Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

IEPAZĪSTI AKTUĀLĀKĀS TENDENCES TOPOŠĀS LĪGAVAS ĀDAS APRŪPĒ

Ļaujies patiesi mirdzēt kāzu dienā un priecēt gan sevi pašu, topošo vīru, gan radus un draugus.

Vai nepieciešama īpaša ādas aprūpe pirms svinībām? Kad sākt rūpēties par savu ādu, lai kāzu dienā tā sniegtu gandarījumu? Pats minimālākais laiks līdz kāzām ir mēnesis, bet vislabāk 6 mēneši. Kādēļ tik ilgi?

VEIC ĀDAS PĪLINGU

Ādas šūnas atjaunojās 24-30 dienu laikā. Ja vēlamies, lai āda mirdzētu, laicīgi jāmazina raga slāņa biezums, jo nedzīvās šūnas, kas sargā mūsu ādu, reizē padara to pelēcīgu, biezu un neļauj uzsūkties krēmiem, serumiem. Raga slāņa biezumu varam samazināt ar pīlingu procedūrām.

Ja kāzas plāno saulainajā gadalaikā, tad kosmetologs piemeklēs tādus ādas aprūpes pīlingu veidus, kurus drīkst veikt arī vasarā, paralēli gan jārēķinās, ka būs jālieto saules aizsargkrēmu pēc procedūrām.

Populārāie pīlingi ir dabīgo augškābju pīlingi – kosmetologa kabinetā var tikt izmantoti augsti procentuālie AHA (alfa hidroksi skābju) līdzekļi – 25-50%, kas efektīvi nolobīs atmirušās šūnas. Ideālā variantā pīlingu pirms kāzām būtu jāveic kursa veidā – 5 procedūras reizi mēnesī, ja kosmetologs strādā ar stiprajām skābēm vai reizi 2 nedēļās, ja tiek izmantotas vājākas skābes. Raga slāņa atlobīšanu var veikt ne tikai ar skābēm. Šim nolūkam var tikt izmantotas aparātprocedūras – mikrodemabrāzija, dimanta frēzes u.c.

Skaistumkopšana un procedūras, ādas kopšana
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

IEVADI ĀDĀ AKTĪVĀS VIELAS

Kad raga slāņa biezums ir mazināts, ādā veiksmīgi var tikt ievadītas nepieciešamās vielas, kuras nodrošinās mirdzumu, elastību, mitrina, mazina sīkās krunciņas vai arisina kādu citu pastāvošo problēmu. Efektīvs veids, kā ādā ievadīt aktīvās vielas dziļāk ir izmantojot divfāžu ķīmiskos pīlingus vai aparātprocedūras.

Divfāžu ķīmiskā pīlinga laikā pēc ādas raga slāņa nolobīšanas ar augļskābēm, uzreiz pēc skābes neitralizēšanas, ādai tiek uzklāti speciāli aktīvo vielu maisījumi, kuri paredzēti noteiktam mērķim. Parasti tie iedalās mitrinošajos, pretgrumbu, balinošajos, pret kuperozes un problemātiskas ādas aprūpei, kopšanai paredzētajos vielu maisījumos.

Praksē bieži šie maisījumi tiek lietoti vienlaicīgi, jo nereti topošajai līgavai ir gan kāds pigmenta plankumiņš, gan saplīsis virspusējs asinsvadiņš, gan pinne, gan nereti solārijā samocīta āda (jo brūnums taču ir ļoti tīkams un saderās ar balto kleitu), kuru vajag mitrināt, paaugstināt tai tonusu, novērst kādu krunciņu. Šīs aktīvās vielas uzklājot svaigi nolobītai ādai, tiek ļoti efektīvi uzsūktas ādas dermālajā slānī, kur fizioloģiski ir mūsu ādas „skaistuma noliktava” – te atrodas kologēnās un elastīgās šķiedras, hialuronskābe, matu maisiņi (dzīvās šūnas, no kurām aug mati), sviedru un tauku dziedzeri un daudzas citas sastāvdaļas.

Aktīvās vielas var ievadīt ādā arī ar aparātu palīdzību – populārākās ir galvaniskās strāvas procedūras, jonoforēze, derm oxy un citas procedūras, kad ādā vai nu ar elektrodu palīdzību vai skābekļa strūklas palīdzību tiek ienestas nepieciešamās vielas dziļākajos tās slāņos. Kad āda ir saņēmusi trūkstošās vielas tā jūtas līdzīgi, kā izslāpis cilvēks, kuru padzirda ar ļoti garšīgu dzērienu un ļauj dzert tik ilgi kamēr slāpes rimstās. Rezultāts, ko panākam ir maiga, gluda, starojoša āda, kurai uzklājot vieglu grima kārtu, tas būs praktiski nemanāms un vizāžista papildinājumā sejas āda iegūs neatvairāmu, iespējams pat agrāk nepiedzīvotu patīkamu pārsteigumu!

Skaistumkopšana un procedūras, ādas kopšana
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

IZMANTO HIALURONSKĀBES & BOTULĪNA INJEKCIJAS

Ja ādā ir kādas pazīmes, kuras jau ir gadu gaitā krājušās, piemēram dziļākas krunciņas, spēcīgāk izteikti pigmenti, kuperoze, tad to novēršanu jāuzsāk daudz savlaicīgāk – sastādi kopā ar savu kosmetologu procedūru plānu jau gadu pirms kāzām! Dziļāku krunciņu novēršanai var tikt pielietotas injekcijas – fileri, botulīna injekcijas.

Botulīna injekcijas būs piemērotas vārnu kājiņu ap acīm mazināšanai, „dusmu rievas” novēršanai, horizontālo rievu mazināšanai. Injekcijas efekts iestājas tikai vidēji 10 dienu laikā pēc injekcijas, tādēļ to veikšanu ieplāno savlaicīgi.

Veicot jebkuru injekciju vienmēr paturi prātā, ka pēc injekcijas var būt (tas ir normāli un vienmēr pārejoši) kāds zilumiņš vai pietūkums. Tadēļ minimālais laiks līdz svarīgam pasākumam ir mēnesis. Ja plānojās biorevitalizācijas vai mezoterapijas kurss- tās ir ādas stāvokli atjaunojošās injekcijas, kad ādā tiek ievadīti mitrinātāji, piemēram, hialuronskābe, vitamīnu perparāti, tad jāņem vērā, ka pēc procedūras nedēļu būs nelieli izcilnīši, kuros kā depo glabāsies ievadītā viela, līdz ādā tā tiks uzsūkta pakāpeniski un pareizajās vietās. Arī šīm procedūrām vēlams kurss – ar mēneša intervālu 3 procedūras, lai iegūtu maksimālu gaidāmo efektu.

Foto BILLIJS LOCS /<a href="http://www.billijs.lv" target="_blank" rel="noopener noreferrer">www.billijs.lv</a>
Foto: BILLIJS LOCS / www.billijs.lv

ĀDAS APRŪPE – LŪPAS

Ja vēlies, lai tavas lūpas būtu samitrinātas vai nedaudz akcentētākas, varat apsvērt kopā ar kosmetologu hialuronskabes filleru injekciju. Atkarībā no ievadītā preparāta blīvuma un daudzuma var iegūt vēlamo efektu, kam nebūt nav jābut izteikti palielinātām lūpām, tās var tikt mitrinātas, novērstas sīkās krunciņas lūpu ādā vai virslūpā, rezultātā lūpas izskatās dabiski un būs panākts akcents, kurš ļauj justies labāk.

Ar filleru palīdzību var panākt gan lūpu formas korekciju (dažreiz no dabas tās ir asimetrikas), gan vēlamo apjomu. Pēc šīm injekcijām 2-3 dienas būs tūska, kas nozīmē, ka lūpas izskatīsies lielākas nekā būs pēc tam, kad tūska mazināsies, pēc injekcijas var būt arī kāds zilumiņš, tādēļ minimālais laika intervāls līdz svarīgajam pasākumam, kad vēl vari pagūt veikt šo injekciju ir 3 nedēļas, bet labāk to izdarīt vēl savlaicīgāk.

Ar filleru injekciju palīdzību var mazināt mutes deguna rievu, pacelt lūpu kaktiņus, mazināt krunciņas sejas ādā. Injekcijas vēlams saplānot laicīgi. It īpaši gadījumos, ja to veikšana vēlama kursa veidā.

Nedēļu pirms kāzām vēlams papildināt jau skaistās ādas aprūpi ar labsajūtu, prasmīgu masāžu un iedarbīgu sejas masku un Tu būsi patiesi neatvairāma!

Skaistumkopšana un procedūras, ādas kopšana
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

IZMĒĢINI LĀZERPROCEDŪRAS

Fototovecošanās pazīmju novēršanai, tādu kā sīkās krunciņas, ādas turgora mazināšanās, pigmenta plankumi, saplīsuši asinsvadi, efektīvi tiek pielietotas lāzerprocedūras. To veikšanas laikā nav vēlams sauļoties, tādēļ, ja plāno kāzas vasarā, par šīm procedūrām sāc interesēties jau rudenī.

Parasti arī lāzerprocedūrām ir nepieciešams kurss -3-5 procedūras reizi mēnesī, dažos gadījumos protams var pieteikt ar mazāku procedūru skaitu. Pēc lāzerprocedūrām nedēļu ādā var būt pēcprocedūras apsārtumi, lobīšanās, zilumiņi, kas ir pilnībā pārejoši, taču divu nedēļu laikā pēc procedūras plānot kādu pasākumu gan nevajadzētu.

Frakcionēto lāzerprocedūru gadījumos šis pēcprocedūras laiks, kad mainās tava āda un pāriet krevelītes, apsārtumiņi ir pat līdz mēnesim un pēc procedūras āda turpina uzlaboties vēl pusgadu, tātad maksimālo skaisto efektu redzēsi pat pusgada laikā pēc procedūras.

Skaistumkopšana un procedūras, ādas kopšana
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

NOVĒRS PIGMENTA PLANKUMUS

Ja nepieciešams mazināt pigmenta plankumus, tad visdrošāk to uzticēt dermatologam, jo ne katrs pigmenta plankumiņš var būt tikai sekas pārmērīgai sauļošanai vai hormonu izmaiņām, dažreiz šie it kā nevainīgie pleķīši slēpj sevī ādas priekšvēžus vai pat vēžus un prasa nopietnu ārstēšanos.

Baidīties nevajag!

Baidīties nevajag, bet labāk pirms kosmetolģisku procedūru veikšanas uzticēt savu pigmentu pārbaudīt dermatologam. To var veikt ar nesāpīgu ādas aprūpi, neinvazīvu metodi – digitālo dermatoskopiju, ādas ultrasonogrāfiju vai siaskopiju. Ja risks nepastāv, ārsts Tev arī ietiks vispiemērotāko metodi plankumu balināšanai. Ja tās būs lāzerprocedūras, atceries, ka nepieciešams būs kurss (ilgums atkarīgs no pigmenta intensitātes) un uzreiz pēc procedūŗas plankums būs ļoti tumšš, kamēr pigments nolobīsies paies aptuveni 3 nedēļas.

Noteikti pēc procedūras un arī turpmāk ikdienā atceries sejas ādai uzklāt saules aizsargkrēmu, jo arī tad kad ar lāzeru pigments tiks izbalināts, šī vieta esot saulē gribēs iesauļoies tumšāka un tā būs „vājā vieta”, kura prasīs īpašāku aprūpi arī turpmāk. Gaismas pulsējošie lāzeri stimulē kologēna un elastīna izstrādi ādā un pateicoies procedūrām, ādā mazinās sīkās krunciņas, var nostiprināt ovālu, uzlabot ādas tonusu. Arī šo procedūru maksimāla efekta iegūšanai nepieciešams iziet kursu (3-5 procedūras reizi mēnesī).

Ja kopā ar savu kosmetologu prasmīgi un ļoti savlaicīgi būsiet sastādījušas plānu ādas stāvokļa maksimālai uzlabošanai, tad 2 nedēļas līdz kāzām Tava āda jau staros un būs neatvairāma arī bez grima.

Prasmīgs vizāžists veidojot vieglu un pieskaņotu grimu, ļaus līgavai būt absolūti neatvairāmai un rītā pēc kāzām, pamostoties jaunā vīra apskāvienos, Tev nebūs jāsatraucās, ka grima kārtas vairs nav. Tu būsi neatvairāma un laimīga!

Skaistumkopšana un procedūras, ādas kopšana
Foto BILLIJS LOCS /www.billijs.lv

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: BILLIJS LOCS,  EVA HAUKA / DACE MANFELDE

Citi Raksti