Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Mīļas un jēgpilnas kāzu dāvanas viesiem

Mīļas un jēgpilnas kāzu dāvanas viesiem

Foto: ANNA DELORES PHOTOGRAPHY

Kāzu dāvanas viesiem ir jauks žests, ar kuru pāris pasakās par būšanu līdzās šajā īpašajā dienā. Kāzās ik detaļai ir nozīme, tādēļ arī dāvanām jāpievēršas radoši.

Tradicionālas kāzu dāvanas – no saldumiem un delikatesēm līdz kopjošai kosmētikai

Kāzu dāvanas viesiem var kļūt par pārdomātu detaļu, kas ne tikai izsaka pāra pateicību, bet kalpo arī kā piemiņas suvenīrs no kāzām. Nelielu dāvanu pasniegšana kāzu viesiem sastopama daudzās kultūrās jau gadsimtu garumā, tā kļuvusi par būtisku kāzu etiķetes sastāvdaļu. Šī tradīcija aizsākās 16. gadsimtā Eiropā, īpaši franču un itāļu aristokrātu vidū. Senākās kāzu dāvanas viesiem ir mazas kristāla vai porcelāna kastītes, kurās bija saldumi, cukura kubiņi vai izsmalcinātas konfektes. Šāda dāvana simbolizēja bagātību un pāra devību, jo cukurs bija dārgs un to uzskatīja par luksusa preci.

Vēlāk, kad cukurs kļuva pieejamāks, tradīcija kāzu viesiem kā dāvanu pasniegt saldumus izplatījās arī ārpus aristokrātijas. Piemēram, Grieķijā, Itālijā un Vidējos Austrumos tradicionāli tiek dāvinātas piecas mandeles cukurā, kas simbolizē veselību, bagātību, laimi, auglību un ilgmūžību.

Ja vēlaties viesiem pasniegt šo tradicionālo dāvanu – saldumus, tad ekskluzīvais saldumu zīmols 6th taste būs īstā izvēle. No rūpīgi atlasītā konfekšu klāsta iespējams izvēlēties pāra un viesu gaumēm atbilstošākās, kā arī pieskaņot saldumu kastītes noformējumu kāzu tematikai un piešķirt personalizētu vēstījumu uz etiķetes.

Kāzu dāvanas: 6TH TASTE

Savukārt Nelleulla piedāvā kā dāvanas kāzu viesiem sarūpēt šokolādes trifeles un tāfelītes ar ziemeļu ogām. Šie kvalitatīvie saldumi būs unikālas kāzu dāvanas, ja izmantosiet iespēju personalizēt iepakojumu, lai pieskaņotu to savai gaumei un kāzu tematikai.

Kāzu dāvanas: NELLEULLA

Neaizmirsīsim arī par Latvijā īpaši iecienīto saldumu – medu. Oriģinālas kāzu dāvanas būs Northern Biome radītie maisījumi – šokolāde, kanēlis vai ingvers medū. Northern Biome nodarbojas ar ilgtspējīgu biškopību un piedāvā gan tradicionālus, gan pavisam unikālus medus produktus. Medus ir viena no Latvijas vērtībām un šādu dāvanu īpaši novērtēs ārzemju kāzu viesi.

Kāzu dāvanas: NORTHERN BIOME

Taču tiem, kas vēlas saviem viesiem pasniegt neparastas un patiesi kreatīvas kāzu dāvanas, iesakām izvēlēties dažādas delikateses un pat dzērienus. Botanical Shaman rada kombučas ar īpašām garšām. Šis veselīgais un bezalkoholiskais dzēriens gūst arvien lielāku popularitāti, tādēļ viesi noteikti priecāsies saņemt šādu dāvanu. Kombučas pudelītes iespējams personalizēt, padarot to par īpaši jauku dāvanu.

Kāzu dāvanas: BOTANICAL SHAMAN KOMBUČA

Kāzu dāvanu idejas var smelties arī citās tradīcijās – agrāk kā kāzu dāvanas viesiem pasniedza ne tikai saldumus, bet arī citas izsmalcinātas preces, piemēram, rokām darinātas ziepes, ķermeņa kopjošo kosmētiku, smaržas un ēteriskās eļļas. Šāda dāvana ir ne tikai iepriecinoša, bet arī noderīga. Frosti piedāvājumā ir gan lielāki, gan mazāki kāzu dāvanu komplekti, kuros ir dažādas burvīgi smaržojošas ziepes, dažādu formu cukura skrubji, krāsaini vannas sāļi un citi produkti. Arī Zabi rada smaržojošu un košu ķermeņa kopšanas kosmētiku, kas iepriecinās un palutinās viesus arī pēc kāzu svinībām.

Kāzu dāvanas pa kreisi: FROSTI / pa labi: ZABI

Patiesais dzīves luksuss slēpjas mazās un kvalitatīvās pieredzēs. Sagādājiet saviem viesiem šādus baudpilnus brīžus arī pēc kāzām ar mazām, bet debešķīgi aromātiskām un estētiskām dāvanām. Zīmols Ramma Art rada kokosrieksta vaska sveces, kas ir ne tikai dizainiskas, bet arī aromātiskas, jo tām var izvēlēties augstvērtīgu parfīmu aromātus. Ramma Art piedāvā arī mājas aromātus, kas kāzu viesu mājās radīs izsmalcinātu noskaņu.

Kāzu dāvanas: RAMMA ART

Savukārt Scentopia rada visdažādāko formu un aromātu sveces, īpašu uzmanību pievēršot ne tikai sveču kvalitātei, bet arī noformējumam, tādēļ piedāvājumā ir sveces visdažādākajos ģipša traukos. Šāda dāvana sagādās ne tikai patīkamus mirkļus, bet kalpos arī kā unikāls kāzu suvenīrs.

Kāzu dāvanas: SCENTOPIA

Zīmola Spring Light sveces ir īsti mākslas darbi, jo pieejamas arī ar roku dekorētas sveces, kā arī sveces stikla, porcelāna, marmora un oniksa traukos. Tās ir sojas vaska sveces un mājas aromātu difuzori, kuros izmantotas kvalitatīvas ēteriskās un smaržu eļļas.

Kāzu dāvanas: SPRING LIGHT

Ja vēlaties viesiem pasniegt ko tiešām vienreizēju, Solvinden Handmade izstrādās individuālas sveces tieši jūsu kāzu viesu dāvanām – pieejamas gan dažādu formu aromātiskās sveces, gan smaržīgie vaska aplīši, gan sveces uz betona pamatnes. Savukārt sveces, kas būs lielisks interjera papildinājums, jo tās pildītas minimālistiskos traukos, piedāvā Adecor. Pēc sveces izdegšanas šos betona traukus varēs turpināt izmantot.

Kāzu dāvanas pa kreisi: SOLVINDEN HANDMADE / pa labi: ADECOR

Vai tās būtu ekskluzīvas kāzu dāvanas, vai praktiskas kāzu dāvanas viesiem – tās ir svarīgi sarūpēt, jo tās parāda ne tikai pāra pateicību, bet arī kalpo kā mīļa piemiņa no mīlestības piepildītās kāzu dienas. Lai gan apskatījām tradicionālās kāzu dāvanas viesiem – saldumus, kosmētiku un aromātus sevis palutināšanai – mūsdienās kāzu dāvana var būt teju jebkas, tādēļ piedāvājam idejas radošām un personiskām kāzu dāvanām.

Personalizētas kāzu dāvanas – soli pa solim

Visbiežāk kāzu viesiem tiek izvēlētas dāvanas, kas tiek īpaši radītas un personalizētas, tādēļ tās pieprasa savlaicīgu plānošanu un pasūtīšanu. Ja vēlaties piešķirt personīgu pieskārienu un kaut ko veidot vai iesaiņot paši, arī tam jāieplāno laiks. Tāpat, plānojot kāzu dāvanas viesiem, tās vēlams saskaņot ar kāzu tēmu un padomāt par viesu gaumi un vēlmēm. Būtiski ir arī ņemt vērā viesu sarakstu un budžetu, lai saprastu, cik dārgas dāvanas varat atļauties. Galvenais ir atcerēties, ka ne jau dāvanas cenā slēpjas tās sirsnīgums. Arī budžeta kāzu dāvanas, ja tās ir pārdomātas, var sagādāt viesiem tikpat siltas emocijas.

Svarīgākie soļi, plānojot kāzu dāvanas viesiem:

Nodefinējiet savu redzējumu un budžetu. Vadieties pēc kāzu tematikas un stila – tā būs visvienkāršāk izlemt, kāda tipa dāvanas izvēlēties. Padomājiet, kā kāzu dāvanas viesiem var atspoguļot jūsu personības vai atainot kādu jūsu attiecību stāsta daļu. Un, protams, nosakiet iespējami precīzu budžetu, jo, lai gan dāvanas ir maziņas, to izmaksas var strauji palielināties, īpaši, ja vēlaties tās personalizēt un radoši iesaiņot.

Padomājiet par saviem viesiem. Apsveriet, kādi ir jūsu viesi – vai tās ir ģimenes ar bērniem, vai pārsvarā pieaugušie? Ja ir ārzemju viesi, varbūt vēlēsieties izcelt kādu Latvijas kultūras aspektu? Ja izvēlēsieties dāvanas, ņemot vērā viesu personības un vēlmes, varēsiet būt droši, ka dāvanas tiešām novērtēs un lietos.

Izvēlieties kāzu dāvanas tipu. Jūs vēlaties mākslinieciskas kāzu dāvanas, ko saglabāt kā suvenīru no jūsu kāzām, vai tomēr praktisku dāvanu? Tas būs kāds gardums vai smukumlietiņa, ko paglabāt atmiņām? Galvenais atcerēties, ka nevajag pārspīlēt – izvēlieties, kas jums ir svarīgākais, jo nav jācenšas uzdāvināt kaut ko no visa.

Personalizējiet dāvanu. Lai dāvana paliktu arī kā jauks suvenīrs no kāzām, to ieteicams personalizēt – ja tas iespējams, tad iegravēt vai uzprintēt, piemēram, jūsu vārdus un kāzu datumu uz dāvanas. Varat kādu dāvanas elementu vai iesaiņojumu veidot paši – arī tas būs personisks pieskāriens. Ja materiālus iegādāsieties vairumā, šāda pieeja ļaus arī ietaupīt līdzekļus. Protams, dāvanu veidošanu vai saiņošanu pašiem nekādā gadījumā nevajag atlikt uz pēdējo brīdi, kā arī jārēķinās ar to, ka būs jāveic izmēģinājumi un jāatrod skaistākais un efektīvākais veids, kā dāvanu veidot vai saiņot.

Neaizmirstiet par iesaiņojumu. Skaists iesaiņojums ne tikai pasargā dāvanu, bet arī izskatās estētiski. Nereti iesaiņojums ir veids, kā dāvanu padarīt personisku un unikālu. Ir pieejamas gan dāvanu kastes kāzām, gan dāvanu maisiņi kāzām – izvēle atkarīga no dāvanas veida, kā arī kāzu tematikas.

Svarīga dāvanas nianse ir arī kartīte vai birka ar kāzu viesa vārdu un pateicību. Ideālā variantā par kāzu viesu dāvanu iesaiņojumu, birkām un pateicības kartītēm var domāt jau laikus, pasūtot kāzu ielūgumus. Vēršoties pie grafiskā dizainera, varat uzreiz jau lūgt izstrādāt visu kāzu papīrlietu komplektu – no ielūgumiem līdz pateicības kartītēm. Tā efektīvi izmantosiet gan laiku, gan līdzekļus.

Izplānojiet, kā uzglabāsiet un pasniegsiet kāzu dāvanas viesiem. Kad dāvanas iesaiņotas, jādomā, kā tās uzglabāt. Visu, kas nebojājas, iesaiņojiet jau laicīgi, lai izvairītos no pēdējā mirkļa darbiem, bet, ja dāvanas var sabojāties, ja tās ir ēdamas, tad izplānojiet, kā tās ātri iesaiņot īsi pirms kāzām. Būtiski ir arī rūpīgi izdomāt, kā dāvanas tiks pasniegtas kāzu dienā. Vai tās būs daļa no kāzu noformējuma, vai tās tiks novietotas uz īpaša dāvanu galda, vai pasniegsiet tās personiski?

Nereti, ja dāvanas ir vienkārši uz galda, viesi tās aizmirst un, dodoties prom, nepaņem līdzi. Tādēļ ir vērts pasniegt dāvanas vēl pirms vakara svinību daļas, lai viesi jau laikus tās var aplūkot un novietot savās mašīnās vai citur. Ne mazāk būtiski ir rūpīgi izplānot, kas kāzu dienā dāvanas nogādās un izvietos kāzu svinību vietā. Pārliecinieties arī par to, lai dāvanu noformējums un izvietojums iederas kopējā kāzu tematikā.

Esiet radoši dāvanu izvēlē kāzām

Dāvanu izvēle kāzām ir veids, kā parādīt jūsu kā pāra individualitāti un sagādāt viesiem patīkamus un sirsnīgus pārsteigumus. Kāzas un dāvanas ir nešķirami jēdzieni, un oriģinālas dāvanas tiks īpaši novērtētas. Personalizētas kāzu dāvanas viesiem var būt saistītas ar jūsu interesēm un hobijiem. Iztēlojieties viesu pārsteigumu, kad viņi saņems kaut ko negaidītu, kaut ko, kas stāsta īpašu stāstu tieši par jums. Personalizētas dāvanas var būt arī daļa no viesu sagaidīšanas svinību vietā, tās var būt saistītas ar kādu aktivitāti vai ierosināt sarunas viesu starpā.

Mazas, bet personiskas dāvanas kāzu viesiem ir dažādas personalizētas kartiņas un fotogrāfijas – Minnti piedāvā izveidot gan paldies kartiņas, gan galda kartes, gan fotogrāmatas, gan citus ar foto saistītus aksesuārus kāzām. Personalizēta galda karte var kalpot arī kā daļa no dāvanas kāzu viesiem, ko pēc tam paņemt līdzi kā suvenīru no kāzām.

Kāzu dāvanas: MINNTI

Skrāpiņš piedāvā kartītes, kurās iestrādāts pārsteiguma elements – lai uzzinātu jūsu vēstījumu, kāzu viesiem vispirms ir jānokasa kartiņas pārklājums.

Kāzu dāvanas: SKRĀPIŅŠ

Pāri nereti kāzām veido personalizētus suvenīrus, ko pasniegt viesiem. Espdecor var izgatavot un apdrukāt dažādas piemiņas lietas no organiskā stikla un koka, sākot no galda kartēm un dekoriem līdz pat piekariņiem un magnētiem. Arī KK Lasercraft uzskata, ka detaļām ir milzīga nozīme, un parūpēsies par to, lai jūsu kāzās ir dažādi oriģināli un personalizēti dekori un aksesuāri, kas paliks arī kā oriģināli suvenīri kāzu viesiem.

Kāzu dāvanas pa kreisi: ESPDECOR / pa labi: KK LASERCRAFT

Savukārt Mūslāde rada personalizējamus dizaina priekšmetus un dāvanas no bērza, oškoka un ozola. No medaļām un galda kartēm līdz atmiņu lādēm – Mūslāde īstenos jūsu vīziju par personiskām kāzu viesu dāvanām.

Kāzu dāvanas: MŪSLĀDE

Dažkārt vislielāko un patiesāko prieku sagādā pašas vienkāršākās lietas, piemēram, baloni. Arī ar tiem var papildināt kāzu viesu dāvanas – tas būs rotaļīgi un raisīs neviltotu prieku. Lovenote piedāvā visdažādākos balonus – no hēlija baloniem līdz pārsteiguma kastēm ar baloniem.

Kāzu dāvanas: LOVENOTE

Pavisam unikālu kāzu dāvanu piedāvā ViiEye – viņi sniedz iespēju ieskatīties dziļi savās acīs. Veicot profesionālu fotosesiju ViiEye studijā, saņemsiet kvalitatīvas savas acs fotogrāfijas, ko izmantot drukāšanai uz dažādiem aksesuāriem – tā būs patiesi unikāla piemiņa kāzu viesiem.

Kāzu dāvanas: VIIEYE

 

Raksta autore: Renāte Berga

Kādu dāvanas: 6th taste, Nelleulla, Northern Biome, Botanical Shaman Kambuča, Frosti, Zabi, Ramma Art, Scentopia, Spring Light, Solvinden Handmade, Adecor, Minnti, Skrāpiņš, ESPdecor, Mūslāde, KK Lasercraft, Lovenote, ViiEye

Citi Raksti