Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Lai izteiktie novēlējumi kāzās būtu patiesi un skaisti, šajā rakstā iedvesmai piedāvājam padomus un piemērus īpašiem un neaizmirstamiem mīlestības vēlējumiem.

Novēlējumi kāzās - arī to sastādīšanā jāievēro etiķete

Tāpat kā citās kāzu niansēs, pastāv vispārēja etiķete, pēc kuras jāsastāda kāzu novēlējumi. Aplūkosim dažas vadlīnijas, kas jāņem vērā.

 • Vislabākais kāzu novēlējums ir patiess un sirsnīgs. Lai to panāktu, izvairies no klišejām un izsakies dabiski. Noformulē savu apsveikumu nesamāksloti un pozitīvi.
 • Lai kāzu novēlējums būtu personisks, iekļauj detaļas, kas atspoguļo tavas attiecības ar pāri vai kopīgas atmiņas.
 • Pielāgojies pāra gaumei arī izteiksmes veidā un vēlējuma saturā. Jā kāzām ir konkrēta tēma vai stils, mēģini to apspēlēt apsveikumā.
 • Vēlējuma formalitāte var būt atkarīga no tavām attiecībām ar pāri. Rakstot apsveikumu tuviem draugiem un ģimenei vari izteikties ikdienišķāk, bet kolēģa vai paziņas apsveikumam vēlams izvēlēties formālāku toni.

 • Kāzu novēlējumi parasti ir īsi un precīzi. Gari izklāsti nebūs piemēroti tam, lai apsveikumu ierakstītu kartītē.
 • Kāzu novēlējumi ir veltīti abiem partneriem, tādēļ uzrunā gan līgavu, gan līgavaini. Ja pazīsti tikai vienu no pāra, tāpat centies apsveikumā iekļaut sirsnīgus vēlējumus viņiem abiem un paust prieku par viņu laimi.
 • Ņem vērā reliģiskos un kultūras apsvērumus. Ja pāris praktizē kādu reliģiju vai piekopj kultūras tradīcijas, iepazīsties ar tām un respektē tās, iekļaujot atsauci arī apsveikumā.
 • Labākie kāzu novēlējumi ir pacilājoši un svinīgi, tādēļ izvairies no ironijas, sarkasma, pārprotamiem jokiem vai piezīmēm un jebkādas negativitātes.

Kāzu novēlējumi - piemēri

“Vēlu mūžu, kas piepildīts ar mīlestību, smiekliem un nebeidzamu prieku. Apsveicu jūsu īpašajā dienā!”

“Lai jūsu mīlestība vienam pret otru turpina augt ar katru dienu. Apsveicu ar jūsu skaistā kopīgā ceļojuma sākumu.”

“Lai visas jūsu turpmākā kopīgā ceļa dienas ir piepildītas ar mīlestību, sapratni un laimi. Apsveicu jūsu kāzās!”

Kāzu novēlējumi - formāli vai neformāli?

Novēlējumi kāzās var būt gan formāli, gan neformāli, visbiežāk tas atkarīgs no jūsu attiecībām ar pāri, iespaida, ko vēlies radīt, jūsu savstarpējās komunikācijas toņa un kultūras konteksta.

Dažāda formalitātes līmeņa kāzu novēlējumi - piemēri

Oficiāls apsveikums: “Vēlu jums prieka, labklājības un bezgalīgas mīlestības piepildītu mūžu. Lai jūsu savienība ir iedvesmas avots visiem, kas jūs pazīst.”

Daļēji formāls novēlējums kāzās: “Apsveicu ar skaisto ceļojumu, kurā gatavojaties doties. Lai jūsu mīlestība vienam pret otru ar katru dienu padziļinās un nostiprinās.”

Ikdienišķs kāzu novēlējums: “Apsveicu jūs abus! Vēlu mūžu, kas piepildīts ar mīlestību, smiekli un visu pasaules laimi! Priekā!”

Humoristiskas sveiciens: “Lai jums mīlestības un smieklu pilns mūžs, kurā sadzīvojat viens ar otra dīvainībām. Apsveicu un vēlu veiksmi šajā trakajā piedzīvojumā kopā!”

Reliģisks novēlējums kāzās: “Lai Dievs svētī jūsu laulību ar mīlestību, sapratni un nelokāmu ticību. Apsveicu ar šo svēto savienību.”

Neaizmirsti pielāgot apsveikumu pāra personībām un kāzu kopējam tonim. Ja rodas šaubas, labāk ir uzrakstīt nedaudz formālāku vēlējumu, īpaši, ja neesat pārāk tuvi ar pāri.

Kāzu novēlējumi dažāda stila kāzām

Kāzu novēlējumi ir jāpieskaņo kāzu stilam - kā jau minēts, tas var ietekmēt jūsu izteiksmes toni un apsveikuma saturu. Apskatīsim populārākos kāzu konceptus.

 • Klasiskām vai tradicionālām kāzām piemērotāks būs formālāks kāzu novēlējums. Piemēram, vari vēlēt laimīgu laulību saticībā un pārticībā.
 • Ja kāzas rīkotas brīvā stilā, to var atspoguļot arī apsveikumā. Piemērots būs ikdienišķāks tonis ar humora pieskārienu.
 • Ja kāzas ieturētas konkrētā tematikā (piemēram, pludmales, vintāžas vai kantri stila), vari iekļaut šīs tēmas elementus novēlējumā. Piemēram, pludmales kāzās vari vēlēt, lai jaunā pāra mīlestība ir tikpat nebeidzama kā okeāns.
 • Ja kāzās ir ietvertas īpašas kultūras vai reliģiskās tradīcijas, vari tām izrādīt cieņu un iekļaut novēlējumā.
 • Galamērķa kāzu apsveikumā vari minēt kāzu norises vietu un izteikt savu prieku par to, ka pāris uzsāk savu turpmāko mīlestības ceļojumu tieši šajā īpašajā vietā.

Veidojot kāzu apsveikumu, ir svarīgi ņemt vērā pāra personības un kopējo kāzu atmosfēru. Ja neesi pārliecināts par to, ko un kā teikt apsveikumā, vienmēr var izvēlēties neitrālāku un sirsnīgāku vēlējumu, kas koncentrējas uz prieku par notikumu un pāra nākotni kopā.

Daudzveidīgi kāzu novēlējumi - piemēri

Pielāgojot savu vēstījumu pāra personībām un svētku stilam, tavs kāzu novēlējums iegūs papildus nozīmi.

 • Tradicionāli kāzu novēlējumi piemēroti tam, lai klasiskā un formālā veidā izteiktu apsveikumu un lava vēlējumus ilgai un laimīgai laulībai.

“Lai jūsu laulība ir piepildīta ar mīlestību, prieku un nebeidzamu laimi. Apsveicu jūsu kāzu dienā! Par daudz brīnišķīgām atmiņām kopā!”

 • Sirsnīgi un sentimentāli kāzu novēlējumi izsaka emocionālus novēlējumu pāra kopīgai nākotnei.

“Lai jūsu sirdis vienmēr pukst kā viena. Jūsu mīlestība iedvesmo. Novēlu jums mūžu, kas pildīts ar smiekliem, mīlestību un lolotiem mirkļiem.”

 • Smieklīgi un sirsnīgi apsveikumi, kas radīs smaidu pāra sejās, var ietvert jokus par laulību, attiecībām vai kādu kopīgu pieredzi.

“Apsveicu, ka atradāt sev otru pusīti, kas ir tikpat traka! Vēlot jums laulību, kas piepildīta ar smiekliem, jokiem un nebeidzamu prieku.”

 • Personalizēti kāzu novēlējumi var ietver konkrētu informāciju par pāri, piemēram, kopīgas atmiņas, piedzīvojumus vai īpašības, kuras jūs apbrīnojat katrā no viņiem.

“Jau no pirmās dienas, kad satiku jūs abus, bija skaidrs, ka jūsu mīlestība ir kaut kas īpašs. Vēlot jums laulību, kas piepildīta ar tādu pašu siltumu, smiekliem un mīlestību, ar kādu jūs dalāties ar visiem apkārtējiem.”

 • Pieklājīgi un eleganti kāzu novēlējumi būs vairāk piemēroti attālām paziņām, kolēģiem vai oficiāla stila kāzām.

“Sirsnīgi apsveikumi šajā priecīgajā notikumā. Lai jūsu savienība ir laimes un iedvesmas avots apkārtējiem. Vēlot jums mīlestību un piepildījumu visa mūža garumā.”

 • Neformāli un nepiespiesti kāzu novēlējumi ir īpaši piemēroti tuviem draugiem un ģimenes locekļiem. Tie var tikt izteikti vienkāršā un ikdienišķā valodā.

“Priecājos par jaunlaulātajiem! Lai jūsu laulība ir tikpat satriecoša kā jūs abi. Par mīlestību, smiekliem un piedzīvojumiem kopā. Apsveicu!”

 • Izteiksmīgi, poētiski un mākslinieciski vēstījumi var ietvert dzeju vai radošu valodu, lai izteiktu laba vēlējumus.

“Lai katrs kopīgais mirklis ir skaista dzejoļa pants. Lai jūsu dienas ir piepildītas ar saldu laimes melodiju, un jūsu naktis rotā kopīgu sapņu zvaigznes.”

 • Novēlējumi kāzās bieži satur vēstījumus, kas koncentrējas uz pāra kopīgo nākotni, paužot cerību uz laimi, labklājību un sapņu īstenošanu.

“Apsveicu kāzu dienā! Lai jūsu nākotne ir piepildīta ar aizraujošiem piedzīvojumiem, augot kopā un radot brīnišķīgas atmiņas. Lūk, jūsu burvīgā kopīgā ceļojuma sākums.”

Rodi iedvesmu neatkārtojam kāzu apsveikumam

Iedvesmu kāzu apsveikumiem var gūt no dažādiem avotiem. Piedāvājam dažas idejas un piemērus.

Klasiska literatūra, romantiski dzejoļi vai mūsdienu mīlas stāsti

“Kā raksta šekspīrs, “Tu — daļa manis. Tu esi viss, kas manī labs.” Lai jūsu laulība ir tikpat mūžīga un skaista kā daiļrunīgākais sonets.”

Slavenu autoru, filozofu vai slavenību citāti par mīlestību un laulību

“Kā Dr. Seuss gudri teica: “Mēs visi esam mazliet dīvaini un dzīve ir nedaudz dīvaina, un, kad mēs atrodam kādu, kura dīvainība ir saderīga ar mūsējo, mēs savienojamies savstarpējā dīvainībā un saucam to par mīlestību.””

Fragmenti no reliģiskiem tekstiem, kas uzsver mīlestību un būšanu kopā

“Lai jūsu laulība tiek svētīta ar mīlestību, kas aprakstīta 1. korintiešiem 13:4-7: “Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu.”

Romantiskas ainas vai citāti no filmām un TV pārraidēm

“Gluži kā filmās, jūsu mīlas stāstam var būt laimīgas beigas un katra diena var būt jauns piedzīvojums kopā, tāpat kā [pāra mīļākā romantiskā filma].”

Kopīga pieredze un atmiņas ar pāri

“No pirmās reizes, kad es redzēju jūs abus kopā, bija skaidrs, ka jūsu mīlestība ir kaut kas īpašs. Lai jūsu laulība ir piepildīta ar tikpat daudz prieka kā smiekli, ar kuriem esat dalījušies gadu gaitā.”

Paražas vai tradīcijas, kas saistītas ar pāra kultūru

“Latvisko tradīciju garā, lai jūsu laulība tiek svētīta ar tādu pašu spēku un izturību, kas raksturo mūsu mantojumu paaudzēm ilgi.”

Metaforas par dabu

“Kā koks, kas aug spēcīgs un izturīgs, lai jūsu laulība uzplaukst un iztur jebkuru vētru, kas nāk ceļā.”

Romantiski dziesmu teksti, kas rezonē ar pāri

“Kā dzied Prāta Vētra: “Uz manas ielas nav ne mājas, ne sienas. Nav pat vietas vārtrūmē, bet zini, mīļā, tavas mājas manā azotē.” Lai jūsu mājas vienmēr būtu vienam otra azotē, lai arī kur jūs atrastos.”

Grāmatas, kas īpaši rakstītas par mīlestību, laulību un attiecībām

“Ēriks Fromms raksta: “Nenobriedusi mīlestība domā: “Es mīlu tevi tāpēc, ka tu man esi vajadzīgs!” Nobriedusi mīlestība spriež: “Tu man esi vajadzīgs tāpēc, ka es mīlu tevi!” Lai jūsu vajadzība vienam pēc otra izriet no patiesas, dziļas un spēcīgas mīlestības.”

Pārdomāti un jēgpilni novēlējumi kāzās

Pievienojot personisku pieskārienu un izmantojot jēgpilnas atsauces, tavs kāzu novēlējums izcelsies un uzrunās pāri. Perfekts novēlējums kāzās ietver tradīcijas, personisko saikni un sirsnīgus vārdus. Neatkarīgi no tā, vai iedvesmojies no literatūras, filmām, personīgām atmiņām vai kultūras tradīcijām, galvenais ir padarīt vēstījumu autentisku un pielāgotu pārim.

Kāzu novēlējumi ir vairāk nekā tikai vārdi; tie iedrošina un saviļņo pārus viņu kopīgā ceļa sākumā - pateicoties tiem, viņu mīlas stāstu rotā tuvāko cilvēku sirsnīgo vēlējumu siltums.

Citi Raksti