un kurš par to maksās?

Jau ilgstoši pasaules prakse rāda, ka pirmskāzu ballītes izmaksas sedz draudzenes un līgavas māsas un vienīgā persona, kas pati nesedz savus izdevumus (jo visbiežāk arī nezina ne gaidāmo programmu, ne to, cik tā izmaksās) ir līgava.

Tas ir kļuvis jau par sava veida nerakstīto likumu, īpaši tajos gadījumos, ja pirmskāzu ballīte plānota vienas dienas garumā, bez izbraukšanas no valsts un plašākas programmas uz vairākām dienām. Tomēr šis likums vairs nedarbojas, ja draudzenes ieplānojušas doties kopīgā ceļojumā vai vairāku dienu izbraucienā kopā ar līgavu.

Šādos gadījumos daļu izmaksu sedz arī pati līgava, īpaši tad, ja iekļautas lidmašīnas biļetes, nakšņošana viesnīcā, vairākas maltītes dienā.

Kāzu fotogrāfe Linda Lauva savu pirmskāzu ballīti pirms vairākiem gadiem kopā ar draudzenēm aizvadīja Spānijā un stāsta, ka daļu izmaksu sedza pati, bet draudzenes bija parūpējušās par pārsteigumiem un aktivitātēm, par kurām viņa nebija informēta iepriekš.

“Mēs ar tuvākajām draudzenēm kopā izlēmām manu pirmskāzu ballīti pārvērst pirmskāzu nedēļā, tādēļ jau laikus ieplānojām ceļojumu uz Spāniju.

Katra sedzām savas lidojuma izmaksas, kā arī dalījām uzturēšanās izmaksas, bet draudzenes bija sarūpējušas divas dienas, kur man nebija ne par ko jādomā – viņas bija sagādājušas gan vienādus aksesuārus, gan aizveda mani vakariņās, bet vislielākais pārsteigums bija “safari brauciens” kopā ar vīna degustāciju, kas lieliski atbilda manai kāzu tematikai – Lauvu dienai,” atceras Linda, kuras pirmskāzu nedēļa pat ieguva savu oficiālo haštagu jeb mirkļbirku – #lauvenesnedela.

Ziedojums no līgavaiņa

Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem veiksmīgai līgavas pirmskāzu ballītei ir, lai visas meitenes tajā justos ērti. Tas nozīmē, ka, sākot plānot pasākumu, iesaistītajām meitenēm vajadzētu izrunāt, cik lielu finansiālu ieguldījumu viņas ir gatavas atvēlēt.

Līgavai tomēr ir nozīmīgi, lai visas viņas tuvākās draudzenes būtu kopā ar viņu un būtu pavisam muļķīgi, ja kāda nevarētu piedalīties tikai finansiālu apsvērumu dēļ.

Ja tomēr ir ieplānota kāda naudas izteiksmē dārgāka aktivitāte, var lūgt arī līgavainim piedalīties ar savu, ja tā var teikt, ziedojumu. Ja līgavainim ir tāda iespēja, viņš noteikti neatteiks un būs gandarīts iepriecināt savu mīļoto arī šādā veidā.

Pateicība no līgavas viņas draudzenēm

Nereti arī pašas līgavas labprāt piedalītos savas ballītes izmaksu segšanā, bet draudzenes to kategoriski neatbalsta. Šādā gadījumā, līgava var izdomāt citu veidu, kā iesaistīties, piemēram, sarūpējot visām draudzenēm pateicības dāvanas, vienotus aksesuārus vai uzaicinot kā pateicību visas uz kādu kopīgu pasākumu jau pēc ballītes.

Pirmskāzu ballītes organizēšana paņem arī ļoti daudz laika, spēka un enerģijas, tādēļ, neapšaubāmi, draudzenes tādā veidā jutīsies vēl vairāk novērtētas.

Tāpat, ja ballītes ietvaros dodaties vakariņās vai uz kādu bāru, tad līgava var piedāvāt draudzenēm uzsaukt dzērienus vai apmaksāt vakariņas. Tas, vai draudzenes tam piekritīs, lai paliek viņu ziņā, bet viņas pavisam noteikti jutīsies novērtētas jau paša piedāvājuma dēļ.

FOTO: ANDA UPMALE, BILLIJS LOCSJĀNIS RATNIEKSELĪNA UPMANELINDA LAUVA, MIKS ŠĒLS

Skatiet vecpuišu un vecmeitu ballīšu piedāvājumus šeit.

Citi Raksti