Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Viss, kas tev jāzina, plānojot galamērķa kāzas

Viss, kas tev jāzina, plānojot galamērķa kāzas

Ja kāzu rīkošana tepat Latvijā nepavisam nevilina, ir daudz citu vietu, kur īstenot skaistāko dienu jūsu mūžā. Tropiska sala, vēsturiskās Eiropas pilsētas vai tuksneša oāze - tie visi var būt lieliski galamērķi tavām sapņu kāzām. Svarīgi atcerēties, ka galamērķa kāzu plānošana noteikti būs atšķirīga no kāzām, ko rīkotu tepat, tāpēc šāds lēmums ir rūpīgi jāpārdomā. LĪGAVĀM apkopoja būtiskākās detaļas, kas tev jāzina, plānojot galamērķa kāzas.

Īstais gadalaiks

Daudzi pāri izvēlas kāzu datumu vai vismaz mēnesi un tad nolūko savu kāzu galamērķi, taču dažkārt var nākties darīt otrādi. Ja izvēlētais galamērķis ir otrpus ekvatoram, tas nozīmē, ka arī sezonas būs pretējas, jūnijā - ziema, decembrī - vasara, savukārt izvēloties citas klimata joslas, nedrīkst aizmirst par lietus un sauso sezonu. Rūpīgi izpētiet, kādi laikapstākļi jūs varētu sagaidīt konkrētajā vietā izvēlētajā mēnesī, un mainiet mēnesi vai pat galamērķi, ja sezona nav piemērota.

galamērķa kāzas
Foto: ILZE OSE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Gatavie kāzu piedāvājumi

Daudzās valstīs kāzu aģentūras piedāvā iegādāties dažādas kāzu piedāvājumu paketes, kur, atkarībā no cenas, iekļauti visdažādākie kāzu pakalpojumi. šis būs labs variants tiem, kas vēlas jau plānošanas sākumā zināt kopējās kāzu izmaksas. Tomēr jārēķinās, ka iekļautie pakalpojumi reti ir pielāgojami, tāpēc var šķist bezpersoniski. Visbiežāk nebūs iespējams izvēlēties ne fotogrāfu, ne ēdinātājus, jo aģentūrai ir savi sadarbības partneri, kas iekļauti konkrētajā piedāvājumā. Ja rīkosiet kāzas divatā, šāds gatavs kāzu piedāvājums noteikti aiztaupīs daudz raižu, taču lielākām kāzām tas nebūs labākā izvēle. Tādā gadījumā labāk neizvēlēties gatavos piedāvājumus, bet strādāt ar aģentūru, kas izstrādās individuālu kāzu plānu.

galamērķa kāzas
Foto: MIKS šELS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Simboliska vai legāla ceremonija

Rīkojot galamērķa kāzas, noteikti jāiepazīstas ar izvēlētās valsts likumiem un visu, kas attiecas uz laulību legalizāciju. Bieži vien tas nozīmē, ka būs nepieciešami dažādi papildu dokumenti, kas parasti ir arī jātulko un notariāli jāapstiprina, radot papildu izmaksas. Tāpat jāmaksā valsts nodevas un citas iemaksas, kas vienmēr būs dārgākas nekā pašas valsts iedzīvotājiem. Ja šo procesu vēlas saīsināt un atvieglot, vienmēr var izvēlēties rīkot simbolisku ceremoniju, kam nebūs legāla spēka, savukārt oficiāli laulību slēgt Latvijā. Arī gatavie kāzu piedāvājumi visbiežāk iekļauj tikai simboliskās ceremonijas izmaksas, tāpēc rūpīgi jāizlasa nosacījumi, pirms izdarāt izvēli.

galamērķa kāzas
Foto: ILZE OSE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Padomā par viesiem

Galamērķa kāzas nozīmē, ka tāpat kā pārim, arī viesiem būs jāmēro ceļš uz konkrēto lokāciju. Ir vērts padomāt, cik ērti nokļūšanas apstākļi būs gan jaunākajam, gan vecākajam kāzu viesim. Piecu stundu lidojums vai lidojums ar pārsēšanos, iespējams, nebūs laba doma. Jāizvērtē arī ielūgto viesu iespējas ierasties. Ja pāris sedz izmaksas par ceļa izdevumiem un naktsmītnēm, tad uztraukumam nav pamata, taču pretējā gadījumā būs viesi, kas uz kāzām neieradīsies. Arī dāvanas, izvēloties galamērķa kāzas, parasti netiek gaidītas, paaugstināto izmaksu dēļ.

Ņem vērā, ka par kāzām ārzemēs viesiem jāpaziņo, tātad ielūgumi jāizsūta, ne mazāk kā 8 līdz 12 mēnešus pirms lielā notikuma. Tātad arī plānošana jāsāk ļoti laicīgi.

galamērķa kāzas
Foto: MIKS šELS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Izmanto profesionālu palīdzību

Plānojot galamērķa kāzas, būs grūti iztikt bez profesionālas kāzu aģentūras vai kāzu plānotāja palīdzības. Viņu atrašanās svētku vietā, valodas zināšanas un vietējo pakalpojumu sniedzēju pārzināšana būs neatsverama palīdzība. Pat tad, ja kāzas paredzētas divatā, pašiem tās izplānot bez aizķeršanās, neesot uz vietas, būs sarežģīti. Jo tālāks un eksotiskāks galamērķis, jo noderīgāka būs profesionāļu palīdzība.

Saplāno laiku

Atkarībā no kāzu lieluma, ieteicams kāzu galamērķī ierasties dažas dienas vai pat nedēļas pirms īpašā notikuma. Tas dos iespēju visu apskatīt dzīvē un vajadzības gadījumā vēl veikt nelielas izmaiņas. Ļoti svarīgi par visām detaļām pārliecināties jau plānošanas gaitā, jo lielās lietas, kā piemēram, ceremonijas vietu, izmainīt pēdējā brīdī vairs nebūs iespējams. Atceries, ka bildēs viss izskatās citādāk, tādēļ jau plānošanas procesā lūdz atsūtīt ceremonijas vietas video vai aicini, lai to parāda live sarunas laikā. Tādējādi nepatīkamu pārsteigumu iespēja būs daudz mazāka.

galamērķa kāzas
Foto: ILZE OSE / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Pielāgo tērpu un budžetu

Plānojot kāzas ārzemēs, jāatceras par tām pašām lietām, kā tad, ja kāzas notiktu Latvijā. Padomā par to, kā izvēlētā kāzu kleita un līgavaiņa tērps iederēsies izvēlētajā vidē. Vai vietējie ēdieni garšos gan jums, gan viesiem, un vai būs iespējams atrast piemērotus profesionāļus.

Ļoti bieži izdevīgāk ir uzaicināt līdzi profesionāļus, piemēram, vizāžisti un fotogrāfu no Latvijas, tādējādi trāpot mērķī ne vien ar ietaupījumu budžetā, bet arī tiekot pie lieliskas iespējas sadarboties ar fotogrāfu, kas ir pieredzējis strādāt galamērķa kāzās un varēs arī ar jums padalīties ar vērtīgām galamērķa kāzu rīkošanas niansēm.

Raksta autore: ELISA RUDZĪTE

Foto: ILZE OSE, MIKS šĒLS, ELĪNA UPMANE


Lasi arī: GALAMĒRĶA KĀZAS DOMINIKĀNAS REPUBLIKĀ

Citi Raksti