Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

7 SOĻI CEĻĀ PIE TAVA ĪSTĀ LĪGAVAS PUŠĶA!

7 SOĻI CEĻĀ PIE TAVA ĪSTĀ LĪGAVAS PUŠĶA!

Teju ikviena līgava jau no bērnības par savām kāzām ir izsapņojusi divas lietas - kleitu un pušķi. Ar gadiem šie sapņi mēdz transformēties, tomēr līgavas pušķa nozīmīgums paliek. Tas būs ar līgavu visas dienas garumā un to kāros iegūt ikviena vēl neprecētā kāzu viešņa. Līgavas pušķa izvēli noteikti nevajag atlikt uz pēdējo brīdi - savas izsapņotās ziedu buķetes (un florista) atrašana var prasīt vairāk laika, kā sākotnēji varētu šķist.

PIRMAIS SOLIS. Izvēlēties savus ĪSTOS ziedus!

Ziedi ir tikpat daudz un dažādi, kā pašas līgavas, tādēļ joprojām vissvarīgākais priekšnoteikums kāzu ziedu izvēlē ir pašas līgavas vēlmes. SHISHI Home of  Beauty Latvia direktors un dekorators Jānis Buševics norāda, ka

  1. aizvien TOP zieds kāzu pušķos ir peonija. Lai gan tās sezona galvenokārt ir maijs un jūnijs, ir līgavas, kas peoniju pušķus pasūta arī citos gadalaikos. Peonijai piemīt īsts Viktorijas laikmeta šarms, smalks romantisms un nenoliedzami - tieši ar peonijām sanāk skaistie un Pinterest cienīgie līgavu pušķi.
  2. Jānis norāda, ka arī rozes nav zaudējušas savu vietu kāzu pušķos -tās īpaši novērtēs līgavas, kas mīl klasiskas vērtības. Roze jau no seniem laikiem simbolizējusi skaistumu un mīlestību un jau sen gāzusi priekšstatus, ka tā varētu būt garlaicīga - rozēm ir tik daudz un dažādu krāsu, ka ikviena līgava spēs atrast ko sev piemērotu.
  3. Kā trešo TOP ziedu Jānis nosauc kallas - tās izvēlas līgavas, kam patīk zināms aristokrātiskums, tradīcijas un reizēm arī - minimālisms. Arī kallas pieejamas dažādās krāsās un, piemēram, violetas kallas lieliski spēs izcelt baltas krāsas līgavas kleitu.

OTRAIS SOLIS. KĀDU pušķi tu vēlies?

Īsto ziedu izvēle ir tikai pirmais solis ceļā uz izsapņoto līgavas pušķi. Kā nākamais jāsaprot, kādas formas un stila pušķi vislabāk izvēlēties. Liāna Natenadze/INBLOOM stāsta, ka šogad aktuālās tendences un ziedu pušķu daudzveidība slēpjas krāsās, formās un sastāvā.

Pēc krāsām var izdalīt trīs galvenās tendences:

  1. ir klasiskie un maigie ziedu pušķi,
  2. piesātinātas krāsas, ar dramatiskām noskaņām
  3. ir meža/zaļumu pušķi.

“Pēc formām daudzas līgavas joprojām izvēlas apaļus pušķus, bet man vismīļākie ir neregulāras formas pušķi tieši tāpēc tās meitenes, kas vēršas pie manis, meklē tieši kaut ko tādu. Ir jāņem vērā, ka laiks, kad līgavas pušķis spēlēja diezgan mazu lomu visā svīnīgajā dienā, ir pagājis.

Tagad tie ziedi, ko izvēlas līgava, ir viņas galvenais aksesuārs un viņas stila turpinājums.

Bet joprojām ir jaizvēlas tas, kas patīk. Nav jābaidās no lielajiem un kuplajiem pušķiem, nav jābaidās no ekstravagantuma,” teic Liāna. Arī Jānis Buševics/ SHISHI Home of  Beauty Latvia novērojis, ka dažādi dabīgu ziedu pušķi ar zaļumiem vai dabīgi jauktie ziedu pušķi ir šīs sezonas must have.

TREšAIS SOLIS. Vai ir iespējams nošaut greizi?

Ir floristi, kas uzskata, ka līgavas pušķa tapšanā robežas neeksistē, bet ir arī tādi, kas norāda uz lietām, ar kurām jābūt īpaši uzmanīgiem. Liāna Natenadze/INBLOOM uzskata, ka ir tādi ziedi, kurus var izmantot tikai atsevišķi, un kurus nedrīkstētu miksēt ne ar vienu citu ziedu. “Tāda ir, piemērām, hipsofila, kuras reputācija ir ļoti sabojāta, pateicoties bezgaumīgiem pušķiem, ko mēs visi redzējām kādus 7-10 gadus atpakaļ. Tieši šīs reputācijas dēļ tagad cieš arī neļķes, kaut tas, manuprāt, ir pavisam nepamatoti.” Otrs jautājums, par ko nereti tiek diskutēts - vai līgavas pušķis var būt pārlieku liels un smags. Ir floristi, kas liek uzsvaru uz ērtumu, aicinot neizvēlēties pārāk smagus un masīvus pušķus, lai kāzu dienā būtu ērti ar to sadzīvot. šo viedokli pilnībā apgāž Liāna, sakot skaļu JĀ lieliem, ekstravagantiem un masīviem pušķiem.

“Var izvēlēties pušķus drosmīgāk, protams, jāņem verā proporcijas, ja līgava ir ļoti miniatūra, tad parāk lielu pušķi nevajag, bet visos pārējos gadījumos - kāpēc nē? Liels pušķis ir pieņemams, un dažreiz, lai būtu liels, arī smags ir pieņemams. Uzskatu, ka kāzās nav jābūt ērti, galvenais, lai ir skaisti, un tad tikai viss parējais. Ja līgava vēlas bildes kā no Pinterest, tad nav jābaidās no lielajiem pušķiem. Vēl nav jābaidās no uzplaukušajiem ziediem, daži no tiem vislabāk izskatās tieši full bloom fāzē,” tā Liāna. Vēl viņa

iesaka izvairīties no pušķiem, kas veidoti vienā krāsā, aicinot izvēlēties krāsu gammu, paleti, kas sastāv no vairākiem toņiem, un tās ietvaros veidot kaut ko dabisku, ar vairākām niansētām krāsām, lai nebūtu garlaicīga kompozīcīja.

Var noderēt arī garas zīda lentes, ja tās saskaņojas ar kopējo stilu.

CETURTAIS SOLIS. Atrodi savu floristu!

Tomēr, lai līgavas pušķis taptu par skaistu realitāti, viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir atrast savu īsto floristu. Lai to izdarītu, jāvērtē viņa iepriekšējie darbi, atsauksmes un profesionalitāte. Florists būs tas cilvēks, kas palīdzēs jūsu idejas realizēt dzīvē, tādēļ

ir svarīgi, lai jums veidotos laba savstarpējā saskaņa un kas ne mazāk svarīgi - būtu arī līdzīga stila izjūta.

Ja būs atrasts īstais florists, tad arī uzticība viņa darbam būs lielāka un nenāksies satraukties līdz pat pušķa saņemšanai. Atceries - lai floristam būtu vieglāk saprast tavu domu, pirms ej uz tikšanos, sameklē vizuāļus - attēlus, kas parādītu vismaz aptuveno stilu, kādā savu pušķi esi iztēlojusies, kā arī to, kāda varētu izskatīties tava līgavas kleita, kādas būs līgavas māsu kleitas un kādas būs kopējās kāzu krāsas - tā jums jau abiem kopā būs vieglāk piemeklēt tieši tev vispiemērotāko variantu.

PIEKTAIS SOLIS. Neatliec visu uz pēdējo brīdi!

Viena no kļūdām, no kurām vajadzētu izvairīties - atlikt līgavas pušķa pasūtīšanu uz pēdējo brīdi. Līgavas pušķis un ziedu dekori ir tikpat svarīgi, kā vietas izvēle, tādēļ nevajadzētu nonākt situācijā, kad dienu pirms kāzām ieskrienam ziedu salonā un lūdzam pagatavot pušķi. Jānis Buševics norāda, ka

nedēļa ir pats mazākais laiks, lai grieztos pie florista, tomēr to vajadzētu darīt jo ātrāk, jo labāk, īpaši tad, ja pušķos paredzēts izmantot kādus ziedus, kas īpaši jāpasūta.

Tāpat līgavas pušķa izmaksas jau sākotnēji vajadzētu iekļaut kāzu kopējā budžetā, atvēlot tam noteiktu daļu tā. Ja atliksiet to uz pēdējo brīdi un kāzu budžets jau būs iztērējies, tad iespējams netiksiet pie sava īstā un izsapņotā līgavas pušķa.

SESTAIS SOLIS. Atceries par detaļām!

Pasūtot līgavas pušķi, atceries arī par pārējām detaļām, tai skaitā, ziedu vainagu, ja tāds ir paredzēts vai ne mazāk svarīgo līgavaiņa piespraudi, ko florists var izgatavot, izmantojot ziedus, kas dominē līgavas pušķī. Nereti līagavas izvēlas, lai starp ziediem veidotos saskaņa - kā līgavas pušķī, tā pārējos kāzu ziedu dekoros. Ja kāzās sava loma paredzēta arī līgavas māsām, nevajadzētu aizmirst par pušķīšu pasūtīšanu arī viņām. Pie tam - ja esi plānojusi savu pušķi pusnaktī mest kādai vēl neprecētajai draudzenei, tad ir līgavas, kas pasūta pušķa dublikātu - lai savu tomēr paturētu kā īpašās dienas atgādinājumu.

SEPTĪTAIS SOLIS. Rūpējies par savu pušķi!

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais solis seko tad, kad pušķis nonācis jau līgavas rokās - rūpes par to. Lai gan līgavu pušķi parasti tiek īpaši nostiprināti, lai līdz vakaram saglabātu savu īpašo formu un svaigumu, dienas gaitā vajadzētu par to parūpēties. Ir ziedi, kam dienas laikā varētu būt nepieciešama arī aplaistīšana, īpaši, ja paredzēta vairāku studu gara fotosesija svelmainā dienā. Kāzu florists būs tas cilvēks, kas spēs vislabāk ieteikt, vai un kāda papildus kopšana būtu nepieciešama.

Skati TOP kāzu floristus šeit: Kāzu floristi

Citi Raksti