Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kristīne ir līgava, kas nevēlējās klasisku vecmeitu ballīti. Viņa ir pateicīga savām draudzenēm, kuras Kristīni labi pazīst un vēlējās līgavai sagādāt baudījumu no sirds – tieši tādu, kā viņa vēlētos.

“Pusgada laikā pastkastītē ik pa brīdim saņēmu ielūgumu no katras no viņām dienu pavadīt kopā. Manas draudzenes ir tik dažādas un īpašas, un arī es ar katru no viņām esmu nedaudz citādāka – mūs saista īpašas lietas, sajūtas, atmiņas un vēsture, un katra man uzdāvināja vienu dienu kopā. Nespēju iedomāties vēl burvīgāku un pārdomātāku dāvanu. Esmu viņām par šo formātu bezgala pateicīga.”

Kā radās ideja par savādāku svinēšanu

Jau neilgu laiku pēc saderināšanās Kristīne mēdza teikt, ka viņai klasiskas vecmeitu ballītes netīk, lai draudzenēm, labu gribot, nerastos vēlme tādu organizēt. “Kopā būšana un kopīgi pavadīts laiks man ir lielākā dāvana un viņas to zina.” Kristīne saka, ka ideja draudzenēm tapa vēl pirms Covid-19 ierobežojumu parādīšanās pasaulē, un grūti iedomāties vēl piemērotāku formātu, kā izbaudīt līgavas statusu daudz ilgākā laika periodā, nekā klasiskā vecmeitu ballītē. Draudzenes šo pusgadu pirms kāzām padarīja neaizmirstamu.

Kristīne atzīst, ka ne vienmēr sieviešu kolektīvi mēdz būt uz viena viļņa. Ir jārēķinās ar citu viedokļiem, jāpiekāpjas kompromisiem, jāpielāgojas. Šajā gadījumā katra varēja individuāli izdomāt, izvēlēties, kā vēlas līgavu iepriecināt, nebija atkarīgas viena no otras gaumes, laika, iespējām, finansēm un citiem būtiskiem aspektiem. “Kad gada sākumā saņēmu savu pirmo vēstuli, par to neko nenojauzdama, tā saviļņoja mani līdz asarām. Jo būt kopā šeit un tagad, un dalīt savu laiku ar kādu – tā ir lielākā dāvana.”

Tā kā Kristīne ne vienmēr dienu no dienas pārbaudīja pastkastīti, reizēm šīs, tik ļoti īpašās, vēstules viņai atnesa topošais vīrs. Ielūgumi bija izgatavoti skaistā, vienotā stilā, tajos minēts datums, laiks, tikšanās vieta un dreskods. Bet – kur dosies un ko darīs – līgava nezināja. Tas bija pārsteigums. Kristīne atzīst: “Es neesmu pārsteigumu mīle. Man patīk zināt lietas, tāpēc fakts, ka ielūgumā tika dots gana daudz informācijas, lai mans plānotājas prāts būtu mierīgāks, ir vērā ņemams – viņas patiešām par mani domāja. Paldies!”

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Pirmais pārsteigums – meditācija lietainā dienā

Pirmās ielūguma vēstules teksts aicināja pavadīt kopā dienu, sekundes, sirdspukstus, minūtes, sajūtas un mirkļus.

“Man ar šo ievadu pietika, lai es būtu laimīga! Meitenes mani pazīst!” Kādā apmākušā un lietainā Latvijas ziemas dienā draudzene Annija aizveda Kristīni nelielā ceļojumā uz kādreiz kopīgi dalīto māju. “Mēs stāvējām nu jau kāda cita mājas pagalmā un ķērām atmiņas. Pēc tam četras stundas pavadījām jogas nodarbībā, kur piedzīvoju savu pirmo pieredzi meditācijā. Neaizmirstama diena.”

Otrs pārsteigums – neparasts pārgājiens gar jūru

Agrā pavasarī Kristīne saņēma nākamo ielūgumu. “Svētki turpinājās. Kopā ar draudzeni Līgu devāmies pārgājienā gar jūru.” Meitenēm līdzi bija silta tēja, pusdienas, kuras baudīt svaigā gaisā uz nupat pēc sniega pirmo reizi iesilušām sūnām priežu mežā. Draudzenes paguva nomaldīties no iecerētās takas, kam sekoja neparasts gājiens gar šosejas malu. “Ar Līgu kopā gar šoseju kaut līdz pasaules malai!”

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Trešais pārsteigums – lidojums kā piedzīvojums

Nākamais ielūgums no, kā Kristīne atzīst, drosmīgākās draudzenes Zanes aicināja uz Spilves lidostu. “Kad ceļā uz turieni viņa man izstāstīja dienas plānu, tālāk par “lidosi ar deltaplānu” neko vairs nedzirdēju. Laikam jau katram ir vajadzīgi draugi, kas ik pa brīdim liek pārkāpt komforta zonu. Bailes ir slikts arguments, lai kaut ko nedarītu, vai ne?” Bail gan Kristīnei bija vien līdz brīdim, kad viņa iesēdās deltaplāna krēslā un tika piesprādzēta. Uz Kristīnes sacīto, ka viņai bail, pilots atbildēja – tā jābūt. “Lidojums bija fantastisks. Rīga no augšas skaista un piedzīvojums kabatā!”

Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Ceturtais pārsteigums – pastaiga arhitektūras noskaņās

“Ir cilvēki, kas mani ļoti labi pazīst, un ir cilvēki, kas mani pazīst kā sevi.”

Ar vienu no radniecīgajām dvēselēm, Lauru, pārsteiguma dienā draudzenes devās Jūgendstila arhitektūras pastaigā ar gidu. “Pastaigas laikā atklājām fantastiskas arhitektūras nianses, meklējām fasādēs paslēpušās vāveres, čiekurus un Valkīras, pabijām dažos ļoti īpašos namos.” Karstā vasaras diena noslēdzās Kristīnes mīļākajā itāļu picērijā nesteidzīgās sarunās.

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs
vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Piektais pārsteigums – vakars uz mākoņa maliņas

Nākamo pārsteigumu Kristīnei sagādāja viņas vārda māsa. Norādītajā laikā līgavai pakaļ ieradās taksometrs, kura vadītājam bija piekodināts neatklāt braucējai galamērķi. “Neko nenojauzdama, nonācu Zinātņu akadēmijas pakājē. Kasē man bija atstāta vēstule ar skatu laukuma ieejas biļeti un mīļiem vārdiem par to, kas mani sagaida.

Vakars uz mākoņa maliņas!”

Draudzene Kristīne līgavu sagaidīja 65 metru augstumā ar vīnu, uzkodām, mūziku, neaizmirstamākajiem mākoņiem un saulrietu. Īsi pirms plānotās kopā būšanas mākoņos Rīgā plosījās negaiss. Laiks sāka noskaidroties, kamēr Kristīne bija ceļā uz Zinātņu akadēmiju. “Bija pārsteidzoši viegli ļauties pārsteigumam un to no sirds izbaudīt –draudzenei bija pakļāvies viss, takstista mūzikas gaumi ieskaitot. Vakars – kosmoss.”

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Sestais pārsteigums – elpu aizraujošas takas

Pavisam neilgi pirms kāzām Kristīne saņēma ielūgumu no Sarmītes. Draudzene noorganizēja pilnas dienas pārgājienu gar Amatu. “Mums abām patīk būt dabā. Sarunās dalījāmies visā, kas iekavēts, tik bieži netiekoties. Tam netraucēja pat vien zosu gājienā izejamas taciņas un kāpieni, kas lika aizrauties elpai. Un elpa aizrāvās bieži.”

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Un – septītais

Dienu pirms kāzām Kristīne bija nolēmusi pavadīt kopā ar tuvāko draudzeni nesteidzīgās pusdienās un sarunās, pēc tam apmeklējot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. “Ar norunu, ka šovakar gan jāiet laicīgi gulēt, devāmies paēst vieglas vakariņas. Šim pārsteigumam mani vēstule pastkastē nebija sagatavojusi. Ienākot kafejnīcā, man priekšā bija viņas visas – nu jau kopā!”

“Esmu draudzenēm par šiem pārsteigumiem pusgada garumā bezgala pateicīga un atklājusi viņu noslēpumu – šo visu organizējot viņas domāja par mani. No sirds to novēlu arī citām līgavām!”

vecmeitu ballīte Krisīne Skunstiņa
Vecmeitu ballītes foto: Kristīnes Skunstiņas privātais arhīvs

Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: K. Skunstiņa / personīgais arhīvs


Atrodi arī savas vesmeitu ballītes konceptu šeit:

VECMEITU UN VECPUIŠU BALLĪTES

Citi Raksti