Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

SVINAM SIEVIŠĶĪBU

SVINAM SIEVIŠĶĪBU

Kā tu visbiežāk sevi uzrunā? Mēs visas taču sarunājamies ar sevi. Apzināti, neapzināti. Bet saruna notiek. Uzdodam jautājumus, uz kuriem ne vienmēr rodam atbildes, vērtējam, novērtējam. Mums patīk, nepatīk. šad tad esam vairākas vienā. Viena ir ļoti atbildīga, kārtīga, viņai ir plāns. Otra jaucās un burzās, stāsta, ka ir jānopērk sarkana lūpukrāsa un jādejo. Viņas rokassomiņā var atrast visu to, kam nav nekāda loģiska izskaidrojuma. Manai meitai istabā stāv ierāmēts uzraksts: ”You never know what you have until you clean your room.” Pārfrāzējot - tu nekad nezini, kas tev ir, līdz tu neizkārto savu rokassomiņu.

Kādu laiku atpakaļ bija pat viens TV raidījums, kur vairāku sabiedrībā zināmu sieviešu rokassomiņas bez cenzūras tika nodotas apskatei un eksperta uzdevums bija noraksturot katru no tām - cenšoties uzminēt viņas personību, raksturu un, iespējams pat profesiju. Mani, pēc somiņas satura neuzminētu nekad. Varu pat saderēt.

Kā būtu, ja mēs tagad izkāptu no saviem rāmjiem un uzrunātu sevi par sievieti. Kādos rāmjos un vai tiešām rāmjos mēs sevi ieliktu?

Māsas, draudzenes, sievas, mammas atbildību un pienākumus ir vieglāk pastāstīt, kā tad, ja kāds tev pavaicātu - kāda sieviete tu esi? Kāda tad tu esi?

Un kā tu svini savu sievišķību?

šodien tieši par to. Mums ir tā brīnišķīgā iespēja svētkiem. Tad šoreiz arī svinam. Es jau esmu izvēlējusies savu dienas plānu. Pirms pāris gadiem man tas liktos neprāts, bet šoreiz...ha...ar mierīgu sirdi.

Pat, ja pavasarim šobrīd ir tikai nosaukums PAVASARIS - mēs to gaisā jau jūtam. Un šī gadalaiku maiņa ir brīnišķīga. Kas notiek dabā? Daba sāk sulot. Daba mostas, briest, aug, zaļo. Daba atdzīvojas. Sievietes pamatuzdevumi ir ļoti līdzīgi.

Ja sieviete jūtās piesātināta, tad tā jūtās jebkas un jebkurš viņas klātbūtnē. Un runa nav par ārējo, bet iekšējo sajūtu. Sievietes iekšējai vibrācijai ir milzu spēks.

Nemaz nepieminēšu, kas notiek, ja tā ir destruktīva. Man prātā nāk bērnībā izlasīta grāmatiņa: ”Palle viens pats pasaulē”. Ar bērna saprašanu es tik spilgti iztēlojos, kā es brauktu ar to tramvaju uz konfekšu veikalu, bet, tagad iedomājies, uz kurieni tu brauktu šodien jau pieaugusi, ja visa pasaule būtu vaļā vienai pašai?

Svētki vienatnē - es jau sen gribēju būt veselu dienu ar sevi bez vainas sajūtas, ka esmu atslēgusi telefonu. (Priekšnosacījums - māja jāsakārto jau dienu iepriekš)

ES SVINU PATI SEVI

RAKSTI 

Izvelc no skapja savus noslēpumus - Amoralle veikalos var iegādāties brīnišķīgu kladīti ar nosaukumu Sex Diary. Tu pareizi saprati - rakstīsi tajā tu pati. Jau piedzīvoto vai vēlamo, vienalga. Uzliec fonā Adeles, Norah Jones vai Lanas Del Ray mūziku un ienirsti savos piedzīvojumos. Raksti, pat, ja neviens nekad to neizlasīs...varbūt pēc gadiem divdesmit bēniņu lādē meita nopūtīs putekļus no tās....

SKATIES 

Iegādājies paku ar salvetēm un vienreiz par visām reizēm uzdāvini sev Dom Perignon šampanieti un noskaties filmu/filmas - Lielās cerības (Great expectations), Piezīju grāmatiņa (Notebook), Pazudis tulkojumā (Lost in translation) vai Cik labi vien var būt (As good as it gets). Varbūt arī Benini Tiger and Snow. Es nezinu, kāda ir tava humora izjūta, bet pie pēdējām trīs var izsmieties bez kompānijas.

NĀKOTNES PAREĢOJUMI 

Aizbrauc ciemos pie Elizabetes uz Ragaciemu. Elizabete ir zīlniece - viena no visjaunākajām, talantīgākajām un ārkārtīgi sievišķīga. Tu noteikti atradīsi kopīgu valodu ar viņu. Aizbrauc pie viņas, pat, ja netici tam, ka liktenim ir pāris grandiozi noslēpumi tieši Tev. Būsi pārsteigta.

Elizabete Sterniņa:” Dievs runā caur cilvēkiem. Un tieši šodien vissievišķīgākajā dienā gadā ieklausīsimies, ko viņš gribētu mums pateikt. šoreiz vairs ne par kurpēm, bērniem vai diētām, bet par tevi, jo tieši tava sirds zina vislabāk.

Sakārtojot savu iekšējo pasauli, sakārtosies arī ārēja. Kā pēc burvju nūjiņas. Un pasaki vēl, ka dzīve nav maģija?”

SIEVIEšU DIENA KOPĀ AR MĪĻOTO

Varbūt vēlies šo dienu pavadīt ar vīru, savu mīļoto vīrieti vai to, kurš varētu būt kā viens, tā otrs, tad viss vairs nav atkarīgs tikai no tev piederošās salvešu pakas un iespējams pat iztiksi bez tās. Var gadīties, ka tavam vīrietim pašam jau ir pāris idejas kā tevi palutināt. Ir, protams, daļa vīriešu, kuriem 8. marts nozīmē lielu tulpju pušķi un labākajā gadījumā, vakariņas ārpus mājas. Viņa idejas ir izsmēlusi jau Valentīndiena. Bet, varbūt Tu pati esi no tām sievietēm, kura ar vieglu sirdi var atbrīvot savu vīrieti no jebkādiem pienākumiem šajā dienā? Ja nu tomēr nē un šo dienu gribi atzīmēt kā īpaši, tad dod mājienus. Lūk, pāris idejas.

IZBRAUCAM NO PILSĒTAS

Jau pirms tam esi padomājusi, kur varētu izbraukt ārpus galvaspilsētas? Ārā no Rīgas, Cēsu virzienā aiz Nītaures un vēl mazliet tālāk -  Annas Design Hotel - der. Muiža ar savu radošo, silto, gaišo noskaņu. Jūs gaida deviņi dažādi interjeri vienstāva un divstāvu numuriņos, ko īpaši mājīgus dara mākslas priekšmetos pārvērstās senatnīgās mēbeles, dekoratīvās vannas un platās, omulīgās koka palodzes − uz tām ir tik ērti sēdēt vai atgulties, vērojot skatu uz ezeru vai senatnīgo muižas parku!  Visu diennakti ir burbuļmākoņa mīlestības sajūta. SPA pirms miega un miera sajūta garantēta pat, ja miegs atpeld tikai ap sešiem rītā.

VAKARIŅAS RESTORĀNĀ

Nesen atkal durvis vēris atjaunotais Fabrikas restorāns, kura jaunās sienas rotā tādi uzraksti kā:”Wine is bottled poetry. It’s up to you to find pearls. Oh,look it’s wine o’clock.” Skats pa logu vēl aizvien tikpat iedvesmojošs uz Daugavu, Vecrīgu, ostu.

PASTAIGA ĶEMERU PURVĀ

Divvientulība, klusums, daudz, daudz svaiga gaisa un sarunas, kuras neviens nenoklausīsies.

PĀRSTEIGUMS ESI TU PATI

Piesātini dienu un savu vīrieti ar skaistiem dienas mirkļiem pati radot svētkus. Lai vai kā tu esi plānojusi, ja diena būs jums diviem vien, tad vienīgais ko viņš nodziedās, ejot prom, ir Ain’t no sunshine when she’s gone.

MEITENES, MEITENES, MEITENES

“Apģērbies, mēs dodamies pēc piedzīvojumiem!”

Viena, divas, trīs. Savējās, vistuvākās un visas brīnišķīgas sievietes. Viena šķīrusies, otra vēl aizvien viena, trešā vēl domā vai precēties, ceturtā laimīgi precējusies. Lai vai kāds ir attiecību statuss, šodien jātiekas. Lai diena vai vakars, kad svinam savu sievišķību izdotos, liekam galdā idejas.

SKAISTUMKOPšANA MĀJĀS

Uzaicini pie sevis uz mājām masieri, manikīra/pedikīra speciālistu vai kosmetologu. Ar uzkodām, tēju vai kādu vīna glāzi sarunas, atpūta un labi pavadīts laiks garantēts.

FOTOSESIJA

Atrodiet savu fotogrāfu un izvēlieties vietu savai fotosesijai. Kleitas, rotas, kurpes, cepures, veļa (!).  Mājās, studijā vai dabā. Varat izdomāt tēmu - aristokrātija, kabarē, pārspīlēts glamūrs.

SAVAS ĪSFILMAS VEIDOšANA

Katra, pārējām nedzirdot, var atklāt kādu noslēpumu par sevi, domas par pārējām, atzīties, novēlēt. Jautrība garantēta. Viss, kas nepieciešams - kamera un kāds, kurš mācēs to salikt kopā. šāda diena uzprasīsies pēc drīzas atkalredzēšanās tādā pašā kompānijā.

JAUNU HOBIJU ATKLĀJUMOS

Kopā aiziet vai uzaicināt uz jūsu tikšanās vietu vēderdejotāju, aiziet uz gongu terapijas nodarbību, apgūt, ko jaunu kulinārijas jomā, satiekot svaigēdāju kūku speciālistu, ajūrvēdas virtuves zinātāju, kurš atvērs garšvielu pasauli vai vīna pazinēju. Degustēt vai pašām gatavot. Tās būs jaunas zināšanas, kas, iespējams, vēlāk iedzīvosies jūsu ikdienā. `

KAD SVĒTKI PALIEK ĢIMENĒ

Kad ne tikai viņš - lieliskais, bet arī tevis pašas izauklētais mazais jaunskundziņš tev dāvā puķes, tad diena jau ir izdevusies.

Ļauj, lai tevi lutina visas dienas garumā. Lai rodas īpašas, brīvdienas, tavas dienas sajūta.

Runājiet par rūpēm, uzmanību, iepriecināšanu. šajā dienā bērni ne tikai dzirdēs jūs, bet mācīsies no darbiem un jūsu vīrišķās - sievišķās sadarbības. Sanāks tāda sirsnīga mācībstunda.

  • Gatavojiet kopā brokastis - mazliet savādākas, mazliet lēnākas;
  • Dodieties pretī pavasarim kopīgā zirgu izjādē;
  • Aizbrauciet līdz jūrai, paņemot līdzi termosā siltu tēju;
  • Noīrējiet tenisa iekšas kortu un uzspēlējiet kādu ģimenes spēli;
  • Izbaudiet Latviešu pirts rituālu kādā lauku pirtiņā.

Esiet kopā!

Citi Raksti