Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas Itālijā aizvien biežāk kļūst ne tikai par atvaļinājumu, bet arī kāzu galamērķi. Pasākumu aģentūras Caramel Events Riga vadītāja un kāzu organizatore Jūlija Pumpe ir pārliecināta, ka Itālija ir viena no skaistākajām zemēm galamērķa kāzām, un to iesaka arī pāriem, kas vēl nav izlēmuši par savu kāzu vietu. Lai gan, domājot par kāzām Itālijā, pirmās asociācijas, kas nāk prātā ir Toskānas ainas un greznās villas Komo vai Gardas ezeru piekrastē, tomēr Jūlija īpaši izceļ Ligūrijas reģionu, kas atrodas Ligūrijas jūras piekrastē.

Ligūrija – vēl viena Itālijas pērle

Kāzu rīkotājai Jūlijai Pumpei bija unikāla iespēja apceļot Ligūrijas reģionu kopā ar izciliem kāzu organizatoriem no visas Eiropas – Londonas, Parīzes, Amsterdamas, Berlīnes, Vīnes un Lisabonas. “Portofino, Cinque Terre, Santa Margherita – Itālijas pielūdzēji noteikti ir dzirdējuši par šīm satriecošajām vietām.

kāzas itālijā
Viesnīca: SANTA MARGHERITA / Foto: PINTEREST

Tomēr, kā rāda realitāte, Ligūrija ar to nebeidzas, un šajā reģionā ir iespējams atrast īstas pērles rīkojot kāzas Itālijā, turklāt cenas ir pat līdzīgas dažām Latvijas muižām,” stāsta Jūlija.

kāzas itālijā
Foto: PAOLA CALAMARA

“Ligūrijas reģionu pavisam noteikti ir vērts izskatīt kā variantu kāzām ārpus Latvijas. Greznas villas un muižas, augsts kvalitātes līmenis, plašs pakalpojumu sortiments, atrašanās vieta blakus jūrai.

Lai gan uz Genuju no Rīgas nav tiešo reisu, tomēr ir iespējams aizlidot līdz Milānai un tālāk ar vilcienu vai mašīnu dažu stundu laikā sasniegt vēlamo gala punktu, vai arī doties uz Nīcas lidostu un jau no turienes braukt uz Ligūrijas pusi,” par reģiona priekšrocībām stāsta Jūlija.

kāzas itālijā
Pasākumu norises vieta: LA CERVARA / Foto: Privātais arhīvs

Izbraukuma ceremonijām Itālijā jābūt saskaņotām

Jūlija norāda, ka, plānojot kāzas Itālijā, jārēķinās, ka šīs valsts likumdošana neatļauj rīkot oficiālo izbraukuma ceremoniju jebkur.

kāzas itālijā
Foto: PAOLA CALAMARA

Lai organizētu oficiālu laulības ceremoniju, norises vietai jāsaņem atļauja no vietējās pašvaldības.

“Pabiju viesnīcā Grand Hotel Miramare, kam šādas tiesības ir. Laulības ceremonijai ir piemērota skaistā terase ar skatu uz jūru, savukārt vakariņas ir iespējams uzklāt dārzā pie baseina vai sliktos laikapstākļos – stiklotā terasē.

kāzas itālijā
Viesnīca: GRAND HOTEL MIRAMARE / Foto: PINTEREST

Viesnīcas restorānā ir augsta ēdienu kvalitāte, un kāzu ēdienkartes cenas kopā ar vīnu un aperitīvu ir sākot no 120 eiro par personu. Pabiju arī vienā no greznākajām vietām, kas ir piemērota arī ļoti lielām kāzām – La Cervara. Senāk tā ir bijusi abatija, un atrodas klintīs ar panorāmas skatu uz jūru, pārsteidzot ar savu krāšņumu un izmēriem.

kāzas itālijā
Pasākumu norises vieta: LA CERVARA / Foto: Privātais arhīvs

Ceremonijas vieta atgādina kādas slavenas filmas kadrus: līgava un līgavainis saka jāvārdu, veroties uz jūru.

Man arī ļoti patika terase ar skatu uz ģeometrisko dārzu, kur ir iespējams izvietot vienu garenu galdu un sarīkot romantiskas kāzu vakariņas 30-50 kāzu viesiem. Protams, jārēķinās arī ar augstajām izmaksām – La Cervara  ir viena no dārgākajām vietām šajā reģionā, kur svinēt kāzas Itālijā.” norāda Jūlija.

Itāļu atšķirīgā uztvere par kāzu norisi

Vēl kāda muiža, kas Jūliju neatstāja vienaldzīgu, bija Villa Durazzo. “Villā ir skaists dārzs, kur var sarīkot gan ceremoniju, gan tradicionālo itāļu pirms vakariņu furšetu “aperitīvu”. Villas dārzs pat ir iekļauts Itālijas skaistāko dārzu sarakstā, tāpēc tas ir ideāli piemērots ceremonijas rīkošanai.Savukārt, vakariņas ir iespējams organizēt vienā no villas zālēm. Tāds interjers patiks tiem, kas izvēlas klasiku un vēlas ļoti elegantas un amizantas svinības.

kāzas itālijā
Viesnīca: VILLA DURAZZO / Foto: PINTEREST

“Itāļu izpratne par kāzu norisi ir krietni atšķirīgāka no latviešu. Iemesls tam ir karstais laiks vasarā. Ceremonija parasti notiek ap plkst. 17:00, kam seko divu stundu ilgs aperitīvs, un tikai pēc plkst. 20:00, kad vairs nav tik karsti, viesi tiek aicināti pie vakariņu galda,” stāsta Jūlija.

Kāzu galdam viss no vietējām saimniecībām

Sestri Levante pilsētā esošā Villa L’ESEDRA di Santo Stefano Jūliju pārsteidza ar savu vecmodīgo šarmu un dārzu, kur aug apelsīnu, citronu un citi koki. “Varbūt kādam varētu šķist, ka būtu nepieciešams atjaunot teritoriju, nokrāsot sienas, nomainīt celiņu bruģi, bet tieši villas neideālajā kārtībā ir sava īpašā maģija.

kāzas itālijā
Viesnīca: VILLA L’ESEDRA DI SANTO STEFANO / Foto: Viesnīcas privātais arhīvs

Komplekss piedāvā vairākas vietas ceremonijai, kā arī pavisam blakus ir ļoti skaista baznīca, kur arī ir iespējams salaulāties.

Neatkārtojami ir arī tas, ka gandrīz viss pasniegtais ēdiens ir ražots vietējā saimniecībā: olīveļļa, pesto, vītināta gaļa, sieri, pašcepta maize un citas neatkārtojamas garšas,” atceras Jūlija.

Kāzas un medusmēnesis Cinque Terre

Viena no slavenākajām vietām Ligūrijas reģionā, uz kuru dodas dabas mīļotāji, ir dabas parks Cinque Terre. Netālu no pilsētiņas Monterosso uz kalna atrodas vēl viena apburoša villa ar elpu aizraujošu skatu uz jūru. Šī ir viena no skaistākajām vietām, kur svinēt kāzas Itālijā.

kāzas itālijā
Viesnīca: VILLA EREMO DELLA MADDALENA / Foto: Viesnīcas privātais arhīvs

Villa Eremo della Maddalena var uzņemt gan mazas kāzas, gan viesības 100 cilvēkiem. Man īpaši patika zaļais laukums villas priekšā. Tas ir ideāli piemērots kāzām zem klajas debess.

Villa piedāvā plašas atpūtas iespējas arī nākamajā dienā. Šajā vietā bija tik klusi un skaisti, ka negribējās braukt prom.

kāzas itālijā
Viesnīca: VILLA EREMO DELLA MADDALENA / Foto: Viesnīcas privātais arhīvs

Es tiešām apskaužu pārus, kas varēs tur apprecēties – tas noteikti būs neaizmirstami,” pārliecināta Jūlija. Pie tam šis konkrētais reģions ir tik skaists, ka kāzas Itālijā noteikti var apvienot arī ar medusmēneša baudīšanu.

Foto: PAOLA CALAMARA, PINTEREST

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Citi Raksti