Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Viens no jaudīgākajiem personības izaugsmes līdzekļiem, eneagramma, ir personību tipoloģija, kas iedala deviņus personības tipus jeb deviņas dvēseles sejas. Tie ir deviņi atšķirīgi veidi, kā just, domāt un rīkoties.

Iepazīsim piekto un sesto eneagrammas personības tipu – Novērotāju un Skeptiķi!

Piektais eneagrammas tips – Novērotājs

Novērotājs ir zinātkārs, analītisks, neatkarīgs, inovatīvs, vērīgs un kluss cilvēks, kuram patīk strādāt netraucēti. Piektais tips spēj attīstīt sarežģītas prasmes un izstrādāt komplicētas idejas. Piektais tiecas pēc savas telpas gan garīgi, gan fiziski. Cilvēks, kam vienam nekad nebūs garlaicīgi – vienmēr atradīs, ar ko nodarboties, redz pasauli citām acīm, inovāciju radītājs.

Novērotājam nepatīk, ka viņu aicina runāt par savām jūtām, viņš to uztver kā uzbrukumu.

eneagrammas tipi, 4; 5; attiecības
Foto: MIKS ŠĒLS

Piektajiem jāmācās izpaust sevi un runāt par savām jūtām, kā arī apzināties, ka vērošana un domāšana attur no reālas piedalīšanās dzīvē. Jācenšas aktīvāk piedalīties diskusijās un iesaistīties piedzīvojumos, atklāt savu entuziasmu.

Uzdrošināties sevi vairāk izpaust!

Attiecībās ar piektā tipa pārstāvi iemīlējāt viņa patiesumu, spēju saglabāt skaidru prātu jebkādos apstākļos, ārējo mieru, pašpietiekamību un asu prātu. Tā kā piektais eneagrammas tips atklāti neizrāda savas jūtas un allaž meklē iespēju izolēties, varat sākt justies vientuļi vai atraidīti. Piektajiem ir grūtības izteikt savas emocijas vārdos, tādēļ seksualitāte viņiem ir kā neverbālās komunikācijas veids, kā demonstrēt savas jūtas. Ja Novērotājs ir dziļi romantiski ieinteresēts, var kļūt ļoti atvērts, tomēr, ja jūtas pārprasts vai nenovērtēts, mēdz atkal emocionāli distancēties. Spēcīga saikne ar cilvēkiem piektajiem mijas ar ilgiem izolēšanās periodiem.

eneagrammas tipi, 4; 5; attiecības
Foto: MIKS ŠĒLS

Sestais eneagrammas tips – Skeptiķis

Drošība un bīstamība – divi jēdzieni, kas valda pār sesto eneagrammas tipu. Viņam patīk drošības sajūta, bet saskata bīstamību, kur vajag un kur nevajag. Sestie ir sliktā scenārija paredzētāji, kas vēlas visam būt gatavi.  Bet tas kļūst par bonusu tajā brīdī, kad vajadzīgs izvērtēt un paredzēt riskus. Sestais ir strādīgs pienākumu cilvēks ar augstu atbildības sajūtu. Lieliski komandas dalībnieki un uzticami draugi.

Sestajiem jāmācās atlaist nemitīgo spriedzi un ļaut sevi relaksēties.

eneagrammas tipi, 4; 5; attiecības
Foto: MIKS ŠĒLS

Jāpieņem, ka dzīvē nevar visu paredzēt un nenoteiktība ir pavisam dabisks un neizbēgams stāvoklis dažādās dzīves situācijās. Tā ir daļa no dzīves!  Nomierināties un savienoties ar dabu līdzēs uzmanības pievēršana ķermeniskajām sajūtām; koncentrējieties uz sevi!

Attiecībās ar sestā tipa pārstāvi piedzīvojat pārliecību, ka šis cilvēks vēlas ar jums būt kopā uz mūžu – partneris attiecību veidošanā iegulda pārdomātus lēmumus un stabilitāti. Apdrošināšana, laulību līgums – tas viss ir par Skeptiķi. Praktiskums, rūpīga plānošana, lojalitāte – vērtības, kas sākotnēji šķiet ļoti pievilcīgas. Kamēr šī atbildības sajūta un pārspīlētā tieksme pēc drošības neaiziet galējībās… Sestajiem tuvās attiecībās piemīt aizdomīgums, viņi ir viegli ievainojami.

eneagrammas tipi, 4; 5; attiecības
Foto: MIKS ŠĒLS
eneagrammas tipi, 4; 5; attiecības
Foto: MIKS ŠĒLS

Par eneagrammas tipiem vairāk šeit:

ENEAGRAMMA ATTIECĪBĀS

PIRMAIS UN OTRAIS TIPS

TREŠAIS UN CETURTAIS TIPS

SEPTĪTAIS UN ASTOTAIS TIPS

DEVĪTAIS TIPS


Raksta autore: IEVA KRASTIŅA

Foto: MIKS ŠĒLS, KLAIDS LIELBIKSIS


Lasi arī: MĪTI UN PATIESĪBA PAR ATTIECĪBĀM

Citi Raksti